crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

Mythic

obrázek k zajímavosti Veda je klamstvo...

Sir Arthur C. Clarke raz povedal, „Mágia je veda, ktorej zatiaľ nerozumieme.“ V ľudskej histórii sa často stávalo, že sa diali isté veci, pretože ľudia nerozumeli vede a považovali ju za mágiu, prípadne preto lebo magické, alebo náboženské elementy boli zlúčené s vedeckými metódami na vytvorenie ilúzie mágie. Dialo sa to od staroveku a ešte stále sa nevie kde je pravda. No komiksový scenárista a kreslič Phil Hester v tom má jasno.

Veda je klamstvo.bestclock.cn Všetko čo bolo kedy povedané o tom, že niečo ako mágia a magické stvorenia nejestvujú bola lož. Mladík menom Nate Jayadarma sa o tom presvedčil pre piatimi týždňami. Vtedy do jeho života a obchodíku s mobilnými telefónmi vošla bezdomovkyňa a chcela aby jej opravil telefón. Nate zažil menší kultúrny šok a nemohol za to fakt, že šlo o jeden z prvých telefónov značky Nokia. Mohli za to dve obludy, ktoré vyliezli zo ženinej bradavice.

Keď ich Nate prekvapivo rýchlo a efektívne zneškodnil, objavil sa muž menom Waterson. Ten mu vysvetlil, že tvory, neoficiálne nazývané pičmochovia, sa zamerali na Natea, pretože je výnimočný. A Waterson mu prišiel dať pracovnú ponuku. Pomáhať s utajením pravdy pred ľudskou populáciou. Svet totiž drží v rovnováhe a pohybe mágia a občas magické tvory robia čo by nemali. Keď sa to stane, tak zasiahne jeden z tímov organizácie Mythic a dupne im na krk, prípadne inú časť tela.

Samotný koncept je otrepanejší než koberec starý niekoľko desaťročí a dedený z generácie na generáciu. Tajná organizácia, ktorá rieši neobyčajné problémy a nechce aby sa o tom dozvedela verejnosť? Kde sme niečo podobné videli? Muži v čiernom a Ú.P.V.O. sú iba dva príklady z mnohých. No a ako to už pri členoch tímov tajných organizácií býva, aj títo sú výnimočný.

Šéfom tímu je šaman Waterson, ktorý vo svojom tele ukrýva dvojča, Zabijaka nepriateľov. Druhou členkou je nesmrteľná kráska, ktorá dokáže vidieť budúcnosť, ale radšej by trávila dni chlastaním škótskej. Nováčikom je Nate, ktorého jediným talentom je to, že dokáže efektívne zabíjať príšery. Jednou z vedľajších, zaujímavých postáv je Dr. Baranski, skeptická vedkyňa, ktorá zomrela a odmieta opustiť náš svet, pretože neverí v posmrtný život.

Narozdiel od iných komiksov zameraných na tými bojujúce proti niečomu sa Hester rozhodol vykašľať na formulku „členovia sú všemocný, ale majú tragické osudy“ a namiesto toho predstavil iba ľudí, ktorý si robia svoju prácu. Plus, na nejaké vysvetľovanie mytologických entít nachádzajúcich sa medzi ľuďmi sa kašle, čo je pre príbeh riadne pozitívum. No tým najväčším pozitívom je, že tento komiks sa neberie ani trochu vážne a Hester do toho ide, ako sa vraví, „na plné gule“.

Napríklad je tu scéna v ktorej tím vyrieši problém so suchom tým, že presvedčí dažďový oblak aby vrazil svoj oblačný penis do hory (svojej milenky, s ktorou sa pohádal). Nehovoriac o obrovskom batoľati zápasiacom s obrovským dinosaurom. Asi to najnormálnejšie čo v príbehu uvidíte je hrozba, ktorá si neuvedomuje nelogickosť vesmíru v ktorom sa nachádza a chce ho pretvoriť na mŕtvu, existenčnú pláň.

Na kresbe sa podieľal John McCrea, u nás známy hlavne vďaka sérii Hitman, ktorý sa tentoraz vážne snaží. McCrea má talent na kreslenie pátosu, komédie, aj hororu a v tomto komikse vyťažil maximum zo svojej normálnej kresby. Ak ste čítali komiks Dicks, na ktorom spolupracoval s Garthom Ennisom, tak viete aká je to tá normálna kresba.

Mythic je výborná miniséria, ktorá perfektne kombinuje zabehnuté klišé a šialené situácie. Odporúčam ak máte chuť na niečo iné, niečo... mýtické.

připojená galerie

12.10. 2015 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 0Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Auditorium

Darker [13:48 19.10. 2018]
Tak to je fajn, už jsme vás v Komiksáři dlouho neviděli pohromadě, tak to bude doufám velkolepé :)


Fimi [13:22 19.10. 2018]
Zajeté série vem čert ale těch 27 novinek mě zajímá... Kapis co by tu mohli vyjít, to jsou jen takové vlhké sny nic víc...


Pavlovský [12:10 19.10. 2018]
Darker: Teď to mají překladatelé, aby zkontrolovali, jak moc je tam chyb... a upravili názvy. Ale počítám, že od listopadu bychom to měli začít ohlašovat. Možná uděláme kolem i nějaký díl Komiksáře.


Darker [11:42 19.10. 2018]
Tak, aby nám šéfové nezaspali zimním spánkem, když se blíží ta zima, tak obligátní dotaz KDY se začnou uveřejnovat novinky, když už to máte tak pěkně sepsané? :)


Kapis [11:30 19.10. 2018]
:-D mě si Brum brume nejvíc nadzvedl obočí, když ses v několika komentech sám tituloval intelektuálem (levicovým), to se jen tak nevidí. Jestli to byla ironie, tak to beru. A nemusíš nechávat ty své příspěvky tak nabo....


Vydali jsme

Garfield 51: Garfield nakupuje slaninu

JRc [13:37 19.10. 2018]
Super, skvělé a tentokrát i název na hřbetu. Už se těším na další. Můžeme se časem dočkat dotisku starších čísel v barvě?


Aktuality

DC Superhrdinky: Zkouškové peklo

ňouma [21:54 17.10. 2018]
Už to mám objednané. Třeba to dorazí ještě tenhle týden. Tohle má ve světě vážně velký úspěch. Ne včechno co má úspěch ve světě má i u nás, ale tohlo doufám bude. Už to má asi osm dílů. Předposlední Out of the Bottle byl....


Připravujeme

Poslední Incal

Kapis [07:33 16.10. 2018]
No jo, dokud nebylo datum, nebyla ani cena, příště si to musím nejdřív zkontrolovat, než se začnu ptát.


brum brum [13:55 15.10. 2018]
Kapis, je to tam uvedené: Brožovaný i vázaný, 224 barevných stran, 589 a 849 Kč http://www.crew.cz/pripravujeme-detail.php?id=934


Kapis [09:10 15.10. 2018]
Dívám se, že už je stanoveno datum vydání. Nechcu moc opruzovat, ale zajímala by mě cena pevné vazby a kdy to bude v předobjednávkách. Díky.


Modrá CREW

Pavlovský [15:53 19.10.2018]
X_Ander: Tak samozřejmě, pokud stoupnou prodeje, tak stoupne i četnost vydávání. To jde celkem ruku v ruce. Chcete mít častější MC? Předplácejte, doporučujte, lobujte...


x_ander [12:19 19.10.2018]
Imho je to podobná situace s Druunou. MDEKy vycházely jen dvakrát ročně s tím, že víc by už bylo pro fanoušky moc, a pak do toho hodí vidle prsatá sci-fi cestovatelka, která se hned vyprodá a vymůže si další dva díly v dalších letech "navíc". A všichni byli spokojení. Myslím, že Ekho, Okko a Orbital by podobnou pozici utáhli v rámci MC jak nic.


x_ander [12:17 19.10.2018]
Kapis - někteří to sice berou, že 6 čísel by mělo být automaticky, ale ten postup, který jsem navrhoval já a někteří další, by nereálný být nemusel. Pokud se nepletu, tak ze strany redakce kdysi zaznělo, že častější vydávání se nedá stíhat hlavně kvůli vyřízení licence, následně překlad atp., protože tohle se naplno začne řešit až po uzavření hlasování. Což je samozřejmě logické. Ale moje myšlenka byla, že když už tam mají rozjetou nějakou sérii (Ekho, Okko, Orbital), tak by se vydání dalšího dílu nemuselo řešit hlasováním (což podle mě nemá význam, protože pokračování těchto sérií všichni chtějí), ale prostě by to tam redakce zařadila v roce navíc. Nebylo by to pravidlo, bylo by to nárazově, ale proč to neudělat tak, že by v příštím roce místo 4 MC vyšlo třeba 5 nebo 6 s tím, že vedle standardních hlasovacích komiksů by tam byl další díl Ekho, které nemá smysl dávat do hlasování, protože rozbije všechno. Licence je podle mě v tomto ohledu už formalita. A všichni budou spokojení - čtenáři, protože toho mají víc a Crew, protože se to bude dobře prodávat - aspoň to z dosavadních vyjádření tak chápu.
Agiru [07:38 20.10. 2018]
Zahadny Spider-man 1 od Semic Slovart (1991)
super stav
200,-
predani idealne Praha


petrf5 [16:02 19.10. 2018]
Dobrý den ,
Prodám komiksy JOhn Carter warlord of Mars , John Carter Goods of Mars, King Conan , X-mani , Fantastic four -vše originál v angličtině .Náhledy, počty a ceny zašlu na e-mail .
Díky


Dosis [09:05 19.10. 2018]
Koupím tyto komiksy:
Ztracené Dívky (2018)
XXX Komiks 1-8 plus speciály (1999)
Šílená ze Sacre Coeur (2018)
Svůdné schůzky (2018)
Skrýš (2018)

Mail : pavel.srek@email.cz
Rocket 2: Tahání za ocas (MDSComics)
Živí mrtví 25: Není cesty zpět (Geekcave)
Dlouhý zítřek a další příběhy (Komiksárium)Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž


Banner