crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

Battle Chasers

obrázek k zajímavosti Meče a mágia...

V roku 1998 sa kresliči J. Scott Campbell, Humberto Ramos a Joe Madureira rozhodli založiť Cliffhanger, značku pod ktorej hlavičkou by boli vydávané nesuperhrdinské komiksy. Najkontroverznejším titulom bola séria Battle Chasers Joea Madureira. Najkontroverznejším preto lebo medzi vydaním ďalších čísiel boli čoraz väčšie pauzy. Tou najväčšou bola pauza šestnásť mesiacov, ktorou sa Madureira naveky zapísal do podvedomia čitateľov a vydavateľov.

Séria Battle Chasers zostala neukončená a dočkala sa iba deviatich čísiel. Madureira sa rozhodol presedlať na herný priemysel, kde sa mu podarilo presadiť hrou Darksiders. A vyzerá to tak, že hry budú zodpovedné za jeho návrat ku komiksom. Začiatkom roka 2015 oznámil, že sa ku Battle Chasers vráti nielen komiksovo, ale aj hrou. Bude sa volať Battle Chasers: Nightwar a bude priamo nadväzovať na deväť doposiaľ vydaných dielov. Pri tej príležitosti si zhrnieme dej príbehu.

Aramus, najslávnejší, ľudský hrdina je nezvestný. Zostala po ňom iba dcéra Gully a drevená krabička obsahujúca niečo mocné. Niečo čo stojí za zavraždenie mestskej stráže. Teraz je Gully na úteku a za pätami má vlkolakov. Nedopadlo by to s ňou dobre nebyť vojnového golema zvaného Calibretto a jeho pána, mága Knolana. Práve ten otvoril drevenú krabičku, ktorá bola zamknutá mocným kúzlom. To čo sa v nej nachádzalo zmenilo Gullyin život naveky.

V meste Vandalheim, domove tulákov, vrahov a inej zberby sa pokúša alkoholom utopiť smútok Garrison, jeden z najlepších šermiarov a Aramusov najlepší priateľ. Okrem alkoholu ponúka rozptýlenie aj chýrna zlodejka a vrahyňa Red Monika. Má pre Garrisona prácu. Oslobodiť väzňa z najstráženejšieho väzenia na svete. Aj keď to tak na prvý pohľad nevyzerá, tieto dve udalosti spolu súvisia viac než si ktokoľvek uvedomuje.

Je vidieť, že Madureira tvoril tento komiks s láskou. Cítiť to z každého políčka, každého obrázku. Príbeh je sám o sebe jedno velké klišé, ale prevedenie je výborné. S fantasy komplikovanosťou alá Pán prsteňov sa neobťažoval, no našťastie má každá z hlavných postáv svoj vlastný tragický príbeh a nie je plochá ako čerstvo zvalcovaný asfalt. Trojnásobne to platí o Red Monike. Gully je okaté dievčatko, ktorého mysel sa potáca niekde medzi nevinnosťou a dospelosťou.

Vojnový golem Calibretto je síce veľký, ale rád sa venuje záhradkárčeniu a jeho pán Knolan má viac tajomstiev než je na prvý pohľad zjavné. Najhoršie to má Garrison, klasický príklad úžasného hrdinu, ktorý sa kvôli trápeniu zo straty svojej milovanej vzdal nielen svojho rytierskeho rádu, ale aj cti. Dokonca ani Aramus nie je taký hrdina za akého ho všetci považujú. Red Monika je dôvodom prečo bol komiks vždy vypredaný. Tá ženská má fakt veľké kozy.

Pokiaľ ide o kresbu, tak je typicky madureirovská. Mix mangoidnej kresby s liefeldovskou telesnou disproporciou, okorenenou riadnou dávkou detailnosti alá Jim Lee. Niektorím čitateľom tento štýl nesadne, ale väčšina je spokojná. Príbeh sa odohráva vo svete s magickými, starovekými a postindustriálnymi prvkami a je plný šialených, akčných, rýchlo sa odohrávajúcich udalostí. Sem tam sa objaví niečo ako politika, ale to slúži iba na to aby nám bolo ukázané, že aj vo svete fantasy sú politici skorumpovaní.

Battle Chasers je zábavná, akčná a energetická séria. Neustále sa niečo deje a vďaka Madureirovej kresbe je sa aj na čo pozerať. Keď už nemusíte čakať štyri roky na ukončenie príbehu, komiks sa číta jedna radosť. Uvidíme ako dopadnú pokračovania.

připojená galerie

05.10. 2015 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 0Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Auditorium

Darker [13:48 19.10. 2018]
Tak to je fajn, už jsme vás v Komiksáři dlouho neviděli pohromadě, tak to bude doufám velkolepé :)


Fimi [13:22 19.10. 2018]
Zajeté série vem čert ale těch 27 novinek mě zajímá... Kapis co by tu mohli vyjít, to jsou jen takové vlhké sny nic víc...


Pavlovský [12:10 19.10. 2018]
Darker: Teď to mají překladatelé, aby zkontrolovali, jak moc je tam chyb... a upravili názvy. Ale počítám, že od listopadu bychom to měli začít ohlašovat. Možná uděláme kolem i nějaký díl Komiksáře.


Darker [11:42 19.10. 2018]
Tak, aby nám šéfové nezaspali zimním spánkem, když se blíží ta zima, tak obligátní dotaz KDY se začnou uveřejnovat novinky, když už to máte tak pěkně sepsané? :)


Kapis [11:30 19.10. 2018]
:-D mě si Brum brume nejvíc nadzvedl obočí, když ses v několika komentech sám tituloval intelektuálem (levicovým), to se jen tak nevidí. Jestli to byla ironie, tak to beru. A nemusíš nechávat ty své příspěvky tak nabo....


Vydali jsme

Garfield 51: Garfield nakupuje slaninu

JRc [13:37 19.10. 2018]
Super, skvělé a tentokrát i název na hřbetu. Už se těším na další. Můžeme se časem dočkat dotisku starších čísel v barvě?


Aktuality

DC Superhrdinky: Zkouškové peklo

ňouma [21:54 17.10. 2018]
Už to mám objednané. Třeba to dorazí ještě tenhle týden. Tohle má ve světě vážně velký úspěch. Ne včechno co má úspěch ve světě má i u nás, ale tohlo doufám bude. Už to má asi osm dílů. Předposlední Out of the Bottle byl....


Připravujeme

Poslední Incal

Kapis [07:33 16.10. 2018]
No jo, dokud nebylo datum, nebyla ani cena, příště si to musím nejdřív zkontrolovat, než se začnu ptát.


brum brum [13:55 15.10. 2018]
Kapis, je to tam uvedené: Brožovaný i vázaný, 224 barevných stran, 589 a 849 Kč http://www.crew.cz/pripravujeme-detail.php?id=934


Kapis [09:10 15.10. 2018]
Dívám se, že už je stanoveno datum vydání. Nechcu moc opruzovat, ale zajímala by mě cena pevné vazby a kdy to bude v předobjednávkách. Díky.


Modrá CREW

Pavlovský [15:53 19.10.2018]
X_Ander: Tak samozřejmě, pokud stoupnou prodeje, tak stoupne i četnost vydávání. To jde celkem ruku v ruce. Chcete mít častější MC? Předplácejte, doporučujte, lobujte...


x_ander [12:19 19.10.2018]
Imho je to podobná situace s Druunou. MDEKy vycházely jen dvakrát ročně s tím, že víc by už bylo pro fanoušky moc, a pak do toho hodí vidle prsatá sci-fi cestovatelka, která se hned vyprodá a vymůže si další dva díly v dalších letech "navíc". A všichni byli spokojení. Myslím, že Ekho, Okko a Orbital by podobnou pozici utáhli v rámci MC jak nic.


x_ander [12:17 19.10.2018]
Kapis - někteří to sice berou, že 6 čísel by mělo být automaticky, ale ten postup, který jsem navrhoval já a někteří další, by nereálný být nemusel. Pokud se nepletu, tak ze strany redakce kdysi zaznělo, že častější vydávání se nedá stíhat hlavně kvůli vyřízení licence, následně překlad atp., protože tohle se naplno začne řešit až po uzavření hlasování. Což je samozřejmě logické. Ale moje myšlenka byla, že když už tam mají rozjetou nějakou sérii (Ekho, Okko, Orbital), tak by se vydání dalšího dílu nemuselo řešit hlasováním (což podle mě nemá význam, protože pokračování těchto sérií všichni chtějí), ale prostě by to tam redakce zařadila v roce navíc. Nebylo by to pravidlo, bylo by to nárazově, ale proč to neudělat tak, že by v příštím roce místo 4 MC vyšlo třeba 5 nebo 6 s tím, že vedle standardních hlasovacích komiksů by tam byl další díl Ekho, které nemá smysl dávat do hlasování, protože rozbije všechno. Licence je podle mě v tomto ohledu už formalita. A všichni budou spokojení - čtenáři, protože toho mají víc a Crew, protože se to bude dobře prodávat - aspoň to z dosavadních vyjádření tak chápu.
Mathy [21:46 20.10. 2018]
Prodám:
Hitman V - Tommyho hrdinové – 250,-
Znovuzrození DC – 50,-
Arrow kniha prvni – 250,-
Green Arrow: Rok Jedna – 250,-
Spider-Girl UKK (nerozbalené) – 250,-
Hitman II: místní hrdinové – 200,-

Všechny ceny jsou bez poštovného. Případně ideálně osobní předání v Praze. Všechny komiksy top stav, jednou max dvakrát čtené.


Agiru [07:38 20.10. 2018]
Zahadny Spider-man 1 od Semic Slovart (1991)
super stav
200,-
predani idealne Praha


petrf5 [16:02 19.10. 2018]
Dobrý den ,
Prodám komiksy JOhn Carter warlord of Mars , John Carter Goods of Mars, King Conan , X-mani , Fantastic four -vše originál v angličtině .Náhledy, počty a ceny zašlu na e-mail .
Díky
Rocket 2: Tahání za ocas (MDSComics)
Živí mrtví 25: Není cesty zpět (Geekcave)
Dlouhý zítřek a další příběhy (Komiksárium)Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž


Banner