FAQ

Často kladené dotazy (nebo klasicky – FAQ)

Modrá Crew je komiksová řada, která vychází z klasického magazínu Crew, ale přináší větší počet stránek a více komiksů.

Cílem Modré Crwe už není jen představovat komiksové série – umožňuje nám na jejích stránkách celou sérii vydat! Ano, každé číslo bude věnované pouze jednomu komiksovému příběhu. Na zhruba 100-110 stránkách (počet stran se bude podle potřeby upravovat, ale cena pro předplatitele zůstane stejná) najdete vždy celá 2 evropská alba, nebo až 4 americké sešity, vždy z jedné série.

Především se budeme snažit vybírat příběhy, které by se vešly maximálně do dvou čísel. Ideálně takové, které jsou na ploše 4 evropských alb nebo 8 amerických sešitů uzavřené… nebo ty, které nabízejí volnější příběhy (což je případ komiksů Ekhö i Okko). Nevylučujeme, že se časem pustíme i do delších eposů, ale zatím se budeme držet maximálně dvou čísel Modré Crwe. Ale nic nám nebrání se k nějaké sérii vrátit a přinést třeba další příběh ze světa samurajského Okka.

Další podmínkou je samozřejmě to, že je budeme schopni pořídit. Většinu titulů dokážeme sehnat, ale také jsme narazili na komiksy, které byly příliš drahé, nebo kde autoři zmizeli někde v buši a komunikují pouze kouřovými signály.

Jak kvůli formátu, tak kvůli délce příběhu zatím nemáme v plánu do řady přidávat mangu. Stejně tak věci z Marvelu a DC najdete spíš v našich klasických knižních řadách.

Bude se soustředit hlavně na Evropu, která si, podle nás, zaslouží větší prostor, ale nikoliv absolutně. Nebudeme se vyhýbat ani americkým věcem. Ostatně, už na začátku se v nabídce objevila Millarova Secret Service.

Ano, určitě. Od toho tu máme diskuzní fórum. Ale pozor, držte se našich zásad z dotazu Jaké série se mohou objevit. Nemá cenu doporučovat nekonečné série či věci, které už vydáváme jinde.

To samozřejmě můžete, ale Modrá Crew se na českou tvorbu nezaměřuje… a ani my se na ni příliš nesoustředíme. Je hodně nakladatelství, které se jí věnují, a my jim nechceme lézt do zelí.

Základní pravidlo je – jeden přispěvatel, jeden hlas. Data začátku i konce hlasování budou vždy jasně oznámené. (Konec hlasování bude zhruba půl roku před vydáním.) Vítězný komiks čeká otištění v Modré Crwi, druhý a třetí postupují dál. Titul vypadne definitivně jen v případě, že dostane méně než 5 % hlasů… a stejně tak, pokud neuspěje ve třech volbách za sebou.

Klid, není ještě všechno ztracené. Pokud váš kandidát získá víc než 5 % hlasů, bude bojovat ještě jednou… a pak ještě jednou. A pokud prohraje 3×, tak je holt osud proti vám.

Tak hned nezoufejte a užijte si vítězný komiks. Určitě vás také chytne!

Funguje to tak, že pokud máte ve chvíli hlasování stále probíhající předplatné, máte právo hlasovat. I když už máte předplaceno jen jedno číslo a hlasuje se o komiksu, který vyjde za dvě čísla. Nechceme to příliš komplikovat… a předpokládáme, že pokud chcete hlasovat, máte o sérii zájem.

Především, pokud by Modrá Crew skončila, budou veškeré peníze vráceny. To už proběhlo u klasické Crwe a nebyly žádné problémy.

A jak dlouho bude série pokračovat, to závisí i na vás. Na rozdíl od klasické Crwe, která byla od začátku dotovaná, by měla být Modrá Crew schopná udržet se na vlastních nohou. Pokud se dostaneme do roka na 500 předplatitelů, je řada funkční a může směle pokračovat.

A opět, jako u všeho, co děláme – nikdy neodcházíme od rozdělané práce. Vždycky vám nabídneme kompletní příběh. Takže, i kdyby se ukázalo, že o Modrou Crew není zájem, tak ukončíme vše, co bylo nakousnuté. V nejhorším případě skončíte s několika skvělými a uzavřenými komiksovými příběhy.

Ale doufáme, že o Modrou Crew bude zájem a že se v ní mnoho let budete shledávat s tím nejlepším a nejzábavnějším ze světového komiksu!

Máme klasické roční – čili na čtyři čísla Modré Crwe. Poté se obvykle ozýváme s dotazem, jestli stojíte o prodloužení.

Cena ročního předplatného je 795. Tj. nejenže dostáváte 20% slevu, ale samozřejmě vám to chodí bez nutnosti platit poštovné!

Pokud budete chtít mít ale jistotu, že vám Crew přijde nepoškozená, je na obchodě Crwe možnost si sérii nechat posílat přes Zásilkovnu, kde je šance poškození nulová. V té chvíli je cena jen o 150 korun větší (za všechna čtyři čísla) a zaplatíte tedy celkem 945 korun!

Také si můžete předplatné objednat přes obchody Komiksového ráje, kde neplatíte navíc vůbec nic. V tomto případě si můžete domluvit osobní odběr na konkrétní prodejně.

Předplatné Modré Crwe nabízí též společnost Send, a to s klasickým posíláním přes Českou poštu. Ať už pořídíte předplatné tak nebo tak, dostanete aktivační kód, který vám po zadání na této stránce umožní hlasovat o připravovaných titulech.

Pokud si objednáte přes obchod CRWE nebo přes Send, přijdou vám kódy mailem. Pokud si budete objednávat přímo na vybraných obchodech Komiksového ráje, dostanete certifikát s kódem přímo na prodejně.

Hned při nákupu – aktivační kód, který následně obdržíte, s sebou nese informaci, na která čtyři čísla předplácíte.

Především na obchodě Crwe. To je náš hlavní stan. Ale můžete si předplatné objednat i přes firmu Send, nebo na většině prodejen Komiksového ráje.

Pokud si objednáte přes obchod Crwe nebo přes Send, přijdou vám aktivační kódy mailem. Pokud si budete objednávat přímo na vybraných obchodech Komiksového ráje, dostanete certifikát s kódem přímo na prodejně.

Ne, můžete si ji koupit i normálně na prodejnách. Ale už bez možnosti rozhodovat o její další podobě. Což by byla možná škoda. Proč jet nabušeným fárem, když ho nemůžete řídit?