Novinky

Crweconu už zítra!

Připravte se, zítra to začíná!

Tak už zítra se rozjede nový ročník naší oblíbené komiksové akce jménem Crwecon! Tady v galérii najdete pár posledních přidružných obrázků - a zbytek už na akci! Přednášky, hry, nové komiksy, dražby, besedy, pivo i nealkoholické nápoje, masivní slevy a vstup zdarma! To už stojí na to, aby se člověk vyrazil trochu komiksově vzdělat!

připojená galerie

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Nově na Crweconu

Nově přidáno!

Jelikož tam máme blok manga přednášek, rozhodli jsme se, že by bylo nefér znevýhodňovat fanoušky mangy a anime a otevřeli jsme prostor i vystavovatelům a prodejcům z těchto řad. Pozvání přijala firma woowoo, která se tedy spíše soustředí na popkulturní placky (velmi hezké) a pak Ráj anime, kde už se můžete mrknout na trička a plakáty a jiné důležité věci. Redakce to hodlá využít k nákupu nějaký příhodných doplňku k oblečení, abychom konečně mohli jezdit na anime akce vhodně oháknutí.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Grus v dražbě

Několik obrázků z desek Jiřího Gruse

Jen pár špatně ofocených obrázků z toho, co bude na crweconu (a patrně i po něm, na stránkách crwe) možno k vydražení! Tak se kochejte a připravujte.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Spider-Man na Crweconu!

Nové Comicsové legendy!

Nechceme zakřiknout, ale není úplně vyloučené, že se na Crweconu, po dlouhé době, objeví nové Comicsové legendy - a hned se Spider-Manem! Po dlouhé době se Spider-Man vrací – a to hned s jedním ze svých nejslavnějších dobrodružství! Pokus zbavit se svých schopností má děsivé následky... a do toho se ještě objeví jeden zbrusu nový padouch! Ano, v nové knize z edice Comicsové legendy vás čeká pořádná jízda! Obří ještěři i mechaničtí likvidátoři pavouků, gangsteři, láska i tajemné sekty! Tak si upevněte pásy a pokud podle nezasáhne J. Jonah Jameson, tak budete mít po Crweconu co číst!

obrázek

Erotický komiks na Crweconu!

Nový komiks od Marka Turiniho!

Nakladatelství RandO se rozhodlo vydat sbírku erotických komiksů Marka Turiniho, které vyšly v různých italských časopisech v 90.letech. Jedná se o kratší černobílé příběhy doplněné několika barevnými ilustracemi.
Prvních 30 kusů v předprodeji exluzivně na Crweconu 2014! Zájemcům autor knihu na stánku RandO rád podepíše.

Nechceme vás ochudit o ukázky, ale s respektem k nezletilým, uveřejňujeme pouze náhledy přijatelné i pro neplnoleté.


obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Karel Jerie na Crweconu

Další přírůstek do dražby

Oblíbené dražby se opět účastní i Karel Jerie... a tady máte k nahlédnutí pár obrázků, které tam od něj budou k dispozici. Pokud se vám budou líbit, mohou být vaše!

připojená galerie

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

ComicCity na Crweconu

Olomoucká prodejna komiksů a figurek představuje své zboží!

Na Crwecon přijede nová komiksová prodejna ComicsCity, která byla otevřená v říjnu 2013 v Olomouci v Galerii Šantovka a přiveze sběratelské i akční figurky, hrnky, klíčenky, trička, plakáty – zkrátka všechno co fanoušek komiksu potřebuje.
Bude mít velké slevy:
15% na veškeré postavičky a bobble-heads
15% na komisky v AJ

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Stolní hry na Crweconu!

Další možnost zábavy (a nákupu) pro návštěvníky conu!

Tomovy hry, jakožto specializovaný obchod se společenskými hrami, na Crweconu chystá prodejnu a hernu s ukázkami moderních společenských her. Zasvětí vás do tajů jednodušších her typu Zombie Dice či Martian Dice, což jsou kostkové odpočinkové záležitosti, nebo malé srandovní ekonomické hry Limonádový stánek. Z komixové tématiky vybrali karetní hru Marvel Legendary, což je patrně nejlepší komiksová hra současnosti a hráči v ní spolu bojují za S.H.I.E.L.D proti těm největším záporákům marvelovského univerza a dále dvojici her Street Fighter Deckbuilding Game a DC Comics Deckbuilding Game, z opačných táborů Capcomu a DC Comics.
Složitější hry budou zastoupeny například hrou Descent: Výpravy do temnot, což je nádherná figurková hra na hrdiny, kde se jeden hráč ujme role pána jeskyně a ostatní hráči se snaží v rolích hrdinů projít skrz nastražené pasti v podzemí a splnit svůj úkol. Určitě taktéž neopomeneme největší hit minulého roku, což je karetní souboj mágů v aréně jménem Mage Wars, který vám předvede přímo ambassador této hry v České republice. Mage Wars představují naprosto unikátní princip, kde má hráč, podobně jako v Magic the Gathering, k dispozici balíček karet, ale už od začátku si může vybrat ze všech karet a není omezen pouze těmi, které má na ruce.
Přijďte se tedy podívat, jakým směrem se ubírají společenské hry a že doby Dostihů a sázek na Napoliho a Gavoru jsou již minulostí!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Králík pro Sakaie!

Dražba originálních kreseb na podporu tvůrce Usagi Yojimba.

Stan Sakai je nejen skvělý kreslíř, ale i velmi milý člověk. Takže když těžce onemocněla jeho žena a nestačilo na to jejich nemocenské pojištění, dali se dohromady jeho komiksoví kolegové a uspořádali benefiční aukci, jejíž veškeré výdělky poputují přímo Sakaiům. A jelikož máme tvůrce Usagi Yojimba rádi i my, tak jsme se i my, spolu s Komiksáriem, k celé akci připojili. Takže se budou 7. června, na Crweconu, dražit kresby a obrazy s motivy z Usagiho světa, které vytvoří domácí výtvarníci. Účast přislíbili Dan Černý, Jan slizard Gruml, Tomáš Chlud, Branko Jelinek, Petr Kopl, Nikkarin, Vladimír Strejček, Ticho 762, Petr Včelka a Vojtěch Velický. Možná ale přibudou i další jména. Tvůrci, kteří by se do aukce rádi zapojili, mohou psát na náš mail redakce@crew.cz nebo komiksarium@gmail.com. Pokud by Crwecon nestihli, dají se případně díla prodávat i přes naši stránku www.crew.cz či stránku Komiksária. A pokud nechcete dražit a jen chcete přispět, je to možní i přes Kromě toho je možné přispět také přes http://garageartstudio.blogspot.cz/2013/11/help-stan-sakai.html.

Jako ochutnávku tu máme skvělého vzteklého králíka od Petra Kopla!

obrázek

Grusovy desky do dražby!

Spousta úžasných kreseb od Jiřího Gruse!

Najdete tam origoše z komiksu Nitro,Unterwasser z časopisu Belmondo,Volemana,volné kresby,skicák s přípravnými kresbami a mnoho dalšího.

obrázek
obrázek
obrázek

Křest nového Vějíře

Představení nového českého manga sborníku a autogramiáda autorů!

Mezi akce Crweconu bude patřit i křest nového Vějíře. Z autorů přislíbili účast: Yone, Abbe,Balrog, Antonín Tesař, Jiří Tesař, K-Os, Skye, MerryMoreMeat, Shinji, Štěpánka Jislová, Viktor Svoboda, Kazumaki. Takže pokud budete chtít podpis nebo jen pokecat a kreslení komiksů či sami zkusit ukázat své práce a zkusit se dostat do dalšího Vějíře, máte příležitost!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Na břehu snů

Představení kickstarterového komiksu na Crweconu

Na Crweconu bude představený projekt Michaela Petruse a dalších tvůrců, který se bude snažit získat na vydání peníze přes kickstarter. A jelikož kresba vypadá hodně hezky, dali jsme jim na Crweconu prostor. Možná budete k dražbě i nějaký obrázek!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Fabula Rasa 2013

Čtenářská soutěž vstupuje do druhého kola!

Pokud si chcete říkat komiksoví fanoušci, máte ideální příležitost to dokázat! Stačí zaskočit na stránku www.comicsdb.cz, pokud nejste registrovaní, tak se registrovat a pokud jste registrovaní, hlasovat v druhém kole soutěže Fabula Rasa! Crew se tam dostala s několika svými tituly, takže samozřejmě budeme rádi, když budete hlasovat pro Mýty nebo Borgiu... ale klidně hlasujte i pro něco úplně jiného. Byla by škoda se nezapojit a nedat najevo, který komiks se vám v minulém roce nejvíce líbil!

obrázek

První obrázky do dražby

Dan Černý vstupuje do boje

Dan Černý přispěl jako první s obrázky, které budou na Crweconu k dražbě. Tak se zatím můžete pokochat několika z nich... a brzy přijdou i od dalších autorů!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Burza!

Chcete něco prodat či koupit? Přijďte na Crwecon!

Jako každý rok, i tentokrát bude možnost přinést na akci svou sbírku komiksů a nabídnout jí k prodeji... či výměně. Je možné své komiksy vyložit kdekoliv v prostorách klubu Cross, nebo zkřížit paprsky s některým ze spolubazarovičů. Je to na vás... ale pokud budete chtít přijít, doporučujeme vzít spíše věci, které jsou trochu vzácnější a zajímavější - anglické komiksy, první čísla Čtyřlístků, Pify...

obrázek
obrázek

Zahraniční host!

Ano, Crwecon má svého prvního zahraničního hosta!

Ano, Crwecon má svého prvního zahraničního hosta! I když je zahraniční jen tak napůl. Hostem bude Aleš Kot, který se sice narodil v České republice, ale přestěhoval se do Ameriky, kde, jen tak, aby se neřeklo, začal psát komiksy pro Marvel, DC i Image. Je podepsaný pod tituly jako Secret Avengers (Marvel), Suicide Squad (DC)... a především pod svým vlastním projektem Zero, podle kterého teď píše pilotní díl televizního seriálu! Bude vyprávět, jak se prosadit v komiksové branži, jaké to je, pracovat pro ty největší komiksové firmy a vůbec, jak se člověk může stát profesionálním komiksovým tvůrcem.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Stolní hry na Crweconu!

Další novinka na Crwecon! K dispozici bude i místnost, kde se budou prodávat a kde si budete moci i odzkoušet stolní hry.

Další novinka na Crwecon! K dispozici bude i místnost, kde se budou prodávat a kde si budete moci i odzkoušet stolní hry. Budou tu hry na komiksové témata... ale prostě hlavně mám stolní hry rádi a rádi jim dáme šanci.
Prodávat a předvádět tam bude firma Tomovy hry, které mimo jiné prodává i naše komiksy, kdybyste si chtěli objednat všechno pěkně při jednom.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Figurky!

Ani na novém Crweconu nebudou chybět figurky.

Ani na novém Crweconu nebudou chybět figurky. A tentokrát se předvede v Praze zatím neznámá firma Comics City, která si v Olomouci otevřela velký komiksový obchod! Slíbila pro návštěvníky slevu, takže využijte tuto příležitost!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek