crew.cz | auditorium
Katalog komiksů CREW 2019 (PDF verze ke stažení)

Auditorium


Auditorium

strana 4 z 1815    << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1815 > >>
image
Pavlovský     13:17 14.10. 2019 image

Jinak, tohle téma hodně pěkně rozebral Štěpán Kopřiva v jedné ze starých Crwí, kde se soustředil na stupně vývoje filmového diváka/komiksového čtenáře a to, jak jednotlivé stupně spolu nedokáží komunikovat. Pokud si to pamatuju, tak první stupeň je totální nadšení ze všeho, když čekáte, že padouch zastřelí hrdinu, ale objeví se hrdinův kámoš a padoucha odpráskne. Prostě, všechno je pro vás nové a ze všeho jste nadšeni. Druhý stupeň je, že už máte něco nakoukáno, citujete hlášky a baví vás, když se něco udělá jinak nebo lépe. Třetí je, že už vyloženě vyhledáváte věci, které se odlišují, pohrdáte komercí a díváte se jen na finské filmy o osobním životě lednic. Čtvrtý je pak, že se vracíte zpátky a začínáte si užívat i zajímavé detaily v béčcích či vyloženě špatné věci. A pátý je nirvána.
S tím, že většina lidí neprojde všemi stupni, obvykle se někde zasekne. A někdy to zapíchne úplně a jde pryč. Myslím, že v průměru je český komiksový trh někde mezi druhou a třetí fází.

image
ňouma     12:26 14.10. 2019

Taky úplně souhlasím s tím co brum brum napsal. A myslim si že některý nový superhrdinský komiksy překvapí i ty co je nemaj rádi. Je to už taková pestrost že už to ani někdy není normální superhrdinský komiks. Jeden je třeba psychologická studie, další opravdická detektivka co má i odbornýho poradce a tak. A je tam i nadhodnota. Třeba v SO kde člověk najednou vidí dobro a zlo trochu jinak. I když asi většina je vážně tuctovka, to jo.

image
Pavlovský     07:52 14.10. 2019 image

ňouma: jo, snahu oceňujeme.

image
Pavlovský     07:51 14.10. 2019 image

Brum brum: To je myslím dobrý shrnutí.

image
brum brum     01:14 14.10. 2019

Toho "je to jen..." nebo "je tam moc toho a onoho" si všímám čím dál víc na comicsdb. Jako by u komiksů spíš hodnotili lidi žánr samotný, než aby hodnotili komiks v rámci žánru. Dobře je to vidět na zmíněném Sunstone, kde si pár lidí stěžuje na romantiku a ukecanost. Je to romantická vztahovka, tak co se diví? Nebo Bodycount to dostává dobře sežrat, podle hodnocení a komentářů je to hovadinka a řežby od začátku do konce, to je největší zápor, ale na tom je tenhle a podobné komiksy přeci stavěný.
U superhrdinů je to podobné. Jako by začali komiksoví notoroci a lidi z databázi být přejedení všema kompletama, Rebirthama a pořád čekají na nějaké pecky typu Temného rytíře apod., když dostávají jenom standard - příběh se superhrdinama, kde to jede podle zaběhlých kolejí už desetiletí. To by pak asi neměli číst superhrdinské řady, jetli je jim tohle málo, protože víc málokdy dostanou.
Velkou roli hraje určitě i to, to je podobné s těmi filmy, že tu Crew s BB artem a sem tam Comics centrum a pár dalších před mnoha lety vydali pár klasických titulů a řad a lidi to asi dodnes berou jako normu, ale norma to není, je to hodně vysoký nadstandard a pár kousků patří mezi nejlepší komiksy všech dob. Možná proto omladina kupuje ty mangy, nejsou zatížení očekáváním a pak je prostě baví ty příběhy, protože jim o moc víc než o solidní příběh nejde, takže si mangu užijí a hltají další a další díly. Notor z databáze už ke komiksu přistupuje s tím, že to bude zase další příběh, kterých už tu bylo dost a na to on není zvědavý, takže ho to musí uzemnit od prvních dílů. Když ne, jde od válu. Jenom obyč. příběh mu je málo.

image
ňouma     23:07 13.10. 2019

Pavlovský: Jasně chápu. Jenom jsem se snažil pomáhat. I snaha se cení, ne?

image
quetzalogg     23:06 13.10. 2019

Pavlovský: Jasně. Já jsem ani neočekával, že by tu byla tak rychlá zpětná vazba ;-)

image
Pavlovský     22:59 13.10. 2019 image

ňouma: Ale... jo, přesně tak, je tu pár ALE. Jedním z nich je věc, že abychom mohli dát komiks do hlasování, musíme ho mít předjednaný. Nemůžeme nabízet něco, na co nemáme práva. A to není zase taková sranda, zabukovat si všechny komiksy od jednoho autora s tím, že je šance, že to třeba vydáme. A co je horší, absolutně to není směrodatné. Kolik lidí bude hlasovat? 200? 300? I kdyby 500 (což nebude) a z nich si pak tu věc třeba i polovina skutečně koupilo, tak je to celkem zanedbatelný počet. A to mluvíme o sériích, ne o uzavřených příbězích. Hele, zatím bych to odložil, o tom fakt mluvíme ve Volejte ředitelům, teď bych to řekl jen znova a hůř - během týdne to bude venku, mrkněte na to a pak to můžeme probrat.

image
quetzalogg     22:36 13.10. 2019

Akorát jsem si jistej, že už tenhle nápad měli v Crwi i všude možně, jenom to má nějaký "ale".

image
ňouma     22:33 13.10. 2019

Jako že je perfektní jeho nápad dávat ty ukázky a třeba i odkazy na něco kde se o těch komiksech člověk dozví víc.

image
ňouma     22:30 13.10. 2019

quetzalogg: Perfektní nápad.

image
ňouma     22:30 13.10. 2019

quetzalogg: Já mám podobný věci taky rád. Hlavně v sedmesátých a osmdesátých letech byly komiksy snad všude a hrozně mě bavily. Mateřídouška pro nejmenší, pro větší Ohníček, a tak dál. Ohníček jsem čet ještě když mi bylo ani nevim kolik. Byl tam třeba Detektiv Štika, ale i normální povídky, občas něco od Neffa a tak. Já měl rád hlavně ABC a Sedmičku pionýrů. A z toho nejvíc takový ty jako Příchod bohů, Vzpoura mozků a takový. To jsem se zase moc rozepsal. Prostě od tý doby mě baví věci jako je teď Žoldnéř.

image
quetzalogg     22:28 13.10. 2019

ňouma: to by obnášelo minimálně dát nějakou ochutnávku pár přeložených stránek, naslepo nikdo o ničem hlasovat nebude. Dřív k tomuhle sloužila papírová Crew, teď by to mohlo být formou webkomiksu, a odkazy na stránkách spřízněných médií (např. časopis Score apod.)

image
ňouma     22:19 13.10. 2019

Pavlovský: Ne že by mi na tom zrovna záleželo, a po čem jdu já nemá už ani cenu psát, ale co zkusit u tohodle autora hlasování. Myslel jsem dát možnost lidem vybrat z jeho komiksů jeden na základě webový ankety. Ale takový kde se sice bude hlasovat tady, ale odkazy na hlasování by byly všude možně. Máte partnery jako BBart nebo Fantomprint, můžou na to nahodit odkaz u sebe. A něco na Interkomu a kdovíkde. Tím získáte dvě věci. Komiks co vyhraje bude možná nejoblíbenější a tím i nejprodejnější. Teda zaručit to nemůžu. A přitáhlo by to pozornost dalších lidí mimo normální zákazníky Crwe. Takže by si třeba ten komiks koupil i někdo kdo by ho jinak nekoupil. A taky byste se víc zviditelnili. Ale je to jenom nápad. Nápadama nic nezkazím, jestli k něčemu budou, to je jiná věc.

image
quetzalogg     22:09 13.10. 2019

podmořský svět, cestování alternativními realitami, opilý hrdina ve vesmíru... jo, to jsou přesně věci, o kterých jsem si toužil číst v době, kdy byla v nabídce jen Fifinka s Myšpulínem. A vůbec mě to nepustilo. Když se k tmu přičte ještě libová kresba... já bych toho chlapa Remendera pozval na pivo. A Rucku. A Bendise. A pár dalších.

image
Pavlovský     21:58 13.10. 2019 image

quetzalogg: Možná to špatně definuju, ale když přemýšlím o Remederovi, tak tam nevidím moc věcí, kterými bychom k tomu mohli nalákat lidi... a díky kterým by u toho zůstali. Jsou to fakt dobře vyprávěné a dobře kreslené dobrodružné příběhy na celkem klasická témata (podmořský svět, cestování alternativními realitami, opilý hrdina ve vesmíru). Ale jak jsem psal, budeme to s Petrem rozebírat ve Volejte ředitelům, tak to pak kdyžtak probereme přímo u toho.

image
quetzalogg     21:49 13.10. 2019

Pavlovský: remcat nemá smysl, ale pobrečet si člověk musí, nejlépe kolektivně ;-)

O definici "dobrodružného" tu má koukám každý úplně jinou představu. A že by český čtenář komiksů hledal nějaký přesah? Jako fakt? Možná čtenář Sandmana nebo věcí od Alana Moora... ale já mám Gaimana i Moora rád a nemám problém ani s těmi bezpřesahovými věcmi. Indiana Jones taky nemá přesah, nebo jsem ho možná nepostřehl?
Taky nejsem typ "Ochutnávač". Koupil jsem si naráz 2 díly Sunstone, a budu to kupovat dál, i když mě kresba Stjepana Šejice začala po pár stránkách hrozně s*át.

Já mám prostě rád pestrost, a mám rád, když mají příběhy začátek a na dohled i konec, bez návštěv zleva a zprava. Proto jsem moc nepřišel na chuť rozlezlým universům.

Dík za pokec.

image
Pavlovský     21:44 13.10. 2019 image

Fry: Knihy obvykle dělá jeden korektor a jeden redaktor, to je v pořádku. Ale je fakt, že toho na ně valíme spousty... a sám jsem naštvaný z toho, že nám teď pár věcí uniklo. Pracujeme na tom. Už jsme začali připravovat podklady pro výrobu databáze, oslovujeme další lidi, takže by se to mělo zlepšit.

image
Pavlovský     21:37 13.10. 2019 image

quetzallog: Popularita mangy nás taky překvapila... byť příjemně. Ono stačí jít na nějakou manga akci, kde jsou často tisíce návštěvníků. Asi by se dalo diskutovat dlouho, proč je manga populární. Jedním z důvodů je provázanost s anime, cenová dostupnost, lepší ztotožnění s postavami, větší důraz na emoce...a to, že manga hodně oslovuje holky, které prostě víc kupují knížky než kluci. Prostě taková ta skupina mezi dvanácti a dvaceti, která dřív kupovala superhrdiny, dneska kupuje mangu.
To, že Češi jsou konzervativní, je pravda. Stejně jako to, že je tu velká skupina "ochutnávačů", lidí, kteří si od každé série koupí první díly, zjistí, co to je - a pak se jdou zase podívat jinam. Každý trh je trochu jiný a je na vydavatelích, aby se mu přizpůsobili. Ono nemá moc smysl remcat... to je asi tak stejné, jako si stěžovat, že je déšť mokrý. Prostě to tak je a člověk si musí vzít deštník.
A Crew byla a dlouho dobu se snažila propagovat tituly. Zkoušely se různé metody, včetně toho vydávání věcí na pokračování v poslední éře.
A co se týče dobrodružství, tak to čtenáři nepovažují za něco málo akčního. Považují to za málo hodnotné a obvykle odpadají u prvního dílo. Je to vidět i na comicsdb, kdy jsou ohlasy "je to jen superhrdinská akčka", "je to jen jedna velká bitka, nic víc"... často u titulů, které mají tohle v popisu práce. Někde jsem to popisoval, že je u nás situace, jako byste vůbec neznali filmy... a pak vám někdo pustil to nejlepší, co bylo kdy natočeno. Kmotra, Indiana Jonese, Hvězdné války, Posledního skauta, Vesmírnou odysseu... A pak by začal pouštět normální, slušné současné bijáky. Samozřejmě reakce bude "jo, Rychle a zběsile... ujde to, ale Návrat do budoucnosti to není". A bojím se, že právě tohle by potkalo komiksy od Remedera. "Je to jen akce, nemá to žádný přesah, další díl už si nekoupím".

image
quetzalogg     21:09 13.10. 2019

brum brum ehm, kdože je tu troll?

Auditorium

strana 4 z 1815    << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1815 > >>

Přidat příspěvek do auditoria

Antispamová otázka


* povinné položky


Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Aktuality

Nový CREWní e-shop!

Pavlovský [08:33 20.10. 2019]
Fry: Přeposílám programátorovi. Sorry.


Pavlovský [08:32 20.10. 2019]
Kubas: To tam ale máme! Samozřejmě, u crewních věcí... a spíš u těch novějších, ale od určité doby to tam máme.


Kubas [22:06 19.10. 2019]
nepřemýšleli jste o náhledu prvních pár stránek (nebo pár náhodných z knihy)? u některých komiksů, které absolutně neznám, by bylo fajn mrknout aspoň na styl kresby


Fimi [21:09 19.10. 2019]
Chybí mi wishlist jinak perfektní


Fry [08:11 19.10. 2019]
ani tohle sem nepsal já


Připravujeme

Komiksové čtení - 1. číslo

Pavlovský [22:58 18.10. 2019]
Obsahově je to ochutnávka, takový výběr toho co už vyšlo a co by třeba mohlo mladší čtenáře zaujmout. A uvidíme, co to udělá.


ňouma [22:45 18.10. 2019]
brum brum: Perfektní nápad.


brum brum [21:30 18.10. 2019]
Tak vykrádačka těžko, to spíš „vykrádačka" nebo výběr. Tohle je dobrý nápad. Já už měl dvakrát rozepsaný komentář s dotazem a ideou ohledně takového magazínu, i když digitálního, který by nahrazoval starou Crew, a....


ňouma [21:27 18.10. 2019]
Já jsem přesně nepochopil jestli v tom budou jenom věci co už někde u nás vyšly nebo něco novýho. Třeba Superhrdinky jsou i věci co nejsou v normálních knížkách co tady vyjdou. A proto to u nás nevyjde, protože nemá jak.....


Fry [19:36 18.10. 2019]
no to jsem pochopil :D ale přijde mi to jako trochu vykrádačka ze všech dětských komiksů co tu vychází :)


Modrá CREW

Karel_6969 [09:22 12.09.2019]
Maco: Teď by to nešlo. Pokud se nepletu tak třeba Orbitalu je zatím 7 dílů a na osmém (originálním) se teprv pracuje, tudíž se teď hlasovalo o 5 a 6 a sedmý samostatně by se nevydal. A myslím, že podobně to bylo i u ostatních sérií. Proto se hlasovalo pouze o jedné knize, tedy dvou původních sešitech.


zipiik [16:52 11.09.2019]
Ono je fajn, že v Modré Crwi vycházejí i další věci, než dokola Ekho-Okko-Orbital. Chtělo by to najít způsob, jak dovydávat delší série, o které je zájem, než je nechat mezi sebou tlouct v hlasování. Třeba na střídačku, 2x ročně "Modrá Crew Speciál - letní/zimní".


maco [21:19 03.09.2019]
Ale mohli by byt dva. Orbital boli dva, hrobár, ekho... Skoda ze nepokracujete v zabehnutom. :)
Grrrr [22:46 18.10. 2019]
Prodám.
Vše v super stavu. Platba předem. Při více kusech pošta zadarmo.
Osobně Svitavy (jednou měsíčně Praha a Pardubice). Pište: mishaag@seznam.cz
ABC speciál - podzim 2008 60,-
Crew #07 100,-
Dobyvačné armády 400,-
Druuna 1+2+3 (pevná vazba) - komplet za 3000,-
Holka z H.O.P.P.E.R.S. 100,-
La Perdida 100,-
Lady Mechanika 400,-
Lady Mechanika 2: Tabule osudů 400,-
Lady Mechanika 3 400,-
Marvel 1602 400,-
Mechanická Maggie 100,-
Noci s Desdemonou #1: Dětská křížová výprava 50,-
Rabínův kocour #2 - Malka, král lvů 140,-
The Ghost in the Shell 1.5: Human-Error Processor 200,-
The Ghost in the Shell 2: Man-Machine Interface 200,-
Thorgal #19-23: Neviditelná pevnost 480,-
Unesená 200,-
Zaklínač #03: Prokletí vran 200,-
Zaklínač #04: Z masa a ohně 200,-


the genius [21:32 17.10. 2019]
Prodám:

Babylon Berlin - 249 Kč
Batman: Konec hry (HC) - 249 Kč
Batman Hřbitovní směna (paperback) - 299 Kč
Batman Já jsem Gotham (paperback) - 149 Kč
Batman Já jsem Sebevražda (paperback) - 149 Kč
Batman Já jsem zhouba (paperback) - 149 Kč
DCKK Batman Dynastie temného rytíře - 149 Kč
DCKK Batman Zrození démona 1 - 49 Kč
Mýty/Fables Vol. 12-22 (EN, paperback) - jako celek za 1 399 Kč
Iron Man Extremis - 149 Kč
Kůstek - komplet všechny díly + navíc 1. a 2. díl zvlášť, jak vyšly v magazínu Pevnost (paperback) - jako celek za 1 299 Kč
Lajka - 199 Kč
Letní blondýnka - 49 Kč
Mrtvý nebo živý - 199 Kč
Punisher Max: The Complete Collection Vol. 7 (od Aarona, EN, paperback) - 399 Kč
Sex Pistols - 99 Kč
Superman: Co se stalo s mužem zítřka 199 Kč
UKK Avengers Rozpad - 99 Kč
UKK Avengers Zrození Ultrona - 99 Kč
UKK Fantastic Four: Příchod Galactuse - 99 Kč
UKK Hulk Tiché výkřiky - 99 Kč
UKK Iron Man Démon v lahvi - 199 Kč
Usagi Yojimbo - komplet v češtině vydané díly 1-32 + speciály Vesmírný Usagi, Yokai a Senso - jako komplet za 3 499 Kč
Walking Dead vol. 25-32 (EN, paperback) - jako komplet za 999 Kč
X-Men G jako Genocida - 159 Kč
X-Men Impérium - 199 Kč
X-Men Schism (EN, paperback) - 199 Kč
Zaklínač Liščí děti - 149 Kč
Zámek a klíč - kompletní série v pevné vazbě - jako komplet za 1 499 Kč

Čistka knihovny, vše ve velmi dobrém stavu. Ideálně osobní předání v Brně, jinak Zásilkovna.

Zájemci pište na vaclav.bazenov@gmail.com


rooty [19:52 17.10. 2019]
AKTUALIZACE:

Nabízím:

Aktuálně kompletního Goona, který vyšel v CR včetně vyprodaného 3 dílu. Konkrétně 0-9. Stav všech knížek je perfektní!

Cena 4500,- Kč

Dále nabízím téměř kompletní vydaní Hellboye vydaného Comics centrem. Jedna se o díly 1-12. Chybí pouze 10. Dále k tomu přidám samostatne knihy Hellboy - Půlnoční cirkus a Hellboy - Neuveritelne pribehy
Cena 5000,- Kč

Pekelná knižnice 2+3 - 5000,- Kč
Preacher - kompletní série 1-10 - 6500,- Kč
Y- poslední z mužů - 1-10 (kompletní série) - 2200,- Kč

Dr. Strange 1+2 - 300,- Kč
Punisher - Otrokari 150,-Kc
Preacher 1+2 - 1000,-Kc
Saga 1 - 200,- Kc
Rebirth Wonder Woman - Lzi - 150,- Kc
Skalpy 7 - 250,-Kc
Vrazedna tajemstvi a dalsi pribehy 300,- Kc
UKK - Avengers rozpad - 200,- Kc
UKK - Spiderman - Navrat - 100,- Kc
MDEK - Druuna 2 vaz.( zabalena) - 1000,-Kc
MDEK - Temnymi cestami vaz. (Zabalena) - 650,-Kc
Strazci 2. vydani - 800,-Kc

Angl. Paperbacky:
Saga 1 - 100,-Kc
Sandman 1 nove kolorovani - 150,- Kc
Sweet tooth 1 - 100,-Kc
Daytripper broz. - 200,-Kc
Zero 2 - 100,-Kc
Hellboy 12 paperback polsky 100,- Kc


Předaní ideálně osobně v Ostravě, případně poštou

Kontaktní email: rooty85@seznam.cz
Avengers 2: Světové turné (Schefikův blog)
Sandma 4: Údobí mlh (barevné vydání) (Multiverzum)
Batman v černé a bílé (Schefikův blog)Crwecon 2019
Crwecon speciál
Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž