13. 6. 2007
CRWECON 2007 SKONČIL...
...a skončil dost úspěšně. Velká návštěvnost, žádná katastrofa, nikdo nezapálil kino, prostě pohoda. Takže už začínáme přemýšlet o CRWECONu 2008. A zase bude určitě o něco lepší, než byl tenhle. Znáte to, budeme se držet toho, co se povedlo a co se nevyvedlo tak, jako bychom si představovali, budeme zdokonalovat a vylepšovat. Prostě, budeme pilovat a pilovat, dokud nebudeme úplně dokonalí. Ale zajímají nás i vaše nápady. Pokud máte pořady, které byste rádi viděli, případně byste sami chtěli něco prezentovat - dejte vědět!
Jiří Pavlovský
P.S. A k věcem, které se nepovedly - omlouváme se za absenci Martina Němce, který měl přijít posoudit vaše kresby. Během svého koncertu si udělal něco s nohou, takže trávil sobotu na rentgenu. Ale slíbil, že pokud kresby pošlete poštou nebo mailem, rozebere vám je alespoň takhle na dálku. Anebo příští rok.
12. 6. 2007
FOTOGALERIE
fotogalerie proběhlého crweconu
25. 5. 2007
DALŠÍ POTVRZENÝ HOST
Účast potvrdil Simpsonovský překladatel Petr Putna, který by měl, u příležitosti vydání prvních komiksových Simpsonů u nás, mluvit o překládání dobrodružství téhle žluté rodiny, těžkostech se slovními hříčkami... ale i o novém filmu, o jeho ději a vypustí na světlo i nějaké informace z jeho zákulisí. Sekudnovat mu bude Petr Litoš, který vám řekne něco o komiksových řadách a na co se budete moci těšit.

21. 5. 2007
MUČÍRNA LIVE
Takže, pro všechny, kteří mají v šuplíku nějaké své kresby a chtějí vědět, co dělají dobře, co dělají špatně a v čem se musí zlepšit, aby se z nich staly komiksové hvězdy… případně přímo chtějí něco ze svého díla nabídnout Crwi: Stavte se na CRWECONU, kde od dvou do čtyř hodin bude sídlit legendární crewní katan Martin Němec, aby posoudil vaše kresby!
20. 5. 2007
FIGURKY A TRIČKA
Pozor! Na akci slíbila přijet i firma dovážející komiksové figurky a trička! A nejen komiksové - v nabídce na eshop.stargate.cz/e-shop najdete postavičky z anime bijáků, monstra Cliva Barkera, příšery z počítačových her, slavné muzikanty a sportovce... dokonce i hrdiny televizních seriálů! Jsou tam levné figurky za dvě stovky i téměř sochy za několik tisíc. Na CRWECON něco z toho přivezou, takže se můžete přijít podívat a nakupovat

18. 5. 2007
MANGA NA CRWECONU
Jelikož je o u nás s mangou bledé, tak na akci bude i stánek s mangami ze sousedního Polska, kde mají větší kliku (možná proto, že za vydavatelskými firmami stojí často přímo Japonci) a vychází tam takové klasiky jako Crying Freeman, Lone Wolf and Cub, Ranma 1/2 a vůbec většina věcí, o kterých vychází články v CRWI - a to za docela přijatelné ceny. Samozřejmě, z Polska dorazí i várka klasických komiksů... a obrazových alb. Takže buďte připraveni.

15. 5. 2007
PRODLOUŽENÍ PROGRAMU
Na základě nápadu Markýze de Sade (to zní vážně dobře) jsme se rozhodli, že akci ještě o hodinu prodloužíme a že první hodinu (od 9.00 do 10.00) pojednáme jako volný bazar. Takže zveme všechny, co mají nějaké komiksové lahůdky a chtěli by je prodat nebo vyměnit, ať se přijdou pochlubit (a možná i zbohatnout). Zároveň zveme ty, kteří by si chtěli doplnit svou sbírku, aby se přišli podívat. P.S. Pokud budete chít přijet s komiksy, můžete seznam toho, co přivezete hodit do Diskuzního fóra, ať zájemce namlsáte.
15. 5. 2007
KRÁTKÉ ZPRÁVY
Kromě ostatních obrázků by měli mít na CRWECONU premiéru tři nové "crewní" stripy... a Skam představí i svou reklamní stripovou kolekci stvořenou k propagaci piva. To je záslužná činnost. Možná je vám na místě přímo podepíše - patrně pivní pěnou.
Pavlovský, který na sebe vzal nevděčný úkol začít celou akci přednáškou o Spider-Manovi v době, kdy se ještě většina návštěvníků šourá na místo, nebo se hrabe v bedně s komiksy, už má zhruba deset stránek poznámek, z čehož je dost zoufalý. O čem mluvit dřív? Patrně to nakonec vyřeší tím, že to celé pojme jako pantomimu.
Lukáš Růžička se ujal filmového koutku a dává dohromady zajímavé scény a jiné podivnosti nějak spojené se superhrdinským světem. Samozřejmě, montypythonovský Opravář kol by tam neměl chybět... a co teprve southparkovská verze Třístovky!
52! Planet Hulk! Nextwave! Civil War! Jack of Fables! Všechny zásadní současné komiksové si mezi sebe rozdělí Lukáš Růžička a Jiří Pavlovský, kteří vás zasvětí do toho, co je v komiksu nového.
13. 5. 2007
FILMY
Konečně máme přiklepnuté filmy - vybrali jsme to nejlepší, co se za poslední dobu objevilo. V rámci akce bude puštěná 300, takže si budete moci zařvat "This is Sparta!" spolu s ostatními fandy. Po akci budou následovat další pecky.
This is Sparta!
Především Clerks II, což sice není vyloženě komiksový film, ale autor Kevin Smith je komiskový fanda, pár komiksů i napsal (pravda, obvyklu mu trvá jeden díl tak pět let) a hlavně je to hodně zábavné.

No a pro otrlé přijdou po desáté hodině Želvy ninja!

12. 5. 2007
NOVÁ COMICSOVÁ ŘADA
Program už se začíná krystalizovat a vyostřovat. Ještě jsme celý blok natáhli a vrazili do něj ještě jednu přednášku. Tentokrát zaměřenou na představení nové komiksové řady (vlastně spíš dvouřady), která bude popisovat nejslavnější rodinu žluťáků - Simpsonovi. Plus možná i další překvapení.

6. 5. 2007
CRWECONSKÉ SLEVY
Seqoy, stejně jako minulý rok, nabízí automatickou slevu na české nové komiksy deset procent, při nákupu nad tisícovku patnáct procent a nad dva tisíce dvacet procent! U antikvariátních a vzácnější komiksů je cena nezměněná a americké komiksy jsou za přepočet 25 korun za dolar.
PROGRAM
Program ještě není definitivní – jednáme o filmech, které by měli být jak součástí pořadu, tak následovat po jeho skončení. Plus veškeré nápady a postřehy jsou vítány. Zároveň, pokud by chtěl některý z pražských komiksových fandů pomoci s realizací, budeme jen rádi.
MUČÍRNA NA MÍSTĚ
Účast předběžně přislíbil i Martin Němec, takže toho využijte a přineste své kresby, aby vám mohl říct, co děláte dobře a co špatně. Nejlepší věci budou vyvěšeny… a kdo ví, třeba tam najdete vydavatele… nebo scenáristu či jiného spoluautora!
NOVÉ KNIHY
Z nových knih, které by se poprvé měli objevit na CRWECONU, by to měl být druhý Torpedo (Netopejr), Usagi Yojimbo - Samuraj (Crew) Sto nábojů (BB art) a Smrt: Vysoká cena za život (Crew). Je možné, že ještě něco přibude, kontaktujeme další nakladatele, jestli nechtějí svou věc představit.
PŘEDNÁŠEJÍCÍ
Zatím na akci přislíbili účast Petr Litoš, Štěpán Kopřiva, Vladimír Veverka, Martin Němec, Jiří Buchal, Karel Petřík, Tomáš Prokůpek, Martin Přibyl, Lukáš Růžička… a samozřejmě Slawek Saczek s pořádnou várkou komiksů v polštině (pokud vám u nás chybí manga, můžete to v tomhle celkem příbuzném jazyce dohnat). Ještě to samozřejmě není všechno, kontaktujeme další spřízněné duše, takže budeme postupně aktualizovat.
V případě zájmu by se dala někdo poblíž zarezervovat hospoda a po skončení akce se přesunout tam. To se týká hlavně komiksových fandů starších osmnácti let… i když kolu tam můžete pít taky. Dejte vědět!
P.S. Odnos domů nezajišťujeme.
Vyrobili jsme docela pěkný komiksový katalog, který ukazuje to, co všechno BB art, Crew a Netopejr vydali a co vám chybí. Poprvé bude k rozdávání na Knižním veletrhu, ale určitě bude i na Crweconu.
3. 5. 2007
CRWECON2
V sobotu, dne 9. 6. 2007, v kině Aero, od desíti ráno do šesti večer se koná druhý ročník komiksové akce CRWECON. Akce spojuje filmy, přednášky i galerie… a hlavně možnost pokecu s ostatními komiksovými fanoušky i profíky. Na programu by měla být přednáška o dějinách Spider-Mana, seznámení s tím, co je zrovna ve světě komiksu nového, objeví se i význační komiksoví vydavatelé, aby vám prozradili, co se chystá na tenhle a příští rok (případně proč nevydávají to, co byste chtěli).
Přijedou i zástupci brněnské komiksové scény, chystá se manga okénko a křest nových komiksových titulů! A za účasti komiksového průkopníka Vladimíra Veverky budou odtajněny začátky CRWE – a tím i komiksu u nás. Bude tu taky prodej anglických, polských i českých komiksů a obrazových alb za zvýhodněné ceny – a účast přislíbil i crewní katan Martin Němec, takže se vyplatí přinést si své kresby, aby vám mohl říct, co děláte dobře a co špatně. Jo a vstupné je grátis.
Takže nezapomeňte, 9. 6. 2007, Kino Aero, Biskupcova 31, Praha 3 – bližší informace na www.crew.cz.


1. 5. 2007
CRWECON2 - webové stránky
připraveny webové stránky ke CRWECONu

Novinky

13. 6. 2007
CRWECON 2007 SKONČIL...
...a skončil dost úspěšně. Velká návštěvnost, žádná katastrofa, nikdo nezapálil kino, prostě pohoda. Takže už začínáme přemýšlet o CRWECONu 2008. A zase bude určitě o něco lepší, než byl tenhle. Znáte to, budeme se držet toho, co se povedlo a co se nevyvedlo tak, jako bychom si představovali, budeme zdokonalovat a vylepšovat. Prostě, budeme pilovat a pilovat, dokud nebudeme úplně dokonalí. Ale zajímají nás i vaše nápady. Pokud máte pořady, které byste rádi viděli, případně byste sami chtěli něco prezentovat - dejte vědět!


diskuze

Program

9 - 10

Prodej komiksů a burza

10 - 11

Spider-Man červenomodrý, černý, stříbrný i zlatorudý!

11 - 12

Superhrdinové kontra film a televize, klasické i bizardní ukázky!

12 - 13

Brno Rulez! Zprávy ze světa Aarghu a představení Komiksária!

13 - 14

Manga manhwa i americké imitace!

14 - 15

To nejzajímavější ze zahraničního komiksu za rok 2006

15 - 16

Simpsoni v komiksu! Představení nového titulu!

16 - 17

Nakladatelský koutek, spojený s křty a podobnými oslavami

17 - 18

Deset let CRWe, aneb dědkové vzpomínají na staré dobré časy.

18:30

Filmy - 300, Clerks 2: Muži za pultem, Želvy Ninja

(aktualizováno: 13.5.07)


OdkazyStáhněte si