crew.cz | auditorium
Katalog komiksů CREW 2019 (PDF verze ke stažení)

Auditorium


Auditorium

strana 7 z 1838    << < 1 2 5 6 7 8 9 10 11 1838 > >>
image
Pavlovský     23:15 12.01. 2020 image

Správně. Moc dokonalosti škodí. Jinak Brunettiho kdysi vydával Netopejr a bylo to hodně úchylný. I na nás.

image
brum brum     22:58 12.01. 2020

ňouma, přesně, Crew měla vždy něco navíc. Nejdřív magazín se zábavnými úvodníky a články, později web na reakce, pak pravidelná videa, postupné ohlašování a napínání čtenářů, živé vysílání... A to jsem skromně nezmínil sebe (a tebe), aby té dokonalosti nebylo příliš.

J. P., kdybyste ty komiksy ze života chtěli pro začátek jenom trošku naťuknout, tak bych se přimlouval za HO! od Brunettiho. Když by to náhodou nemělo úspěch, tak by se o tom komiksu (a asi o Crwi) v každém případě hodně psalo a mluvilo :-D

image
ňouma     22:17 12.01. 2020

Pavlovský: Dík za odpověď. A to tipování je zábava. Vaše nakladatelství je perfektní že nejsou jenom samotný komiksy, ale to všechno okolo. Že se člověk pobaví i když zrovna ty komiksy nečte. Ať už jsou to tyhle diskuze nebo volby šéfa Crwe nebo nevim co, je to všechno zábava.

image
Pavlovský     22:04 12.01. 2020 image

Já tušil, že jakmile něco naznačím, bude spousta tipů. Máme v plánu ohlašovat pár věcí, ale prostě jedno bude hlavní bod programu. Myslím, že i příští týden na facebooku ohlásíme pár potěšujících věcí.
A brum brum má pravdu. Na zmlsaného intelektuálního čtenáře, který chce číst příběhy jdoucí až na dřeň jeho jáství, instrumentálně participující z alegorie kedlubny, zase tak nemyslíme. Oukej, dělám si z toho srandu, ale zcela vážně: Spousta těchhle věcí je skvělá, ale redakční nastavení míří spíš k dobrodružnému kommiksu. Obávám se, že kdybychom se snažili vyloženě začít hledat něco "ze života", něco hodnotného, tak to asi dopadne brekem. Ono se stačí podívat na můj čtenářský deník na facebooku a člověk zjistí, že tohle není moje parketa. Když jsem byl mladší, tak ano, miloval jsem knihy, které mi ukazovali, jaký je svět doopravdy. Teď už tak nějak vím, jaký je svět doopravdy... a radši čtu o emzácích. (Navíc zastávám tu tezi, že brak vypovídá mnohem víc o světě než hodnotná literatura.)
A co se týče Ellise, tak toho v plánu nemáme. Nevidím tam nic, u čeho bych si říkal, to se tady chytí. A fakt je, že on si občas užívá jen to, že si přes celý sešit pěkně rozfázuje akční scénu. Nebo komiks jen použije jako tlampač pro své momentální nápady.

image
ňouma     20:52 12.01. 2020

Fimi: Jo znám. No jestli si vzpomeneš, nedávno jsem se ptal na Star Trek: Rok 5, Jungle Girl, He-Mana, pokračování Ality a Ghost in Shell a pár dalších věcí.

image
Fimi     20:46 12.01. 2020

Nouma znáš i jiné věci než DC?

image
Fimi     20:45 12.01. 2020

2brum krásně napsané

JP ve videu říkáte že Warren Ellis je váš oblíbený ne-li nej autor, vydáte taky něco od něj? a teď nemluvím o pláštěnkach

image
ňouma     20:40 12.01. 2020

Já mám velkou radost. Velký dík. Jenom by mě zajímalo jestli když píšete pecka myslíte jednu pecku nebo pecek víc. Jako jestli jeden titul nebo rovnou několik. Já se často pletu, ale jestli mám pravdu, tak si umím představit co bude ta hlavní pecka. A docela to dává smysl. Právě teď. Ale nechci kazit překvapení. A možná to nebude tamto. A jestli to bude mít úspěch jako ve světě, tak to bude dobře. Pro mě by teda víc než tamto byly nejlepší pecky Heroes in Crisis od Kinga a Dravci od Azzarella. Navíc ty Dravce můžete dopředu perfektně popularizovat když tady Azzarello bude. A DCzombíci. Ale u nich furt nemám zdání jak by se to prodávalo u nás. Ale na druhou stranu to vytvořilo vlastní svět, takže bez vydání DCzombíků by nešlo vydávat ani to další potom. To je stejný jako HIC, jenom ještě víc. HIC je v hlavní kontinuitě, jenom je otázka kde, protože vlastně v tý kontinuitě běží několik časových rovin. A minisérie Harley Quinn and Poison Ivy se dá číst i bez znalosti HIC. Flash Forward je už víc s tím spojená, ale to zase není moc úspěšná věc, s tím bych ani nepočítal že to u nás vyjde.

image
brum brum     19:25 12.01. 2020 image

V návaznosti na komentář osmdesát osmičky si též musím postěžovat. Je to smutný pohled na kdysi malé a nadějné komiksové nakladatelství vydávající patnáct komiksů ročně, kdy část roční produkce tvořily i deset a více let staré a legenádrní tituly, a jeho proměnu na molocha, který vydá circa dvě stovky komiksů ročně, včetně aktuálních a v zahraničí stále vycházejících (takže neukončených) sérií. To vyjde každý měsíc něco od DC, něco od Marvela, nějaká manga, komiks evropský, k tomu vyjde i nějaká ta erotika, sem tam starší a legenádrní dílo typu Žoldnéře, myšleno je i na děti. Je na první pohled patrné, jak cílí na široký okruh čtenářů, aby si vybral každý.

Jako levicový intelektuál se ovšem ptám: Opravdu si vybere každý? Je myšleno dostatečně na menšiny? Na náročné čtenáře, kteří si chtějí v prostředcích hromadné dopravy číst tituly hlavně proto, aby spolucestujícím bylo při pohledu na obálku jasné, že dotyčný čtenář je ve vkusu a náročnosti dál než po komerci a braku lačnící stádo? Nebyla poptávka stáda saturována roky dostatečně na to, aby začala být saturována i poptávka nestádního a po okrajových uměleckých žánrech lačnicího čtenáře? Quo vadis, český komiksový trhu? Cui bono? Na otázky si samozřejmě i odpovídám, jak se na levicového intelektuála sluší a patří.

Jiří P., tak hlavně aby si vybrala mlčící (a kupující) nebrblající většina, a to se asi děje, tak per ardua ad astra. (K Vánocům jsem dostal knížku latinských citátů a výroků, tak to někde udat musím.)

image
Fimi     18:46 12.01. 2020

Fry hlavně musí vydat první čtyři protože potom to stojí fakt za to...

image
Fry     18:34 12.01. 2020 image

Pavlovský: Cože, já myslel že největší údalost příštího roku jste dneska oznámili na FB - třetí díl Superhrdinek :D

image
Fimi     18:34 12.01. 2020

To bylo jen střílení odd boku, nenaznacujte a napinejte...

image
Pavlovský     18:31 12.01. 2020 image

Fimi: Ne, nebudu naznačovat. Vydržte.

image
Fimi     18:27 12.01. 2020

JP pecku událost roku? Další Tezuka? Autorský Lemire? Snad ne nějaká pláštěnka... Jsem hodně zvědavý

image
Pavlovský     17:46 12.01. 2020 image

Jinak, v červnu je Crwecon, takže pár novinek tam ještě schovaných máme... ale neděláme si iluze, že bychom se dokázali Kukkymu zavděčit. Ale ty, kteří třeba nemají tak vysoké nároky, třeba ještě potěšíme. Navíc chystáme někdy na příští týden natáčení Volejte ředitelům, kde chceme extra představit největší pecku. Asi to taky nebude věc, která by nadchla úplně každého, ale věřím, že se najdou lidi, pro které to bude, stejně jako pro nás, událost roku.

image
Pavlovský     17:38 12.01. 2020 image

Kukky: Dobře, příště budeme psát, že si vybere každý, kromě Kukkyho :-)-

image
Fefty     16:55 12.01. 2020

kukky88: je potřeba se smířit s tím, že Crew už není malé nakladatelství pro fan komunitu, ale normální velké nakladatelství se zaměřením na mangu, dětskou produkci a superhrdinskou komerci. Ty výborné věci tam pořád jsou, jen v tom množství nejsou tolik vidět. Mám trochu strach, že se to ještě víc zvýrazní, až se dovydají Mezi řádky, Živí mrtví (oboje asi letos) a Mýty, ale kromě tohohle je tam pořád ještě nějaká zajímavá Evropa, sem tam fakt dobrá manga, novinkové I hate Fairyland … což je samo o sobě dost knížek. Mě třeba mrzí, že když už superhrdinská komerce, tak se tu z toho nového Marvelu nedostane na ty nejzajímavější věci, co vyhrávají v zahraničí všechny žebříčky kritiků i čtenářů (Catesův Venom, Ewingův Hulk, Hickmannovi X-Meni), ale většina četnářů má asi opravdu ráda něco jiného (při vší úctě, úspěch Spider-Man/Deadpool nikdy nepochopím, ale každý národ má prostě komiksy, jaké si zaslouží :-))

image
Fimi     16:46 12.01. 2020

Já budu rbat první várku živí mrtví a Green blood a to je někdy v únoru.. Zatím celkem pohoda, hlavně že vydají rozjeté věci jako Mýty, dokončí živí mrtví a budou pokračovat v Královské krvi a doufám že i v Requiemu.. Já kupuju už téměř jen věci v aj a v češtině jak co, teď už minimálně takže já to tak neřeším

image
Kukky88     16:18 12.01. 2020

Lidi je někdo stejně zklamanej z letošního edicaku Crwe? Tedy první půlky! Teď jsem se kouknul kdy budu brát první knihy tento rok od Crwe a zjistil jsem ze až něco v únoru a to ještě rozjete série.... a to je vlastně půlka edicaku představena.... jako za mě palec dolu bohužel snad bude druhá půlka lepší a plodnejsi na nějaké zajimave novinky...... a píšu tu pac jsem se chtěl jen vyjádřit nic víc nic min od toho je to tady auditko..... Jsem fakt zklámanej pac se Crew celkem kasala ze tento rok bude hromada věci ze kterých si kazdej vybere.... no ale asi proste nesmíme být moc vybíraví ;)

image
ipro     10:50 11.01. 2020

Pavlovský: Předpokládal jsem ten důvod. Pro naše pohodlí sháníte vše co se kde dá. Jsem tomu rád. Díky. Když jsem ale uviděl tolik jazyků, tak mi to prostě nedalo:-)

Auditorium

strana 7 z 1838    << < 1 2 5 6 7 8 9 10 11 1838 > >>

Přidat příspěvek do auditoria

Antispamová otázka


* povinné položky


Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Aktuality

Ediční plán 2020: Červen

Apu [12:56 26.01. 2020]
Doufám, že tajný komiks je Hvězdný zámek :)


Fimi [12:29 26.01. 2020]
Pěkný, beru Metabarony, Temnotu, Občanskou válku a Silver Surfera


Radek Blacksad [12:27 26.01. 2020]
Toto je už dosť nadupaný mesiac - určite beriem Krásnu temnotu, Metabarona, Žoldniera č.4, Sudcu Dredda 4 a aj mangu Ateliér.


Ediční plán 2020: Březen

brum brum [15:35 25.01. 2020]
Asi jo. Kdyby to tu vyšlo už v minulosti, tak by to jako abíčkové komiksy byl hit určitě, takhle je otázka, kolik z těch potenciálních kupujících, kteří by to žrali, akorát o tom ještě nevědí, by se o tom dozvědělo a dom....


Gmork [11:10 25.01. 2020]
ad Blueberry: To mám komplet koupené a přečtené od polského Egmontu a podle mě je to jeden z nejlepších westernů, ne-li úplně nejlepší, lepší je snad už jen Buddy Longway, ale to je spíš zálesácký komiks. U Blueberryho j....


Gmork [09:44 25.01. 2020]
Fimi: Díky. Chtěl jsem si zrovna Fade out koupit v zahraničí, tak chvíli ještě počkám, českému překladu dám přednost. Od Brubakera zrovna čtu Daredevila a je to námrd.


TonyT [15:33 24.01. 2020]
Blueberry, tak jsem se na to díval všude možně a asi by mě to vůbec nevadilo. Nevím jak příběh, navíc místy to vypadá pěkně ukecaně, ale pokud to není jenom plácání do větru, tak za tu parádní kresbou za mě jo :-)


brum brum [15:03 24.01. 2020]
Mě to taky baví, ale ne všechno, tu starší uhlazenou klasiku rád vyloženě nemám. Rozloučím se stylově: Na tomhle světě existují dva typy lidí, příteli. Ti, co se někdy učili němčinu a pak ti, co jsou normální. Já se ....


Vydali jsme

Modrá Crew 14: Kroniky legie 3-4

Radek Blacksad [20:51 23.01. 2020]
Je tam, mám to doma. Toto je len nejaká nedokončená verzia :)


Fry [20:50 23.01. 2020]
A taky logo Modré Crwe? :)


Modrá CREW

brum brum [18:21 11.01.2020]
J. P., že se ke mně nikdo další nepřidal taky mluví proti. A jak se komiksové westerny rozmáhají je spíš důvod pro nevydání, konkurence bude značná a lidi budou vybírat.


Pavlovský [16:35 03.01.2020]
brum brum: Dva problémy. Jeden je, že je to dlouhá série a do MC vybíráme teď už především uzavřené příběhy. A druhá je osobní - moc mě to nebavilo. Přijde mi to už starý a Swolfsovu kresbu zrovna nemusím.


brum brum [23:02 30.12.2019]
V poslední době jsou v oblibě westerny. Váš Hrobař, Bouncer od Arga, Sykes od Vybírala, ten na příští rok chystá další dva westerny, nešlo by do hlasování zařadit Durango, co kdysi začal vydávat Barlow? Je to sice starý, ale v tomhle žánru by to nemuselo až tak vadit. Plusem je nedostupnost (nenašel jsem, nebo hledal blbě) anglické verze.
OldPetr [17:12 26.01. 2020]
Prodám:

STRÁŽCI (váz.)
nakladatelství Vybíral 2016
vydání s Pamětním listem a originálním podpisem Vlastislava Tomana

sezam98@post.cz


Cabal [16:28 25.01. 2020]
Prodám kompendia Witchblade 1+2, Darkness 1+2
Nečtené, top stav.

Koupím

Corto Maltese - Celtic Tales (Eurocomics/IDW)

cenobite@seznam.cz


DegiCZ [12:48 25.01. 2020]
Prodám Spiderman komiksový komplet 1-9. Nenadchlo mě to. Cena 1000. Moc bych to chtěl prodat dohromady. Popřípadě se nebráním i výměně za něco co sháním. A snížit o to cenu. Osobní odběr Český Brod a nebo Praha Kavčí Hory. Nebo pošta s platbou předem. Při rychlém jednání a osobním odběru 900 Michalstrnad88@seznam.cz
Zpráva pro Adolfa 2 (comics - blog)
Sherlock 3: Velká hra (Sarden)
Před Incalem (Fantasyplanet.cz)Crwecon 2019
Crwecon speciál
Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž