Novinky

Díky všem!

Crwecon skončil - ať žije Crwecon! (Ale až za rok.)

Díky všem za účast na conu, který opravdu pukal ve švech! (Myslím, že ještě dneska se mi bude zdát o tom, že nutně musím ještě někde najít nějaký stůl a židli.) A hlavně DÍKY všem skvělým přednášejícím a hostům a prodejcům i těm, co dali obrázky do dražby... a kloubouk dolů před Petrem Koplem, který tam od rána do večera nonstop kreslil! Budeme mít co dělat, abychom to příští rok zase překonali.

(Obrázky jsou od Jirky Zídka.)

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Květináč?

Ano, do dražby vstupují i květináče

Slibujeme, že tohle je poslední obrázek do dražby, ale vážně jsme nemohli odolat. Tenhle krásný květináč stvořil Macomix!

obrázek

Raw bitva na Crweconu!

Připravte se na malířský souboj! Poteče barva!

Projekt Raw Art Wrestling, který od roku 2013 pořádá ilustrátorské studio DRAWetc., je koncept živého kreslení před zraky diváků. V rámci Crweconu, připravili speciální RAW exhibici, kde se představí mladá krev wrestlerů v ilustraci: výherce prvního ročníku Karel Cettl, účastníci druhého ročníku soutěže RAW Longiy, Milan Plumm Martinec, Stan Solo, Viktor Svoboda, Ondřej Dufek, Artiom Pitscan, Tomáš Motal - výherce komiksové soutěže Arnal a jedinečná slečna Anička Trousilová. Přijďte se podívat jak vzniká obraz. Začínají kreslit v 11.30, hotová díla můžete vydražit na aukci v malém sále od 14.00. Odneste si domů dílo velice talentovaných ilustrátorů o kterých ještě hodně uslyšíme!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

A ještě ta dražba

Bude i Tomáš Kučerovský!

Do klání o vaši přízeň vstupují i dva obrázky od Tomáš Kučerovského... tak si je nenechte utéct!

obrázek
obrázek

Další příspěvky do dražbky

Obrázky Jiřího Gruse k zakoupení!

Jiří Grus nám dodal do dražby ještě pár dalších a zbrusu nových (nebo zbrusu starých) obrázků. Pokochejte se a v sobotu si je můžete pořídit.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Výroční placky

Budete mít důkaz, že jste byli přitom!

K desátému Crweconu jsme udělali omezený počet speciálních placek, které dostanete buď k nákupu, nebo si je můžete za pětikorunu pořídit a na kterých bude logo patnáctého Crweconu! Pokud budete chtít mít důkaz, že jste tu byli, máte příležitost.

obrázek

Sochy naživo!

Fat Monster Studio představuje své díla!

Fat Monster Studio přitáhne na Crwecon 3D tiskárny a předvede, co s nimi umí! Na místě by také pracovali na dvou sochách, takže nejenže předvedou 3D tisky a nástroje na odlévání forem, ale předvedou i jak takovéhle věci vůbec vznikají! Dozvíte se, jak se dělají sošky ke komiksům a filmům, latexové masky a vůbec se vám rozšíří obzory i oční panenky!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Placky se vracejí

I na tomhle Crweconu budou k dispozici placky od Woowoo!

Tady ani není co dodávat. Spíš se podívejte.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

RandO na Crweconu

Česko-italské nakladatelství opět útočí!

Na Crweconu budou představeny hned dva tituly z nakladatelství RandO. Především je to zbrusu nový komiks, na kterém se podílelo 16 zahraničních autorů a zapojilo se i několik českých scénáristů. Komiksoví kreslíři jsou převážně italské provenience, se zkušenostmi např. z nakladatelství Bonelli, Dargaud, Image, IDW, etc.
Tématicky je to komiks science-fiction s jednou zvláštností, a to, že je beze slov.
Dále vyjde artbook Marca Turiniho pro rok 2015. Kniha vhodná pro zájemce o kresbu komiksu - některé obrázky jsou v knize ve více stadiích, aby bylo vidět, jakým postupem vznikaly.
Knihy si můžete i nechat podepsat autorem!

připojená galerie

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Petr Kopl - váš dvorní portrétista

Nechte se zvěčnit slavným kreslířem!

Chcete mít portrét od Petra Kopla? Máte šanci! Stačí přijít na Crwecon a dát příspěvek na charitu Domácí péče - a během deseti minut vás Petr načrtne jak budete chtít (klidně i jako Batmana) a do hodiny, zatímco se budete toulat po akci, vás vytáhne tuší a vybarví! Petr Kopl přijde ráno a bude kreslit, dokud nepadne, tak se nebojte toho využít!

obrázek
obrázek

První příspěvky do dražby

Černý, Grus a Jerie v dražbě.

Jako každý rok, i letos bude na Crweconu dražba originálních kreseb slavných výtvarníků. Zatím už máme obrázky pánů Dana Černého, Jiřího Gruse a Karla Jerieho... račte se kochat.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Bude Paseka!

Nový přírůstek do vydavatelského panelu!

Na vydavatelském panelu, který je obvykle zlatým hřebem pro všechny komiksové zvědavce, bude tentorkát opravdu život. Kromě Comics Centra, BB artu a Arga přijde i Paseka, která v nedávné době zabodovala s několika zajímavými tituly. Co chystají dál? Přijďte a dozvíte se.

Předobjednávky!

Jak mít zboží už předem připravené?

Jako obvykle bude na Crweconu prodávat Filip z knihkupectví Arkham... ale tentokrát nebude jen za svůj krám. Komiksy si s patřičnými slevami můžete předobjednat nejen na www.arkham.cz, ale i na crwením obchodě www.obchod.crew.cz! Stačí jen dát osobní odběr a do poznámek dát "vyzvednu na Crweconu"! A vzhledem k tomu, že bude pár novinek, mohli by to být i celkem zajímavé.

Dětský koutek!

Na Crweconu konečně něco i pro mladší návštěvníky.

Jelikož jsme si všimli, že se na akci občas potloukali i zástupci nejmladší generace a neměli moc do čeho píchnout, bude tam pro ně program vedený Klárou Smolíkovou, kde se nejenže dozví o jejích komiksech, ale navíc i účastníci od nás dostanou Barta. Ale bacha, účastníky myslíme děti!

obrázek

Tak už je to venku!

Stránka Crweconu je na světě.

Už máme konečně spuštěnou stránku Crweconu s prvním, zatím takovým rozstřelovacím, programem. Ještě čekáme nějaké změny, něco budeme doplňovat a tak.. ale jako takový teaser pro novou sezónu by to mohlo stačit, ne?
Ostatně, brzo začneme přidávat novinky.