Dříve než přišla filmová série, dříve než se objevily počítačové hry, před tím vším tu byla komiksová řada. Ta proti sobě jako první postavila dvě nejslavnější filmová monstra a rozjela epickou ságu, táhnoucí se přes celou galaxii.
V úvodním příběhu Vetřelci vs. Predátor se dostanete na planetu Rjuši, kterou se rozhodlo lidstvo kolonizovat… jen aby zjistilo, že už tu planetu osídlil někdo před nimi a vypustil tu nepříliš přátelská zvířátka, na kterých testuje své bojové umění. Na to pak navazuje Válka, další komiksový epos, který popisuje život Predátorů z pohledu někoho, kdo se s nimi rozhodl žít.
Tyto dva příběhy zabírají větší část téměř pětisetstránkové knihy. Zbytek se pak skládá z povídek. V Času krve se seznámíme se smrtícími predátorskými tradicemi, v Souboji se zase vydáme na opuštěnou planetu s vojenskou jednotkou a dozvíme se, že odpovídat na volání o pomoc se vždycky nevyplácí; Věčný se odehrává v Japonsku budoucnosti a ukazuje, že i Predátoři se mohou stát předmětem lovu; Stará tajemství odhalí tajemství svatých; a Síť ukáže, co se stane, když někoho ovládne pomsta.
Takže ještě jednou – vítejte ve válečné zóně.
Roku 1980 dostalo nakladatelství Dark Horse nápad. Když už mají Vetřelce a když už mají Predátora, proč to nespojit a nepostavit je proti sobě? Koneckonců, co může být pro fanatické vesmírné lovce lepším cílem než zabijácká mimozemská rasa?
Na startu série se podíleli malíři Chris Warner (kterého už známe z komiksu Predátor: Betonová džungle) a Phil Norwood, jenž se věnuje především režii filmových triků (Ghost Rider, Kačer Howard) a kreslí storyboardy (kupříkladu k Avataru). Příběh má na svědomí scenárista Randy Stradley, který nejen pro Dark Horse píše, ale je i jeho viceprezidentem. Většinou se sice soustřeďuje hlavně na svět Star Wars (je tvůrcem velmi úspěšného Crimson Empire), ale napsal si i nějaké ty Predátory a položil základy k vetřelcopredátorské řadě. Později se k němu přidali i další. Kupříkladu Ian Edginton, anglický scenárista z magazínu 2000 AD (Stickleback, Red Seas, Leviathan, Stone Island). Ten tu má dva příběhy, ale pracoval i na jiných filmových řadách (Terminátor, Predátor, Vetřelci), a pro jiná nakladatelství psal kupříkladu komiksy ze světa Warhammeru, Witchblade, Stormwatch, Sojourn a další.
A ještě jedno slavné jméno se v tomhle komiksu objevuje. Alex Maleev, bulharský tvůrce, pro kterého byli Vetřelci vs. Predátor jednou z prvních amerických zakázek – a od té doby je z něj hvězda, jejíž podpis zdobí takové komiksy jako Sam and Twitch, Hellboy, Daredevil či The Crow: Dead Time a Flesh and Blood.