Shi

Zidrou / José Homs

Sdílet

Kandidát pro vydání
Modrá CREW 16 a 17

24 %
24 %
Vychází červenec 2020
Formát 190×260 mm, brožovaná vazba
Cena 249 Kč

Píše se rok 1851 a v Londýně se setkávají dvě ženy, aniž by tušily, že se jejich osudy právě neodvratně spojily.

Obě jsou obětí spolku bývalých vojáků z vyšších vrstev, kteří zasvětili svůj život obraně britského impéria a svého dekadentního životního stylu. Mladá rebelka Jennifer Winterfieldová a tajemná Japonka Kitamakura utvoří nezvyklé spojenectví, které zrodí tajnou zločineckou organizaci, jež má vnášet hrůzu do srdcí kolonialistů a průmyslníků.

Za sérií stojí scenárista Zidrou a kreslíř José Homs. Zidrou je poměrně mnohostranný tvůrce, který často vytváří příběhy s politickým, sociálním a feministickým podtextem. Do toho spadá válečný příběh z první světové války Les folies Bergère, či komiks Le Client o snaze zachránit prostitutku z rukou mafiánského bosse… únosem jeho jediné dcery. U nás Zidrou zabodoval poetickým příběhem o lásce v pozdním věku Nevyhnutelná opotřebovanost citů.

Zidrou má pro každý svůj komiksový svět jiného osobitého kreslíře. Shi s ním dělal španělský výtvarník José Homs. Ten začínal v reklamě, ale brzy opustil Evropu a začal kreslit pro Marvel, kupříkladu Bladea. Také dělal Red Sonju, ale omezení a rychlé tempo práce amerického komiksu mu zase tolik nevyhovovaly, takže se vrátil do Evropy, kde spolupracoval třeba s oceňovaným Frankem Giroudem, který ho přibral ke komiksovému zpracování úspěšné thrillerové trilogie Milénium. Ale Shi rozhodně patří k jeho nejefektnějším komiksům.

Scénář Zidrou
Kresby José Homs
Vydání první
Vychází červenec 2020
Formát 190×260 mm, brožovaná vazba
Počet stran 100
Cena 249 Kč

Pro přidávání komentářů je třeba být přihlášen.