Diskuze

Pište nám, jaké tituly byste rádi v tomto čtvrtletníku viděli. Diskutujte, získejte pro ně ostatní.

Tenhle projekt je vhodný jen pro evropské komiksy. Snažte se v návrzích držet toho, abychom se vešli do jednoho až tří čísel.

Dnes už dokážeme sehnat leccos a rádi vyslyšíme vaše přání – pokud si vás to bude přát víc než jeden…

Takže do toho!


Pro přidávání komentářů je třeba být přihlášen.

celyl33 — 15.2.2018 10:38

Dávat Okko a Ekho do jednoho hlasování.... to není fér :-)

avatar

Charvos — 15.2.2018 8:14

kdyby v Okku byla hlavni postava blondyna s velkyma kozama, tak urcite vyhraje :), uz se na ni (ne) docela testim :)

avatar

Darker — 15.2.2018 7:04

Ještě že vyhrálo Ekho, které je mnohem zábavnější a vtipnější než Okko :P

avatar

Fry — 14.2.2018 13:13

Škoda, že nevyhrálo Okko, které je scénáristicky daleko poutavější než Ekhö :/

Sirius.svk — 13.2.2018 11:01

Kým neprišla MC mal som dojem že sa tu z európy vydávajú len staré veci. Nič relatívne nové. Až v MC sa začali zjavovať novinky. Len by možno stálo za to vydať nejakú novinku aj mimo MC. Napríklad taká ISABELLAE
1. THE NIGHT-MAN by možno bola zaujímavá podľa toho ako tu všetci plakali za Okkom. Kedže ide o podobnú vec.

Dan_El — 11.2.2018 22:52

Charvos: btw. u kazdeho Millarova komiksu jsem se bavil mnohem vice nez u poslednich ctyrech modrych crwi ;)
Tak tyhle slova do pranice jsem si chtěl ověřit, protože evropské komiksy mám rád. Asi hlavně kvůli odlišným tématům oproti americkým. A když kdysi vyšel Kick Ass, tak jsem to celkem odzíval a dál jsem se o to nezajímal. Po dočtení Silvera jsem tedy z knihovny vyhrabal Kick Ass a přečetl jsem si ho po letech znovu. A kupodivu jsem se fakt bavil, moc dobře jsem se bavil. Takže jsem si okamžitě koupil dvojku a taky Zabijačku. A nelituju. Fakt měl Charvos pravdu. Vydejte Secret Service, raději jako klasický americký book. Třeba ve startovači, do Modré Crwe je to škoda, tam patří Evropa.

dominic.west — 11.2.2018 14:34

Ja som tým chcel len povedať to, že až na toho Thorgala a Tintina u nás vydávané europske komiksy určite nepatrili k tomu najlepšiemu z EU tvorby a Slaine ani Torpedo to podľa mňa nie su ani zďaleka... uznávam kvality Incalu a aj Jodorowsky je dobrý ale ja vidím problém skôr v tom, že tie najlepšie EU série sú skôr niekoľko ročné ságy s vysokým počtom dielov (20 a viac) a ich vydávanie resp. celé vydanie (viď. Thorgala) sa asi už nikdy neuskutoční.
Crew spieva chvály na Moebia no to by som chcel vidieť či by niekedy vydali komplet Blueberryho. Čo potom taká XIII či Largo Winch, alebo Jeremiáš a Comanche od Hermana. Historické veci ako Veže Bois-Maury , Vae Victis! Murena alebo Jughurta nemajú šancu vôbec... možno sa mýlim, ale ja mám načítané toho dosť pretože viem po francúzsky nemusím byť závislí od našich vydavateľov no aj tak si to rád prečítam česky, alebo slovensky.
P.S. Modrá Crew je zatiaľ najlepší projekt čo sa týka európskej tvorby a ostatné pokusy boli pre mňa osobne len výstrelmi do tmy.

Blokic — 11.2.2018 11:31

Tak za mne osobně je Silver zatím to nejlepší, co v Modré Crwi vyšlo, a to máme před sebou ještě 2 díly, přičemž zejména ten poslední stojí za to po všech stránkách. Byť samozřejmě celé dílo staví na pevném základu jednoho z nejlepších dobrodružných románů světové historie, podařilo se autorům vytvořit dostatečně svébytnou dějovou linku, která rozhodně nenudí. Palec nahoru a jen tak dál. Tenhle komentář vkládám jen proto, aby to v rádoby provokativních, respektive ryze záměrných a účelových komentářích o horší kvalitě evropských komiksů trochu nezapadlo. Byť uznávám, že příběhy o pirátech rozhodně nemusí bavit každého.

avatar

Charvos — 11.2.2018 9:23

@dominic.west: ale evropa tu vychazela i pred MDEK. byl to torgal, slaine, metabaroni, druuna, XIII, troli valky, torpedo...
urcite by se naslo i neco dalsiho.
osobne sem z tohodle koupil jen slaina a torpeda. resp. sem kvuli temto vecem (a asterixovi) prevrtal jednu polici v knihovne aby se tam vlezly, ostatni mi za to nestaly... asi nejsem ten spravny fasounek :)

dominic.west — 10.2.2018 22:46

" To charvos: po pribehove strance se mi to libilo vice nez treti zakon, ale kresebne mi to moc nesedlo." čooo? máloktorá európa sa môže pýšiť lepšou kresbou a to ti povie každý ortodoxný fanúšik
"prodeje evropy jsou lepsi prave jenom diky MDEKu." a MDEK funguje preto, že to kupovali fanúšikovia Európy aj preto, že tu nič iné nevýchadzalo. Ja mám napr. MDEK okrem Metabaronov komplet a to okrem Loisela a Rossinského nič z MDEku nie je moja šálka kávy. S príchodom MC konečne začali vychádzať tie najlepšie európske série a je to rozbehnuté veľmi dobre...