image
image
Šestnáctý ročník!
KLUB CROSS
Plynární 1096/23, Praha 7

do crweconu zbývá
týdny
0
0
dny
0
0
hodiny
0
0
minuty
0
0
sekundy
0
0

CRWECON 2023

Tak už jsou tu konečně stránky na nový Crwecon!

Program budeme ještě aktualizovat a určitě i přesouvat, takže neváhejte, pište nám svoje připomínky, nápady a jiné poznámky – a těšíme se na vás 10. 6.!

Program akce10.00 – 11.30 PANEL NAKLADATELSTVÍ CREW
Setkání s nakladatelstvím CREW, kde se bude povídat nejen o tom, co vydalo a co chystá na druhou polovinu roku, ale bude se i odpovídat na zvědavé dotazy. Odtajníme i pár velkých pecek! Uvádí Petr Litoš a Jiří Pavlovský.
12.00 – 13.00 DRAŽBA
Jako každý rok, i tentokrát bude možnost koupit si originální kresby a malby od nejlepších českých komiksových tvůrců. Jako vyvolávač opět zavedený Richard Klíčník.
13.30 – 15.00 VYDAVATELSKÝ PANEL I.
Významní čeští vydavatelé přijdou představit své plány a odpoví na vaše dotazy! Albatros/Egmont, Argo, BB/Art, Nakladatelství Josef VYBÍRAL, Centrala, Comics Centrum.
15.00 – 16.30 VYDAVATELSKÝ PANEL II.
Významní čeští vydavatelé přijdou představit své plány a odpoví na vaše dotazy! GATE, Mighty Boys, Analphabet books, Nakladatelství Zanir.
16.30 VYHLÁŠENÍ COSPLAY SOUTĚŽE
Na závěr conu to nejdůležitější! Přehlídka kostýmů, vyhlášení těch nejlepších a následné předání cen! Toho nejlepšího zvolí sami návštěvníci CRWECONU!

10.00-11.00 RENÉ GOSCINNY A JEHO LIDÉ
Profil jedné z největších ikon evropského komiksu, člověka, co stojí za Asterixem, Lucky Lukem, Iznougudem, Mikulášem a jeho patáliemi. Autor, který nás dokáže dodnes rozesmát. Uvádí Zarkoff.
11.00-12.00 PRAŽSKÝ KŘEST NOVÉHO ČÍSLA KOMIKSOVÉHO ČASOPISU AARGH!
Uvádí Tomáš Prokůpek a účast (a případné podpisy) přislíbili Michal Ivan, Brian Terrero, Renata Wilfling, Tomáš Kopecký a Viktor Svoboda!
12.00-13.00 UMĚLÁ INTELIGENCE VS. KOMIKS
Je to další krok vývoje nebo slepá ulička? Jak by mohla tato nová technologie pomoci s vytvářením komiksů? Tento panel krátkou přednáškou odstartuje odborník na toto téma Josef Holý, kterého můžete znát z podcastu Kanárci v síti. Následovat budete debata s českými komiksovými autory! Účinkují Josef Holý, Dan Černý, Michal Suchánek, Jonáš Ledecký 
13.00 – 14.00 VSTUP DO SVĚTA WARHAMMERU 40.000(Na vlastní nebezpečí!)
V budoucnosti existuje pouze válka. Což je sice pro lidi hrozné, ale je zatracené zábavné o tom číst. Svět stolní hry se prokopíroval do neméně populárních knih i komiksů. A dá-li Císař, tak i do televizního seriálu. Základní instrukce pro pochopení nelítostného světa vám dá Medojed!
14.00 – 15.00 AFTERPUNK
Nový komiksový projekt plný zombíků a jiných monster v celé jeho postkatastrofické nádheře představí sami autoři! Uvádí Michal Suchánek a Jonáš Ledecký.
15.00 – 16.00 KOMIKSOVÝ KVÍZ: MARVEL vs. DC
Postavíme proti sobě postavy, které se až nápadně podobají těm z druhého universa. Na Vás bude uhodnout, kdo z nich spatřil světlo světa jako první a kdo je pouhou kopií. Přijďte si zahrát ve velkém kvízu o ceny, který pro vás připravil Honza Stiess!
16.00 – 17.00 ZOMBIE APOKALYPSY VE SVĚTĚ KOMIKSU
Existuje něco děsivějšího, než když vám přijdou neohlášení prarodiče na nedělní oběd? Zvláště, když jsou už pár let po smrti? Projdeme historii zombií v komiksu, ty největší a nejlepší zářezy a hlavně prozkoumáme všechny možné způsoby, jak se nakazit a vrátit zpět mezi živé. Aspoň teoreticky. Uvádí zombiepaleontologové ZhDr. Vašek, ZhD a ZuDr. Gabo z Komiksum.

10.00 – 11.00 ŽELVY SE VRACÍ!
Fenomén Želv nindža se zrodil kdysi v osmdesátých letech, ale stále se vrací. Ve filmech, seriálech a samozřejmě, i komiksech. V příbězích určených mladším i odrostlejším čtenářům. Každý si tu najde to své také svou želvu. Uvádí Vojtěch Rabyniuk.
11.00 – 12.00 BRIAN K. VAUGHAN A JEHO (NEJEN) PAPER GIRLS!
Probírat se bude jeden nejvýraznějších scenáristů, který zvládá kombinovat neobyčejné příběhy s obyčejnými lidmi. A tvůrce Y: Posledního z mužů, Ságy a Paper Girls. Uvádí Markéta Nedvědová.
12.00 – 13.00 FLASH V AKCI!
Momentálně filmová a seriálová hvězda, ale jaký je vlastně Flash v komiksu? Kde byla jeho startovní čára a kolik jich, proboha, vůbec je?! Uvádí Honza Stiess.
13.00 – 14. 00 PRAKOMIKSOVÉ KRVÁKY
Utvářející se komiksová forma čerpala inspiraci z různých stran – mimo jiné z kramářských písní a zvláště jejich sekvenčních výkladových tabulích, na kterých obvykle tekla krev proudem. Fenomén představí Tomáš Prokůpek.
14.00 – 15.00 BLACK LABEL – NOVÉ VERTIGO?
Black Label, Hill House, Murphyverse, Sandman Universe, Prestige, Prestige Plus. Taky se všech těch nálepkách začínáte ztrácet? Nebojte! Na tomto panelu vás provedeme světem Black Labelu. Mrkneme na historii, přítomnost, budoucnost, nejlepší kusy i projekty, co zemřely ještě před vydáním. A nevynecháme ani obrázek, který málem celý label pohřbil. Uvádí degustátor nealkoholických nápojů Gabo z Komiksum.
15.00 – 16.00 ŠÍLENÉ VĚCI Z KOMIKSŮ, KTERÉ V MCU NEUVIDÍTE!
Zvláštní a bizarní příběhové linky a postavy, které Marvel v průběhu své existence vytvořil a které nejspíš ve filmovém MCU neuvidíte. Přijďte se nechat fascinovat! Uvádí Trashman.

10.00 Vizuální novely 101
Hry, které se čtou, knížky, které se hrají. Co je to vlastně vizuální román a co se s tím dělá? A můžete si i nějaký sami vytvořit? To všechno se dozvíte na naší přednášce.
Fenomén představí DanQ.
11.00 Anime Cirkus LIVE!
Podcast o anime a manze naživo s Arianem a Grekem, kde hostem jste právě VY!
12.00 Proč číst Sakamoto Days a Blue Box od CREW MANGA?
Dvojice naprosto odlišných manga sérií. Z jedné strany variace na Johna Wicka, z té druhé potom typické shojo o dvou zamilovaných studentech ve sportovním prostředí. Obě mangy však mají jedno společné: jsou naprosto výborné!
Uvádí Toren.
13.00 Animefestí přípravka
Animefest spolu s nakladatelstvím CREW rozjíždí školu pro překladatele z japonštiny a grafiky, aby se naučili základy a byli schopni obstát i v praxi - prací na projektech, které vycházejí ve spolupráci Animefestu a CREW!
Uvádí Veronika „Konata“ Vondrová, Jiří Hrbek a Petr Litoš.
14.00 Láska ve střihu cosplaye a feminismu
Jak internety nepochopily Marin Kitagawu, aneb ženský pohled na nejvíce fanservisovanou postavu otaku komunity. Aneb, není to jen o sexy dívce ve spodním prádle!
Uvádí Etuta.
15.00 Vějíř 2023
Beseda a autogramiáda s autory! Dokonalá příležitost nejen pro fanoušky mangy, ale i pro všechny, co by rádi zkusili i něco vytvořit. Jak na to? Jak se stát manga hvězdou? Jak začít s tvorbou? Ale samozřejmě, hlavně příležitost nechat si knihu podepsat!
16.00 Thaipop: The Anime
Výběr těch nejanimovanějších písniček z thaipop hitů představí Etuta a DanQ.

10.00 – 16.00 Zde si můžete vyzkoušet skvělé stolní hry!
Tentokrát má patronaci nad akcí firma HRAS – Svět deskových her, kterou najdete na Václavském náměstí 38 (www.hras.cz). Je to jeden z nejstarších obchodů specializovaných na společenské hry a hlavolamy. Předvádějí se tu hry a vysvětlují pravidla. Počítejte spíše s lehčími hrami, které půjdou snadno vysvětlit, karetními i abstraktními, pro pobavení i zahřátí mozkových závitů!

10.00-16.00 Dětský koutek
Plno zábavy si užijí i ti nejmenší komiksoví fanoušci! Čeká tu na ně malování na obličej a komiksové kolo štěstí!

KOMIKSOVÁ BURZA
Jako obvykle je na prodej starších titulů vyhrazený prostor v přízemí před přednáškovým sálem. Otevřeno pro prodejce bude už po deváté a pokud bude hezky, je možné využít i prostory před Crossem. Za vystavování se nic neplatí, ale prosíme o pochopení a o spolupráci s ostatními vystavovateli. Pokud nebudete mít tak velkou nabídku a bude málo místa, i o případné podělení se o stolky. Díky!


KRESLÍŘSKÁ ALEJ

Aktuality

všechny aktuality

Diskuze

celá diskuze


Aktuality


Diskuze

Přidat příspěvek


* povinné položky

Minulé ročníky

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Fotogalerie - minulé ročníky

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image