crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

Rick and Morty

obrázek k zajímavosti Veda, chlast, emzáci...

Jednou z mála vecí, ktoré závidím dnešnej generácii je fakt, že ich kreslené seriáli sú ovela lepšie než tie na ktorých som vyrastal. Nechápte ma zle, ešte stále mám rád retardovanosť Rena a Stimpyho, serióznosť Batmana a naivitu Nindža korytnačiek. Ale na tých nových kreslených seriáloch je niečo, oveľa viac. Oči mi otvorilo Adventure Time, v ktorom sú príbehy „o ničom“ plné filozofických úvah a životných lekcií pre deti, ale aj dospelých.

Nasledovali seriáli Gravity Falls, Bravest Warriors, Steven Universe a hlavne Rick and Morty. Narozdiel od ostatních seriálov sú Rick and Morty trochu iný. Na rovinu, ten seriál je ako keby mal film Návrat do budúcnosti grupáč so seriálmi Doctor Who a Twilight Zone a narodilo sa im dieťa, ktoré je neustále sfetované a ožrané a trpí sociopatiou najvyššieho stupňa. A napriek tomu je neskutočne výborný.

Za zrod Ricka a Mortyho môže Justin Roiland a jeho krátke animované video nazvané „The real adventures of Doc and Marthi“. Celé to začalo ako paródia na trilógiu Návrat do budúcnosti, ktorou chcel Roiland naštvať filmové štúdio Universal. To je dôvod, prečo vo videu (ktoré nájdete na YouTube) vidíme ako Marthi orálne uspokojuje Doca, len aby sa nevytratil z reality. Roilandov samotný koncept zaujal Dana Harmona, ktorý stál za zrodom seriálu Community.

Vďaka tomu sa Doc a Marthi premenovali na Ricka a Mortyho a príbeh o orále sa pretvoril na jeden z najinteligentnejších, najsureálnejších animovaných seriálov vôbec. Plus, je plný odkazov na knihy, komiksy, filmy, seriáli a Lovecraftovu tvorbu. A keďže treba fanúšikov seriálov dojiť, vznikajú komiksové príbehy, v ktorých hlavné postavy zažívajú ďalšie šialené, absurdné a sureálne dobrodružstvá. Tomu neunikli ani Rick a Morty a v apríli sa dočkali svojej vlastnej série.

Mortyho otec chce aby jeho synátor finančne prispieval na rodinu. No Rick svojho zaťa rýchlo zruší a klasicky rickovsky ho doženie až ku slzám vyhlásením, že práca je pre debilov. Rick vie ako si rýchlo zarobiť a umlčať tým tirádu o nič nerobení. Burza cenných papierov. No namiesto toho aby sa Rick a Morty hrali na Vlka z Wall Street, použijú prístroj na predvídanie budúcnosti. Má to dva malé háčiky. Tým prvým je, že prístroj funguje na báze intergalaktickej burzy cenných papierov.

Tým druhým je muž menom Profesor Tock, časový detektív prvej triedy, ktorý nielenže robí neustále narážky na čas a s ním spojené veci, ale od srdca nenávidí Ricka. A vie, že Rick má niečo zalubom. No tým sa budú naši hrdinovia zaoberať neskôr. Najprv si chcú užiť riadne investované a lahko zarobené peniaze. Ale ani jeden z nich netuší, že než sa skončí deň budú Rick a Morty známy vesmíru ako Geriatrický strelec a Sériový mastrubátor.

Podobne ako komiksy ku seriálom Adventure Time a Bravest Warriors, aj Rick and Morty sú presne v duchu seriálu. Rick je opilecký sociopat a vedec, ktorý z duše nenávidí svojho zaťa a využíva naivného vnuka, Mortyho. A samozrejme, Rick je pripravený na každú evantualitu a vždy sa pokúša poraziť zabehnutý systém. Scenár dostal na starosť Zac Gorman a musím povedať, že sa jedná o jedno z najlepších prepojení medzi seriálom a komiksom aké som kedy videl.

Kresebne je komiks presne v štýle seriálu. Kreslič s pseudonymom CJ Cannon odviedol perfektnú prácu. Od Rickových nemrkajúcich očí, cez divné Mortyho zreničky, až po prehnané násilie, všetko je v šialenom duchu seriiálu. Chýba už iba aby sa ozvalo Rickovo grganie a Mortyho pisklavý hlas. Za spomenutie stojí aj výborný koloring.

Rick and Morty je záležitosť čisto pre fanúšikov seriálu, ale ak máte radi zvrátený humor a postavy, ktoré každého len využívajú vo svoj prospech, ak máte radi absurdné príbehy, toto je komiks absolútne pre vás.

připojená galerie

14.09. 2015 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 1Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Auditorium

Darker [13:48 19.10. 2018]
Tak to je fajn, už jsme vás v Komiksáři dlouho neviděli pohromadě, tak to bude doufám velkolepé :)


Fimi [13:22 19.10. 2018]
Zajeté série vem čert ale těch 27 novinek mě zajímá... Kapis co by tu mohli vyjít, to jsou jen takové vlhké sny nic víc...


Pavlovský [12:10 19.10. 2018]
Darker: Teď to mají překladatelé, aby zkontrolovali, jak moc je tam chyb... a upravili názvy. Ale počítám, že od listopadu bychom to měli začít ohlašovat. Možná uděláme kolem i nějaký díl Komiksáře.


Darker [11:42 19.10. 2018]
Tak, aby nám šéfové nezaspali zimním spánkem, když se blíží ta zima, tak obligátní dotaz KDY se začnou uveřejnovat novinky, když už to máte tak pěkně sepsané? :)


Kapis [11:30 19.10. 2018]
:-D mě si Brum brume nejvíc nadzvedl obočí, když ses v několika komentech sám tituloval intelektuálem (levicovým), to se jen tak nevidí. Jestli to byla ironie, tak to beru. A nemusíš nechávat ty své příspěvky tak nabo....


Vydali jsme

Garfield 51: Garfield nakupuje slaninu

JRc [13:37 19.10. 2018]
Super, skvělé a tentokrát i název na hřbetu. Už se těším na další. Můžeme se časem dočkat dotisku starších čísel v barvě?


Aktuality

DC Superhrdinky: Zkouškové peklo

ňouma [21:54 17.10. 2018]
Už to mám objednané. Třeba to dorazí ještě tenhle týden. Tohle má ve světě vážně velký úspěch. Ne včechno co má úspěch ve světě má i u nás, ale tohlo doufám bude. Už to má asi osm dílů. Předposlední Out of the Bottle byl....


Připravujeme

Poslední Incal

Kapis [07:33 16.10. 2018]
No jo, dokud nebylo datum, nebyla ani cena, příště si to musím nejdřív zkontrolovat, než se začnu ptát.


brum brum [13:55 15.10. 2018]
Kapis, je to tam uvedené: Brožovaný i vázaný, 224 barevných stran, 589 a 849 Kč http://www.crew.cz/pripravujeme-detail.php?id=934


Kapis [09:10 15.10. 2018]
Dívám se, že už je stanoveno datum vydání. Nechcu moc opruzovat, ale zajímala by mě cena pevné vazby a kdy to bude v předobjednávkách. Díky.


Modrá CREW

Pavlovský [15:53 19.10.2018]
X_Ander: Tak samozřejmě, pokud stoupnou prodeje, tak stoupne i četnost vydávání. To jde celkem ruku v ruce. Chcete mít častější MC? Předplácejte, doporučujte, lobujte...


x_ander [12:19 19.10.2018]
Imho je to podobná situace s Druunou. MDEKy vycházely jen dvakrát ročně s tím, že víc by už bylo pro fanoušky moc, a pak do toho hodí vidle prsatá sci-fi cestovatelka, která se hned vyprodá a vymůže si další dva díly v dalších letech "navíc". A všichni byli spokojení. Myslím, že Ekho, Okko a Orbital by podobnou pozici utáhli v rámci MC jak nic.


x_ander [12:17 19.10.2018]
Kapis - někteří to sice berou, že 6 čísel by mělo být automaticky, ale ten postup, který jsem navrhoval já a někteří další, by nereálný být nemusel. Pokud se nepletu, tak ze strany redakce kdysi zaznělo, že častější vydávání se nedá stíhat hlavně kvůli vyřízení licence, následně překlad atp., protože tohle se naplno začne řešit až po uzavření hlasování. Což je samozřejmě logické. Ale moje myšlenka byla, že když už tam mají rozjetou nějakou sérii (Ekho, Okko, Orbital), tak by se vydání dalšího dílu nemuselo řešit hlasováním (což podle mě nemá význam, protože pokračování těchto sérií všichni chtějí), ale prostě by to tam redakce zařadila v roce navíc. Nebylo by to pravidlo, bylo by to nárazově, ale proč to neudělat tak, že by v příštím roce místo 4 MC vyšlo třeba 5 nebo 6 s tím, že vedle standardních hlasovacích komiksů by tam byl další díl Ekho, které nemá smysl dávat do hlasování, protože rozbije všechno. Licence je podle mě v tomto ohledu už formalita. A všichni budou spokojení - čtenáři, protože toho mají víc a Crew, protože se to bude dobře prodávat - aspoň to z dosavadních vyjádření tak chápu.
Mathy [21:46 20.10. 2018]
Prodám:
Hitman V - Tommyho hrdinové – 250,-
Znovuzrození DC – 50,-
Arrow kniha prvni – 250,-
Green Arrow: Rok Jedna – 250,-
Spider-Girl UKK (nerozbalené) – 250,-
Hitman II: místní hrdinové – 200,-

Všechny ceny jsou bez poštovného. Případně ideálně osobní předání v Praze. Všechny komiksy top stav, jednou max dvakrát čtené.


Agiru [07:38 20.10. 2018]
Zahadny Spider-man 1 od Semic Slovart (1991)
super stav
200,-
predani idealne Praha


petrf5 [16:02 19.10. 2018]
Dobrý den ,
Prodám komiksy JOhn Carter warlord of Mars , John Carter Goods of Mars, King Conan , X-mani , Fantastic four -vše originál v angličtině .Náhledy, počty a ceny zašlu na e-mail .
Díky
Rocket 2: Tahání za ocas (MDSComics)
Živí mrtví 25: Není cesty zpět (Geekcave)
Dlouhý zítřek a další příběhy (Komiksárium)Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž


Banner