crew.cz | zajímavosti

Zajímavosti

Drive

obrázek k zajímavosti Dupni na to...

Na začiatku bola kniha Jamesa Sallisa, Drive. Tá sa dočkala adaptácie v roku 2011. Hlavnú úlohu šoféra, ktorému šlo šoférovanie viac než rozprávanie stvárnil Ryan Gosling. Samotný film zožal úspech a vystrelil režiséra Nicolasa Windinga Refna medzi medzinárodné hviezdy (čo sa malo stať už po Bronsonovi s Tomom Hardym). Filmové Drive bolo dostatočnou adaptáciou knihy, ale presná adaptácia prichádza teraz, vo forme komiksu.

Niektorí ľudia si myslia, že život je nalinajkovaný od začiatku do konca. Tí ľudia žijú v omyle. V skutočnosti je život sledom udalostí, ktoré sa nedejú tak ako vy chcete. Ale väčšina ľudí rada žije v omyle. Muž živiaci sa ako šofér nepatrí medzi nich. Má svoje zásady, ktorými sa riadi celý život. Zásady, ktoré mu pomáhajú prežiť jeho bokovku, šoférovanie únikového vozidla pri krádežiach, lúpežiach a iných ilegálnych aktivitách.

Šofér je samotár, milujúci anonymitu, no z času na čas sa stane, že stretne osobu, ktorú si obľúbi. Napríklad Irinu, jeho novú susedku. Možno by s ňou mohol byť šťastný. Aspoň na chvíľu. Ale najprv ho čaká jedna bokovka. Traja pasažieri, jedno auto a záložňa v Santa Monice, neďaleko letiska. Život je sledom udalostí, ktoré sa nedejú tak ako vy chcete. Vďaka tomu sa šofér ocitá v hotelovej izbe s prestreleným ramenom, tromi mŕtvolami a taškou plnou peňazí.

Komiksový Drive je priamou adaptáciou knihy, nie filmu, takže isté detaili príbehu sa budú líšiť. Podobne ako pri komiksovom Game of Thrones (u nás vydáva Egmont), ktoré adaptuje knihy a nie seriál. O prepis knihy sa postaral editor vydavateľstva IDW, Michael Benedetto, ktorý si zamiloval film Drive, ako aj jeho knižnú predlohu. Komiksová adaptácia knihy bola iba ďalším logickým krokom. Toto je Benedettova prvá scenáristická práca a je vidieť, že sa snaží.

Príbeh sa valí vpred rýchlosťou Mustangu a je ľahko pochopiteľný pre ľudí, či už videli filmový Drive, alebo nie. Ako už bolo povedané, filmové Drive bolo dostatočnou adaptáciou knihy, takže v komikse uvidíte veci, ktoré ste už videli. No niektoré scénky a postavy budú pre vás nové. Čo nie je vôbec naškodu.

Kreslič Antonio Fuso bol správnou voľbou. Výborne dokáže zachytiť akciu a kreslenie rýchlych áut a naháňačiek mu nie je cudzie. Má podobný „neokresaný“ spôsob kresby ako napríklad Jock (Green Arrow: Rok jedna, Parchanti). Hlavná postava má mierne goslingovskú vizáž a jediné čo chýba je bunda so škorpiónom. Prvé číslo má štyri rozdielne obálky so štyrmi rôznymi prevedeniami. Okrem Antonia Fuso sa predviedli Mike Collins, Adam Gorham a Francesco Francavilla.

Prvé číslo komiksovej adaptácie Drive nesklamalo. Skôr navnadilo. Uvidíme akú bude mať odozvu po dovydávaní. Benedetto má totiž v pláne pracovať na komiksovej adaptácii knižného pokračovania nazvaného „Driven“ v roku 2016. Odporúčam ak ste filmovú adaptáciu videli/nevideli, alebo iba máte radi príbehy o pomste s príchuťou noiru.

připojená galerie

07.09. 2015 vložil Marek "Keram" Barányi    Komentáře: 0Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Auditorium

Darker [13:48 19.10. 2018]
Tak to je fajn, už jsme vás v Komiksáři dlouho neviděli pohromadě, tak to bude doufám velkolepé :)


Fimi [13:22 19.10. 2018]
Zajeté série vem čert ale těch 27 novinek mě zajímá... Kapis co by tu mohli vyjít, to jsou jen takové vlhké sny nic víc...


Pavlovský [12:10 19.10. 2018]
Darker: Teď to mají překladatelé, aby zkontrolovali, jak moc je tam chyb... a upravili názvy. Ale počítám, že od listopadu bychom to měli začít ohlašovat. Možná uděláme kolem i nějaký díl Komiksáře.


Darker [11:42 19.10. 2018]
Tak, aby nám šéfové nezaspali zimním spánkem, když se blíží ta zima, tak obligátní dotaz KDY se začnou uveřejnovat novinky, když už to máte tak pěkně sepsané? :)


Kapis [11:30 19.10. 2018]
:-D mě si Brum brume nejvíc nadzvedl obočí, když ses v několika komentech sám tituloval intelektuálem (levicovým), to se jen tak nevidí. Jestli to byla ironie, tak to beru. A nemusíš nechávat ty své příspěvky tak nabo....


Vydali jsme

Garfield 51: Garfield nakupuje slaninu

JRc [13:37 19.10. 2018]
Super, skvělé a tentokrát i název na hřbetu. Už se těším na další. Můžeme se časem dočkat dotisku starších čísel v barvě?


Aktuality

DC Superhrdinky: Zkouškové peklo

ňouma [21:54 17.10. 2018]
Už to mám objednané. Třeba to dorazí ještě tenhle týden. Tohle má ve světě vážně velký úspěch. Ne včechno co má úspěch ve světě má i u nás, ale tohlo doufám bude. Už to má asi osm dílů. Předposlední Out of the Bottle byl....


Připravujeme

Poslední Incal

Kapis [07:33 16.10. 2018]
No jo, dokud nebylo datum, nebyla ani cena, příště si to musím nejdřív zkontrolovat, než se začnu ptát.


brum brum [13:55 15.10. 2018]
Kapis, je to tam uvedené: Brožovaný i vázaný, 224 barevných stran, 589 a 849 Kč http://www.crew.cz/pripravujeme-detail.php?id=934


Kapis [09:10 15.10. 2018]
Dívám se, že už je stanoveno datum vydání. Nechcu moc opruzovat, ale zajímala by mě cena pevné vazby a kdy to bude v předobjednávkách. Díky.


Modrá CREW

Pavlovský [15:53 19.10.2018]
X_Ander: Tak samozřejmě, pokud stoupnou prodeje, tak stoupne i četnost vydávání. To jde celkem ruku v ruce. Chcete mít častější MC? Předplácejte, doporučujte, lobujte...


x_ander [12:19 19.10.2018]
Imho je to podobná situace s Druunou. MDEKy vycházely jen dvakrát ročně s tím, že víc by už bylo pro fanoušky moc, a pak do toho hodí vidle prsatá sci-fi cestovatelka, která se hned vyprodá a vymůže si další dva díly v dalších letech "navíc". A všichni byli spokojení. Myslím, že Ekho, Okko a Orbital by podobnou pozici utáhli v rámci MC jak nic.


x_ander [12:17 19.10.2018]
Kapis - někteří to sice berou, že 6 čísel by mělo být automaticky, ale ten postup, který jsem navrhoval já a někteří další, by nereálný být nemusel. Pokud se nepletu, tak ze strany redakce kdysi zaznělo, že častější vydávání se nedá stíhat hlavně kvůli vyřízení licence, následně překlad atp., protože tohle se naplno začne řešit až po uzavření hlasování. Což je samozřejmě logické. Ale moje myšlenka byla, že když už tam mají rozjetou nějakou sérii (Ekho, Okko, Orbital), tak by se vydání dalšího dílu nemuselo řešit hlasováním (což podle mě nemá význam, protože pokračování těchto sérií všichni chtějí), ale prostě by to tam redakce zařadila v roce navíc. Nebylo by to pravidlo, bylo by to nárazově, ale proč to neudělat tak, že by v příštím roce místo 4 MC vyšlo třeba 5 nebo 6 s tím, že vedle standardních hlasovacích komiksů by tam byl další díl Ekho, které nemá smysl dávat do hlasování, protože rozbije všechno. Licence je podle mě v tomto ohledu už formalita. A všichni budou spokojení - čtenáři, protože toho mají víc a Crew, protože se to bude dobře prodávat - aspoň to z dosavadních vyjádření tak chápu.
Mathy [21:46 20.10. 2018]
Prodám:
Hitman V - Tommyho hrdinové – 250,-
Znovuzrození DC – 50,-
Arrow kniha prvni – 250,-
Green Arrow: Rok Jedna – 250,-
Spider-Girl UKK (nerozbalené) – 250,-
Hitman II: místní hrdinové – 200,-

Všechny ceny jsou bez poštovného. Případně ideálně osobní předání v Praze. Všechny komiksy top stav, jednou max dvakrát čtené.


Agiru [07:38 20.10. 2018]
Zahadny Spider-man 1 od Semic Slovart (1991)
super stav
200,-
predani idealne Praha


petrf5 [16:02 19.10. 2018]
Dobrý den ,
Prodám komiksy JOhn Carter warlord of Mars , John Carter Goods of Mars, King Conan , X-mani , Fantastic four -vše originál v angličtině .Náhledy, počty a ceny zašlu na e-mail .
Díky
Rocket 2: Tahání za ocas (MDSComics)
Živí mrtví 25: Není cesty zpět (Geekcave)
Dlouhý zítřek a další příběhy (Komiksárium)Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž


Banner