Novinky

Crwecon 2012 skončil...

...ať žije Crwecon 2013!

Tak máme za sebou další ročník Crweconu... Nic neshořelo, všechny přednášky proběhly podle plánu, přišlo dokonce i víc lidí než v minulých letech (i díky manze) - a dorazily i dívky v sexy kostýmech, čímž se z Crweconu oficiálně stala akce první kategorie. Pokud jste na Crwecon dorazili, doufáme, že se vám líbil... a pokud ne, doufáme, že se stavíte příští rok, kdy bude už osmý ročník!

Všem návštěvníkům děkujeme za hojnou účast (a některým i za pomoc s přípravou akce!), přednášejícím děkujeme za skvělý program, tvůrcům za to, že se urvali, aby se mohli setkat se svými čtenáři a samozřejmě klubu Cross za pohostinství a akční přístup (a za to, že sehnali lepší židle do hlavního sálu!)

připojená galerie

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

A ještě pár obrázků do dražby

Dvakrát roboti!

Tentokrát dva obrázky od ilustrátora Petra Štechmilera.

obrázek
obrázek

A ještě jedna přednáška

Pán času v poslední vteřině!

Na poslední chvíli se objevila ještě jedna přednáška, kterou byste rozhodně neměli přehlédnout. Hza Bažant bude představovat a podepisovat svůj komiks Pán času! Tato akce se už bohužel nevešla nikam jinam, než na závěr programu, zároveň s Fabulou Rasou... ale klid, ona se nám Fabula Rasa určitě o něco opozdí.

obrázek

Knihy na Crweconu!

Co se ještě změnilo?

Nemějte obavy, žádné špatné zprávy, jen dobré! Za prvé jsme plán knih splnili sice ne na 100 procent, ale aspoň na devadesát. Z pěti slíbených knih se sice jednu vydat nepodařilo (Batman: Návrat temného rytíře... ale už jen na korekturách), ale ostatní se zvládli včas: Bleach 1, Hellblazer: Dobré úmysly, Kůstek: Čas zabíjet draky i Živí mrtví 5: Nejlepší obrana budou zítra na pultech... a k tomu ještě, jako náhradu za Batmana, vyjde dlouho očekávaný dotisk druhého Sandmana: Domeček pro panenky.
Samozřejmě nebude tam jen tohle. Budou tam i komiksy z jiných nakladatelství, zahraniční tituly a burzy a tak dále.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Pán času!

Hza Bažant na Crweconu

Tak úplně na poslední chvíli ohlásil svou účast i Hza Bažant, který by chtěl provést akční prezentaci svého komiksu Pán času, spojenou s nevyhnutelnou autogramiádou. Bohužel už je veškerý čas zabitý, takže jsme se dohodli až na 16.30... pokud něco neodpadne. Takže buďte ve střehu!

obrázek

Brno in Comics v dražbě!

Speciální číslo komiksové knihy!

Do prodeje přijdou nejen tisky obrázků Tomáše Kučerovského, ale i jeden kus katalogu Brno in Comics v angličtině, který byl vyrobený v nákladu pouze 300 ks a zatím byl dostání jen na výstavách v Utrechtu a Lodzi!

obrázek

Karel Jerie!

Další muž do komiksové dražby!

Další slavný autor, který dá své kresby v plen... a umožní vám mít doma (za parádní cenu) pravý komiksový originál, který patrně vašim vnukům zajistí bezpracný život. Slovutný Karel Jerie přichází na scénu!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Jiří Grus do dražby!

Pět obrázků do Jiřího Gruse


3 malby-vel.asi 35x35 cm.olej/karton-stránky z komiksu Gavron-vydali Analphabetbooks-vyvolávací cena-1000kč-kus
2x kresba motiv ze Saxány,tuš/karton vel.A3-vyvolávací cena 800kč-kus

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Obrázky Lucie Lomové do dražby

Startovní cena - 500 korun.

Na Crweconu se objeví i originální kresby Lucie Lomové... a nějaké podepsané tisky. Tady je malá ukázka...

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Obrázky do dražby

Zatím první z obrázků do dražby...

Na většinu obrázků ještě čekáme, něco se objeví asi až přímo na akci, zatím ale máme v nabídce pár pěkných obrázků od Dana Černého!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Komiksy z Polska

Opět alba a komiksy z Polska!

Po minulém výpadku snad tento rok opět přijede polská expedice a přiveze polské komiksy a obrazová alba. Další várka mangy, obrazů a evropských titulů!

obrázek
obrázek

Speciální nabídka

Monumentální sleva na komiksy z Netopejra pouze na Crweconu!

Na Crweconu budeme mít za speciální cenu 99 korun tyhle lahůdkové komiksy od vydavatelství Netopejr:

Videonoire, Maxx, Torpedo 1+2 a Žid Fagin! K tomu ještě Šmankote za 49 korun - a Bible naruby se bude rozdávat spolu se speciály ABC a komiksem Thorgal: Černá galéra. Takže si připravte velkou tašku.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

ABC zdarma

Pro návštěvníky Crweconu komiksové speciály ABC zdarma!

Ano, v dohodě s magazínem ABC, kterému pomáháme s komiksovými speciály, navezeme na Crwecon poslední komiksový speciál plný Spider-Mana... a k tomu ještě možná i jejich vlastní projekt - tlustý komiksový magazín plný Kruanových dobrodružství! Tyhle magazíny budou volně dostupné na Crweconu... což ovšem neznamená, že si tam máte přijít s nůši.

obrázek
obrázek

Burza

Velká komiksová burza

Máte doma komiksy, které nemusíte mít? Nebo je máte dvakrát? Nebo čistě jen doufáte, že na nich zbohatnete? Můžete je přinést na Crwecon a zkusit naservírovat ostatním návštěvníkům. Třeba někoho zaujmou!

Slevy na knihy

S čím můžete počítat

Jako obvykle budou, nejen na nové tituly, u našeho krámu solidní slevy. Nástupní sleva je 10 procent, tu máte automaticky. Když uděláte nákup nad 2000 (což asi nebude problém), zvyšuje se sleva na 15 procent, nad 4000 je to pak 20 procent... a pokud přelezete 6000, tak už je to 25 (ale to už je docela výkon). Bude sleva i na americké komiksy a ještě chystáme pár dalších překvapení!

obrázek
obrázek

Druhé kolo Fabuly Rasy v plném kole

(Oficiální text pořadatelů)

Comicsová cena FABULA RASA udílena již pátým rokem comicsovou databází comicsDB.cz se po dubnovém nominačním kole propracovala k finálnímu výběru vítězů. Jako každý rok jak nominace tak samotné hlasování je plně v moci registrovaných návštěvníků comicsDB.cz, vítěze tedy nevybírá odborná porota, ale samotní čtenáři. Lidé můžou hlasovat až do půlnoci 20. května. Výsledky budou vyhlášeny 2. černa na Crweconu, jak už je dobrým zvykem.

A jak to vypadá s nominacemi letos?

Český comics:
Dědečkové, Divoši, Ještě jsme ve válce

Zahraniční comics:
Daredevil: Muž beze strachu #1, Daredevil: Muž beze strachu #2, Incal

Český scénárista:
Pavel Čech, Dan Černý, Lucie Lomová

Zahraniční scénárista:
Brian Azzarello, Brian Michael Bendis, Neil Gaiman

Český kreslíř:
Pavel Čech, Jiří Grus, Lucie Lomová

Zahraniční kreslíř:
Rjóiči Ikegami, Alex Maleev, Moebius

Zin:
Aargh! #10, Crew2 #29, Crew2 #30

Publikace:
Captain America #1, Daredevil: Muž beze strachu #1, Incal

Hlasování, pravidla, ale i odkazy na vítěze předchozích ročníků najdete na adrese http://www.comicsdb.cz/fabularasa.php .

obrázek

Komiksy na Crwecon!

Co bude mít na Crweconu svou premiéru?

Bude toho určitě více, ale od Crwe bude mít svou premiéru hned pět titulů - a samé pecky. Vyjde obzvláště temný Hellblazer: Dobré úmysly, další díl fantasy ságy Kůstek: Čas zabíjet draky, bude mít premiéru první Bleach a vyjde nové vydání slavného komiksu Batman: Návrat temného rytíře! Je vážně nač se tešit... zvláště, když bude možnost knihy získat s pořádnou slevou!

Pozor - uvedené obálky jsou pouze ilustrační a mohou se ještě změnit.

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Fabula Rasa 2012

Fabula Rasa 2012!

Na www.comicsdb.cz probíhá hlasování o nejlepší komiks minulého roku - kterého se může zůčastnit každý, kdo téhle největší české komiksové databázi registruje! Využijte možnosti dát vydavatelům vědět, co se vám za minulý rok líbilo, co vás zaujalo... a spolurozhodnout o nejlepším komiksu!

Manga a anime!

Větší prostor jak v edičním plánu, tak na akci.

V klubu Cross překopali podzemní prostory, takže by bylo škoda to nevyužít... a tak celý spodek bude věnovaný manze a anime. Tam jsme se dohodli s pořadateli brněnského Animefestu, že by tuhle akci vzali na šňůru a některé zajímavé přednášky si zopakovali u nás. Tak uvidíme, s čím se pochlapí.

První přednášky

Co zatím bude...

Už máme pár prvních přihlášených přednášek. Samozřejmě můžete opět čekat úspěšné seznámení s deseti nejzajímavějšími komiksy minulého roku, vyprávění o světě Ultimates, popisování neharmonického soužití komiksu a filmu, vyhlašování Fabuly Rasy, panely s vydavateli, možná vyprávění o evropských a stripových sériích a další lahůdky.

První programy

Aneb tutovky...

Takže, než bude hotový program, co vás na Crweconu čeká? Samozřejmě, klasický prodej nejnovějších komiksů za nejnižší ceny, opět prodej figurek a jiných artefaktů, opět dražba originálních obrazů a opět udělování ceny Fabula Rasa! (Hlasovat můžete na stránce www.comicsdb.cz.)A samozřejmě přednášky, vydavatelské panely a tentokrát rozsáhlejší manga sekce, v péči pořadatelů Animefestu!

obrázek