image
SRAZ PŘÁTEL KOMIKSU! Už potřinácté!
Klub Cross, pár metrů od zastávky metra Nádraží Holešovice,
na křižovatce ulic Plynární a Jankovcovy, Praha 7!

do crweconu zbývá
týdny
0
0
dny
0
0
hodiny
0
0
minuty
0
0
sekundy
0
0

CRWECON 2018

Tak už jsou tu konečně stránky na nový Crwecon!

Program budeme ještě aktualizovat a určitě i přesouvat, takže neváhejte, pište nám svoje připomínky, nápady a jiné poznámky – a těšíme se na vás 9. 6.!

Program akce8.55 Oficiální zahájení Crweconu
Oficiální výkop komiksové akce, seznámení s programem, odpovědi na vlezlé dotazy
9.00 Souboj Luciferů
Jak moc se seriál Lucifer drží své komiksové předlohy a jaká je historie komiksu? Porovnejte s námi dvě rozdílná díla a všimněte si skrytých odkazů. Srovnává Lukáš Pokorný.
10.00 Komiksář
Setkání s tvůrci Komiksáře! Plné pódium komiksových expertů a internetových hvězd, připravených odpovídat na vaše dotazy a ohlašujících, co všechno mají v plánu!
11.00 Znovuzrození
Velká komiksová akce už probíhá. Jak si stojí? Co všechno ještě můžeme čekat? Jaké krize se blíží a co všechno se na vás řítí? To se dozvíte na přednášce, které se budou účastnit Petr Litoš a Jiří Pavlovský.
12.00 Fabula Rasa
Udělování ceny Fabula Rasa, ceny internetové stránky www.comicsdb.cz, jediné komiksové ceny, o jejíchž výsledcích rozhodují sami čtenáři! Uvádí: Richard Klíčník.
12.30 Panel nakladatelství Crew
Setkání s nakladatelstvím Crew, které bude nejen povídat o tom, co vydalo a co chystá na příští rok, ale bude i odpovídat na další dotazy. Odtajníme i pár velkých pecek!
14.00 Komiksová dražba
Jako každý rok, i tentokrát bude možnost koupit si originální kresby a malby od nejlepších českých komiksových tvůrců. Jako vyvolávač opět zavedený Richard Klíčník.
15.00 Vydavatelský panel
Významní čeští vydavatelé přijdou představit své plány! Velké firmy i nováčci prozradí tajné informace i dlouhodobé plány a odpoví na vaše dotazy! Mezi jinými dorazí Argo, Comics Centrum, Albatros, Egmont, Trystero, Zanir a mnozí další!
16.30 Vyhlášení Cosplay soutěže!
Na závěr conu to nejdůležitější! Přehlídka kostýmů a vyhlášení těch nejlepších! A samozřejmě, předávání cen!

10.00 Bart, Kůstek a další způsoby, jak začít s komiksem!
Představení zbrusu nové komiksové série Amulet a dalších titulů, ideálních pro komiksové začátky. Crew představuje své tituly určené pro mladší čtenáře – od Kůstka až po Superhero Girl a Teen Titans. Mluví Petr Litoš.
11.00 Mikuláš Podprocký a jeho Divočina
Slovenský výtvarník Mikuláš Podprocký vydal na přelomu roku v Argu druhé pokračování svého skvělého komiksu „Divočina". Díky svojí dynamické kresbě i schopnosti napsat kvalitní scénář je Mikuláš na české scéně svým způsobem zjevením. Přijďte si nechat podepsat Divočinu a dozvědět se něco z její geneze. Moderuje Richard Klíčník.
12.00 Top 10 US komiksů za rok 2017
Nejlepší zahraniční komiksy z minulého roku tentokrát představují Matěj „Port“ Kondáš a Jakub Kvíz! Co vám minulý rok uniklo a rozhodně by vám uniknout nemělo?
13.30 Jak se stát profesionálním komiksovým tvůrcem?
Pérák, Zázrak, Náčrtník – beseda na téma právě vycházejícího Péráka, vyzrazení hlavního tajemství Zázraka a beseda na téma Jak se stát úspěšným profesionálním kreslířem s důrazem na slovo ÚSPĚŠNÝM. Angažuje se Petr Kopl a Petr Macek.
14.30 Velký komiksový kvíz!
Přijďte si i na letošním Crweconu vyzkoušet, jak jste na tom s komiksovými znalostmi. Není třeba se bát, zasoutěžit a pobavit se na legendárním kvízu může úplně každý. Ovšem jen ti nejlepší si odnesou hodnotné ceny. Uvádí: Matěj Port Kondáš.
15.3 Těžký život za pultem.
Keramovo „one-man show“, aneb vyprávění, jaké to je za pultem v komiksové prodejně a vůbec o těžkém životě komiksového fanouška. Dotazy z publika a jiné zásahy vítané.
16.30 Noirový komiks
Noir je slovo, která slyšíte v souvislosti s komiksem hodně často. Ale jaké jsou ty skutečně nejzásadnější a nejzábavnější noirové komiksy? Budou mluvit Jakub Kvíz a Matěj „Porty“ Kondáš.

9.00 Komiksové základy
Jak začít s komiksy? Co vychází pro mladší čtenáře a co z toho vážně stojí za přečtení? Co doporučit čtenářům v knihovně či co koupit dětem, aby je to chytlo? Touhle tématikou vás provede Michaela Pexová.
10.00 Komiks a deskové hry
Dokážete si představit svět, ve kterém je kůň Napoli Supermanem a Neklan se hodí do černé coby Batman? A co když vám řekneme, že je toho mnohem… mnohem více? Přednáší Petr Čáslava, šéfredaktor Deskofobie.
11.00 Young Animals a noví lidé v komiksu
Nový imprint pod hlavičkou DC bere méně známé DC postavy a dává jim nový plášť. Doom Patrol, Shade, Bug, Eternity Girl, Cave Carson a Mother Panic. Neobvyklí hrdinové, pokud se jim tak dá říkat, ve známém univerzu s velkou dávkou absurdity a podivnosti. Uvádí Kristýna „Ginger“ Krausová.
12.00 Holky s holkama (proti všem)
Holky v komiksu už dávno nedělají jen křoví. Je na čase jim věnovat pořádnou pozornost. Od vztahových komiksů až po superhrdinské týmy, od Sunstone až po Paper Girls či Krysí královny. Na tyhle holky je třeba si dát bacha – to vám dokáže Anastasia Bunda!
13.00 Wonder Woman 75+
Průřez historií Wonder Woman od roku 1941 až po současnost. Bill Marston, Lynda Carter nebo Gal Gadot? Kdo z nich definoval Dianu z Themysciry nejlépe, ať už na plátně, v televizi, nebo v komiksu? To vám řekne Markéta Nedvědová!
14.00 Batman Granta Morrisona
Ponořte se do temných hlubin komiksu Batman: Arkham od Granta Morrisona. Aneb co se Lukášovi Pokornému do Myšlenkových bublin nevešlo.
15.00 Captain Marvel
Blíží se její velký film, takže je na čase si přiblížit a pořádně probrat její komiksovou kariéru. Tedy… její i jeho. I když hlavně její. Hrdiny mnoha tváří se chopí Anastasia Bunda!
16.00 Alex Ross
Komiksová ikona je známá i u nás komiksy Zázraky, Království tvé či právě teď Liga spravedlnosti. Tenhle král hyperrealistické malby si zaslouží trochu pozornosti – takže tady je přednáška od Evky „Draug“ Šimkové!
17.00 Masamune Shirow
Legenda japonské mangy fascinovaná technikou zdaleka nestvořila jen Ghost in the Shell. Jaké jsou další velké tituly téhle komiksové ikony? A čím jsou zajímavé? To vám řekne Jakub „Toren“ Neumann!

10:00 Flákači
Flákači epizodicky zachycují příběhy několika obyčejných středoškoláků a jejich lásek. Někteří se se svými city potýkají a nedaří se jim ani vyznat, jiní zažívají čistou radost ze svých prvních romantických zkušeností. Co všechno může mladá láska přinést? A jak těžké může být říct „miluju tě“? (promítání 45 minut)
11:00 Go Nagai a jeho 4 vynálezy
Od konce 60 let dal věhlasný Go Nagai světu kromě hald mangy i čtyři „vynálezy“, které se staly nedílnou součásí anime i manga průmyslu. Nesmazatelně tak ovlivnil japonskou kulturu a bez nadsázky lze říct, že bez jeho nápadů by se popularita této zábavy stěží dostala tam, kde je dnes.(Uvádí DanQ)
12:00 Čarodějova nevěsta
Patnáctiletá Čise Hatori cítí, že nemá proč žít – ztratila matku, nemá stálý domov a nikomu na ní nezáleží. Ve chvíli nejhlubšího zoufalství se jí však nabídne zajímavé východisko a Čise se rozhodne chopit příležitosti. Stane se učednicí u mocného čaroděje Eliase Ainswortha, jehož prostřednictvím poznává nejen svět plný víl, draků a mluvících koček, ale také svou vlastní kouzelnou moc. (promítání 45 minut)
13:00 Letem světem šónenovek
Japonský žánr "šónen" se sice jmenuje podle svojí cílovky dospívajících kluků, ale pravda je taková, že ho po světě čtou statisíce lidí ze všech možných věkových kategorií. Pár z nich se prosadilo i u nás, jako třeba Naruto nebo Ocelový Alchymista, v této přednášce se ale podíváme o něco dál, co za populární kousky by se mohly možná v budoucnu dostat i k nám a jaké jsou jejich plusy a mínusy. (Uvádí Meon)
14:00 Lovecraft a Japonsko
Mnozí japonští autoři se nechali inspirovat americkou horrorovou legendou HP Lovecraftem. Letem světem si povíme o několika nejzajímavějších. (Uvádí Neoworm)
15:00 Vějíř – autogramiáda a beseda
Zajímá vás, jak vypadají a co jsou zač autoři tuzemské mangy? Jste zvědaví, kolik času zabere vytvořit krátký příběh do Vějíře? Nebo si jen chcete trochu pokecat, potřást rukou a říct si o věnování? Máte jedinečnou možnost si v rámci besedy a autogramiády autory letošních příspěvků odchytit!
16:00 Haručina paranormální laboratoř
Haruko vždycky chtěla být svědkem nějakého paranormálního jevu. Když se jednoho dne její televize změní v muže, toto přání se jí konečně splní. Jak si však telemuž poradí v reálném světě? Dokáže si najít práci? A co se stane, když se rozpomene na minulost a vyrazí hledat svou rodinu? Bláznivá romantická komedie Haručina paranormální laboratoř vypráví o závislosti na technologiích, jednostranné komunikaci a kultu celebrit.(promítání 73 min.)

9:00 – 16:00 Zde si můžete vyzkoušet skvělé stolní hry!
Tentokrát má patronaci nad akcí firma HRAS – Svět deskových her, kterou najdete na Václavském náměstí 38 (www.hras.cz). Je to jeden z nejstarších obchodů specializovaných na společenské hry a hlavolamy. Předvádějí se tu hry a vysvětlují pravidla. Počítejte spíše s lehčími hrami, které půjdou snadno vysvětlit, karetními i abstraktními, pro pobavení i zahřátí mozkových závitů!

10:00 - 14:00 Bubliny pro komiksový potěr.
Váháte, zda s sebou na Crwecon vzít děti? Tak už si s tím hlavu nelámejte. V dětské dílně na holky a kluky čekají příběhy z komiksové revue Bublifuk a k nim úkoly pro začátečníky i výzvy pro budoucí komiksové tvůrce. Během dne se zde komiksovému potěru budou věnovat Jiří W. Procházka a Michaela Pexová

Tentokrát jí bude vyhrazeno celé předsálí velkého sálu!
V přízemí si budete moci obsadit (dle přísloví „kdo dřív přijde, ten dřív mele!“ libovolný stoleček a na něm se zbavovat svých komiksových titulů… případně se rozhlížet, co vám chybí!


Petr Kopl jako obvykle organizuje charitativní malířskou akci, jejíž výtěžek půjde na Domácí hospic v Třebíči.
Nakreslí vás, vaše děti, vašeho psa, cokoliv! Minimální příspěvek za kresbu je 100 korun (ale charitativnosti se meze nekladou, jde to vážně na dobrou věc) a čekají se i další hosté, kteří se k němu přidají – takže si můžete na Crweconu pořídit celou galerii svých portrétů! P.S. Pokud jste malíř a chcete se přidat – neváhejte a ozvěte se nám! Budeme rádi!Aktuality

Z ABC do dražby

Obrázky z komiksů Serpens Levis: Ve smyčkách hada, Taven Bachtale: Buďte šťastni a Tři králové!

obrázek
obrázek
obrázek

Příšery Karla Jerieho

Karel Jerie přidá do dražby svá monstra! Ne, všechny, samozřejmě, stačí jen pár...

obrázek

Mikuláš Podprocký do dražby

Už se Crwecon blíží, takže tu máme další porci obrázků do dražby! Tentokrát přímo od autora Divočiny, Mikuláše Podprockého!

obrázek
obrázek
obrázek

Delarock!

Do dražby se přidal i skvělý kreslíř Delarock!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

obrázek
obrázek

Tomáš Kučerovský na prodej!

Další lahůdky, co můžete získat - tentokrát od Tomáš Kučerovského!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Lenka Šimečková do dražby!

Lenku Šimečkovou je zatím možné znát především z nových Rychlých šípů, Truchlivého amoretu, Aarghu... a koukám, že začínala v Crwi, s adaptací Třídy smrti! A teď si můžete pořídit její originály!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Marco Turini do dražby

Marco Turini poslal tři obrázky, jeden z marvelovských Secret Wars, zbytek volná tvorba!

obrázek
obrázek
obrázek

Jiří Grus do dražby!

Do každoroční crweconské dražby se dostane opět několik obrázků od Jirky Gruse - tentokrát z jeho příspěvku do světa Rychlých šípů!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Cosplay na Cweconu!

Po celý den bude na vyhrazeném místě v Crossu možnost hlasovat o nejlepšího cosplyera. Ve čtyři hodiny odpoledne dojde k sečtení hlasů a v 16:30 pak v Komiksovém stanu k závěrečné přehlídce cosplayerů a vyhlášení vítězů! Pro ty máme díky firmě Warboss připravené historicky první poháry, ale i další super komiksové ceny!

Info pro samotné cosplayery:

Pokud se chcete soutěže zúčastnit, musíte splnit následující podmínky:
1) Přijít v cosplayi
2) Po příchodu se zaregistrovat u organizátorů akce – vyfotíme si vás a fotku umístíme na nástěnku společně s číslem, které při registraci obdržíte.

A to nejlepší na závěr! Každý účastník cosplay soutěže si bude moc při registraci vybrat komiks, který od nás dostane coby dárek!

Neváhejte, přijďte a předveďte se!

obrázek

Komiksy v polštině

Jako na každý Crwecon, i na tenhle dorazí komiksy z Polska. Je fakt, že už je doháníme, ale pořád ještě mají náskok - jak v mangách, tak třeba i v evropských řadách. Koneckonců, jen thorgalovských komisků tam vychází asi pět řad. Takže se přijďte podívat!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

obrázek

Alba a jiné obrázky

I letošní Crwecon tu bude velká nabídka obrazových alb z firmy Fotion. Tady máte pár věcí na ukázku...

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Warboss na Crweconu

Na akci dorazí opět firma Warboss, s.r.o. Tentokrát nebude jen předvádět, jak se vyrábí figurky, ale bude mít i stánek, kde nabídnou něco ze svého portfolia na téma filmů, seriálů, komiksů či her. Budete si moci koupit (nebo pak přímo u nich objednat) produkty od figurek, soch a funko popů, přes stylové kuchyňské a bytové doplňky (to ale fakt spíš na jejich e-shopu) až po atraktivní trička. V nabídce nechybí populární témata jako je Star Wars, Rick and Morty, Marvel, Predator, Alien a plno zboží z herního světa.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Rumcajs v dražbě!

Samozřejmě, i letos bude součástí Crweconu dražba. Už dáváme, spolu s Richardem Klíčníkem, dohromady obrázky. Na ochutnávku jsou tu pro sběratele náčrtky Michala Opitze k jeho skvělému komiksu Rumcajs se vrací!

obrázek

Co se chystá na Crwecon?

Můžeme mluvit zatím jenom za Crew, ale pár novinek slíbit můžeme. Asi nejzajímavější a nejparádnější titul bude Liga spravedlnosti, kreslená Alexem Rossem. Pak dorazí Američtí bohové Neila Gaimana, dokonce hned s dvěma obálkami. Taky se můžete těšit na dlouho očekávanou třetí Druunu, další příběhy ze série Ghost in the Shell a nového Doctora Who!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

prodejci - Venom Art

Chcete mít na nohou Jokera nebo Venoma? Budete mít možnost!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek


Diskuze

strana 1 z 5    1 2 3 4 5 > >>
image
Excurdy     15:04:23 6.4.2023

I know that alot of ladies don t have many issues with it at all <a href=https://cialis.boats>buy cheap cialis discount online</a>

image
mottFooge     10:04:02 5.4.2023

<a href=https://buycialis.homes>real cialis online</a> PMID 30034291 Free PMC article

image
1     04:04:04 20.4.2022

@@9NFqf

image
1     04:04:51 20.4.2022

OwV1ABOL')) OR 892=(SELECT 892 FROM PG_SLEEP(15))--

image
1     04:04:45 20.4.2022

W7twcUdj') OR 476=(SELECT 476 FROM PG_SLEEP(15))--

image
1     04:04:39 20.4.2022

iPIeyA8Y' OR 469=(SELECT 469 FROM PG_SLEEP(15))--

image
1     04:04:35 20.4.2022

-1)) OR 662=(SELECT 662 FROM PG_SLEEP(15))--

image
1     04:04:29 20.4.2022

-5) OR 337=(SELECT 337 FROM PG_SLEEP(15))--

image
1     04:04:24 20.4.2022

-5 OR 183=(SELECT 183 FROM PG_SLEEP(15))--

image
1     04:04:20 20.4.2022

ZXQxaGaJ'; waitfor delay '0:0:15' --

image
1     04:04:33 20.4.2022

-1" OR 3*2>(0+5+684-684) --

image
1     04:04:33 20.4.2022

-1" OR 3*2<(0+5+684-684) --

image
1     04:04:32 20.4.2022

-1" OR 3+684-684-1=0+0+0+1 --

image
1     04:04:32 20.4.2022

-1" OR 2+684-684-1=0+0+0+1 --

image
1     04:04:31 20.4.2022

-1' OR 3+39-39-1=0+0+0+1 or 'M0OevjOr'='

image
1     04:04:31 20.4.2022

-1' OR 2+39-39-1=0+0+0+1 or 'M0OevjOr'='

image
1     04:04:31 20.4.2022

-1' OR 3+833-833-1=0+0+0+1 --

image
1     04:04:30 20.4.2022

-1' OR 2+833-833-1=0+0+0+1 --

image
1     04:04:30 20.4.2022

-1 OR 3*2>(0+5+407-407)

image
1     04:04:30 20.4.2022

-1 OR 3*2<(0+5+407-407)

strana 1 z 5    1 2 3 4 5 > >>

Přidat příspěvek

* povinné položky

Minulé ročníky

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image