crew.cz | auditorium
Katalog komiksů CREW 2019 (PDF verze ke stažení)

Auditorium


Auditorium

strana 3 z 1815    << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1815 > >>
image
ňouma     19:41 15.10. 2019

Teď mně napadlo televizní seriál Zrozen ze síly blesku. Postupně bych si vzpomněl na víc věcí z Marvelu, DC i ostatních, ale trvalo by to.

image
ňouma     19:33 15.10. 2019

brum brum: Na Punishera, překládali to Mstitel, jsem zapomněl. Dík za připomenutí.

image
ňouma     19:31 15.10. 2019

Hlavně devadesátý léta. Filmy byly hlavně Batmani a Supermani, a Supergirl. Seriály Blesk, seriály s živými herci Superman a Blesk, animovaný seriály s Batmanem a Supermanem, víc verzí, animovaný filmy. To bylo DC. Marvel filmy Kapitán Amerika, asi 3 filmy s Hulkem, animovaný věci, hlavně Spiderman. I ty první komiksy byly Spiderman. A Spidermana zkoušeli už nevim kolikrát jako komks, ale nešlo to moc. Komiksy byly i Tarzan a Conan a G.I.Joe a další. A takový ty předchůdci Crwe jako Kometa nebo Aréna. Ale komiksy od DC byly hodně ve stínu. Až do doby co to vzali do ruky lidi co je teď známe jako Crew. Začali skromně, ale postupně přidávali víc a víc. Postupně sem jako komiks přivedli ty co jsme znali jenom z televize nebo vůbec ne. Batmana, Harley Quinnovou, Loba, ale taky Slaina a Predátora a tak dál. Takže jim vděčíme za dnešek. Pro mě jsou něco jako Jan Žižka nebo tak, prostě velký hrdinové. A i když se s nima ne vždycky shodnu, třeba o tom že by měly vycházet tamty romány, tak si jich furt vážím za to co udělali.

image
brum brum     19:16 15.10. 2019

Několik řad animovaných Batmanů, Superman, Spider-Man (starý i nový), Hulk, nejdřív z německých a rakouských stanic, pak se to snad objevilo i v ČR koncem 90. let, ať na Nově či Primě (ráno), nebo na speciálních stanicích pro děti.
Batmaní a Supermaní filmy tu byly taky, od Burtona, respektive SM s Reevesem. To šlo v televizi během vánočních svátků v roce 1990, nebo 1991.
K tomu se vysílal i nemarvelovský a nedcovský He-Man, seriál, objevil se film s Lundgrenem, s ním byl minimálně na videu i Punisher, to je zase Marvel. A ještě něco by se určitě našlo.

image
TonyT     18:52 15.10. 2019 image

Nouma-jaký DC a mervel filmy, serialy a komiksy tady byly? O jaké době mluvíš.

image
Doppelganger_     09:50 15.10. 2019 image

mě hlavně pobavilo, jak se tady na auditku před X lety každou chvíli škemralo o vydání Bodycountu, a když Crew konečně vyslyšela volání, tak se na něj hromadně dští síra. Pro dobrotu na žebrotu :(

image
ňouma     23:52 14.10. 2019

Tak ona Crew má superpodíl právě na startu těch pláštěnek. Crew jako časopis i jako nakladatelství i když to ještě tenkrát Crew nebyla ale je jednodušší brát to tenkrát už jako Crew. Hlavně pláštěnek DC. My znali filmy a seriály od DC, ale komiksy tady byly hodně Marvel a DC ne. Magazín Crew mi hodně chybí. Bylo tam místo pro kratší věci co teď není kam strčit.

image
brum brum     23:33 14.10. 2019

*které se tu občas ZMIŇUJÍ a jsou vydávány (VE SMYSLU PREZENTOVÁNY) jako lepší čtení.

image
brum brum     23:31 14.10. 2019

TonyT, ono jde spíš o to, že se tu nadává na mainstream, respektive na lidi, co to kupují, a přitom se vlastně horuje za mainstream, akorát trošku jiný.

U těch nářků na lidi (idiotizace atd.) se mylně předpokládá, že když u nás něco vychází, tak se to automaticky taky prodává, ale to přece není pravda, je spousta těch pláštěnek, nad kterými se ohrnuje nos, které nikdo nekupuje a končí v akcích a výprodejích. Z čehož nevyplývá, že blbosti pro masy se kupují a cokoliv lepšího by nemělo šanci, spíš to je ukazatel toho, že čtenář jen tak něco nekoupí a právě proto by asi nekupoval ani ty tituly, které se tu občas vydají a jsou vydávány jako lepší čtení.

K imperialistickému komiksu jsem se taky dostal přes Crew, dost lidí ale třeba skočí na ty pláštěnky. Díky nim se pak dostanou k tomu, co tu nikdy nevyjde, aspoň v originálu, ale bez pláštěnek by tomu tak nemuselo být.

image
TonyT     23:03 14.10. 2019 image

Brum Brum - já pořádně začal s komiksem v době kdy vycházela původní Crew a byli tam takové věci jako Lobo, Sin City, Sandman, Hitman, mléko a sejra :-), Pak tady začali vycházet klasiky od Alana Moorea atd. a to se pak těžko ve čtyřiceti dělá krok zpátky a začne číst superhrdiny ve velkým, kterých je dnes opravdu hodně a jsou všude. Navíc je to dost spletitý svět a mě ani neláká se do toho pouštět, ale nemá to nic společného s tím, že bych tím opovrhoval. Naopak jednotlivé knihy jako Batman v černé a bílé nebo Superman mír na zemi, Logan atd. se mi moc líbí. Ale celkově už jsem zůstal u věcí které jsou my blíží jako MDEK, Žoldneř a celkově spíš Evropa a z konkurence Hellboy universum atd.
Jinak nutno říct, že už několik známých jsem nalákal na komiks, ale bohužel ani jednou nebyl superhrdinskej. A když někomu říkám že sbírám komiksy, tak musím vyjmenovat vše jenom ne pláštěnkáře aby mě bral trochu vážně. To je prostě pořád neměnný fakt, a nestydím se to přiznat, holt nejsem Lenny abych lidem dokázal říct sofistikovanou přednášku o světě Marvelu. Nejednou mě napadla myšlenka, že v dnešní záplavě filmů od Marvelu je ten pohled na superhdinský komiks ještě méně seriózní než v době kdy jsem začínal. Fakt nevím. Ale zase u mladší generace bude situace už asi jiná.

image
ňouma     22:40 14.10. 2019

brum brum: Jo, to je pravda. A teď navíc jsou pláštěnky i pro děti a Crew je vydává, takže se děti chytí možná už ve věku kdy by zatím nečetly Batmana ani Ligu. A nejenom pláštěnky. Taková Jungle Girl by asi přitáhla ke komiksu hodně patnáctiletých kluků. Nás starší co máme rádi z mládí Tarzana zajímaj asi hlavně dinosauři a to dobrodružství vůbec, kluky asi hlavně že pobíhá skoro nahá. Ale ať je zajímá co chce, každá záminka co pomůže sehnat příští zákazníky pro komiks je dobrá.

image
brum brum     22:01 14.10. 2019 image

K pláštěnkám a k tomu, co u nás vychází - na příkladu Fimiho, který někde, buď to bylo tady, nebo v diskuzi na databázi, je vidět, že mají smysl, a to velký. On začal s komiksy díky nějakému kompletu. Který pak prodal a přešel na ten Vajglland. Nebýt těch pláštěnek, které ho už nebaví, tak by se ke komiksu třeba vůbec nedostal, ani k tomu, co mu u nás vyhovuje, ani k tomu, co u nás nevyjde, ale on si přečte online nebo koupené ze zahraničí.
Ty pláštěnky a kritizovaný mainstream má minimálně tuhle funkci, přitáhne lidi ke komiksu. Kromě toho si na tom člověk udělá obrázek o tom, co ho baví, co ne, což by bez toho nebylo možné.
Jestli má někdy vyjít něco z toho, co tu lidi sem tam nadhodí, tak to spíš vyjde tehdy, když vedle toho budou vycházet kvanta těch špatných pláštěnek, než když ty pláštěnky nebudou vycházet vůbec nebo málo.

Na analogii s filmem je to trošku situace jako s Novou, když začínala. Začaly se vysílat přiblblé seriály a blbé filmy, jejich zprávy stály za starou belu, ale vedle toho k nám někdo konečně dotáhl sem tam dobrý seriál a dobré filmy. Divák koukat nemusel, ale když chtěl, měl toho díky Nově a té ošklivé komerci najednou mnohem víc na výběr. A naději, že tam jednou odvysílají něco, co za to stojí. Do té doby měl televizní divák smůlu.

image
brum brum     21:49 14.10. 2019 image

unlicensed bug, tak tady je, jestli se nepletu, řeč o náročnějším/dospělejším superhrdinském komiksu. Problém vidím v tom, že tu nikdo z těch stěžovatelů nedefinuje, co vlastně myslí, ani nenadhodí, čím se ten náročnější nebo serióznější superhrdinský komiks vyznačuje. Většinou nadhodí nějaký titul, označí ho za lepší, kvalitnější, asi stačí, že to je z Image, než to, co tu vychází, a po odpovědi Jiřího Pavlovského, proč by to tady asi vydat nešlo, začnou samona...at sami sebe, že tady nikdy nevyjde nic pořádného, protože ti ostatní čtenáři komiksů nerozeznají kvalitu od plevele, dochází k masové idiotizaci atd.

I kdyby ty jejich tituly byly objektivně náročnější/dospělejší/prostě lepší, tak je to žánrově i náročností pořád jedno a totéž. Jako by si někdo stěžoval, když už tu je to srovnání s filmem, že u nás nikdy nepůjde do kina druhý Blade Runner, zato Hvězdné války, Predátor, prostě typické popkornové akční snímky, ano. BR, i když krapánek náročnější a umělečtější (teda asi, hodnotím podle těch delších záběrů a občasných komentářů na ČSFD, že je to natáhlá nuda, s čímž nesouhlasím), je prakticky z jednoho soudku, je to pořád ten tzv. mainstream, zábava, a zas tak moc se od Hv. válek nebo Predátora neliší.

Někdy to z komentářů tady vypadá, že u nás vychází právě jen ta popkornová zábava pro blbečky a oni horují za to, aby tu vyšlo něco ve stylu Vláčilovy Holubice nebo Felliniho, i když oni pořád chtějí popkornovou zábavu pro blbečky, jen velmi málo odlišnou (jestli vůbec).

image
unlicensed bug     21:05 14.10. 2019

brum brum :-DDD
Náročnější komiksy pro odrostlé se tu prodávají. BB Art, Argo, Mistrovská díla, JOTA. Stačí si vybrat. I dospělého superhero komiksu je na trhu dost.Stačí si vybrat.

image
ňouma     18:28 14.10. 2019

Já si prošel všechny fáze kromě Nirvány. A ta mě asi nejspíš čeká příští rok, protože to budou přímo jedny velký Vánoce. A to jsem rád že nesbírám figurky ani další věci okolo filmů a komiksů. Podle mě je hodně důležitá věc že Crew bude mít něco pro všechny. Nebo skoro pro všechny.

image
brum brum     15:38 14.10. 2019

Kaurismäkiho Pomsta kompresoru nebyla vůbec špatná, dialog mrazáku s chladničkou považuju za to nejlepší, co evropský film ve 20. století nabídl (Ejzenštejnův kočárek na schodech je těsně v závěsu druhý), u odkazů na Tarkovského Zrcadlo levicový intelektuál ve mně má několikanásobné mentální orgasmy.
Spíš bych to volání po Evropě a něčem náročnějším u některých (opakuji, některých) lidí viděl jako pózu a ostentativní se vymezení mainstreamu, snahu ukázat, že panstvo komiksu rozumí a je dál než to stádo. Zatímco kdysi k tomu sloužil kterýkoliv komiks, protože toho vycházelo málo, dnes i díky filmům je to, hlavně superhrdinský žánr, mainstream jako prase, tak si prostě určitá skupina lidí hraje na znalce a musí to furt někomu předhazovat a nad tím mainstreamem ohrnovat nahlas nos.

image
quetzalogg     14:38 14.10. 2019

Oprava, třetí fázi přeskočím (nebo spíš už jsem přeskočil), tu s těma finskýma ledničkama.

image
quetzalogg     14:32 14.10. 2019

Pavlovský: nenene, čtvrtou fázi přeskočím, to mi stačilo okoštovat v Zero (ten komiks, všechny díly, jsem rituálně odstranil ze svý domácnosti). Komerce je dobrá, ale je to jako s muzikou, to co je v Británii komerce, je u nás těžkej underground, protože Michal David a Richard Krajčo... Hlavně, aby to bylo něco novýho, jasně, s Batmanem nebo Thorem vznikají i vysoce kvalitní věci, ale kdo se má na ty stejný ksichty tolik desetiletí koukat? Vždyť už je znají i naše babičky, pořád to dávají na Nově.

image
Fimi     13:48 14.10. 2019

Mám to podobně jako Gmork
Nouma aby to bylo superhero a zároveň jiné je dnes velmi těžké, co si tak vybavuji tak snad jen Moon Knighta od Lemira, Vision od Kinga,

image
Gmork     13:20 14.10. 2019

Jsem mezi třetí a čtvrtou fází.

Auditorium

strana 3 z 1815    << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1815 > >>

Přidat příspěvek do auditoria

Antispamová otázka


* povinné položky


Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Aktuality

Nový CREWní e-shop!

Pavlovský [08:33 20.10. 2019]
Fry: Přeposílám programátorovi. Sorry.


Pavlovský [08:32 20.10. 2019]
Kubas: To tam ale máme! Samozřejmě, u crewních věcí... a spíš u těch novějších, ale od určité doby to tam máme.


Kubas [22:06 19.10. 2019]
nepřemýšleli jste o náhledu prvních pár stránek (nebo pár náhodných z knihy)? u některých komiksů, které absolutně neznám, by bylo fajn mrknout aspoň na styl kresby


Fimi [21:09 19.10. 2019]
Chybí mi wishlist jinak perfektní


Fry [08:11 19.10. 2019]
ani tohle sem nepsal já


Připravujeme

Komiksové čtení - 1. číslo

Pavlovský [22:58 18.10. 2019]
Obsahově je to ochutnávka, takový výběr toho co už vyšlo a co by třeba mohlo mladší čtenáře zaujmout. A uvidíme, co to udělá.


ňouma [22:45 18.10. 2019]
brum brum: Perfektní nápad.


brum brum [21:30 18.10. 2019]
Tak vykrádačka těžko, to spíš „vykrádačka" nebo výběr. Tohle je dobrý nápad. Já už měl dvakrát rozepsaný komentář s dotazem a ideou ohledně takového magazínu, i když digitálního, který by nahrazoval starou Crew, a....


ňouma [21:27 18.10. 2019]
Já jsem přesně nepochopil jestli v tom budou jenom věci co už někde u nás vyšly nebo něco novýho. Třeba Superhrdinky jsou i věci co nejsou v normálních knížkách co tady vyjdou. A proto to u nás nevyjde, protože nemá jak.....


Fry [19:36 18.10. 2019]
no to jsem pochopil :D ale přijde mi to jako trochu vykrádačka ze všech dětských komiksů co tu vychází :)


Modrá CREW

Karel_6969 [09:22 12.09.2019]
Maco: Teď by to nešlo. Pokud se nepletu tak třeba Orbitalu je zatím 7 dílů a na osmém (originálním) se teprv pracuje, tudíž se teď hlasovalo o 5 a 6 a sedmý samostatně by se nevydal. A myslím, že podobně to bylo i u ostatních sérií. Proto se hlasovalo pouze o jedné knize, tedy dvou původních sešitech.


zipiik [16:52 11.09.2019]
Ono je fajn, že v Modré Crwi vycházejí i další věci, než dokola Ekho-Okko-Orbital. Chtělo by to najít způsob, jak dovydávat delší série, o které je zájem, než je nechat mezi sebou tlouct v hlasování. Třeba na střídačku, 2x ročně "Modrá Crew Speciál - letní/zimní".


maco [21:19 03.09.2019]
Ale mohli by byt dva. Orbital boli dva, hrobár, ekho... Skoda ze nepokracujete v zabehnutom. :)
Grrrr [22:46 18.10. 2019]
Prodám.
Vše v super stavu. Platba předem. Při více kusech pošta zadarmo.
Osobně Svitavy (jednou měsíčně Praha a Pardubice). Pište: mishaag@seznam.cz
ABC speciál - podzim 2008 60,-
Crew #07 100,-
Dobyvačné armády 400,-
Druuna 1+2+3 (pevná vazba) - komplet za 3000,-
Holka z H.O.P.P.E.R.S. 100,-
La Perdida 100,-
Lady Mechanika 400,-
Lady Mechanika 2: Tabule osudů 400,-
Lady Mechanika 3 400,-
Marvel 1602 400,-
Mechanická Maggie 100,-
Noci s Desdemonou #1: Dětská křížová výprava 50,-
Rabínův kocour #2 - Malka, král lvů 140,-
The Ghost in the Shell 1.5: Human-Error Processor 200,-
The Ghost in the Shell 2: Man-Machine Interface 200,-
Thorgal #19-23: Neviditelná pevnost 480,-
Unesená 200,-
Zaklínač #03: Prokletí vran 200,-
Zaklínač #04: Z masa a ohně 200,-


the genius [21:32 17.10. 2019]
Prodám:

Babylon Berlin - 249 Kč
Batman: Konec hry (HC) - 249 Kč
Batman Hřbitovní směna (paperback) - 299 Kč
Batman Já jsem Gotham (paperback) - 149 Kč
Batman Já jsem Sebevražda (paperback) - 149 Kč
Batman Já jsem zhouba (paperback) - 149 Kč
DCKK Batman Dynastie temného rytíře - 149 Kč
DCKK Batman Zrození démona 1 - 49 Kč
Mýty/Fables Vol. 12-22 (EN, paperback) - jako celek za 1 399 Kč
Iron Man Extremis - 149 Kč
Kůstek - komplet všechny díly + navíc 1. a 2. díl zvlášť, jak vyšly v magazínu Pevnost (paperback) - jako celek za 1 299 Kč
Lajka - 199 Kč
Letní blondýnka - 49 Kč
Mrtvý nebo živý - 199 Kč
Punisher Max: The Complete Collection Vol. 7 (od Aarona, EN, paperback) - 399 Kč
Sex Pistols - 99 Kč
Superman: Co se stalo s mužem zítřka 199 Kč
UKK Avengers Rozpad - 99 Kč
UKK Avengers Zrození Ultrona - 99 Kč
UKK Fantastic Four: Příchod Galactuse - 99 Kč
UKK Hulk Tiché výkřiky - 99 Kč
UKK Iron Man Démon v lahvi - 199 Kč
Usagi Yojimbo - komplet v češtině vydané díly 1-32 + speciály Vesmírný Usagi, Yokai a Senso - jako komplet za 3 499 Kč
Walking Dead vol. 25-32 (EN, paperback) - jako komplet za 999 Kč
X-Men G jako Genocida - 159 Kč
X-Men Impérium - 199 Kč
X-Men Schism (EN, paperback) - 199 Kč
Zaklínač Liščí děti - 149 Kč
Zámek a klíč - kompletní série v pevné vazbě - jako komplet za 1 499 Kč

Čistka knihovny, vše ve velmi dobrém stavu. Ideálně osobní předání v Brně, jinak Zásilkovna.

Zájemci pište na vaclav.bazenov@gmail.com


rooty [19:52 17.10. 2019]
AKTUALIZACE:

Nabízím:

Aktuálně kompletního Goona, který vyšel v CR včetně vyprodaného 3 dílu. Konkrétně 0-9. Stav všech knížek je perfektní!

Cena 4500,- Kč

Dále nabízím téměř kompletní vydaní Hellboye vydaného Comics centrem. Jedna se o díly 1-12. Chybí pouze 10. Dále k tomu přidám samostatne knihy Hellboy - Půlnoční cirkus a Hellboy - Neuveritelne pribehy
Cena 5000,- Kč

Pekelná knižnice 2+3 - 5000,- Kč
Preacher - kompletní série 1-10 - 6500,- Kč
Y- poslední z mužů - 1-10 (kompletní série) - 2200,- Kč

Dr. Strange 1+2 - 300,- Kč
Punisher - Otrokari 150,-Kc
Preacher 1+2 - 1000,-Kc
Saga 1 - 200,- Kc
Rebirth Wonder Woman - Lzi - 150,- Kc
Skalpy 7 - 250,-Kc
Vrazedna tajemstvi a dalsi pribehy 300,- Kc
UKK - Avengers rozpad - 200,- Kc
UKK - Spiderman - Navrat - 100,- Kc
MDEK - Druuna 2 vaz.( zabalena) - 1000,-Kc
MDEK - Temnymi cestami vaz. (Zabalena) - 650,-Kc
Strazci 2. vydani - 800,-Kc

Angl. Paperbacky:
Saga 1 - 100,-Kc
Sandman 1 nove kolorovani - 150,- Kc
Sweet tooth 1 - 100,-Kc
Daytripper broz. - 200,-Kc
Zero 2 - 100,-Kc
Hellboy 12 paperback polsky 100,- Kc


Předaní ideálně osobně v Ostravě, případně poštou

Kontaktní email: rooty85@seznam.cz
Avengers 2: Světové turné (Schefikův blog)
Sandma 4: Údobí mlh (barevné vydání) (Multiverzum)
Batman v černé a bílé (Schefikův blog)Crwecon 2019
Crwecon speciál
Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž