crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

Secret Wars: Agents of Atlas

obrázek k zajímavosti Nech žije anarchia...

Kedysi dávno, keď sa Marvel Comics nazývalo Timely Comics a Stan Lee bol scenáristicky v plienkach, vznikalo mnoho komiksových postáv, ktoré sú pre dnešných čitateľov veľkou neznámou. A keď potrebujete v dnešnej dobe nejaký originálny príbeh, stačí sa pohrabať v archíve a resuscitovať postavy zo zlatého veku komiksu, keď boli hrdinovia čestnejší než skautíci a na zlosynov nemal ani krpatý diktátor. Tak sa zrodil tím Agents of Atlas.

Tím mal debut v roku 2006 a vznikol klasickou zápletkou „stalo sa to, A.Lange & Sohne Replica ale nikto o tom nevedel“. V roku 1958 trebalo zachrániť prezidenta Dwighta D. Eisenhowera, ktorého zajal zlosyn Yellow Claw. Vodcom tímu bol agent F.B.I., Jimmy Woo a jeho spolubojovníci boli Venus (siréna), Marvel Boy (nadľudské schopnosti má vďaka zápästným páskam z planéty Urán), Namora (sesternica Sub-Marinera), M-11 (robot) a Gorilla-Man (telo gorily, mysel človeka). Tímu sa prezidenta podarilo zachrániť, ale vláda rozhodla, že verejnosť nie je na nich pripravená.

Z Jimmyho Woo sa stal dôstojník organizácie S.H.I.E.L.D. a od tej chvíle mal o zábavu postarané. Na istý čas bol hospitalizovaný, získal späť svoju mladosť, odhalil v tíme zradcu a celá tá vec s Yellow Clawom bola v skutočnosti inak ako sa zdalo. Okrem toho sa jeho tím zapojil do eventov Secret Invasion, Fear Itself a Dark Reign. Počas nových Tajných vojen sa podarilo na Battleworlde prežiť aj Jimmymu Woo a jeho tímu a teraz sa predstavujú novej generácii čitateľov.

Metropolitia je jedno z mnohých miest pod nadvládou Baróna Zemo. Jeho obyvatelia vyrábajú zbrane pre Battleworld a žijú v neustálom strachu. Ich dennou rutinou je pracovať, spať, pracovať, spať a ak niekto z nej vypadne, dostane ho do rúk S.H.I.E.L.D., organizácia kedysi pracujúca pre ľudí. Teraz pracuje pre ľudí tajná organizácia nazývaná Atlas Foundation. Zachraňovali ľudí pred Zemovými experimentami a nik ich nedokázal lapiť. Až doteraz.

Jimmy Woo je nezvestný a prioritou riaditeľa S.H.I.E.L.D.u, Phila Coulsona, je nájsť ho. Pretože aj keď pracuje pre Baróna Zemo, kope za tých dobrých. Problémy pre Atlas začali po tom ako oslobodili tristo ľudí, ktorí boli proti svojej vôli prevážaný vlakom do Zemovho zámku. Akcia bola naplánovaná výborne, prevedenie takmer výborné. Zemo zistil kto sú jeho nepriatelia a rozhodol sa zasiahnuť. No jeho motivácia je oveľa komplikovanejšia než iba obyčajná pomsta.

Tento príbeh je one-shot, tak ako Hank Johnson: Agent of HYDRA a podobne ako ten komiks, aj tento by si zaslúžil aspoň minisériu. Príbeh má nielen sympatické hlavné postavy, ale aj reálie sú krásne orwellovsky dystopické a každý má rád dystopické príbehy. Keďže má komiks iba tridsať strán, trebalo príbeh vyrozprávať čo najefektívnejšie a to sa scenáristovi Tomovi Taylorovi a kresličovi Steveovi Pughovi podarilo na jednotku.

Ak na pochopenie príbehu nemusíte mať načítané predchádzajúce príbehy o hrdinoch, ktorí sú menej známy než Avengers a X-Men, tak ste odviedli výbornú prácu. Taylor behom dvoch strán vysvetlí o čo ide a potom je čas na akciu. A tej je viac než dosť. Barón Zemo je diktátor a slúžia mu nielen agenti S.H.I.E.L.D.u, ale aj Zbrane X (komplet s vymazaným pudom sebazáchovy a helmou alá Wolverine), ako aj vlastná rodina.

Kresba Stevea Pugha je krásne čistá, bez prehnaného tieňovania a detailná dosť na to aby každá postava bola jasne rozoznateľná. Ak vám je meno kresliča povedomé, tak blahoželám, potľapkajte sa po ramene, alebo inej časti tela. Steve Pugh sa totiž podieľal nielen na dvoch sériách komiksu Animal Man, ale aj na minisérii Preacher: Saint of killers (u nás vydané v Preacher: Pradávná historie).

Secret Wars: Agents of Atlas je výborný one-shot, ktorý mal dostať oveľa viac priestoru. Odporúčam novým aj ostrieľaným čitateľom, ktorý chcú skúsiť dystopický príbeh od Marvel Comics.
www.curetime.co.uk

připojená galerie

02.11. 2015 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 0Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Auditorium

Darker [13:48 19.10. 2018]
Tak to je fajn, už jsme vás v Komiksáři dlouho neviděli pohromadě, tak to bude doufám velkolepé :)


Fimi [13:22 19.10. 2018]
Zajeté série vem čert ale těch 27 novinek mě zajímá... Kapis co by tu mohli vyjít, to jsou jen takové vlhké sny nic víc...


Pavlovský [12:10 19.10. 2018]
Darker: Teď to mají překladatelé, aby zkontrolovali, jak moc je tam chyb... a upravili názvy. Ale počítám, že od listopadu bychom to měli začít ohlašovat. Možná uděláme kolem i nějaký díl Komiksáře.


Darker [11:42 19.10. 2018]
Tak, aby nám šéfové nezaspali zimním spánkem, když se blíží ta zima, tak obligátní dotaz KDY se začnou uveřejnovat novinky, když už to máte tak pěkně sepsané? :)


Kapis [11:30 19.10. 2018]
:-D mě si Brum brume nejvíc nadzvedl obočí, když ses v několika komentech sám tituloval intelektuálem (levicovým), to se jen tak nevidí. Jestli to byla ironie, tak to beru. A nemusíš nechávat ty své příspěvky tak nabo....


Vydali jsme

Garfield 51: Garfield nakupuje slaninu

JRc [13:37 19.10. 2018]
Super, skvělé a tentokrát i název na hřbetu. Už se těším na další. Můžeme se časem dočkat dotisku starších čísel v barvě?


Aktuality

DC Superhrdinky: Zkouškové peklo

ňouma [21:54 17.10. 2018]
Už to mám objednané. Třeba to dorazí ještě tenhle týden. Tohle má ve světě vážně velký úspěch. Ne včechno co má úspěch ve světě má i u nás, ale tohlo doufám bude. Už to má asi osm dílů. Předposlední Out of the Bottle byl....


Připravujeme

Poslední Incal

Kapis [07:33 16.10. 2018]
No jo, dokud nebylo datum, nebyla ani cena, příště si to musím nejdřív zkontrolovat, než se začnu ptát.


brum brum [13:55 15.10. 2018]
Kapis, je to tam uvedené: Brožovaný i vázaný, 224 barevných stran, 589 a 849 Kč http://www.crew.cz/pripravujeme-detail.php?id=934


Kapis [09:10 15.10. 2018]
Dívám se, že už je stanoveno datum vydání. Nechcu moc opruzovat, ale zajímala by mě cena pevné vazby a kdy to bude v předobjednávkách. Díky.


Modrá CREW

Pavlovský [15:53 19.10.2018]
X_Ander: Tak samozřejmě, pokud stoupnou prodeje, tak stoupne i četnost vydávání. To jde celkem ruku v ruce. Chcete mít častější MC? Předplácejte, doporučujte, lobujte...


x_ander [12:19 19.10.2018]
Imho je to podobná situace s Druunou. MDEKy vycházely jen dvakrát ročně s tím, že víc by už bylo pro fanoušky moc, a pak do toho hodí vidle prsatá sci-fi cestovatelka, která se hned vyprodá a vymůže si další dva díly v dalších letech "navíc". A všichni byli spokojení. Myslím, že Ekho, Okko a Orbital by podobnou pozici utáhli v rámci MC jak nic.


x_ander [12:17 19.10.2018]
Kapis - někteří to sice berou, že 6 čísel by mělo být automaticky, ale ten postup, který jsem navrhoval já a někteří další, by nereálný být nemusel. Pokud se nepletu, tak ze strany redakce kdysi zaznělo, že častější vydávání se nedá stíhat hlavně kvůli vyřízení licence, následně překlad atp., protože tohle se naplno začne řešit až po uzavření hlasování. Což je samozřejmě logické. Ale moje myšlenka byla, že když už tam mají rozjetou nějakou sérii (Ekho, Okko, Orbital), tak by se vydání dalšího dílu nemuselo řešit hlasováním (což podle mě nemá význam, protože pokračování těchto sérií všichni chtějí), ale prostě by to tam redakce zařadila v roce navíc. Nebylo by to pravidlo, bylo by to nárazově, ale proč to neudělat tak, že by v příštím roce místo 4 MC vyšlo třeba 5 nebo 6 s tím, že vedle standardních hlasovacích komiksů by tam byl další díl Ekho, které nemá smysl dávat do hlasování, protože rozbije všechno. Licence je podle mě v tomto ohledu už formalita. A všichni budou spokojení - čtenáři, protože toho mají víc a Crew, protože se to bude dobře prodávat - aspoň to z dosavadních vyjádření tak chápu.
Agiru [07:38 20.10. 2018]
Zahadny Spider-man 1 od Semic Slovart (1991)
super stav
200,-
predani idealne Praha


petrf5 [16:02 19.10. 2018]
Dobrý den ,
Prodám komiksy JOhn Carter warlord of Mars , John Carter Goods of Mars, King Conan , X-mani , Fantastic four -vše originál v angličtině .Náhledy, počty a ceny zašlu na e-mail .
Díky


Dosis [09:05 19.10. 2018]
Koupím tyto komiksy:
Ztracené Dívky (2018)
XXX Komiks 1-8 plus speciály (1999)
Šílená ze Sacre Coeur (2018)
Svůdné schůzky (2018)
Skrýš (2018)

Mail : pavel.srek@email.cz
Rocket 2: Tahání za ocas (MDSComics)
Živí mrtví 25: Není cesty zpět (Geekcave)
Dlouhý zítřek a další příběhy (Komiksárium)Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž


Banner