CRWECON 2008! Do třetice všeho dobrého!

10. 5. 2008 9:00 - 22:00
klub NOD, Dlouhá ulice 33, Praha 1

Už třetí ročník komiksové sleziny se chystá na 10. května 2008! Od 9.00 do zhruba 20.00 (poté na akci navazuje promítání filmů) pro změnu v klubu NOD, ulice Dlouhá 33, Praha 1 (kousek od stanice metra Náměstí Republiky - MAPA). Aero už nám začínalo být malé.

Čekají vás tři programová pásma, galerie, malířské workshopy, burza komiksů, prodej novinek za super výhodné ceny, haldy zahraničních komiksů, obrazových alb, figurek a jiných vymožeností. Samozřejmě, na místě je bar.

A samozřejmě, vstup je zdarma!

PROGRAM

Důležité upozornění – jelikož nejsme limitováni časem, dá se čekat, že jednotlivé přednášky budou přetékat a čas se bude nabalovat a nabalovat, takže je možné, že věci, plánované na druhou hodinu budou na programu dne ve čtyři hodiny v příští úterý. Čili berte program velmi orientačně.

09:00 – 10:00 Nákup knih, burza a další činnosti. Než se to rozjede, máte šanci nakoupit si nové české i zahraniční tituly, alba, figurky a případně i prodat (či koupit) nějakou svou lahůdku.
10:00 – 10:10 Neslavnostní zahájení. Akci odpálí Jiří Pavlovský
10:10-11:00 X-Meni Granta Morrisona a ti další. Něco málo o řádění šílence ve světě X-Menů řekne Jiří Pavlovský... a Lukáš Růžička ho bude opravovat a navíc vám řekne, co je u X-Menů nového teď. Genocidy, mesiášové, zmizelí bratři a kosmická impéria – to všechno přijde na paškál.
11:00 - 12:30 Star Wars v komiksu Není moc filmů, kterým by se s takovou jistotou a přehledem povedlo přejít do světa komiksu a ten ovládnout. Komiksové Hvězdné války nejsou rozhodně odvarem z filmu, rozjíždí vlastní mytologii, hrdiny a nebezpečí. SW expert Blair vás s tím vším seznámí
12:30 - 13:00 Komiksová revoluce na internetu Lidé z Kocogelu mají velké plány. Nejprve ovládnout internet, poté svět. A vy se o tom dozvíte jako první. Navíc tu budou ukázky z chystaného komiksového video podcastu, který by se měl – pokud všechno vyjde – začít objevovat na stránkách CRWE a i jinde!
13:00 - 14:00 Dražba/Pauza na oběd Můžete se rozhodnout. Buď budete mít originál od české komiksové elity, jako je Jiří Grus či Karel Jerie a dalších (uvidíme, kdo ještě přijde), koupit si vzácný exemplář prvního Aarghu! - nebo můžete mít plné břicho. Záleží na vašem hladu a taky trochu na tom, kolik máte peněz.
14:00 - 15:00 Třikrát deset nejzajímavějších komiksů roku 2007 Co je za rok 2007 nejvíc zaujalo a co by vám z minulého roku nemělo uniknout řeknou a předvedou Markýz de Sade, Jiří Pavlovský a Lukáš Růžička. A už je jen na vás, jestli je poslechnete, nebo se na závěr přidáte se svými tipy.
15:00 - 16:00 Trendspotting Není špatné občas se podívat na komiks jako celek, čím žije, co zrovna letí a kam se vyvíjí– prostě, jaké jsou současné komiksové trendy. Trochu všeobecně se na žánr zkusí podívat Štěpán Kopřiva, asistovat mu bude Jiří Pavlovský a probere se to pěkně od zombii k maxisériím a zase zpátky.
16:00 - 17:00 Pohádkové peklo zvané Mýty a jiné křty Představí se legendární komiksová série, řekne se něco o jejím autorovi a o tom, že překládat kriminálku s pohádkovými bytostmi není žádná pohádka a samozřejmě se pokřtí. Kromě toho se taky pokřtí další tituly – slavné Nikdykde podle Neila Gaimana a dlouho očekávaný nový Sandman! Účastnit se budou Karel Petřík, Viktor Janiš a Petr Litoš.
17:00 - 18:00 Vydavatelský panel Nezbytná součást každé akce... ostatně, kdy jindy byste mohli vydavatelům vynadat, případně jim říct, co by měli tisknout místo těch kravin, co dělají teď? A pokud nejste zrovna agresivní lidé, tak můžete jen vysondovat, co se vlastně všechno chystá, co ne a proč. Prostě trochu nahlédnout do zákulisí. Účast přislíbil: Crew, Netopejr, Talpress a Mot a možná se zastaví i BB art a Garamond
18:00 - 19:00 Vyhlášení ceny Fabula Rasa Zlatý hřeb celé akce. První ročník vámi udělované ceny Fabula Rasa (pokud ne vámi, ta je to jen vaše chyba a můžete to příští rok na stránce www.comicsdb.cz napravit). David „Zack“ Zachoval uvede vítěze svým obvyklým milým a přátelským způsobem, takže se mají na co těšit.
19:00 - 20:00 Star Wars v kreslených parodiích Původně to mělo být součástí přednášky o Star Wars, ale to by se nám všechno pořádně protáhlo, takže jsme nakonec tuhle část nechali až skoro na konec. A po vyhlášení ceny o nejlepší komiks roku člověk trochu odpočinku uvítá, takže si může trochu oddechnout u scén ze seriálů Robot Chicken, Family Guy a dalších.
20:00 - 21:00 Filmový rozhovor Stana Lee s Kevinem Smithem. Málokdo si všiml, že u nás kdysi vyšel na DVD snímek Stan Lees Mutant, Monsters a Marvels, kde král popkultury Kevin Smith zpovídá král komiksu Stana Leeho a baví se o tom, jak vznikali slavné postavy a jak málo chybělo k tomu, aby se Spider-Man jmenoval Insect-Man. Tenhle film jsou komiksové dějiny v kostce.
21:00 - A dál už je to na vás...


PROGRAM PROMÍTÁNÍ ANIME

Devil May Cry
[Action, Demons, Fantasy, Gunfights, Parallel Universe, Shounen, Swordplay, Violence]
DMC je anime, ktoré si berie za predlohu výbornú akčnú hru Devil May Cry z PlayStation 2 a 3. V Anime budeme sledovať osud Danteho polovičného človeka-démona. Danteho si najímajú cez jeho obchod Devil May Cry na lov rôznych nadprirodzených oblúd.
Azumanga Daioh
[Comedy]
Krátke epizódy z prostredia strednej školy o spolunažívaní viacerých spolužiačok, každá svojím spôsobom zábavná a jedinečná.
Rurouni kenshin OVA
[action]
V druhej polovici 19. stor. začala v Japonsku nová éra. Udalosti, ktoré k tomu viedli boli brutálne a hlavne krvavé. V tom chaose bola ale malá hŕstka bojovníkov, ktorí chceli zvrhnúť Tokugawov šogunát.
Berserk
[action, dark/fantasy]
Tajomný bojovník je rozhodnutý nájsť kráľa Midlandu, ale počas boja s kráľovými stúpencami sa jeho myseľ vráti do časov kedy začala jeho cesta do jeho súčasného stavu.
Death Note
[dark thriller]
Yagami je vzorný študent a po tom, čo nájde zápisník Boha smrti sa rozhodne zbaviť svet zla a kriminálnikov. Ale keď začnú zločinci zomierať rad za radom...
Otaku no video Naozajstná ľahôdka pre fanúšikov anime. Rozhovory s fanúšikmi anime skrížené s históriou štúdia Gainax a s príbehom kde sa otakovia (fanúšikovia) snažia zotakizovať ľudstvo.
GedSenki: Tales from earthsea
[fantasy]
Kráľovstvo Enlad je postihnutý rôznými pohromami a ešte aj posvätný meč bol ukradnutý. Kráľov syn Arren sa preto vydáva zistiť, čo je zdrojom zla, ktoré sužuje jeho krajinu.
Cesta do Fantázie
[Fantasy]
Hrdinkou príbehu je 10 –ročné dievča, ktorá sa s rodičmi sťahuje do nového mesta. Cestou zablúdia a skončia v lunaparku so stánkami s občerstvením. Rodičia neodolajú pokušeniu a napriek tomu, že ich nik k stolu nepozval, dosýta sa najedia... Tu sa začína trápenie hlavnej hrdinky, ktorá hľadá cestu späť do reálneho sveta.
Blood+
[Action, Dark Fantasy, Horror]
Vojna nikdy neskončila. Sú to chiropterani, ktorí menia svoju podobu na ľudí, ale v skutočnosti túžia po ľudske krvi. Berte katanu a hor sa na lov upírov.

KOLEM DRUHÉ HODINY KŘEST SLOVENSKÉHO KOMIKSOVÉHO SBORNÍKU COMICS A MANGA BOOK 2 !


X-Meni Granta Morrisona a ti druzí!

Povídání o tom, jak marvelovský nejslavnější superhrdinský tým chytil druhý dech a co následovalo po tom. Kalamity, katastrofy a genocidy - o tom všem se pokusíme promluvit.

x-men

Deset nejzajímavějších komiksů za rok 2007

Aneb co se minulý rok stalo zásadního a co byste rozhodně neměli přijít.
Hovoří Markýz de Sade.

Vydavatelský panel!

Oblíbená slibotechna. Čeští vydavatelé se svěřují se svými úspěchy i debakly a nechají vás nahlédnou do zákulisí.

Pojďte s námi do pohádky!

Křest knihy Mýty Billa Willinghama. Pohádkové bytosti versus překlad Viktora Janiše.
Knihu poleje alkoholem vydavatel Karel Petřík a o sérii promluví Jiří Pavlovský

Anime pásmo!

Jedna speciální místnost bude vyhrazena pouze anime filmům. Pořadatelé Comics Salonu a AnimeSHOW vám ukážou to, co jste zatím nemohli nikde vidět.

comicsalon

STAR WARS V KOMIKSU

Seznámení s událostmi, ke kterým došlo před dávnými časy v jedné vzdálené galaxii - popisovanými v mnoha nám blízkých komiksech. Legacy, Dark Times, Knight of the Old Republic, Rebellion, tím vším vás provede Blair.

star wars

A JAKO BONUS:
STAR WARS V PARODIÍCH

Robo Chicken, Family Guy a další vám předvedou svou verzi nejslavnější ságy světa.

Workshop!

Pod vedením Zacka se pořádá malířský workshop, kde si můžete vyzkoušet svůj talent, naučit se nové trika a nechat se ocenit. Možná přijde i katan Martin Němec!

zackovo prase

Trendspotting!

Štěpán Kopřiva a Jiří Pavlovský budou mluvit o trendech v komiksu. Co teď zrovna frčí? Je zlatý věk nebo spíš doba ledová? Proč nefunguje v komiksu horor?

Ono se to hýbe!

Kocogel rozjíždí internetový komiksový magazín! Poprvé ho budete moci spatřit přímo na Crweconu!

logo

Novinky!

Speciálně na Crwecon by mělo vyjít:

CREW 22
MÝTY: LEGENDY V EXILU
COMICSOVÉ LEGENDY: CONAN 3
SANDMAN: BÁJE A ODLESKY
NIKDYKDE

A určitě ještě pár dalších věcí!

sandman2
nikdykde
crew22
fables
luckyboy
conan


Samizdaty útočí!

Piraně českého komiksového trhu předvádí, do čeho se příště zakousnout. Bublegun, Mangaziny a další


A na závěr to nejdůležitější!

FABULA RASA!

Vyhlášení nejlepších komiksů roku, které uděluje největší česká komiksová databáze www.comicsdb.cz a o kterých nerozhoduje několik kritiků, ale stovky čtenářů! Můžete mezi ně patřit i vy!

Novinky

9. 5. 2008
DALŠÍ VÁRKA OBRÁZKŮ
A ještě jedna várka obrázků bude k dispozici. Tentokrát od talentované české kreslířky Lely Geislerové. Pokochejte se a popřemýšlejte...

9. 5. 2008
ODHALENÍ OBRAZŮ!
Abyste věděli, co vás čeká, tady je několik obrazů Jiřího Gruse, které se na akci budou moci koupit! A rozhodně...

8. 5. 2008
KŘEST MANGA SBORNÍKU
Na Crweconu bude křest i nového slovenského manga sborníku, který se připravuje na Comics Salón: Comics a Manga Book 2! Kdo se...

7. 5. 2008
MANHWA ČI NEMANHWA
Na Crwecon dorazí do vydavatelského koutku nejen klasická sestava, ale snad i zástupci dalších vydavatelství... mezi nimi kupříkladu...

6. 5. 2008
SPECIÁLNÍ CENY ZAHRANIČNÍCH KOMIKSŮ
Na Crweconu se budou prodávat zahraniční komiksy se speciální slevou! Normální kurs je 25 korun za dolar (což je zapříčiněno vysokými...

5. 5. 2008
WORKSHOP
Přestaňte si čmárat pod lavicí, při jednáních či na oslavě stodesátých narozenin agresivní pratety, vemte si své pastelky a bloky a stavte...

5. 5. 2008
KOMIKSOVÁ REVOLUCE NA INTERNETU
Komiksová revoluce na internetu? S tou zaútočí revolucionáři ze stránky Kocogel, kteří představí pokus o první český komiksový video-podcast, čili...

2. 5. 2008
DRAŽBA PRVNÍHO ČÍSLA AARGHU!
Už skoro za týden se rozpoutá Crwecon a tudíž se všechno začíná připravovat a kupit a aktualizovat... a jedna z těch novinek je i to, že by na akci...

15. 4. 2008
DALŠÍ PÁN NA DRAŽENÍ!
Svou účast na dražbě přislíbil i Karel Jerie (Šifra mistra Hanky, Oidipus Rex), který nabídne některé své malby! A samozřejmě, podepíše (aspoň...
PROGRAM

Vstupní sál:
9:00 - 10:00

burza

9:00 - 18:00

prodej českých, anglických a polských komiksových titulů, obrazových alb a figurek.

Hlavní sál:
10:00 - 11:00

X-Meni Granta Morrisona a ti další.

11:00 - 12:30

Star Wars v komiksu

12:30 - 13:00

Komiksová revoluce na internetu (aneb co chystá Kocogel)

13:00 - 14:00

Dražba/Pauza na oběd

14:00 - 15:00

Deset nejzajímavějších komiksů roku 2007

15:00 - 16:00

Trendspotting

16:00 - 17:00

Mýty – pohádkové peklo

17:00 - 18:00

Vydavatelský panel

18:00 - 19:00

Vyhlášení ceny Fabula Rasa

19:00 - 20:00

Star Wars v kreslených parodiích

20:00 - 21:00

Filmový rozhovor Stana Lee s Kevinem Smithem.

Malý sál - Anime blok
Azumanga Daioh
Death Note (CZ DUB)
Blood + (CZ DUB)
Cesta do Fantazie (CZ DUB)
Ged Senki: Tales form Earthsea
Otaku no Video
Rurouni Kenshin OVA
Berserk
Devil May Cry

Galerie:
Workshop pod vedením Davida "Zacka" Zachovala... a s případnou účastí katana Martina Němce.
Představení magazínů a časopisů