crew.cz | auditorium
Katalog komiksů CREW 2018 (PDF verze ke stažení)

Auditorium


Auditorium

strana 9 z 1724    << < 1 2 7 8 9 10 11 12 13 1724 > >>
image
ledman     13:37 24.09. 2018 image

seneke: proč? U mangy se na rozdíl od anime nemáš do čeho zamotat. Manga je prostě komiks dělaný pro japonského vydavatele, vycházející v některém z časopisů. Autorem nemusí být nutně japonec (Peepo Choo).

To, že se často (zne)užívá v marketingu nebo se mu přisuzují atributy nějakého konkrétního stylu je věc druhá ;)

image
seneke     06:45 24.09. 2018 image

Hoši, od těch diskuzí co je manga a co ne, radši pryč. Oni to ani pořádně nevědí Američani a to mají vlastní autory mangy.

image
brum brum     00:27 24.09. 2018 image

Není jednou z podmínek, aby šlo o mangu, aby to dílo vyšlo původně v Japonsku?

Měl bych dotaz. Ne na Leeho, Millse a další podobné nýmandy, ani na pány ředitele (ale z odpovědí je nevylučuji), ale na všechny zde:
V některém z Komiksářů, nebo v Komiksových bublinách O. Krále, myslím, že to bylo v jednom z těchto pořadů, padla zmínka o komiksu či řadě, ve které hrdinové chodí na kafe, plkají o vztazích, je tam málo nebo žádná akce typická pro superhrdiny a celkově je to komiks či řada spíš pro dospělé čtenáře nebo intelektuály. Protože jsem jak dospělý, tak intelektuál (samozřejmě levicový), tak mě čistě ze zvědavosti zajímá, o co jde. Víte někdo, o co se jedná?

image
Dan-El     23:51 23.09. 2018

Netvora je manga jak bič :-) . Možná nevyšla v Japonsku, ale jinak má všechny atributy mangy - zmatený, nejasný a nepřehledný příběh, kresbu místy parádní a místy odfláknutou, skoro až karikaturu. A podle prvního dílu odhaduju, že bude mít nejmíň dvacet dílů :-) . Než další dva díly Netvory, to raději jeden Criminal, poslední dluh minulosti.

image
Fimi     23:26 23.09. 2018

Netvora neni Manga...no třeba Lucifer se rozjede od třetí knihy,to samé Mýty, ale vím jak to myslíte...

image
Dan-El     22:56 23.09. 2018

Ještě se vrátím k rozhovoru s pány řediteli o specifičnosti českého trhu, o kterém psal brum brum.
Tím, že si ve svém věku 50+ kupuju komiksy, jsem u svých přátel řazen jako podivín. Z nich komiksy nečte nikdo. A komiksy nečtou ani vrstevníci mého syna, teenageři. A přitom všichni perfektně znají všechny komiksové hrdiny, jenže jen z filmů. Asi je v komiksech pořád ještě moc písmenek. Koneckonců i synek čte pravidelně jen Usagiho, jinak skoro nic.
A pokud jde o komiksové 'ochutnávání', moje hypotéza je trochu jiná. Prostě si koupím první díl, a zjistím, že je to blbost. Tak další díly už samozřejmě nekupuju. Mám zrovna čerstvou zkušenost. Z letošního edičáku Crwe jsem si, kromě zavedených sérií, nic nevybral. Tak jsem na zkoušku koupil Netvoru. No a zjistil jsem, že je to manga pro holky, nic pro dospělýho chlapa. Takže další díl už si nekoupím. A nedávno jsem koupil první díl Lady Mechaniky. Tohle snad vyšlo jen proto, aby na každé druhé stránce byly velký prsa. Druhý díl už taky nekoupím. Sbírka mizerných prvních dílů se dál rozšiřuje.
Tolik názor jednoho spotřebitele.

image
Pavlovský     15:28 23.09. 2018 image

POZOR!
Pokud chcete položit našim hostům, Benu Aaronovitchovi, Jimu Lee či Patu Millsovi nějakou otázku, napište nám ji sem a budete mít větší šanci, že se na ní dostane. Bude možnost položit otázky i přímo na místě, ale urychlí to celou akci… a je to vhodné I pro lidi, kteří jsou plašší, nebo jim hlášení se na veřejnosti moc připomíná školní docházku. Samozřejmě, pokud budete chtít slyšet i odpověď, je nutné na akci dorazit…
Nebo je také možné poslat své dotazy na redakce@crew.cz!

image
Fimi     08:32 21.09. 2018

Pavlovský děkuju za odpověď...

image
Radek Blacksad     07:58 21.09. 2018 image

Pavlovský - Cez mobil nevidno na hlavnej stránke odkazy na FB, Youtube a Instagram pri nápise Crew.

image
Pavlovský     07:54 21.09. 2018 image

Fimi: Ani nebyl. Akira je zatím stále nedostupný.

image
Gmork     07:25 21.09. 2018

Holkám by se mohly líbit historické série Příběh nevěsty nebo Horusovo oko, je to nádherně nakreslené, má to silné ženské hrdinky, zajímavý příběh, obě série ani nejsou moc dlouhé. A hlavně, nenudili by se u toho ani dospělí čtenáři.

image
ňouma     00:23 21.09. 2018

Však jo, 31 je mládí. No ale já florbal nehrál ani tenkrát, natož teď, když mám před důchodem. Ani nevím co to je. Ale já nehrál ani fotbal, nic. Když už nějaká manga, tak pro mě něco jako Ghost in the Shell, jinak mangy ani moc rád nemám, spíš mám rád normální komiks v americkém stylu.

image
Fimi     23:54 20.09. 2018 image

brum já ti dám mladí, je mi 31 let a florbal hraju pořád, hlavně v práci :-D

Pavlovský: to byl takový malý spojler trochu ne? když jsem četl vaší odpověd kde zminujete manga klasiky tak nevim proč ale vybavil se mi duel Akira vs Devilman...ani nevim proč

image
brum brum     22:59 20.09. 2018 image

Děkuji za odpověď, analýzu a samozřejmě to nejsprávnější rozhodnutí! :-D
Až bude nějaká manga o florbalu, tak to je tutovka, tenhle polosport dneska mladí hrozně žerou.

image
Pavlovský     22:45 20.09. 2018 image

Páne jo. Ale můžu říct, že jsme o sportovních mangách přemýšleli. Hlavně z toho důvodu, že jsou hodně populární mezi holkami, který prý rády všechny členy týmu různě párují. O Tsubasovi jsme neuvažovali, je to vážně moc staré a moc dlouhé - a my už si nemůžeme, ve vztahu k Japoncům, dovolit nějakou sérii nedokončit. Podruhé by nám to neprošlo. A co se týče ostatních sportovních mang... taky jsme se rozhlíželi kolem a to Polsko nás docela zchladilo. A Amerika ostatně taky. V čem je problém? Proč se to nechytlo? Možná holkám stačí anime?
Ale hlavně - už máme na příští rok Zaslíbenou zemi Nezemi, probíjíme se jednáním o dalších klasikách, na redakčních schůzích se hádáme, jestli je lepší One Punch Man, Assassination Classrom či My Hero Academy... a to se nám hromadí ještě spousta dalších zajímavých projektů. Čili bych to moc nadějně neviděl.

image
brum brum     21:55 20.09. 2018 image

Ve složce TI NEJLEPŠÍ v mém prohlížeči, kam si ukládám odkazy na články o výjimečných lidech nebo rozhovory s nimi jsem našel poměrně čerstvý rozhovor s pány řediteli, kde specifičnost zmiňují: 1url.cz/@borci
To kdyby někdo chtěl popírat, že to páni ředitelé někdy říkali. To se často na internetu děje, popírání, tak preventivně beru vítr z plachet všem, co by se to něco takového chtěli jen pokusit! Jsem vždy o několik kroků napřed.

image
brum brum     21:47 20.09. 2018 image

Fimi, odpovědí jsem se snažil naznačit, měl jsem za to, že to bude stačit, že prodejnost v USA/Americe (xflori01: Amerika na začátku století na sportovních mangách pohořela.) není přiliš relevantní.

Jsme možná malý trh, jsme ale trh specifický, několikrát v různých rozhovorech páni ředitelé, jejichž vystoupení v Komiksářích pravidelně sleduji (pro mě jsou mnohem víc, než jen nějaké rockové hvězdy, jak píše níže Radek B.), to dokonce říkali, že jsme trhem specifickým, což je důvod, proč se ohlížet na to, co se prodává tam či onde nedává moc smysl, nebo to minimálně není hlavní ukazatel, a to právě kvůli té specifičnosti.

Fakt nevidím smysl v tom vašem počínání tady, přesvědčování, že by to nešlo, že by se to nechytlo apod. To rozhodnou samotní páni ředitelé a ať rozhodnou jakkoliv, bude to samozřejmě rozhodnutí správné. Jste tím vlastně sami proti sobě, aniž byste si to uvědomovali. Třeba řada Kaigai Gekito Hen en La Liga, která je pár let stará, o italské a španělské lize, což jsou ligy populární i u nás a mezi omladinou, má pouhých osm knih, takže kdyby se to nechytlo, nebudou nějaké velké ztráty i přes dokončení řady. Bleach těch knih potřeboval přes dvacet, aby byla dokončen načatý příběh. No a kdyby se to třeba chytlo, a to fakt nechte zanalyzovat ty, co tomu rozumějí (páni ředitelé), tak by pak mohli páni ředitelé díky zvýšeným prodejům a dalším ziskům z dalších knihu Tsubasy více experimentovat a zkoušet to, co si teď ještě třeba nedovolí a co vy byste chtěli, aby se vydalo. Ta procenta z prodejů pro mě nejsou zas tak důležitá, i když samozřejmě potěší.

image
Fimi     21:20 20.09. 2018 image

brum: Spiderman je fajn ale prostě není to něco z čeho by se tu dala vydat celá serie...prostě jsme malý trh. jediná serie o sedmi knihách byla od Strazcienského (nevim jak se to píše) a to fakt nevim jaké měla prodeje....Ultimate spiderman byl ukončenej protože ho UKK zabilo...venku je třeba áčková serie Invincible, ale u nás by to prostě podle mě mělo slabé prodeje....ty vole vždyt se tu neprodává ani Superman

image
Gmork     19:05 20.09. 2018

Sportovní manga se nechytá ani v Polsku, dobře se tam prodává jen Kuroko basket, ale to je z části i tím, že je tam velká konkurence. Loni tam vyšlo 332 manga titulů, což je skoro jedna manga denně.

image
brum brum     18:46 20.09. 2018 image

Tak to by se měl zase začít vydávat Spider-Man, ten má prodeje v USA dobré, tak se určo chytne i u nás. :-D

Jedna nevinná otázečka a kolik vášní to vyvolá. Vy se snad bojíte, že kdyby se začal u nás Tsubasa vydávat, že se tím snižuje šance na nějakou vaši oblíbenou mangu, jinak si to uvádění důvodů, proč Tsubasa rozhodně ne, neumím vysvětlit. ;-)

Auditorium

strana 9 z 1724    << < 1 2 7 8 9 10 11 12 13 1724 > >>

Přidat příspěvek do auditoria

Antispamová otázka


* povinné položky


Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Vydali jsme

Garfield 51: Garfield nakupuje slaninu

JRc [13:37 19.10. 2018]
Super, skvělé a tentokrát i název na hřbetu. Už se těším na další. Můžeme se časem dočkat dotisku starších čísel v barvě?


Hellblazer: Těžké časy

Forloa [13:37 13.10. 2018]
Já jsem přečetl vše co s Johnem Constantine vyšlo (anglicky). A záleží co Vás baví. Já jsem začal číst komisi teprve před čtyřmi lety, jinak jsem fan hororů. King, Gaiman, Lovecraft, Poe to jsou spisovatelé co mne opravd....


Forloa [13:37 13.10. 2018]
Já jsem přečetl vše co s Johnem Constantine vyšlo (anglicky). A záleží co Vás baví. Já jsem začal číst komisi teprve před čtyřmi lety, jinak jsem fan hororů. King, Gaiman, Lovecraft, Poe to jsou spisovatelé co mne opravd....


Aktuality

DC Superhrdinky: Zkouškové peklo

ňouma [21:54 17.10. 2018]
Už to mám objednané. Třeba to dorazí ještě tenhle týden. Tohle má ve světě vážně velký úspěch. Ne včechno co má úspěch ve světě má i u nás, ale tohlo doufám bude. Už to má asi osm dílů. Předposlední Out of the Bottle byl....


Mýty 14: Čarodějnice

Pavlovský [08:00 13.10. 2018]
Davies182: Ne, to není uměleckých záměr. Nechte si to vyměnit...


Davies182 [16:06 12.10. 2018]
Od panelu kázání kněze v první cca čtvrtině mám následně zprehazenych a vzhuru nohama otocenych nějakých cca 20 stran, asi se nejedná o záměr, což :)? I když k názvu knihy to sedí :)


Davies182 [16:06 12.10. 2018]
Od panelu kázání kněze v první cca čtvrtině mám následně zprehazenych a vzhuru nohama otocenych nějakých cca 20 stran, asi se nejedná o záměr, což :)? I když k názvu knihy to sedí :)


Připravujeme

Poslední Incal

Kapis [07:33 16.10. 2018]
No jo, dokud nebylo datum, nebyla ani cena, příště si to musím nejdřív zkontrolovat, než se začnu ptát.


brum brum [13:55 15.10. 2018]
Kapis, je to tam uvedené: Brožovaný i vázaný, 224 barevných stran, 589 a 849 Kč http://www.crew.cz/pripravujeme-detail.php?id=934


Kapis [09:10 15.10. 2018]
Dívám se, že už je stanoveno datum vydání. Nechcu moc opruzovat, ale zajímala by mě cena pevné vazby a kdy to bude v předobjednávkách. Díky.


Modrá CREW

Pavlovský [15:53 19.10.2018]
X_Ander: Tak samozřejmě, pokud stoupnou prodeje, tak stoupne i četnost vydávání. To jde celkem ruku v ruce. Chcete mít častější MC? Předplácejte, doporučujte, lobujte...


x_ander [12:19 19.10.2018]
Imho je to podobná situace s Druunou. MDEKy vycházely jen dvakrát ročně s tím, že víc by už bylo pro fanoušky moc, a pak do toho hodí vidle prsatá sci-fi cestovatelka, která se hned vyprodá a vymůže si další dva díly v dalších letech "navíc". A všichni byli spokojení. Myslím, že Ekho, Okko a Orbital by podobnou pozici utáhli v rámci MC jak nic.


x_ander [12:17 19.10.2018]
Kapis - někteří to sice berou, že 6 čísel by mělo být automaticky, ale ten postup, který jsem navrhoval já a někteří další, by nereálný být nemusel. Pokud se nepletu, tak ze strany redakce kdysi zaznělo, že častější vydávání se nedá stíhat hlavně kvůli vyřízení licence, následně překlad atp., protože tohle se naplno začne řešit až po uzavření hlasování. Což je samozřejmě logické. Ale moje myšlenka byla, že když už tam mají rozjetou nějakou sérii (Ekho, Okko, Orbital), tak by se vydání dalšího dílu nemuselo řešit hlasováním (což podle mě nemá význam, protože pokračování těchto sérií všichni chtějí), ale prostě by to tam redakce zařadila v roce navíc. Nebylo by to pravidlo, bylo by to nárazově, ale proč to neudělat tak, že by v příštím roce místo 4 MC vyšlo třeba 5 nebo 6 s tím, že vedle standardních hlasovacích komiksů by tam byl další díl Ekho, které nemá smysl dávat do hlasování, protože rozbije všechno. Licence je podle mě v tomto ohledu už formalita. A všichni budou spokojení - čtenáři, protože toho mají víc a Crew, protože se to bude dobře prodávat - aspoň to z dosavadních vyjádření tak chápu.
Agiru [07:38 20.10. 2018]
Zahadny Spider-man 1 od Semic Slovart (1991)
super stav
200,-
predani idealne Praha


petrf5 [16:02 19.10. 2018]
Dobrý den ,
Prodám komiksy JOhn Carter warlord of Mars , John Carter Goods of Mars, King Conan , X-mani , Fantastic four -vše originál v angličtině .Náhledy, počty a ceny zašlu na e-mail .
Díky


Dosis [09:05 19.10. 2018]
Koupím tyto komiksy:
Ztracené Dívky (2018)
XXX Komiks 1-8 plus speciály (1999)
Šílená ze Sacre Coeur (2018)
Svůdné schůzky (2018)
Skrýš (2018)

Mail : pavel.srek@email.cz
Rocket 2: Tahání za ocas (MDSComics)
Živí mrtví 25: Není cesty zpět (Geekcave)
Dlouhý zítřek a další příběhy (Komiksárium)Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž


Banner