crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

The Autumnlands

obrázek k zajímavosti Posledný človek na Zemi...

Možno to viete a možno nie, ale teraz je najlepšie obdobie na to byť čitateľom komiksov. V dnešnej dobe vychádza oveľa viac originálnejších príbehov než kedykoľvek predtým. Máte radi príbehy s antropomorfickými zvieratami? Tým myslím Blacksada, nie Furries. Máte radi fantasy a ságy o poslednej nádeji a spáse? Ak áno, tak je The Autumnlands pre vás.

Všetko sa to začalo v meste Keneil, najzápadnejšom zo Sedemnástich Miest nad Pláňou. Všetci vedeli, že sa to blíži, že to je nevyhnutné. Zo sveta sa začína pomaly vytrácať mágia, ktorá je používaná každodenne aj na tie najobyčajnejšie úkony. Plus, vďaka mágii je všetkých, Sedemnásť Miest udržiavaných vo vzduchu. Jedinou nádejou na obnovu mágie je povolanie takzvaného Veľkého Šampióna.

Do Keneil prišli mágovia zo všetkých miest a po dobrej hostine a čeleniu faktom nakoniec súhlasili, že by bolo dobré zachrániť zdroj ich moci. Magická pečať bola pripravená, mágovia sa zapojili do vytvorenia portálu a uspeli. Ale zaplatili za to veľmi draho a čakalo ich riadne prekvapenie. Vo svete hovoriacich psov, sov a hadov je jedinou nádejou a spásou neochlpený, neoperený, nešupinatý tvor. Človek.

Inšpiráciou pre scenáristu Kurba Busieka bol komiks menom Kamandi. V ňom sa po celosvetovej pohrome preživší ľudia vrátili ku svojim pravekým koreňom a zvieratá sa vyvinuli v inteligentnú rasu. Titulná postava, Kamandi, bol chlapec, ktorý spolu s ďalšími prežíval v podzemnom bunkri a naučil sa spolunažívať so zvieratami. Lenže vydavateľstvo DC nechcelo Busiekovi dovoliť aby písal nové príbehy Kamandiho, tak stvoril svoj vlastný svet u konkurečného Image Comics.

Prvé číslo má dvojnásobok strán, čo je u Busieka bežné. Urobil to pri Avengers, aj Thunderbolts. Účelom je poriadne predstaviť svet, v ktorom sa odohráva príbeh, plus kto by nechcel za cenu jedného komiksu dostať dva komiksy? Predstavenie pri takomto projekte bolo dôležité a je vidieť, že Busiek to má všetko krásne premyslené. Zvieratá majú svoje božstvá, ktoré uctievajú, majú svoje zákony a hierarchiu.

Samotný človek, Learoyd, pochádza z čisto vedecko fantastického sveta, nie zo sveta fantázie. Svojim správaním je skôr divoch než jemný mesiáš. Je to niečo na spôsob Demolition Mana, keď sa nadávajúci Sylvester Stallone dostal do nekonfliktnej civilizácie. Busiek sa rozhodol v každom komikse venovať dvojstránku kresbe akoby zo stredovekej knihy, sprevádzanú krátkou prózou, ktorá uvádza čitateľa do príbehu.

Keď už je reč o kresbe, na svojho vyvoleného kresliča natrafil Busiek náhodou na Emerald City ComiCone. Zaujalo ho portfólio Benjamina Deweyho, ktorý dokázal perfektne zachytiť zvieraciu charakteristiku, podobne ako kreslič série Blacksad, Juanjo Guarnido. Vďaka jeho kresbe vyzerá fantastický svet neskutočne komplexne a reálne. Koloring Jordie Bellaire (Zero, The Manhattan Project) absolútne výborne pridáva na fantastickej atmosfére.

The Autumnlands je perfektne napísaná a nakreslená fantasy sága, ktorá stojí definitívne za vašu pozornosť.

připojená galerie

21.09. 2015 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 0Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Auditorium

Darker [13:48 19.10. 2018]
Tak to je fajn, už jsme vás v Komiksáři dlouho neviděli pohromadě, tak to bude doufám velkolepé :)


Fimi [13:22 19.10. 2018]
Zajeté série vem čert ale těch 27 novinek mě zajímá... Kapis co by tu mohli vyjít, to jsou jen takové vlhké sny nic víc...


Pavlovský [12:10 19.10. 2018]
Darker: Teď to mají překladatelé, aby zkontrolovali, jak moc je tam chyb... a upravili názvy. Ale počítám, že od listopadu bychom to měli začít ohlašovat. Možná uděláme kolem i nějaký díl Komiksáře.


Darker [11:42 19.10. 2018]
Tak, aby nám šéfové nezaspali zimním spánkem, když se blíží ta zima, tak obligátní dotaz KDY se začnou uveřejnovat novinky, když už to máte tak pěkně sepsané? :)


Kapis [11:30 19.10. 2018]
:-D mě si Brum brume nejvíc nadzvedl obočí, když ses v několika komentech sám tituloval intelektuálem (levicovým), to se jen tak nevidí. Jestli to byla ironie, tak to beru. A nemusíš nechávat ty své příspěvky tak nabo....


Vydali jsme

Garfield 51: Garfield nakupuje slaninu

JRc [13:37 19.10. 2018]
Super, skvělé a tentokrát i název na hřbetu. Už se těším na další. Můžeme se časem dočkat dotisku starších čísel v barvě?


Aktuality

DC Superhrdinky: Zkouškové peklo

ňouma [21:54 17.10. 2018]
Už to mám objednané. Třeba to dorazí ještě tenhle týden. Tohle má ve světě vážně velký úspěch. Ne včechno co má úspěch ve světě má i u nás, ale tohlo doufám bude. Už to má asi osm dílů. Předposlední Out of the Bottle byl....


Připravujeme

Poslední Incal

Kapis [07:33 16.10. 2018]
No jo, dokud nebylo datum, nebyla ani cena, příště si to musím nejdřív zkontrolovat, než se začnu ptát.


brum brum [13:55 15.10. 2018]
Kapis, je to tam uvedené: Brožovaný i vázaný, 224 barevných stran, 589 a 849 Kč http://www.crew.cz/pripravujeme-detail.php?id=934


Kapis [09:10 15.10. 2018]
Dívám se, že už je stanoveno datum vydání. Nechcu moc opruzovat, ale zajímala by mě cena pevné vazby a kdy to bude v předobjednávkách. Díky.


Modrá CREW

Pavlovský [15:53 19.10.2018]
X_Ander: Tak samozřejmě, pokud stoupnou prodeje, tak stoupne i četnost vydávání. To jde celkem ruku v ruce. Chcete mít častější MC? Předplácejte, doporučujte, lobujte...


x_ander [12:19 19.10.2018]
Imho je to podobná situace s Druunou. MDEKy vycházely jen dvakrát ročně s tím, že víc by už bylo pro fanoušky moc, a pak do toho hodí vidle prsatá sci-fi cestovatelka, která se hned vyprodá a vymůže si další dva díly v dalších letech "navíc". A všichni byli spokojení. Myslím, že Ekho, Okko a Orbital by podobnou pozici utáhli v rámci MC jak nic.


x_ander [12:17 19.10.2018]
Kapis - někteří to sice berou, že 6 čísel by mělo být automaticky, ale ten postup, který jsem navrhoval já a někteří další, by nereálný být nemusel. Pokud se nepletu, tak ze strany redakce kdysi zaznělo, že častější vydávání se nedá stíhat hlavně kvůli vyřízení licence, následně překlad atp., protože tohle se naplno začne řešit až po uzavření hlasování. Což je samozřejmě logické. Ale moje myšlenka byla, že když už tam mají rozjetou nějakou sérii (Ekho, Okko, Orbital), tak by se vydání dalšího dílu nemuselo řešit hlasováním (což podle mě nemá význam, protože pokračování těchto sérií všichni chtějí), ale prostě by to tam redakce zařadila v roce navíc. Nebylo by to pravidlo, bylo by to nárazově, ale proč to neudělat tak, že by v příštím roce místo 4 MC vyšlo třeba 5 nebo 6 s tím, že vedle standardních hlasovacích komiksů by tam byl další díl Ekho, které nemá smysl dávat do hlasování, protože rozbije všechno. Licence je podle mě v tomto ohledu už formalita. A všichni budou spokojení - čtenáři, protože toho mají víc a Crew, protože se to bude dobře prodávat - aspoň to z dosavadních vyjádření tak chápu.
Mathy [21:46 20.10. 2018]
Prodám:
Hitman V - Tommyho hrdinové – 250,-
Znovuzrození DC – 50,-
Arrow kniha prvni – 250,-
Green Arrow: Rok Jedna – 250,-
Spider-Girl UKK (nerozbalené) – 250,-
Hitman II: místní hrdinové – 200,-

Všechny ceny jsou bez poštovného. Případně ideálně osobní předání v Praze. Všechny komiksy top stav, jednou max dvakrát čtené.


Agiru [07:38 20.10. 2018]
Zahadny Spider-man 1 od Semic Slovart (1991)
super stav
200,-
predani idealne Praha


petrf5 [16:02 19.10. 2018]
Dobrý den ,
Prodám komiksy JOhn Carter warlord of Mars , John Carter Goods of Mars, King Conan , X-mani , Fantastic four -vše originál v angličtině .Náhledy, počty a ceny zašlu na e-mail .
Díky
Rocket 2: Tahání za ocas (MDSComics)
Živí mrtví 25: Není cesty zpět (Geekcave)
Dlouhý zítřek a další příběhy (Komiksárium)Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž


Banner