Diskuze

Pište nám, jaké tituly byste v Modré Crewi rádi viděli. Diskutujte, získejte pro ně ostatní.

Tenhle projekt není vhodný pro japonské komiksy a produkci DC a Marvelu, snažte se v návrzích držet toho, abychom se vešli do jednoho až dvou svazků Modré Crewe.

Dnes už dokážeme sehnat leccos a rádi vyslyšíme vaše přání – pokud si vás to bude přát víc než jeden…

Takže do toho!


Pro přidávání komentářů je třeba být přihlášen.

avatar

Pavlovský — 9.1.2019 20:28

Radek Blacksad: Bylo by to zajímavé a popřemýšlíme nad tím. Ale zatím jsem většinou měli sami celkem jasno, jedna obálka se nám obvykle hodila podstatně víc. Tam hraje roli nejen vzhled, ale i barevnost, jak vystihuje obsah, jak se liší od minulé obálky... ale i to, jak sedne do našeho grafického vzhledu.

avatar

Radek Blacksad — 29.12.2018 7:24

Pre redakciu - bolo by zaujímavé dať na FB možnosť čitateľom hlasovať o obálku série MC. Na výber sú vždy dve a často sa stáva že sú veľmi pekné obe. Čo vy na to?

avatar

brum brum — 6.12.2018 17:00

J. Pavlovský, aha, díky za objasnění.
Ale aspoň vidíte, že vaše videa mají smysl, fanoušci hltají každé slovo! :-D

avatar

Pavlovský — 6.12.2018 9:49

Tam podle mě došlo čistě k přeřeku. Petr chtěl - podle mě - říct, že Modrá Crew je rozhodně úspěšnější než "červená" Crew (kde skutečně leží hodně peněz). Sama Modrá Crew není vyloženě neúspěšná, je to rozhodně životný projekt.

avatar

brum brum — 3.12.2018 23:50

Taky proto jsem psal ten komentář, vydat jen tehdy, když se to vyplatí, aby to prodělečné už nebylo. Protože mluví o tom, že MC jako taková bude pokračovat dále.
Dále tam mluví o problémech, které přináší dát ty tituly do hlasování. Tím by toho dost odpadlo, protože Japonci by na to asi s mangou nepřistoupili, když si to vydávání strašně hlídají, viz rozhorovy s PL a s JP. Ale u těch mainstreamovek by to mohlo být oproti současnosti naopak lepší, protože mainstreamové tituly nejsou rodinným stříbrem jako ty evorpské věci, které v MC jsou teď.
Jestli jsi to video neviděl, tak koukni, je to zajímavé. Ale asi jsi to viděl už minimálně dvakrát, jak tě odtud znám :-D

Je to jenom nápad, lidi pořád chtějí ten startovač, tohle je podobný způsob, ale je to pořád to modrocrewní hlasování, takže takový kompromis.

avatar

brum brum — 3.12.2018 23:36

Radek: youtube.com/watch?v=ahj0urP03c8 50:38
Z pohledu peněz asi jo, mluví tam o největším prodělku. Ale čísla to má dobré, takže to nevylučuje to, co píšeš, dobré prodeje. Měl jsem to ale napsat přesně.

avatar

Radek Blacksad — 3.12.2018 22:47

brum brum - ze všeho co delaji sa jej darí najhoršie? Co to jako je? Veď všade vravia o tom, že je MC úspešná a predáva sa dobre. Je jasné, že na Znovuzrodenie a na Barta to nemá, ale to je úplne iný level.

avatar

brum brum — 3.12.2018 20:45

Když jste ve Volejte ředitelům mluvili o tom, že Modré Crwi se vede ze všeho, co děláte, asi nejhůř, neuvažujete o nějaké změně?

Kdyby jo, nebylo by možné MC udělat jako edici pro fajnšmekry nebo zámožné (když jde o tu modrou - šlechtickou řadu), kde by byla 2x až 4x do roka (to podle toho, jak by to bylo náročné na realizaci) hlasovačka, do které byste zařadili to, do čeho se moc pustit nechcete, protože nevíte, jak by se tomu dařilo, ale lidi to často zmiňují, tady na webu, na Facebooku, že by si to od Vás rádi koupili?
V hlasovačce by byly vždy tři komiksy, nebo krátké série - maximálně o dvou knihách, pokaždé jiný žánr, ten nejhorší titul by vypadl z hlasování navždy, první by byl vydán (vizte dále), druhý by dostal šanci příště (dokud by neskončil třetí, nebo první).

U toho hlasování by byla uvedena cena, maximální možná, která by samozřejmě byla o poznání vyšší než ceny u vás běžné, protože by se kalkulovalo dejme tomu s pětinovým až čtvrtinovým nákladem oproti průměrným nákladům u vás, plus uveden minimální počet lidí (někde pod hranicí nákladu), kteří musí ten komiks chtít, aby se vůbec vydal. Ta cena by pak mohla být ve výsledku nižší, kdyby byl velký zájem a velký počet kupujících, ale dopředu by se počítalo s tou uvedenou. Pak by následovalo vydání a rozeslání na adresy. To hlasování by bylo možné pro lidi s účtem ve Vašem e-shopu, aby se minimalizovaly až vyloučily podvody s hlasováním, a jen pro lidi s už uskutečněnou objednávkou, aby si lidi nedělali falešné účty.

Je to takový hybrid startovače a toho, jak funguje MC teď, ale pořád je to čistě ve vaší režii a neodklání se to moc od toho, jak to funguje v MC teď. Byla by dopředu daná jasná pravidla, s vyšší cenou by se počítalo, protože by šlo prakticky o vydání pro úzký okruh zájemců o konkrétní titul. My všichni, co po Vás něco chceme, bysme mohli sami ukázat zájem a názorně vidět, že je nás třeba pět a půl a že něco vydat fakt prostě nelze. U titulů, o které by byl zájem vyšší než minimální, by to pro Vás byla jistota, že ten titul není risk a mohli pak vydat další komiksy z toho světa/s tou postavou klasicky, jak vydáváte teď.

Zkrátka ponechat ideu Modré Crwe a hlasování, ale dávat do hlasování tituly, které si lidi přejí, ovšem taky s tím, že potenciální cena bude vyšší než normálně a je jen na lidech, jestli daný titul vyjde, či nikoliv.

avatar

Radek Blacksad — 3.12.2018 1:02

Čo keby ste pridali do ďalšieho hlasovania znovu 2 nové komiksy? Aby sa vyberalo zo 4 kandidátov? Nech je sranda. Posledné dve hlasovania sa rozhodovalo stále medzi tromi, naposledy boli 4 keď to vyhral John Silver.

Sirius.svk — 4.11.2018 15:34

tirreus predpokladám že hľadáš toto: "tirreus — 11.12.2016 11:15

Ahojte redakčníci a všichni čtenáři,
nejdříve bych chtěl poděkovat za nádherné dva díly Ekhö. Do budoucna bych si rozhodně přál jeho pokračování, protože ve Francii už vyšel 5. a 6. díl. To je moje jasná první volba, bylo by moc hezké tuhle celou tuhle řadu převést do češtiny, jak bude postupně vycházet a dotáhnout ji do konce.
No a pak, kdybych si mohl přát, tak v podstatě COKOLIV od Alessandra Barbucciho (priority v tomto pořadí - Lord of Burger, Sky Doll, CHOSP,...) nebo od Christopha Arlestona (Le chant d'Excalibur, Les Naufragés d’Ythaq, Légendes de Troy, zvláště pak Ploneïs l'Incertain, a spoustu dalších...).
Když to mám zobecnit, tak COKOLIV z nakladetelství Soleil :) Než tohle všechno vydáte, tak máte co dělat :)))
Jsem velkým fandou francouzské a belgické školy, takže prosím pozornost zaměřit tam :)
Ale jinak, všechny tři navržené série na 4. a 5. díl modré crwe se mi líbí a s chutí bych si je přečetl :)
Díky a mějte se hezky :) Moc se těším! :)"