image
SRAZ PŘÁTEL KOMIKSU! Už podvanácté!
Klub Cross, pár metrů od zastávky metra Nádraží Holešovice,
na křižovatce ulic Plynární a Jankovcovy, Praha 7!

do crweconu zbývá
týdny
0
0
dny
0
0
hodiny
0
0
minuty
0
0
sekundy
0
0

CRWECON 2017

Tak už jsou tu konečně stránky na nový Crwecon!

Program budeme ještě aktualizovat a určitě i přesouvat, takže neváhejte, pište nám svoje připomínky, nápady a jiné poznámky – a těšíme se na vás 17. 6.!

Program akce9:55 Oficiální zahájení Crweconu
Pořadatelé vás uvítají na akci a zamávají z pódia!
10:00 Komiksář
Setkání s tvůrci Komiksáře! Plné pódium komiksových expertů, připravených odpovídat na vaše dotazy a ohlašující, co všechno mají v plánu!
11:00 Top 10 US komiksů za rok 2016
Nejlepší zahraniční komiksy z minulého roku tentokrát představují Vojtěch Rabyniuk a Jakub Kvíz! Co vám minulý rok uniklo?
12:00 Zlatá klasika Strýčka Skrblíka
Dan Černý pokřtí pětidílnou knižní sérii ze světa Strýčka Skrblíka od Egmontu! Zlatá klasika přinese největší fláky od slavných kreslířských es, které formovaly svět Disneyho hrdinů, v čele s Donem Rosou a Carlem Barksem.
12:30 Fabula Rasa
Udělování ceny Fabula Rasa, ceny internetové stránky www.comicsdb.cz, jediné komiksové ceny, o jejichž výsledcích rozhodují sami čtenáři! Uvádí: Boris Hokr
13:00 Panel nakladatelství Crew
Setkání s nakladatelstvím Crew, které bude nejen povídat o tom, co vydalo a co chystá na příští rok, ale bude i odpovídat na další dotazy.
14:00 Konec soboty: Poslední sobota?
Jan Potměšil předvede hodinovou verzi svého populárního programu Sobota ráno. Jeho náplní bude… ne, to je zatím tajemství.
15:00 Velký komiksový kvíz!
Přijďte si i letošní Crwecon vyzkoušet, jak jste na tom s comicsovými znalostmi. Není třeba se bát, zasoutěžit a pobavit se na legendárním kvízu může úplně každý. Ovšem jen ti nejlepší si odnesou hodnotné ceny. Uvádí: Matěj Port Kondáš.
16:00 Tajemství Ukákáček!
Changer the Elder a další budou vyprávět, co vlastně stojí za těmito sériemi? A co všechno obnáší české vydání? Připravte se na velká odhalení!
17:00 Ukončeni Crweconu
Alespoň ukončení programu. Jinak vás samozřejmě nikdo nevyhání a můžete posedět až do rána!

9:00 - 10:00 Amoreto Pražské – křest a autogramiáda!
Diskuse s autory komiksu Jamese Stafforda. Příběhy, které kreslila celá plejáda kreslířů, si získaly mnohé fanoušky (včetně Samuela L. Jacksona). My vás zveme na besedu s autorem a kreslířkou Lenkou Šimečkovou. Moderuje Petr Onufer.
11:00 Manga nejen pro otaku
Ignorujete mangu, že není pro vás? Dobře, možná ne všechna, ale jsou věci, které by si komiksáci neměli nechat ujít. Petr Litoš, Jiří Pavlovský a hosté budou mluvit o manze.
12:00 Image – revoluce v komiksu
Pavel Švanda vás vezme na cestu do minulosti nakladatelství Image, skrze všechny soudní spory, emigrace a jiné přírodní katastrofy
13.00 Hororové komiksy
Vojta Rabyinuk a Jakub Kvíz se podívají na ostré a špičaté zuby hororovým komiksům! Připravte si kýbly na krev!
14:00 Komiksová dražba
Jako každý rok, i tentokrát bude možnost koupit si originální kresby a malby od nejlepších českých komiksových tvůrců. Jako vyvolávač opět zavedený Richard Klíčník
15:00 Vydavatelský panel I.
Pro velký zájem jsme museli rozdělit vydavatelský panel na dvě části, aby měl každý z vydavatelů dost prostoru. V prvním bloku představí své současné a budoucí projekty kupříkladu Argo, Paseka a BB art.
16:00 Vydavatelský panel II.
V druhé části vydavatelské panelu přijdou na řadu další velké firmy! Kupříkladu Albatros, Comics Centrum a Egmont! Možná se dozvíte nějaké tajné informace a dlouhodobé plány!
17:00 Film

Planeta Nippon


9:00 – 16:00 Zde si budete moci vyzkoušet skvělé stolní hry s nejen komiksovou tématikou!

10:00 - 14:00 Každý účastník si odnese kromě zážitku i odměnu z nakladatelství Crew v podobě časopisu Bart Simpson.
10:00 - 16:00 Lektorník aneb s bublinami do světa komiksu
Jak komiks vzniká? Jaké druhy komiksových bublin existují? Můžeme si doma nakreslit vlastní komiks nebo vytvořit vlastního superhrdinu? Nechte se unést bublinami do světa komiksu společně s lektory unikátního projektu Lektorník! Účastníci zábavného workshopu nahlédnou pod pokličku oblíbeným příběhům z komiksové revue Bublifuk, navštíví žlutou rodinku Simpsonových a možná narazí na neustále hladového kocoura Garfielda.
Po absolvování workshopu si každý účastník odnese dárek z nakladatelství Crew v podobě časopisu Bart Simpson a neodolatelnou chuť vytvořit vlastní komiks.

Tentokrát ji bude vyhrazeno celé předsálí velkého sálu! V přízemí si budete moci obsadit (dle přísloví „kdo dřív příjde, ten dřív mele!“ libovolný stoleček a na něm se zbavovat svých komiksových titulů… případně se rozhlížet, co vám chybí!


Petr Kopl jako obvykle organizuje charitativní malířskou akci, jejíž výtěžek půjde na Domácí Hospic v Třebíči. Nakreslí vás, vaše děti, vašeho psa, cokoliv! Minimální příspěvek za kresbu je 100 korun (ale charitativnosti se meze nekladou, jde to vážně na dobrou věc) a čekají se i další hosté, kteří se k němu přidají – takže si můžete na Crweconu pořídit celu galerii svých portrétů!
P.S. Pokud jste malíř a chcete se přidat – neváhejte a ozvěte se nám! Budeme rádi!Aktuality

Tomáš Kučerovský do dražby

Tomáš Kučerovský poskytl několik svých kreseb, které můžete na Crweconu získat. Ano, jedna z nich sloužila jako obálka jednoho ze starších Aarghů!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

Další příspěvky do dražby

Tři krásné serigrafie od autorky s pseudonymem Jokerka! Rozměry 500x350!

obrázek
obrázek
obrázek

Obrázky do dražby

Začínáme oslovovat autory, zda by nám poskytli obrázky do dražby. A máme tu hned něco od Dana Černého a Karla Jerieho! Díky moc!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek

obrázek
obrázek

Truchlivý amoret pražský se představuje!

James Stafford je Brit, který miluje Prahu. Proto si za hlavního hrdinu svého komiksu vybral depresivního, něžného i zuřivého barokního anděla – ochránce Prahy. Jeho příběhy, které kreslila celá plejáda kreslířů, vycházely na internetu, kde si získaly mnohé fanoušky (včetně Samuela L. Jacksona). Papírová verze vychází v Česku v premiéře a my vás na Crweconu zveme na besedu s autorem a kreslířkou Lenkou Šimečkovou. Moderuje Petr Onufer!


Komiksová burza se stěhuje!

Pokud budete chtít prodávat či kupovat komiksy, tak pozor – na tyto věci bude vyhrazeno předsálí v přízemí před velkým sálem! Kdo dřív přijde, ten dřív mele, ale prosíme prodávající, aby neokupovali více než jeden stolek. Díky!


Crwecon 2017

Už bylo na čase! Je spuštěná nová stránka Crweconu i s programem. Ještě to zdaleka není všechno, bude se opravovat, připisovat, doplňovat, dohazovat grafika... ale to nejdůležitější, čas a program, tady najdete!Diskuze

image
Harry     11:16 24.05. 2017

Nevidím na webu žádnou informaci o vlezném. Odkaz kontakt nic nedělá.

image
figis     12:54 22.05. 2017

Jak to bude tento rok s polským stánkem? Přijedou?

Přidat příspěvek

* povinné položky

Minulé ročníky

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image