Vetřelci vs. Predator Omnibus - kniha první

Vetřelci vs. Predator Omnibus - kniha první
-10 % sleva
Série:
Omnibus
Scénář:
Různí
Kresba:
Různí
Datum vydání:
9. leden 2009
Počet stran:
458
Vazba:
vázaná s přebalem
Formát:
168 × 237 mm
Na planetě Rjuši se zabydlují osadníci a netuší, že lidstvo není jediné, kdo si na tuhle planetu dělá nárok. Nelítostní lovci Predátoři ji využívají ke svému vražednému rituálu – zamořují planetu vetřelčími vejci, aby ji pak mohli využívat k naplnění svého smyslu života. K lovu. Jenže Predátoři netuší, že na planetě na ně čeká větší sousto, než dokáží spolknout. Pokud mají Vetřelce porazit, možná budou potřebovat pomoc těch, které dosud považovali pouze za dobrý zdroj trofejí – lidí.

Dříve než přišla filmová série, dříve než se objevily počítačové hry, před tím vším tu byla komiksová řada. Ta proti sobě jako první postavila dvě nejslavnější filmová monstra a rozjela epickou ságu, táhnoucí se přes celou galaxii.
V úvodním příběhu Vetřelci vs. Predátor se dostanete na planetu Rjuši, kterou se rozhodlo lidstvo kolonizovat… jen aby zjistilo, že už tu planetu osídlil někdo před nimi a vypustil tu nepříliš přátelská zvířátka, na kterých testuje své bojové umění. Na to pak navazuje Válka, další komiksový epos, který popisuje život Predátorů z pohledu někoho, kdo se s nimi rozhodl žít.
Tyto dva příběhy zabírají větší část téměř pětisetstránkové knihy. Zbytek se pak skládá z povídek. V Času krve se seznámíme se smrtícími predátorskými tradicemi, v Souboji se zase vydáme na opuštěnou planetu s vojenskou jednotkou a dozvíme se, že odpovídat na volání o pomoc se vždycky nevyplácí; Věčný se odehrává v Japonsku budoucnosti a ukazuje, že i Predátoři se mohou stát předmětem lovu; Stará tajemství odhalí tajemství svatých; a Síť ukáže, co se stane, když někoho ovládne pomsta.
Takže ještě jednou – vítejte ve válečné zóně.

Roku 1980 dostalo nakladatelství Dark Horse nápad. Když už mají Vetřelce a když už mají Predátora, proč to nespojit a nepostavit je proti sobě? Koneckonců, co může být pro fanatické vesmírné lovce lepším cílem než zabijácká mimozemská rasa?

Na startu série se podíleli malíři Chris Warner (kterého už známe z komiksu Predátor: Betonová džungle) a Phil Norwood, jenž se věnuje především režii filmových triků (Ghost Rider, Kačer Howard) a kreslí storyboardy (kupříkladu k Avataru). Příběh má na svědomí scenárista Randy Stradley, který nejen pro Dark Horse píše, ale je i jeho viceprezidentem. Většinou se sice soustřeďuje hlavně na svět Star Wars (je tvůrcem velmi úspěšného Crimson Empire), ale napsal si i nějaké ty Predátory a položil základy k vetřelcopredátorské řadě. Později se k němu přidali i další. Kupříkladu Ian Edginton, anglický scenárista z magazínu 2000 AD (Stickleback, Red Seas, Leviathan, Stone Island). Ten tu má dva příběhy, ale pracoval i na jiných filmových řadách (Terminátor, Predátor, Vetřelci), a pro jiná nakladatelství psal kupříkladu komiksy ze světa Warhammeru, Witchblade, Stormwatch, Sojourn a další.
A ještě jedno slavné jméno se v tomhle komiksu objevuje. Alex Maleev, bulharský tvůrce, pro kterého byli Vetřelci vs. Predátor jednou z prvních amerických zakázek – a od té doby je z něj hvězda, jejíž podpis zdobí takové komiksy jako Sam and Twitch, Hellboy, Daredevil či The Crow: Dead Time a Flesh and Blood.

Komentáře 0

Zatím zde není žádný komentář.