CRWECON 2013

Dne 8. června 2013 se bude konat už osmý ročník pravidelné komiksové akce, srazu všech komiksových fanoušků, vydavatelů a tvůrců – Crweconu! Akce se bude jako obvykle konat od 9.00 v klubu Cross, na rohu ulic Plynární a Jankovcovy, kousek od stanice metra nádraží Holešovice. Na programu jsou přednášky, křty nových titulů, rozhovory s vydavateli, komiksové burzy, prodej originálních kreseb, promítání filmů a další zajímavosti.


VELKÝ SÁL V PŘÍZEMÍ

9:55Oficiální zahájení Crweconu
Pořadatelé vás uvítají na akci, možná i solí a chlebem.
10:00Komiksy nejen pro děti
Nakladatelství Albatros a Crew představí své projekty a šokují vás pár novinkami. Mluví Petr Litoš a Ondřej Müller. Křest komiksu Kid Paddle a kdo ví, čeho ještě.
11:00Top 10 US komiksů za rok 2012
Kamil MdS Bernášek bude opět předvádět, co jsou podle něj nejlepší komiksy minulého roku.
12:30Co vám v UKK zatajili
Události předcházející a následující po knihách v u nás vydávané marvelovské řadě.
Přednáší: Ondra Král
13:30Ultimate X-Men
Changer the Elder vás zasvětí do alternativního mutantského vesmíru.
14:30Velký komiksový kvíz!
Přijďte si i letošní Crwecon vyzkoušet jak jste na tom s comicsovými znalostmi. Není třeba se bát, zasoutěžit a pobavit se na legendárním kvízu může úplně každý. Ovšem jen ti nejlepší si odnesou hodnotné ceny. Uvádí: Matěj Port Kondáš.
15:30Comicsové seriály
Nejen obrázky a papírem živ je člověk. Kdo to byl Adam West a čemu se dnes říká doma tepláková a doba elasťáková? Aneb exkurze do historie televizních comicsových seriálů se všemi jejich plusy a mínusy.
Matěj Port Kondáš
16:30Rok 52 se s rokem sešel.
Minulý rok se vám představil restartovaný vesmír vydavatelství DC. Jak řady vycházely, leccos se ale změnilo. Co se ale pod nánosem nových řad skrývá za poklady? Výběr toho subjektivně nejlepšího z nové 52ky provedl Matěj Port Kondáš.
17:30Fabula Rasa
Udělování ceny Fabula Rasa, ceny internetové stránky www.comicsdb.cz, jediné komiksové ceny, o jejichž výsledcích rozhodují sami čtenáři! Uvádí: Richard Klíčník.
18:00Ukončeni Crweconu
Alespoň ukončení programu. Jinak vás samozřejmě nikdo nevyhání a můžete posedět až do rána!

MALÝ SÁL V PRVNÍM PATŘE

10:00Známí i méně známí comicsoví scénáristé
Bendis. Ennis. Ellis. Azzarello. Komiksy ale píšou i pro laiky možná méně známá, ovšem ne o nic menší esa jako například Jason Aaron, Scott Lobdell, Ron Marz, Jeff Lemire a mnozí další. Přijdte se inspirovat na přednášku, která Vám představí nové i oblíbené autory nehledě na příslušnost k vydavatelství.
Matěj Port Kondáš
11:00TopCow Universe - Darkness, Witchblade a ti druzí
Ať už je to populární Jackie Estacado jako nositel temnoty Darkness, nebo vyvinutá policistka Sara Penzini jako Witchblade - vesmír TopCow má co nabídnout. Samozřejmě si povíme i něco o restartu tohoto vydavatelství a osvětlíme si, proč to je asi nejpovedenější restart v comicsovém světě vůbec.
Matěj Port Kondáš
12:00Dražba
Jako každý rok, i tentokrát bude možnost koupit si originální kresby a malby od nejlepších českých komiksových tvůrců. Jako vyvolávač opět zavedený Richard Klíčník
13:00Komiksová kuchyně aneb Jak vznikla E.V.A.
Setkání s Markem Turinim (DC, Image/Top Cow, Marvel, Zenescope, Avatar Press...), autorem připravovaného českého vydáni komiksu E.V.A.
14:00Marvel NOW!
Koncem roku 2012 došlo v Marvelu k přečíslování skoro všech řad ve snaze získat nové čtenáře. Zajímá vás, které z nových sérií stojí za to číst, co se moc nepovedlo a co se teprve chystá? Přijďte!
Přednáší: Ondra Král
15:00Nová Crew
Křest nové Crwe a dalších titulů z nakladatelství Crew
16:00Život a smrt Johna Constantina
Příběh života slavného mága, jeho nejslavnější příběhy a podrazy vám představí Vojta Rabyniuk
17:00Vydavatelský panel
Své současné i chystané projekty přijdou představit nakladatelství Albatros, BB art, Crew a možná i další. Také budou slibovat hory doly.
18:00Filmy a jiné maličkosti.

MANGA SÁL

9:00Promítání filmů
10:00Fanservis
Podtitul této přednášky zní: "Všichni o tom mluví, ale nikdo neví, co to skutečně znamená". Návštěvníci této přednášky se dozví nejen, co vše se pod pojmem fanservis skrývá, ale i něco o historii jednotlivých prvků s nimiž se v manze a anime tak často setkáváme.
11:00Mangafanův rok
Od posledního Crweconu utekl rok. Během něj se toho na japonské kreslené scéně událo docela dost, takže si nejdůležitější a nejzajímavější věci připomeneme. Chcete být v obraze nebo jen dělat ramena na neznalé otaku? Máte možnost.
12:00Promítání filmů
13:00Rady pro japonské středoškoláky
Všichni anime a mangy znalí víme, že být průměrným středoškolákem znamená koledovat si o problémy. Z čista jasna se totiž tyto postavy dostávají do centra dění, v němž jde mnohdy až o záchranu světa. Probereme si v ní totiž právě ty možnosti, které mají hrdinové a hrdinky, aby si udrželi svůj průměrný a klidný život.
14:00Narutovy špeky
S Narutem si užívají všichni, od čtenářů, přes překladatele a sazeče až po samotného Kišimota. Zvlášť u vymýšlení jmen postav a technik si občas vysloveně lebedí. Nejspíš na chudáky překladatele nejspíš ani nikdy nepomyslel. Pro ty se tak občas mění překlad v takové malé osobní peklo plné nepřeložitelných narážek a nezapsatelných citoslovcí.
15:00promítání filmů

KOMIKSY

Poprvé se bude prodávat: Batman: Soví tribunál
Bleach 7: Broken Coda
Živí mrtví 8: Zrozeni k utrpení
Kid Paddle 1
Sláine: Poklady Británie
Ultimate Spider-Man a spol. 9

Nové komiksy bude možné koupit až s dvacetiprocentní slevou. Dále budou k dispozici i komiksy ve speciálních akcích za 99 korun a komiksové bundly!
Poprvé tu bude i Comics Point s nabídkou svých figurek a triček.
Možná tentokrát dorazí i obrazy i alba a komiksy z Polska!

Chcete prodat své rarity? Budete mít šanci i prostor!