crew.cz | auditorium
Katalog komiksů CREW 2019 (Bude k dispozici v květnu 2019)

Auditorium


Auditorium

strana 5 z 1770    << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1770 > >>
image
Pavlovský     18:05 21.02. 2019

Robur: Žoldnéř v žiletkách... bohužel, jiný nebude. Ani v jiných zemích. Je to Serpieriho podmínka, přes kterou nejede vlak. Ale zase ke každému dílu přidal fajn bonusy.

image
pupu     18:05 21.02. 2019

Forest:dost dobrý,nenašel jsem jedinou větu s kterou bych nesouhlasil.
Pupu si dovolí úvahu: myslím že trh je přesycený,to je jeden z důvodů proč se delší serie nedovydají.Vycházejí hotové zavěje komiksů-lidi je nestačí ani číst,jsou vybíravější.Víte proč si to myslím?
Všimli jste si prodejů na bazarech?To nejsou inzeráty ale hotové šindlerovy seznamy!Nemyslím že by to bylo jen přeplněnými knihovnami.
Komiksová komunita je maličká a má jen omezenou kupní sílu no a vydavatelů je mnoho..

image
Pavlovský     18:03 21.02. 2019

Pane jo, tohle fakt žije. Ale jednu věc musím přiznat. Funguje taky něco jako únava materiálu, Prostě po nějaké době se člověku sníží chuť hrát si na misionáře. Což i vidím jinde, po čase vás rvaní s větrnými mlýny unaví. Zvlášť, když už tak je toho tolik, že se to stíhá jen s odřenýma ušima... a na výběr máte z nové mangy, u které víte, že budete několikrát dotiskovat a věci z Image, u které víte, že jí prodáte maximálně 500 ks během několika let. Plus je tu to břemeno dovydávání, které je obrovský závazek a člověk s ním musí počítat. Čili, než něco rozjedeme, nemůžeme uvažovat v rámci jednoho dílu ale třeba deseti. V tomhle je na tom Albatros líp.

image
brum brum     17:35 21.02. 2019

Robur, jasně, Fefty!

Forest, máš to dlouhý, vyjadřuješ stejný, nebo velni podobný názor jako já, takže budeš označen za mě. Takové pocty si važ. ;-)

Doufám v mlčící většinu. Ale trošku mi vadí, že se nenajdou dva tři lidi z té většiny, co napíšou to, co píšeš ty. Že nejdou proti proudu, když vědí nebo věří, že někdo píše od cesty. Že to musí vzít na sebe takoví borci jako já. A teď ty.
Kdybych byl jedním z bratrů Buchalů a četl to tady, tak by mi bylo do breku, doslova.

image
Forest     17:15 21.02. 2019

To se tu teda rozjela diskuze, nestačím zírat.
Ale pro všechny, kteří tvrdí, že by snad mělo jakýkoliv nakladatelství nacpat peníze do velmi riskantních, nebo dokonce předem jistě ztrátových věcí, jen proto, aby se uspokojilo pár fanoušků, tak takový lidé jsou opravdu těžce mimo. A podle mýho jste buďto ještě velmi mladí (což by se dalo omluvit), nebo podnikáním nepolíbení a soukromý podnikání si představujete jako Hurvínek válku.
Já právě velmi obdivuju kluky z Crwe, občas se do něčeho riskantnějšího pustí a nějakou tu ztrátovou sérii taky dovydají, ale vůbec se nedivím, že to tak nechtějí dělat všude, tím se zastávám bbartu a podobných vydavatelství. Ale ani Crew nenacpe peníze do něčeho, kde je výsledek jasně ztrátovej, proč by taky měli jen tak zbůhdarma vyhazovat peníze?
Gmork tu zmiňoval nějaký vydavatelství, co vydá 4-dílný komiks během dvou let stůj co stůj... Ale co když se nezaplatí? Kolik takových komiksů pak ještě vydají?
Crew je tu tak dlouho, protože přemýšlejí, co se dá vydat a co ne. Kdyby dělali takovýhle kamikadze kroky na svých začátcích, jen aby se zalíbili pár křiklounům na internetu, tak už by tu taky vůbec nemuseli být.

Fakt mi to nepřijde vůbec fér, stěžovat si zrovna tady, kde máte snad vůbec nejlepší a nejotevřenější komunikaci ze všech nakladatelství, že nevydají zrovna tohle a tamto a proč se vlastně ty vydělaný peníze nedají do něčeho ztrátovýho...
To musí být fakt o nervy tohle číst.

Mám vzkaz pro Jiřího Pavlovského a celou Crew - děláte to dobře a mlčící většina je s Váma určitě spokojená, ať se daří i nadále

image
Robur     17:05 21.02. 2019

Brum brum - já jsem Robur, ne F.

image
Robur     17:03 21.02. 2019

EP Crwe 2019, spokojenost. Žádné hysterické nadšení, ovšem ani zklamání. Prostě spokojenost. Pro mne je zajímavých asi 20 titulů, vesměs zavedené série. Klady - MDEK, po dlouhé době zajímavý všechny tři tituly, MC (jen 4x ročně, ale když je MDEK 3x, tak to přežiji), četnost vydávání TWD a Usagiho (kdo by si před lety pomyslel, že budete na dostřel Americe), pokračování a dokončení vydávání dalších serií - Skalpy, Meziřádky atd. Dále jednohubky Gaiman, Jodo. Trochu rozpaky nad novými řadami. Mimo Žoldnéře mne nic nezaujalo. Ovšem Žoldnéř je v žiletkách a to není nic pro mne.

image
nudex v práci     16:33 21.02. 2019

Ne fefty já nejsem brum brum, ne všichni musí být stádo a jít s většinou a vše odkývat jak asi děláš ty nebo od druhých ty čekáš.

image
brum brum     16:19 21.02. 2019

Robur, chápu, Fefty (když si píšu jako nudex, ty si píšeš jako Robur, to je fér kšeft ;-)), vracíš mi to, že jsem ti minule připomněl, že jsi skončil před čtyřma příspěvkama a přesto pořád psal.
Ale já slíbil, že naposledy píšu o jistém nakladateli, o kterém se primárně vedla řeč, i když jsem to nijak nespecifikoval, rozhodně to nebylo myšleno tak, že bych už nic nenapsal. O nich samotných psát nebudu, ta zmínka dole, aniž bych je jmenoval, měla souvislost s Crwí, s komunitou, o tom psal x_ander.
Přece nejsem tak blbej, abych napsal něco, co mi pak někdo omlátí o čumák, protože na to tady někteří podle reakci z minula vyloženě čekají. :-D

image
brum brum     16:04 21.02. 2019

x_ander, ten rozdíl tam je, bezpochyby, o tom není sporu. O čem spor je, o tom taky spor vedu, je v tom, že je naivní se domnívat, že se ostatní budou chovat jako Crew. Kdyby se tak chovali další, pak je to jistě standard. Ale oni se tak další nechovají. Jestli někdo zmíní pár dalších, z těch všech, co na trhu působí, pak to není důkaz o tom, že to je normální, je to jen uvedení dalších nakladatelů, kteří se chovají nadstandardně.
Když ti někdo u kasy při zjištění, že ti čorli peněženku i s kreditkou, strčí do kapsy pětilitr a odejde, tak to neznamená, že se to bude dít furt. To jsi narazil na cvoka, co si rád dělá radost tím, že dělá radost druhým. ;-) (Nebo na úchyla, co tě u východu strčí do auta a bude za pětilitr požadovat protislužbu.)

image
Robur     16:04 21.02. 2019

Brum apod: nenapsal jsi několik příspěvků níž - naposledy slibuji?

BBart už nechte plavat. Pokud si dobře pamatuji, udělal pro komiks v Čechách víc než dost (v tom dobrém). Předpokládám, že skutečnost nedovydání některé jejich série vadí sice mnoha lidem, no na druhou stranu, patří to k životu a k podnikání. Jen se divím, že to po těch kolapsech p. B. nevzdal a dál čtenáře drásá. Být na jeho místě, raději se věnuji CP a co se týče vydávání komiksu, vydával bych tři tituly - kompletky ročně, na objednání a ve vysoké kvalitě. Myslím, žýe touto cestou by udělal radost jak sobě, tak ostatním, a vše by bylo zapomenuto.

image
brum brum     15:53 21.02. 2019

x_ander, ano Crew si dělá radost (já tomu rozumím tak, že nechtějí dávat najevo, že to dělají pro nás s vědomím toho, že to dotují z vlastní kapsy, protože se jim příčí vyřvávat, že jsou dobroději, i když jimi jsou a moc dobře to vědí), ale všimni si, že taky píšou, že i to dělání radosti je výjimečné, že to je jeden titul od Jiřího, jeden od Petra (asi za rok), a tím to končí. A že sami uvedli, na příkladu skákání z x-tého patra, že když si jednou natloukli, už si nechtějí natlouct znovu a jsou opatrnější.
Když budeš srovnávat skoro každého nakladatele s Crwí, vyjde z toho ten druhý jako ten když ne špatný, tak jako ten horší, protože Crew jsou od počátku, co to dělají, srdcaři, prostě chtěli komiks natlouct do našich hlav stůj co stůj (něco takového psali v nějakém úvodníku v Crwi). Jirka Pavlovský tu psal o Albatrosu, že se zachová tak, že po 1. dílu utne sérii. To je standard. S tím srovnávejme.

K té logice - no, řekl bych, že zákaznící rozhodně logicky neuvažují, pokud vědí, že když nebudou kupovat a chtějí, aby série pokračovala, tak přesto nekupují. :-)
Tady teda moc nechápu, co je tak důležité na tom dokončení série, čemu vadí, že budou mít jenom tři knihy z pěti, kdy málokterá série je typicky pokračovací (Death Note třeba). Lepší je přece něco než nic. Tam, kde ten příběh potřeboval dokončit (Supermani třeba), tak to zlé nakladatelství, o kterém už nebudu psát, abych neporušil slib, ty série dojelo. Má to špatné prodeje dokončené, mělo to ještě horší prodeje po 1. dílu, ale dojeli to. Hitman, který podle toho, že se dostal do akce, se ke konci nebo v prostředku taky asi dobře neprodával, když šel do akce. Dalo se to utnout. Neutnuli. A pozor, to nakladatelství v tom jelo samo, Crew to spoluvydávala ze začátku. K tomu spoluvydávání, jak tu často padá, že to či ono dovydali jen díky pomoci Crwe-proč to staví takhle a ne naopak? Na dotaz ohledně Preachera III (dva nebo tři roky zpět, byl jsem u toho, ptal jsem se možná já) padlo, že to je věc toho zlého nakladatele, že Crew byl jen spoluvydavatel. Takže neplatí vždy to, že Crew je ten hlaví a ten druhý se jen veze. Lidi to tak ale staví téměř pořád, aby mohli za každou cenu vykreslit jednoho jako toho špatného.

image
x_ander     14:31 21.02. 2019

Ten rozdíl, jak ho (nejen) já vnímám, je ten, že Crew občas jde do rizika s tím, že vydají knihu (tím spíš sérii), o které ví, že to asi nebude finanční terno, ale "udělají si tím radost", jak tady koneckonců i přímo od JP zaznělo. A nějaké omlacování o hlavu komerčními tituly bych vůbec neřešil - je dobře, že vydají komerční titul, který mě třeba nezajímá (a nekoupím ho), když ho kotel lidí koupí a právě to jim dá možnost vydat jiný titul, který ten komerční potenciál nemá. A taky jim to umožní dovydat série, které sice netáhnou a návratnost budou mít za několik let.

A to je právě ten rozdíl, oproti BBArtu, který uvažuje jinak - vydají první díl a čekají, co bude. A pokud to nejsou "rychlé prachy", tak na to kašlou. Znovu opakuju - z hlediska čistě ekonomického je to logický a opatrný postup. Pokud první díl nevydělá, proč prodělávat na druhém? Ale vážně se pak divíš těm lidem, kteří koupí první díl a nedočkají se druhého, že jsou naštvaní? A že to u BBartu došlo tak daleko, že kolikrát lidi nekoupí už ani ten první díl, protože nevěří, že by vyšel druhý? BBart sice uvažuje "chladně logicky", ale zákazníci pak taky.

image
brum brum     14:03 21.02. 2019

x_ander:
1. Pokud komiksová komunita bude "oceňovat" dovydávání sérií tím, že bude od toho nakladatele komiksy kupovat, tak to nakladatele nevytrhne, protože ta komiksová komunita je zlomek. Jak sám píšeš, není moc velká.
2. Lidi nekupují od Crwe komiksy jako celek, jak píšeš v posledním odstavci, protože jsou od Crwe, oni je kupují proto, že je zajímá ten konkrétní titul (a Crew o tom, co vydá, nebo nikoliv, z pohledu prodejů velmi přemýšlí, viz slova J. P. tady), vždyť se některé série nebo komiksy neprodávají vůbec dobře, viz slova J.P. a P.L.
A pokud budeme vycházet z toho, že je kupuje ta komiksová komunita, kterou zmiňuješ, tak viz bod 1., těch lidí je málo. A jak je vidět na komiksech od Crwe, které mají špatné prodeje, zdaleka to nestačí.
3. Jestli mají narůsty nevím, ale když z toho budeme vycházet - mají tedy narůsty, ale ta komiksová komunita, kterou zmiňuješ, jim o hlavu omlacuje to, že se Crew čím dál tím víc zaměřuje na komerci, vydávají seriálové komiksy atd., takže jestli mají narůsty, tak rozhodně ne díky komunitě a tomu, že dojíždějí série, ale díky výběru titulů, které té komunitě voní čím dál tím méně. Ta komunita jim to vrací tím, že dává najevo, že tu jejich tzv. komerci nebude kupovat. Že si nevymýšlím si může každý ověřit tím, že projede diskuzi tady zpětně, kde padlo několikrát od různých lidí, jak toho budou kupovat málo, protože se Crwe zaměřuje právě na tu tzv. komerci. Něco jsem viděl i nějaké diskuzi mimo, nevím jestli comicsdb, FB, jiný komiksový web, prostě i tam tohle padalo.

Ty diskuze fakt nemají cenu, nic se nevyřeší, ale tyhle řeči ohledně nějakého dlouhodobého horizontu, vracení, komunitě atd. jsou sice hezké a mají opodstatnění v té diskuzní rovině mimo realitu, je to taková teorie typu "když se lidi budou mít rádi, budeme se mít hezky na světě," ale když jde o práci, podnikání, život, tak jde opravdu velmi často o ty prachy a ty nakladatelé už v tom jedou roky, aby věděli, že si opětovně namlít držku nechtějí jenom proto, že jim to třeba ta komiksová komunita vrátí hezkými řečmi nebo tím, že si koupí nějaký komiks dvakrát jako dárek pro blízké.

Slib jsem neporušil, o tom nakladatelství jsem nenapsal ani slovo. ;-)

image
x_ander     13:14 21.02. 2019

brum brum: Jenže dívat se na to takhle omezeně je prostě špatně. Já chápu tu čistě podnikatelskou cestu - knížky vydávají pro prachy a proč by měli vydávat něco, na čem prodělají. Jenže je podle me potřeba se dívat na nějaké dlouhodobější měřítko. Komiksová komunita u nás není moc velká a o to víc je na tohle háklivá. A když vydavatel už u několika sérií udělá to, že ji po jedné nebo dvou knihách zařízne, protože "čekáme jaké budou prodeje", tak to dost lidí odradí od koupě vůbec prvního dílu - jak té dané série, tak i jakéokoliv další, protože proč by kupovali první díl, když je pravděpodobné, že další nebude.

Máš sice pravdou v tom, že je to na lidech - ti musí kupovat, aby se vydavateli vyplatilo jít do dalších dílů. Ale zrovna u BB artu to přešlo do fáze, že hodně lidí na ně kašle právě kvůli tomu, že série zasekávají. A je to pak začarovaný kruh.

A myslím, že v kompletním dlouhodobém měřítku se vyplatí i to, že dorazíš titul, který se neprodává úplně slavně a návratnost bude trvat dlouho (jestli vůbec), ale v konečném měřítku vyděláš, protože lidi tvoje komiksy kupovat budou jako celek. Což je vidět právě na Crwi - komunikujou, snaží se i neúspěšné série propagovat, jak to jde a pokud něco zařízli, tak to byla výjimka. A s ohledem na to, jak velké meziroční nárusty v množství titulů mají, si myslím, že se jim i ekonomicky daří. I přes průšvihy typu Mezi řádky - to je ale cena za to, že si "vychovávají" tu naši komunitu, která jim to vrací zase jinde.

image
brum brum     11:51 21.02. 2019

Naposled, slbiju.
Na ty série se nevykašlali v BB, na ty série se vykašlali lidi. Crew dokončuje za každou cenu, protože jsou hodní a není to standard, aby to dělal každý, je to výjimka.

Můžete být taky hodní a od BB artu koupit každý, kdo si tu stěžuje, 50 dílů série, nebo 100, nebo jim dát prachy na to, aby série dokončili. Když kážete vodu, pijte vodu, a nacpěte své prachy do toho, do čeho chcete aby cpali prachy bratři Buchalové, když se to houby prodává. A že nemají ty série začínat? Jak mají tušit, jestli se to bude prodávat, za á, za bé, až se takto budou chovat všichni vydavatelé, na základě vašich stížností, budete tu plakat, že nic nevychází. To je začarovaný kruh a doplatíte na to vy, ne vydavatelé.

Lenny, jestli se to neodpovídání týká toho, že by furt odpovídali ve stylu "podle prodejů se zařídíme," tak se jim nedivím, koho by to furt bavilo. A možná předpokládají, že ti lidé chápou, že se musí něco prodávat, aby oni jako vydavatel v tom pokračoval. Jestli se to týká něčeho jiného, tak nekomunikace naštve, chápu.
Na emaily týkající se dotisků mi vždy ochotně odpovídali a jednou i na pokračování něčeho, já se jich teda ptám vždy slušně bez toho, že by z toho mailu byla cítit naštvanost nebo takové to "Tak vy to teda jako nevydáte, čekáme už dva roky tak co bude?"

image
Lenny     09:13 21.02. 2019 image

Mě to štve samozřejmě taky, hlavně jejich nekomunikace. Ale tohle téma se tady/na comicsdb řeší pomalu každej měsíc a už je to docela únavné číst pořád dokola.

image
Gmork     08:14 21.02. 2019

Lenny: Já na BBart nenadávám, chci jen nějaký nástřel jejich edičáku pro letošní rok, podle něj už se zařídím. Ty smlouvy už mají přece dávno podepsané (pokud tedy nějaké podepsali), tak to snad není takový problém.

image
Fry     07:34 21.02. 2019 image

Kukky: Neříkám, taky mě to sere ... ale tak to prostě je - neprodávalo se to, tak se to stoplo. Nikdo ti nebrání dočíst si to v originále, i když chápu, že čeština je příjemnější.

image
Kukky88     03:24 21.02. 2019

Lenny: hele nevím jak tebe jo ale mě štvou ty série na který se vykaslali když je vidím jak stojí v knihovně a vím ze pokračování se nedočkáme tak se div ze na BBart kazdej nadává a s každou serii nebo knihou to tu kazdej řeší protože tohle je k naštvaní! Mírně řečeno

Auditorium

strana 5 z 1770    << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1770 > >>

Přidat příspěvek do auditoria

Antispamová otázka


* povinné položky


Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Připravujeme

Bojový anděl Alita 4: Dobytí Salemu

ňouma [00:25 23.02. 2019]
Já na filmu zatím nebyl, ale knížka Alita 3 se mi moc líbila. Bylo to přesně to, co se mi líbí. A už se moc těším na díl 4.


stitch123 [23:59 22.02. 2019]
Teď jsem se vrátil z kina z filmu. Bylo tam pár hluchých míst, ale jinak příjemný překvapení. Škoda, že to zatím nevypadá moc dobře s pokračováním. Třetí díl mangy mě naopak moc nebavil, ale pořád mě zajímá, jak to dopa....


Sandman 4: Údobí mlh

Spike [11:27 22.02. 2019]
Tak po tomhle konečně budu mít pocit, že mám opravdu kompletního Sandmana... ;) A zajímalo by mě, nechystá se Crew vydávat věci z tzv. Sandman Universe které se teď rozjelo k 30ti-letému výročí?


Krysí královny 2: Do dáli se vinoucí chapadla N´Rygothova

Feroš [20:03 21.02. 2019]
Ale jo,i na tohle se těším. 1 díl je sranda a doufám,že u 2 dílu se to nezmění.


Rick a Morty 1

Fry [16:59 21.02. 2019]
Futurama je nepřekonatelná!


Radek Blacksad [11:23 21.02. 2019]
Ja súhlasím s Kapisom, Futurama rozhodne prekonaná nie je. Rick a Morty je aj pre mňa už príliš veľká divočina a kým vo Futurame som mal rád úplne všetky postavy, v Rick a Mortym ani jednu.


Torkvád [09:44 21.02. 2019]
To se mi právě na Ricku a Mortym líbí nejvíc. Nejde to v příběhu napůl cesty, jako třeba Futurama (ale logicky, protože Futurama je pro všechny věkové kategorie, takže si samozřejmě nemůžou dovolit všechno).ale všechno j....


Aktuality

Batman/Želvy nindža 2

Kukky88 [18:31 22.02. 2019]
Jj želvy vydava CC a teď se dolaďují nějaké věci takže myslím ze je to na dobře cestě úplně bych asi neřekl tento rok ale budou


brum brum [18:05 22.02. 2019]
Dominik, ty Želvy Ninja: Menu číslo vydává někdo jiný, ne Crew. Podle toho, jak se ten někdo vyjadřoval, to s dalším dílem moc nadějně nevypadá.


Dominik Chvatík [17:47 22.02. 2019]
Kniha je super.Moc se mi líbí ilustrace tužkou na konci knihy.A chtěl bych se zeptat,kdy je v plánu vydání knihy želvy ninja menu č.4.?


Modrá CREW

Charvos [20:11 15.02.2019]
@lamahe: myslim orbital, prvni cast byla docela dobra, ale ta druha byla hruzna a jeste ted se trepu strachem pri pomylseni, ze by chtel nekdo pokracovani :)


lamahe [09:39 15.02.2019]
@ Charvos - aký horor máš na mysli? Pokiaľ viem, ani v strších MC nebol horor. Teda žánrový :)


Sirius.svk [11:45 14.02.2019]
Škoda, je síce pravda že aj Jednorožec aj Legion ma zaujali ale Legion by mal ešte šancu je to škoda že Jednorožec vypadne. Ale utešujem sa aspoň tým že kým to tu reálne víjde tak sa snáď objaví anglická verzia. Prípadne sa dovtedy zdokonalím vo FR tak že si to prečítam aj po francúzky.
ex.ray [01:41 23.02. 2019]
Koupím Crew 1/1997.
ex.ray@seznam.cz


Zavrk [09:48 22.02. 2019]
Zdravím,
neměl by někdo na prodej mangu Blame! 1-6 (Master editions, anglicky) od Tsutomu Nihei?
Kdyžtak prosím piště na e-mail: zavrk@volny.cz
Děkuji


Khagrael [22:07 21.02. 2019]
PRODÁM:

Grandville 1 - 4 (pevna vazba, prvni vydání s plakátem) 2.000,-
Druuna 1 - 2 (pevná vazba, původní folie) 3.000,-
Avengers do boje 800,-
Plášť Deluxe 300,-
Rahan (pevná vazba Egmont + 3 A4 sešity) 900,-

za 100,- :
Planetary 1
Planetary 2
Ghost Rider - Cesta slz
Bitevní pole
Harley - Šílená odměna (zlomená vazba)


m_asakr@centrum.cz
Liga spravedlnosti vs. Sebevražedný oddíl 2 (MDSComics)
Hvězdný prach (ČBDB)
Sunstone 1 (Týden.cz)Crwecon speciál
Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž