
Aktuality
Lucifer 9: Crux!
Právě vyšla devátá kniha ze série Lucifer - což znamená, že už nám chybí jen dva díly do velkého finále a příští rok se všechno uzavře. Takže příběh nabírá na pořádných obrátkách. Armády, vedené zuřivou Lilith, odvrženou první ženou Stvoření, se dávají do pohybu a připravují se k mohutnému útoku na nebeské paláce. Za zdmi Stříbrného města začíná být pořádně živo a nebezpečno... a je jasné, že tohle si Lucifer nemůže nechat ujít. I když je po událostech minulého dílu ještě pořádně otřesený, musí se vrátit do hry. Dokud je ještě čas.
A moc času nezbývá. Bez Boží existence se začíná svět pomalu rozpadat, archanděl Michael leží mrtvý u kořenů stromu Yggdrasilu... a andělé, kteří dostali na starost Peklo, ztrácejí půdu pod nohama. Do toho ještě zasahuje tajemná skupina, která tahá za nitky a snaží se dosáhnout pořádného Armagedonu.
Prostě přesně něco pro Knížete temnot.
Čísly 55-61 sebranými v knize Lucifer: Crux pokračuje oceňovaná série scénáristy Mika Careyho, která původně vyšla v nakladatelství Vertigo a která prostřednictvím epické ságy zachycuje příběh prvního padlého anděla, jenž začal v mistrovském díle Neila Gaimana SANDMAN.
www.topclonewatch.me
9.11.2015 vložil Jiří Pavlovský Komentáře: 6
Garfield 45: Garfield v čokoládě!
Pokud na vás padla podzimní chmura, tak máme pro vás skvělý lék - a dokonce není na předpis. Právě jsme vydali zbrusu nového, už pětačtyřicátého Garfielda! Tenhle se jmenuje Garfiled v čokoládě a jak praví slogan, je plný lahodných kousků oranžové legrace. Tak si nechte šmakovat!
A pokud by vás zajímala data, tak Garfield má opět 64 černobílých stran, je to brožované a obsahuje to stripy od 13.3.2005 až 15.10.2005. Což znamená, že se pomalu blížíme současnosti... ale nebojte, ještě nám to chvilku vydrží.
3.11.2015 vložil Jiří Pavlovský Komentáře: 0
Batman: Rok nula - Tajné město
Dobrá zpráva pro všechy fanoušky Batmana - je tu konečně další kniha z té nejlepší batmanovské série! Přichází první polovina epického příběhu mapujícího začátky Temného rytíře a jeho první setkání s gangem Červené masky. Čeká vás příchod jednoho slavného padoucha... a zkáza Gothamu. Jo, bude to pořádná jízda, opět v podání pánů Snydera a Capulla.
A jako i minulé díly, i tenhle vyjde ve dvou provedeních. Brožovaném i vázaném.
ZROD NETOPÝRA
Ještě než započala éra superhrdinů - ještě než Batman roztáhl křídla, aby chránil nevinné a trestal zlo - byl tu marnotratný syn Gothamu, Bruce Wayne, o kterém se věřilo, že před dlouhými roky zmizel. Ale příkrov tmy byl přesně tím, co Bruce potřeboval, aby mohl v různých přestrojeních hlídkovat v ulicích Gothamu a začít svou kariéru ochránce spravedlnosti bez tváře.
Tvůrčí tým SCOTTA SNYDERA, GREGA CAPULLA, DANNYHO MIKIHO, RAFAELA ALBUQUERQUEHO a JAMESE TYNIONA, který má za sebou už pěknou řadu komiksových bestsellerů, představuje svou dechberoucí vizi rodu Temného rytíře - a jeho prvního setkání s Riddlerem, Red Hoodem a mnoha dalšími - v BATMANOVI, KNIZE ČTVRTÉ: ROK NULA - TAJNÉM MĚSTĚ!
2.11.2015 vložil Jiří Pavlovský Komentáře: 0
Rok 2016 - 1. kolo
Na Facebooku už jsme pomalinku začali odtajňovat naše tituly na rok 2016... a i když je také postupně házíme do Připravujeme, asi by bylo fér aspoň jednou za čas shrnout, co všechno jsme už propíchli. (Tohle je jen začátek, bude toho mnohem víc - a ani pak to nebude všechno. U pár věcí ještě čekáme na podepsání smluv a pár pecek jsme si ještě přitáhli nedávno z Frankfurtu.)
Takže nejprve to, co asi čekáte. Ano, budeme pokračovat v rozjetých řadách. To už se od nás celkem očekává, ale stejně potvrdíme, že i další rok se můžete těšit na sérii Živí mrtví, která se s vámi rozhodně nebude mazat. Ve třech knihách dojde na další zásadní zvrat a objeví se jedna velmi nepříjemná postava.
Budeme pokračovat i v Usagim... a kromě dalšího dílu s názvem Hon na lišku, chystáme i speciál Senso, ve kterém se vrátíme k Usagimu už ve starším věku, kdy se bude muset střetnout - s útočníky z vesmíru! Ano, Válka světů v králičím provedení!
Vrátíme se i k špionážní sérii Zero, kterou příští rok uzavřeme posledním (zatím) čtvrtým dílem. I další díly budou nejen napínavým čtením, ale i přehlídkou zajímavých nových komiksových kreslířů.
A také se můžete tešit na další díly ze skvělé temné kriminálky Skalpy, kde se události v indiánské rezervaci dostanou do pořádných obrátek!
Tak to by byly (zatím) pokračovačky... a co bude nového?
No, už jsme prozradili akční sci-fi mangu All You Need is Kill, kterou kreslil tvůrce Death Note Takeši Obata... a kterou asi znáte díky filmu Na hraně zítřka. Film byl skvělý, manga je úžasná - a především dost jiná.
Další už propíchnutou věcí je, že se k nám blíží konečně Deadpool - ve svém snad nejzábavnějším dobrodružství! Jak mu vyjde jeho mise pro Drákulu?
Abychom taky udělali něco vážnějšího, je to splnění jednoho velkého dluhu. Už bylo načase pořádné představení komiksové legendy Joe Kuberta - a my to uděláme v jeho zásadním díle Fax ze Sarajeva. Tahle kniha je zajímavá nejen zachycením válečného konfliktu z pohledu obyčejného člověka - ale i tím, že v něm vystupují mnohá slavná jména komiksového vesmíru!
No a když jsme u těch dluhů, tak je tu ještě jedna věc. Nedávno jsme museli u osmnáctého sešitu zaříznout sérii Ultimate Spider-Man a spol. Což nás štvalo... a to tak, že jsme si řekli, že to ještě zkusíme a že prostě další pokračování téhle řady vydáme v klasické knižní podobě. Protože by bylo škoda, aby o to čtenáři přišli. Takže se můžete těšit na Ultimate Spider-Man: Venom!
Pro tuhle chvíli se se seznamem titulů už řítíme do finiše, ale ještě se najde čas na jednu novinku. Nebo spíš stařinku. V roce 2016 se vrátí už dávno vyprodaný a zoufale sháněný komiks Lobo vs Maska! Vyjde v knize, aby vám pěkně sednul do série... a aby toho nebylo málo, bude k němu přihozený ještě Lobo spoutaný (z jedné pravěké Crwe). Takže budete mít pospolu hned dva úžasné kreslíře - Mahnkeho i Garrése!
A to je snad prozatím všechno... ale nebojte, budeme pokračovat. Netrpělivější nás mohou sledovat na Facebooku, pro ty ostatní pak provedeme vždycky jednou za čas velké shrnutí... ale pro začátek by to snad stačilo.
Tak na co se nejvíc těšíte vy?
Děsivé radosti
Jo, už se můžete děsivě radovat! Je tu jedno z největších překvapení tohohle roku, komiks úžasného Michala Suchánka stvořený na základě povídek sci-fi legendy Ondřeje Neffa. Komiks, který už se překládá do němčiny, holandštiny a dalších jazyků, a který se kresbou vyrovná tomu nejlepšímu ze zahraničního komiksu.
A POZOR! Pokud jste prošvihli Komiksfest, kde se konal křest a autogramiáda (velmi úspěšná, musíme říct - byl větší zájem, než jsme čekali a museli jsme rychle ještě nějaké kus dovážet), tak máte druhou šanci. Dne 5. 11. se bude v 17.00 konat v knihkupectví Krakatit (Jungmannova 14, Praha 1) druhé kolo, za účasti Michala Suchánka i Ondřeje Neffa! Takže si přijďte nechat své exempláře podepsat... a pokud nemáte, tak koupit a podepsat (ale moc neváhejte, o knihu je opravdu obrovský zájem a jestli to takhle půjde dál, budeme muset rychle dělat dotisk).
A co je vlastně tahle kniha zač?
Tři povídky legendy české sci-fi v provedení nastávající legendy českého komiksu!
Prožijete zakázanou romanci, vedle které je Padesát odstínů šedi opravdu je šeď, zjistíte, že hamižnost se nevyplácí ani ve vesmíru... a na závěr budete svědky rozhovoru s cestovatelem v čase, který si jako místo pro svou exkurzi zvolil koncentrační tábor.
Michal Suchánek převedl ohromujícím způsobem sci-fi klasiku do jiného média. Dal jí novou tvář a energii. Od dob Káji Saudka neměl Ondřej Neff tak dobrého kreslířského partnera.
26.10.2015 vložil Jiří Pavlovský Komentáře: 9
Děsivé radosti na Komiksfestu!
Pokud zítra míříte na Komiksfest, nezapomeňte, že se tam v 18.00 bude křtít naše nová kniha Děsivé radosti - komiks Michala Suchánka podle povídek Ondřeje Neffa! Podle nás překvapení tohohle roku. Už se plánuje vydání v němčině, španělštině a holandštině (další jazyky se chystají), ale ještě předtím to přece jen taky vyjde česky. A vy si to můžete už zítra koupit (budeme tam mít i malý stánek) a nechat autory rovnou podepsat.
Ke knize se ještě určitě vrátíme, zatím to berte spíš jako pozvánku na akci!
23.10.2015 vložil Jiří Pavlovský Komentáře: 16
3x dotisk!
Dneska nám z tiskárny přivezli hned tři dotisky - a myslím, že každý si něco najde.
Jednak vyšlo nové vydání už dávno postrádaného Garfielda číslo 18. Jo, tenhle díl byl už skoro mýtická záležitost. Spoustě lidí chyběl, ale my se k němu pořád nějak nemohli dostat. Tak teď už je konečně tady a pokud vám napoprvé unikl, máte druhou šanci.
No a jelikož vychází už čtvrtý díl fantasy World of Warcraft, přichází i dotisk prvního dílu. Přece nebudeme nabízet finále, když není na trhu startovní kniha! Teď si můžete pořídit sérii komplet. Ano, vyšly i další knihy z WoWka, ale to už jsou samostatné epizody - tahle čtyřdílná sága je skutečně uzavřená.
A poslední je osvědčená pecka. Batman: Rok jedna. Tohle už je druhý dotisk - a patrně nebude poslední. Příběh ve stylu drsné školy, syrová kresba - a coby autor Frank Miller (v době, kdy si ještě dával na komiksech záležet). Pokud tenhle komiks nemáte, tak vážně neváhejte. Je to klasika.
Tak tady to máte. Můžete si doplnit a připravit se na příchod novinek.
www.topclonewatch.me
16.10.2015 vložil Jiří Pavlovský Komentáře: 3
World of Warcraft 4
A máme tu finále čtyřdílného komiksového příběhu, který začal jedním hrdinou, který nevěděl, kdo vlastně je a útěkem z gladiátorské arény... a skončil bojem o další osud světa s draky a obřími démony.
Znovuvzkříšení Tirisfalské rady je zřejmě jedinou nadějí Azerothu proti zlu, jež rozpoutal kult Kladivo soumraku. Avšak téměř tři tisíce let starý rituál, jímž byla tato mocná skupina ustavena, tehdy prováděli mágové - v dnešní době ohrožení snahou draka Malygose vysát veškerou magickou energii světa. Takto oslabení a rozptýlení nemohou příliš pomoci a nebezpečí se stále stupňuje. Může nová rada složená z šamana, druida, kněze a paladina dosáhnout stejného úspěchu?
Walter Simonson (Thor) a Luise Simonsonová (Death of Superman) rozvíjí příběh spojenců čelících nepředstavitelnému zlu; svým výtvarným nadáním jim sekundují Mike Bowden a Tony Washington. Poté se taktovky ujímá Mike Costa (G.I.Joe) s Popem Mhanem (Batgirl) a provedou vás událostmi, jež budou mít trvalý dopad na celý svět WARCRAFTU!
15.10.2015 vložil Jiří Pavlovský Komentáře: 0
Útok titánů 5
Připravte se na další masivní Útok titánů. I když tentokrát nebudou útočit jen lidožraví obři. I lidstvo má co říct a podíváme se, jak vypadají protiakce a průzkum nepřítele (velmi bolestivě). Ale ještě než se vydáme do boje, je nutné se vypořádat s mnohem větší hrozbou. S hlavním hrdinou. Může představovat záchranu... nebo zapřičinit definitivní zničení lidstva. A je nutné se rozhodnout, co s ním. Zabít ho nebo zkusit využít?
Ano, je tu už pátý díl z jedné z nejúspěšnějších manga sérií současnosti, Útoku titánů. Pokud jste ještě nenaskočili, tak neváhejte - stojí to za to!
14.10.2015 vložil Jiří Pavlovský Komentáře: 0
Crew 49
A už je venku náš další komiksový magazín, který už se pomalu blíží k padesátému číslu! Pravda, ve skutečnosti jsme to padesáté číslo už dávno překročili a v podstatě bychom měli u tohohle čísla slavit svou sedmdesátku! Jo, je to tak, můžeme slavit nejprve sedmdesát a pak teprve padesát - jsme Benjamin Button mezi komiksovými magazíny!
Ale vás patrně zajímá, co najdete uvnitř. Takže:
HELLBLAZER: RUDÁ HROBKA 1.
John Constantine je v maléru. Jako obvykle. Musí pro velmi nepříjemnou organizaci najít magickou zbraň. Problém je v tom, že sice všichni vědí, kde ta zbraň je, ale nikdo netuší, jak vypadá, ani co vlastně dělá.
OCHUTNÁVAČ 3. část
Tony Chu se zamiloval. A ne jen tak do obyčejné dívky. Amelia Mintz má také své jídelní schopnosti. A Tony Chu ji má zatknout. Jenže pak se do toho přimotají teroristé...
DCERA SOV
Další příběh ze světa Neila Gaimana nakreslený Michaelem Zullim! Tentokrát nám budou vyprávět starou pověst, na které není ani peříčko pravdy. Stoprocentně. Věřte nám.
13.10.2015 vložil Jiří Pavlovský Komentáře: 0
celkem v této sekci vloženo 2406 záznamů