crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

The Paybacks

obrázek k zajímavosti Byť hrdinom nie je lacné...

Alkohol vplýva na ľudí rôzne. Niektorích otupuje, iných uspáva a z času na čas sa stane niečo veľmi, veľmi nezvyčajné. Napríklad získate superschopnosti ako chlapík menom Ruben, hlavný hrdina minisérie Buzzkill z roku 2013. Je to perfektná paródia na superhrdinov a teraz sa jej scenárista, Donny Cates, vracia do Rubenovho sveta. Sveta v ktorom neplatenie pôžičiek a dlhov znamená, že po vás pôjdu vymáhači z tímu Paybacks.

Chcete byť superhrdinom? Chcete mať velitelstvo vybavené najnovšou technológiou, cool vecičkami a strojom, ktorý robi PING? Nenarafičili ste vraždu svojich rodičov a nezdedili ste ich prachy a komorníka? Vyberte si pôžičku od záhadného pána Piercea. No nezabudnite ju splácať pravidelne, inak vám začne na krk dupať Emory Rains a jej tím, Paybacks. Akékoľvek zariadenie zakúpené za pôžičku bude zhabané a neplatič si odmaká dlh prácou pre Emory.

Tlak čižmy na krku cíti momentálne Night Knight, temný ochranca mesta Londýn. Čo na tom, že práve bojuje so svojim odvekým nepriateľom, Reflectoidom, pánom zrkadiel. Keď vám niekto siahne na živobytie a komorníka, treba sa postaviť problému čelom. No Night Knight nie je jediným neplatičom. Tým druhým je muž menom Battery. Lenže niekto sa ku nemu dostal skôr a pripravil ho o viac než len jeho auto.

Ako už bolo povedané, samotný príbeh sa odohráva vo svete minisérie Buzzkill. Čo znamená, že tu máme paródie na všetky superhrdinské a superzločinecké archetypy. To však neznamená, že hlavné a vedľajšie postavy nestoja za to. S Doctorom Blaqkom sme sa už stretli a ešte stále je to mix sfetovaného Doctora Strangea a retardovaného Ježiša. Členovia tímu Paybacks sú, velitelka Emory Rains, ukecaný Bloodpouch, sčasti zviera Skisquatch, megarus Soviet Nunchuck, smrtiaca Miss Adventure, záhadný Driver a horlivý Jacob Destruction.

Night Knight je paródiou Batmana len jeho Batmobil nahradil žrebec. A má nieBatjaskyňu, komplet s najnovšou technológiou, cool vecičkami a strojom, ktorý robí PING. Jeho nepriateľ, Reflectoid má podobné schopnosti ako Mirror Master. Z Paybacks sú zatiaľ najzaujímavejší Soviet Nunchuck, ktorý používa angličtinu iba keď sa vyjadruje hláškami z filmov, Driver, ktorého dodávka nie je čím sa zdá byť a Jacob, ktorý je ako Human Torch. Len sa nesmie dostať na vzduch.

Scenárista Donny Cates si tentoraz prizval na pomoc kolegu Eliota Rahala a je radosť sledovať šialenú jazdu, ktorú táto dvojica započala. Paybacks by mala byť sériou na pokračovanie a všetko by sa údajne malo točiť okolo toho čím vlastne Driverova dodávka v skutočnosti je. Kresebne nie je komiksu čo vytknúť, opäť je sa na čo pozerať. Geoff Shaw jednoducho vie čo robí a využíva svoj kresebný štýl naplno. Za spomenutie stojí aj výborný koloring Lauren Affe.

The Paybacks je absolútne výbornou záležitosťou pre každého kto túži po troche zábavy a konskej dávke parodovania superhrdinov a rôznych klišé. Prvý diel výborne predstavil šialený svet, hlavné postavy by mali dostať viac priestoru v nasledujúcich číslach. Ak sa chcete zabaviť, tak neváhajte. Nebudete ľutovať.

připojená galerie

28.09. 2015 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 0Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Auditorium

Darker [13:48 19.10. 2018]
Tak to je fajn, už jsme vás v Komiksáři dlouho neviděli pohromadě, tak to bude doufám velkolepé :)


Fimi [13:22 19.10. 2018]
Zajeté série vem čert ale těch 27 novinek mě zajímá... Kapis co by tu mohli vyjít, to jsou jen takové vlhké sny nic víc...


Pavlovský [12:10 19.10. 2018]
Darker: Teď to mají překladatelé, aby zkontrolovali, jak moc je tam chyb... a upravili názvy. Ale počítám, že od listopadu bychom to měli začít ohlašovat. Možná uděláme kolem i nějaký díl Komiksáře.


Darker [11:42 19.10. 2018]
Tak, aby nám šéfové nezaspali zimním spánkem, když se blíží ta zima, tak obligátní dotaz KDY se začnou uveřejnovat novinky, když už to máte tak pěkně sepsané? :)


Kapis [11:30 19.10. 2018]
:-D mě si Brum brume nejvíc nadzvedl obočí, když ses v několika komentech sám tituloval intelektuálem (levicovým), to se jen tak nevidí. Jestli to byla ironie, tak to beru. A nemusíš nechávat ty své příspěvky tak nabo....


Vydali jsme

Garfield 51: Garfield nakupuje slaninu

JRc [13:37 19.10. 2018]
Super, skvělé a tentokrát i název na hřbetu. Už se těším na další. Můžeme se časem dočkat dotisku starších čísel v barvě?


Aktuality

DC Superhrdinky: Zkouškové peklo

ňouma [21:54 17.10. 2018]
Už to mám objednané. Třeba to dorazí ještě tenhle týden. Tohle má ve světě vážně velký úspěch. Ne včechno co má úspěch ve světě má i u nás, ale tohlo doufám bude. Už to má asi osm dílů. Předposlední Out of the Bottle byl....


Připravujeme

Poslední Incal

Kapis [07:33 16.10. 2018]
No jo, dokud nebylo datum, nebyla ani cena, příště si to musím nejdřív zkontrolovat, než se začnu ptát.


brum brum [13:55 15.10. 2018]
Kapis, je to tam uvedené: Brožovaný i vázaný, 224 barevných stran, 589 a 849 Kč http://www.crew.cz/pripravujeme-detail.php?id=934


Kapis [09:10 15.10. 2018]
Dívám se, že už je stanoveno datum vydání. Nechcu moc opruzovat, ale zajímala by mě cena pevné vazby a kdy to bude v předobjednávkách. Díky.


Modrá CREW

Pavlovský [15:53 19.10.2018]
X_Ander: Tak samozřejmě, pokud stoupnou prodeje, tak stoupne i četnost vydávání. To jde celkem ruku v ruce. Chcete mít častější MC? Předplácejte, doporučujte, lobujte...


x_ander [12:19 19.10.2018]
Imho je to podobná situace s Druunou. MDEKy vycházely jen dvakrát ročně s tím, že víc by už bylo pro fanoušky moc, a pak do toho hodí vidle prsatá sci-fi cestovatelka, která se hned vyprodá a vymůže si další dva díly v dalších letech "navíc". A všichni byli spokojení. Myslím, že Ekho, Okko a Orbital by podobnou pozici utáhli v rámci MC jak nic.


x_ander [12:17 19.10.2018]
Kapis - někteří to sice berou, že 6 čísel by mělo být automaticky, ale ten postup, který jsem navrhoval já a někteří další, by nereálný být nemusel. Pokud se nepletu, tak ze strany redakce kdysi zaznělo, že častější vydávání se nedá stíhat hlavně kvůli vyřízení licence, následně překlad atp., protože tohle se naplno začne řešit až po uzavření hlasování. Což je samozřejmě logické. Ale moje myšlenka byla, že když už tam mají rozjetou nějakou sérii (Ekho, Okko, Orbital), tak by se vydání dalšího dílu nemuselo řešit hlasováním (což podle mě nemá význam, protože pokračování těchto sérií všichni chtějí), ale prostě by to tam redakce zařadila v roce navíc. Nebylo by to pravidlo, bylo by to nárazově, ale proč to neudělat tak, že by v příštím roce místo 4 MC vyšlo třeba 5 nebo 6 s tím, že vedle standardních hlasovacích komiksů by tam byl další díl Ekho, které nemá smysl dávat do hlasování, protože rozbije všechno. Licence je podle mě v tomto ohledu už formalita. A všichni budou spokojení - čtenáři, protože toho mají víc a Crew, protože se to bude dobře prodávat - aspoň to z dosavadních vyjádření tak chápu.
Mathy [21:46 20.10. 2018]
Prodám:
Hitman V - Tommyho hrdinové – 250,-
Znovuzrození DC – 50,-
Arrow kniha prvni – 250,-
Green Arrow: Rok Jedna – 250,-
Spider-Girl UKK (nerozbalené) – 250,-
Hitman II: místní hrdinové – 200,-

Všechny ceny jsou bez poštovného. Případně ideálně osobní předání v Praze. Všechny komiksy top stav, jednou max dvakrát čtené.


Agiru [07:38 20.10. 2018]
Zahadny Spider-man 1 od Semic Slovart (1991)
super stav
200,-
predani idealne Praha


petrf5 [16:02 19.10. 2018]
Dobrý den ,
Prodám komiksy JOhn Carter warlord of Mars , John Carter Goods of Mars, King Conan , X-mani , Fantastic four -vše originál v angličtině .Náhledy, počty a ceny zašlu na e-mail .
Díky
Rocket 2: Tahání za ocas (MDSComics)
Živí mrtví 25: Není cesty zpět (Geekcave)
Dlouhý zítřek a další příběhy (Komiksárium)Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž


Banner