crew.cz - Světové komiksy česky | aktuality
Předprodej Preacher omnibus, svazek první
Katalog komiksů CREW (PDF verze ke stažení)

Aktuality

Gantz 37

obrázek k novince Gantz 37 A je to tu! Končí nám Gantz, jedna z prvních sérií, do kterých jsme se pouštěli. Velká akční jízda, plná podivných monster, krvavých scén, mohutných akčních bojů a občas i nějaké té erotiky. Série, ve které si nikdo nemohl být jistý životem a ve které se objevovaly scény, které jste opravdu nikde jinde vidět nemohli, scény, na které jste se museli dívat znova, abyste se ujistili, že nemáte halucinace, scény které dokazovaly, že je autor docela šílený... ovšem vedle toho i nadaný kreslíř s obrovským citem pro dynamiku.

A teď přišel čas na poslední souboj.

Mateřská válečná loď ustupuje a zdá se, že lidstvo v mezidruhové válce zvítězilo. Nyní však spolu budou bojovat jednotlivci a uctívaný mimozemský bojovník Eeva Gund vyzve Kurona k poslednímu souboji. Pokud Kurono výzvu nepřijme, bude s lidstvem konec. Po tomto oznámení zachvátí celou planetu panika...

Ukázku z finální klání můžete shlédnout TADY!připojená galerie

18.1.2024 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

ŽEBŘÍČEK ZA PROSINEC 2023

obrázek k novince ŽEBŘÍČEK ZA PROSINEC 2023 A máme tu finální žebříček za rok 2023. No a protože je vánoční, není se co divit, že se tam vynořilo hodně starých známých titulů.

Samozřejmě chybí Simpsonovi a SpongeBob, protože zlobili.

1. Minecraft komiks: První kniha příběhů
2. Zaklínač: Balada o dvou vlcích
3. Komiksový Clash 1
4. Cyberpunk 2077: Máš moje slovo
5. Garfield 61: Garfield si zavaří
6. Zaklínač: Rónin
7. SpongeBob 1: Praštěné podmořské příběhy
8. Aquaman: Válka o trůn
9. Batman/Fortnite: Bod nula (souborné vydání)
10. Venom 5: Venomův ostrov

Jak je vidět, na špičku se vrátily především tituly určené dětským čtenářům. Je vidět, o co je zájem: Minecraft, Clash, SpongeBob (já vím, slíbil jsem, že tady nebude... ale lhal jsem) a Fortnite. Ale stále se na špriclích drží Zaklínač (a do hry se vrátil i Rónin) i Cyberpunk!

Druhá část žebříčku je, jako obvykle, manga.

1. Naruto 1: Naruto Uzumaki (STARTOVACÍ SLEVA)
2. Pokémon 1 (Red a Blue)
3. Chainsaw Man 6: Bum bum bum
4. Jujutsu Kaisen - Prokleté války 9: Zmařený potenciál
5. Zabiják démonů 14: Nekonečná síla
6. Láska ve střihu cosplaye 4
7. Spy x Family 10
8. Kaidžú č. 8, díl 2
9. Berserk 15
10. Mládí na hřišti 1: Činacu Kano

První Naruto se na Vánoce znovu vyšplhal na první místo. Stejně tak se vrátil první Pokémon... ovšem jinak už to jsou samé novinky!
Když jsme se koukali na celkové výsledky, až nás překvapilo, jaký velký zájem je o sérii Berserk. Začínala docela nenápadně, jenže pak s každým měsícem získávala nové a nové čtenáře, až se stala jedním z našich bestsellerů. O věcech jako Jujutsu Kaisen, Láska ve střihu cosplaye, Zabiják démonů či Spy x Family snad ani nemusím mluvit.

Takže se není co divit, že i tenhle rok přijde dost nových a zajímavých manga titulů!

připojená galerie

18.1.2024 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Mýty 22: Sbohem

obrázek k novince Mýty 22: Sbohem A jsme zase zpátky! Po novém roce se pouštíme znovu do vydávání - a to v plné parádě! Pravda, poslední díl Mýtů měl vyjít už loni a vracel se do tiskárny, ale to je jedno, hlavně, že je tady a skvělá série (vážně všem doporučujeme) dochází ke svému vyvrcholení a finálnímu rozloučení!

SBOHEM, MÝTOVE
Dokončení více než třináct let trvajícího, kritikou oceňovaného vyprávění je tady, v podobě 150. dílu série MÝTY! V tomto závěrečném svazku přinášejí tvůrce série Bill Willingham a kreslíř Mark Buckingham – společně se zástupem těch nejlepších výtvarníků v oboru – zakončení legendární série. Uzavírají se zde osudy všech milovaných hrdinů - Wolfiho, Sněhurky, Růženky, Modráka, Pinocchia a bezpočtu dalších. Ať už jste připraveni nebo ne, pohádce je konec.

Nahlédnout do pohádkové knihy můžete TADY!připojená galerie

16.1.2024 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 4

Fortnite komiksy s 35% slevou!

obrázek k novince Fortnite komiksy s 35% slevou! Komiksy Batman/Fortnite: Bod nula a Fortnite X Marvel: Nulová válka máme na našem e-shopu až do konce ledna s 35% slevou! Nenechte si ujít střetnutí světů Marvelu a DC s jednou z nejpopulárnějších onlinovek světa!8.1.2024 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

Konečně další Requiem

obrázek k novince Konečně další Requiem Myslím, že jedna z nejčastějších otázek, které dostáváme, je, kdy bude komplet Requiem. A odpověď pokaždé zněla "až ho Ledroit konečně namaluje". Což bylo asi stejné jako čekání na to, až Martin dopíše Hru o trůny. Ale po skutečně dlouhé době, po létech čekání, to znovu vypadá nadějně! Ledroit popadl scenář Pata Millse a pustil se do kreslení... a to tak usilovně, že skutečně nakreslil dvanáctý, předposlední díl, který (pokud nedojde k nějaké katastrofě) ve Francii dubnu vyjde!

Ze vnitřku je venku jen pár vážně famózních kreseb... vážně se těšíme na komplet!

A pro ty ještě zvědavější, u nás by měl letos vyjít 10 a 11 díl, opět souhrně v jedné knize!

připojená galerie

2.1.2024 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

NOVÁ TVÁŘ ASIJSKÉHO KOMIKSU!

obrázek k novince NOVÁ TVÁŘ ASIJSKÉHO KOMIKSU! Máme tu pro komiksové čtenáře jeden vánoční dárek v podobě velkého ohlášení!

CREW vždycky experimentovala a zkoušela nové věci… a ani příští rok nebude výjimkou. A to teď nemluvíme o všech těch nových titulech a specialitách, co se chystají a co už brzo prozradíme, ale o jednom celém žánru, který CREW přivede na český komiksový trh.
O co jde?
O fenomén webtoonů.

Webtoony jsou čím dál populárnější komiksové odvětví, které zabodovalo poprvé na internetu, ze kterého ty nejúspěšnější série rychle přešly i do knižní podoby. Webtoony zaujaly dynamickou kresbou, rychlým tempem vyprávění, tvůrčí volností, možností reagovat na aktuální témata a fenomény… a i novými pohledy na komiksovou tvorbu. Tenhle korejský fenomén se v posledních letech neskutečně rozjel a některé z řad – jako je třeba Solo Leveling – se zařadily mezi vůbec ty největší hity z asijské produkce.

A právě Solo Leveling je titulem, kterým u nás chceme webtoony představit.
Jeho téma? Dá se to zařadit do velmi populárního fenoménu LitRPG, čili příběhů zasazených do světa vycházejícího z počítačových her. Hlavní hrdina je naprostý otusider na minimální úrovni, který se v jeskyních snaží spíš jen přežívat – dokud nezíská velmi speciální schopnost. Ale… proč jí dostal? Proč právě on? Co za to bude muset zaplatit? A jaké tajemství skrývá srdce labyrintu… pokud se tam tedy vůbec dokáže přes všechna monstra dostat?

Solo Leveling je obří celosvětový hit. Je to řada, která později vyšla ve čtrnácti knihách a měla takový úspěch, že se na příští rok už chystá anime seriál… a to překvapivě v Japonsku!

Ale samozřejmě, při vydávání nezůstaneme jen u Solo Levelingu. Uvažujeme o dalších peckách… ale jejich jména si necháme ještě chvíli sami pro sebe a ohlásíme je až příští rok.

Doufáme, že vás tohle zaujalo (pokud ne, nebojte, není to „místo něčeho“, je to součástí navýšení produkce) a že to bude další důvod, proč se těšit na rok 2024!

27.12.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 11

PF 2024 od Nakladatelství CREW

Podle toho, že venku sněží a ve všech krámech je vánoční výzdoba, se dá usoudit, že už se zase blíží konec roku. Člověk si sotva pověsí na stěnu kalendář a už aby ho zase sundával a sháněl nový. Pořád nějaká práce.
Tyhle ustavičné konce roku jsou z jedné strany negativní. Jsme zase starší a budeme si muset zvykat na psaní nového letopočtu. Na druhé straně jsou tu ale i pozitiva. Jednak jsme s úspěchem přežili další rok a jednak nás zase čeká spousta skvělých věcí, komiksových akcí, událostí, zábav a především komiksů.
Rok 2023 nebyl zrovna z nejlehčích, ale zvládli jsme ho. Vydali jsme toho vážně kvanta. Opět něco kolem dvou stovek titulů, a to tam nepočítáme dotisky. Doufáme, že aspoň něco z toho vám padlo do noty. A pokud ne, tak to ještě není konec světa, a třeba se v roce 2024 trefíme líp. Měli jsme dost úspěšných komiksů. U některých jsme to čekali, některé nás překvapily. A taková překvapení jsou přece jen z těch příjemnějších. Rozhodně je to lepší, než když na vás bafne opilý soused. Ke konci roku nás ještě navíc potěšilo zjištění (ze zprávy SČKN), že i díky nám se v roce 2022 dostala japonština mezi nejpřekládanější jazyky u nás – byla na pátém místě. A to ještě v roce 2021 nebyla ani mezi prvními deseti! Čekáme, že to v budoucnosti stoupne ještě výš a že japonština porazí slovenštinu a francouzštinu. Máme nový životní cíl!
A když jsme u těch cílů: Rok 2024. To tedy bude hodně rušný rok. Hlavně se v něm pouštíme do série One Piece, kde jsme se museli Japoncům upsat, že neumřeme dřív, než to dotáhneme do finále. Nebo to alespoň dovydáme jako naložené hlavy v zavařovačce. Rozhodně začínáme cvičit, jíst zeleninu a přestáváme hrát s autobusy „berany berany duc“.
Ale nepůjde jen o mangu. Plánujeme něco zatím kolem 230 titulů a budeme se snažit, abychom, alespoň co se týče komiksů, udělali všem radost. Máme věci pro děti, fanoušky superhrdinů, milovníky hororu, příznivce evropských alb, fanatiky do počítačových her i jiné fajnšmekry. Věci jak pro začínající čtenáře, tak pro hardcore fandy. Prozrazovat novinky zatím nebudeme, můžeme ale jen říct, že se jich na příští rok chystá rekordní počet – kolem 50 zbrusu nových titulů!
Takže jo, rok 2024 by mohl být dobrý. Ne, neručíme za politiku, finanční situaci, globální oteplování, válečné krize či padající asteroidy. Ručíme za komiksy. A co těch se týče, mělo by to být fajn. Což je dobře. Alespoň jedna část života by mohla být v pohodě.
Nemůžeme veškeré zásluhy připisovat jen sami sobě. Je to hlavně o vás všech, co kupujete a čtete komiksy. Jak opakujeme každý rok a stále je to pravda: Jen díky vám pořád existujeme. A samozřejmě, nesmíme zapomenout poděkovat těm, kteří nám s komiksem pomáhají. Lidem, co nám pomáhají komiksy vytvářet a propagovat, spřízněným knihkupcům, recenzentům, influencerům a čtenářům, kteří si svůj pozitivní názor nenechávají jen sami pro sebe.
Díky vám všem! Užijte si šťastné Vánoce a pohodového Silvestra. Čtěte komiksy a rozhlížejte se na přechodu, ať se tady zase za rok sejdeme!
Přejeme šťastný, spokojený a komiksy obložený rok 2024!


Za Nakladatelství CREW:
Petr Litoš, Jiří Pavlovský, Ľudo Plata, Magda Jarešová, Jolana Tichá (redakce)
Josef Vrána, Kateřina Vimmerová, Míša Šerá, Petr Charvát, Jakub Lowák, Jakub Neumann, Kačka Kohoutková, Honza Potměšil (marketing)
Michaela Fišerová, Vojtěch Půlpán, Murin Wolf, Michael Pelc, Anet Hubáčková (e-shop)
Veronika Jelínková (finance)

Za distribuci Seqoy:
Martin Královec, Monika Drahošová, Tomáš Drahoš, Ondřej Petrášek, Pavel Polcar, Dagmar Garciová, Ladislav Klimeš, Gábina Hausdorfová, Jiří LeflerZa Komiksové a sci-fi knihkupectví Arkham a Knihkupectví Krakatit :
Filip Gotfrid, Tereza Rozsypalová
Zdenka Fialová, Marie Horová, Lukáš Černý, Helena Jelínková, Veronika Petrů21.12.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 3

Žebříček za měsíc listopad

obrázek k novince Žebříček za měsíc listopad 10 našich nejúspěšnějších titulů za období 1. 11. 2023 až 30. 11. 2023

Vítáme všechny milovníky žebříčku a jiné zvěře. Jsou tady nejúspěšnější tituly (samozřejmě bez Simpsonů a Spongeboba, protože setrvačnost je mrcha) a začneme věcmi, co nejsou manga!

1) Zaklínač: Balada o dvou vlcích
2) Betelgeuse (Mistrovská díla evropského komiksu)
3) Garfield 61: Garfield si zavaří
4) Simpsonovi: Kardinální komiksový kravál
5) Komiksový Clash 1
6) Cyberpunk 2077: Máš moje slovo
7) Můj první komiks: Spider-Man: Zvěřinec zasahuje!
8) Batman / Soudce Dredd (Legendy DC)
9) Lobo: Jízda smrti a další příběhy
10) Joker 2

Zaklínač se i druhý měsíc udržel na první místě… a stejně tak se z žebříčku nehnul Cyberpunk 2077, Batman / Soudce Dredd a samozřejmě Lobo! Jinak dobře nastartoval nový MDEK – sci-fi Betelgeuse. Samozřejmě, bodoval i Garfield a Simpsonovi… a chytil se i Komiksový CLASH (mimochodem, fakt zábavný komiks) a nový Spider-Man: Zvěřinec zasahuje!

A tady jsou věci, co jsou manga!

1) Zabiják démonů 14: Nekonečná síla
2) Spy x Family 10
3) Mládí na hřišti 1: Činacu Kano
4) Jujutsu Kaisen - Prokleté války 8: Skrytý potenciál
5) Berserk 15
6) Kaidžú č. 8, díl 2
7) Pokoj v barvách štěstí 6
8) Sakamoto Days 3
9) Ach, vy dívky mládím zmítané 1
10) Muzeum 2

Z minulého dílu zůstalo Ach vy dívky mládím zmítané a Jujutsu Kaisen 8... ale mang je hodně, takže je stále děsná rvačka o místa v žebříčku. Zabiják démonů vládne, stejně tak Spy x Family... a solidně zabododvala novinka Mládí na hřišti!

připojená galerie

20.12.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 1

Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 7

obrázek k novince Jak jsem se reinkarnoval coby sliz 7 Nejnebezpečnější královna démonů se usadila v Bouřné a Rimuru i jeho společníci se tak potýkají s ožehavou situací. Na jednu stranu nechtějí dopustit, aby si ostatní králové démonů mysleli, že spolu Bouřná a Milim uzavřeli spojenectví, ale zároveň by si Milim neradi znepřátelili. Tiše tedy doufají, že se nebezpečí samo přežene, jenže to se přepočítali – v pralese se jednoho dne objeví nohsled krále démonů Kariona…

Ukázku najdete TADY!připojená galerie

14.12.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 0

OHLAŠOVÁNÍ LEDEN AŽ BŘEZEN 2024 – 2

obrázek k novince OHLAŠOVÁNÍ LEDEN AŽ BŘEZEN 2024 – 2 Teď to bylo rychlé a celé se nám to vešlo do dvou bloků... ale to je jen proto, že jsme si ještě dost titulů nechali pro sebe a prozradíme je až začátkem ledna! I když, vlastně jednu novinku vám prozradíme rovnou, protože ta bude v lednu vycházet.

ŽIVÍ MRTVÍ: CIZINEC A DALŠÍ PŘÍBĚHY
Dosud nikdy nevydané příběhy ze světa slavné komiksové série!

Cizinec
Mrtví nekráčí jen Amerikou!
V příběhu se podíváme do Barcelony během prvních dnů nákazy. Jak se dostat z města plného mrtvých, když jste jen cizinec?
Famózní výtvarná záležitost atypického formátu!

Tyrese, Morgan Michonne, Guvernér
Jak přežili Tyreese a Morgan? Jak přišla Michonne ke svým dvěma chodcům? Jak začal Guvernér svou vládu ve Woodbury?
Čtyři krátké příběhy ze začátku apokalypsy!

Negan žije
Příběh, který se dostává až za konec komiksové série! Mnoho hrdinů, včetně těch nejoblíbnějších, zemřelo, ale Negan, jeden z největších komiksových parchantů, žije dál! Jak dlouho mu ještě vydrží jeho štěstí?
Vychází: leden

WARCRAFT: LEGENDY 3
Uvnitř třetího dílu Legend najdete další porci zbrusu nových příběhů plných dobrodružství, zrady, humoru i odvahy. Příběhů vyprávěných z pohled Aliance i Hordy, příběhů o cestovatelích, vojácích i lupičích. Všichni si prošli své zkoušky osudem a časem a stali se legendami!
Vychází: březen

PŘIZNÁNÍ
Výroba tohohle komiksu je komplikovanější, než jsme si sami mysleli... ale už je všechno na dobré cestě a v první čtvrtině roku se můžete těžit na tenhle thriller z horolezeckého prostředí!

Asai a Išikura, dva členové horolezeckého oddílu, se ztratí při výstupu na horu Owari ve výšce 3200 m.n.m. Išikura, těžce zraněný a vyrovnaný s tím že zemře, se přiznává k vraždě kterou v minulosti spáchal. Jenže pak se objeví naděje na záchranu v podobě horské chaty…

A je jasné, že dva udrží tajemství jen v případě, že je jeden z nich mrtvý. Ale který to bude?
Vychází: březen

připojená galerie

14.12.2023 vložil Jiří Pavlovský   Komentáře: 1

celkem v této sekci vloženo 2682 záznamů

Archív starých aktualit


Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek

Auditorium

Pavlovský [14:06:05 13.6.2024]
x_ander: To bychom rádi... ale právě, je jen jedna kniha. Možná k ní něco přihodit? Zamyslíme se.


Pavlovský [14:06:04 13.6.2024]
Izap: Bohužel ano. V druhém vydání to už bude upravené.


Vašek Šťasta [09:06:56 13.6.2024]
Zdravím, vim, že už jsem se ptal, ale Válečníkovým úsvitem započatá série se Slainem pokračující Time Killer, The King (s Talbotem a Fabrym), souborným Rohatým bohem, souborným Zabijákem démonů a Lord of Misrule, na kter....


x_ander [21:06:27 12.6.2024]
Jen po čase opět dotaz na redakci, nějaký plán v nějaké podobě dotáhnout Druunu? :-) Vím, že o tom v minukosti byla řeč a poslední album těžko vydat samotné, ale když má zjevně úspěch megavydání Preachera, tak nějakou sb....


lzap [18:06:30 11.6.2024]
Dočetl jsem Oshi No Ko, vypadla nám tam tři písmenka v závěru knihy. Asi to už víte, ale přes to raději píšu, protože dotisk je víceméně jasná záležitost jak tak koukám na žebříček prodeje, navíc je to první díl... :-)


Vydali jsme

Batman 2: Jejich temné plány, díl druhý

Pavlovský [08:06:43 13.6.2024]
Mike731: Bohužel, máte pravdu. Tohle uniklo. Není to chyba, která by knihu vyloženě ničila, ale vážně zamrzí. Omlouváme se.


mike731 [13:06:08 12.6.2024]
https://imgbox.com/x6cZ59uF Je to pár stránek před koncem hlavního příběhu. A zajímavé také je, že oproti první části jsou obálky jednotlivých čísel opačně (liché x sudé stránky) - alespoň u mojí kopie.


Pavlovský [08:06:48 12.6.2024]
mike731: Mluvíte o druhém díle? Dělá se to podle amerického knižnho vydání... ale já tam nevidím ani žádnou dvoustranu, která by se mohla vytisknout blbě, nic, kde by na sebe obrázek navazoval na druhé straně. Která strá....


Aktuality

Red Meat

Pavlovský [09:06:22 11.6.2024]
GordonCole: Zatím ne.


GordonCole [08:06:38 11.6.2024]
Takže už se nic dalšího nechystá?


Modrá CREW

xflori01 [21:41 02.12.2023]
Za Zabijáka v dalších číslech jsem rád, ale trošku mně mrzí, že není v dalším díle nějaký navrátivší. Už se dost těším na poslední číslo Orbitalu.


Pavlovský [11:06 04.04.2023]
lamahe: Díky za tip! Už jsme se k tomu dostali a vypadá to zajímavě. Píšeme si to do seznamu věcí, o kterých se dá uvažovat... ale teď máme soupisku MC už dost plnou. Tak uvidíme.


lamahe [00:02 03.11.2022]
Čo tak The Transporter od dua Roulot / Armand? Vydáva Le Lombard. Asi jediná kontra je, že to ešte nie je dokončené. Ale vyzerá to skvelo a rozsah v dvoj-knihách (obvyklých pre Modrú crew) by tiež sedel.
jan b. [22:06:48 17.6.2024]
Prodám

vše skvělý stav, jednou čtené nebo nečtené

Podivuhodná dobrodružství Rafana Mendonçy a poslíčka s pizzou (Comics Centrum 2022) 400,-
Lovec čarodějnic #01 (Comics Centrum 2018) 200,-
Esmera (Argo 2018) 150,-
Poslední detektiv: Vykoupení (Mighty Boys 2023) 200,-
Zvrácená (Crew 2021) 200,-
Pan Neporazitelný #01 (Crew 2021) 125,-
Dívka ze země Venku #01 až #06 (Dobrovský 2022) 90,- / díl

osobní předání Plzeň nebo zásilkovna


KJ [16:06:25 17.6.2024]
Prodám,
Omnibus Captain America 3 - Smrt 1. vydání
Komiks jako nový
Osobní předání možné v Praze


KJ [16:06:22 17.6.2024]
Prodám,
Hellboy - Ďáblova Nevěsta - 1. vydání 2016
Hellboy - Sémě Zkázy - 3. vydání 2016
Hellboy - Spoutaná Rakev - 2. vydání 2016
Hellboy - Paskřivec - 1. vydání 2015
Hellboy v Mexiku - 1.vydání 2020
Hellboy - Půlnoční Cirkus - 1. vydání 2019
Hellboy - Vstříct mrtvým vodám - 1. vydání 2021
Hellboy - Kosti Obrů - Nová zabalená
V případě zájmu pište na mail.
Osobní předání možné v Praze.
[Moje hvězda] 1 (terrathereader)
One Piece 1: Romance Dawn - Dobrodružství začíná (blondiebooktalk)
One Piece 1: Romance Dawn - Dobrodružství začíná (blondiebooktalk)Crwecon 2024
Crwecon 2023
Crwecon 2019
Crwecon speciál
Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž