crew.cz | auditorium
Katalog komiksů CREW 2019 (PDF verze ke stažení)

Auditorium


Auditorium

strana 7 z 1790    << < 1 2 5 6 7 8 9 10 11 1790 > >>
image
Fefty     11:33 09.06. 2019

Tak jo, beru, že to máme každý jinak, přiznám se, že mě trochu překvapuje, jak moc se u většiny z vás do hodnocení díla promítá jeho zpracování a fakt by mě nenapadlo, že když u nějakého komiksu najdu jednu hvězdičku, tak to může znamenat, že je to sice výborný scénář a výborná kresba, ale je to ve "fuj paperbacku" nebo to stojí podle subjektivního názoru recenzenta moc peněz. Zase jsem o něco chytřejší - pro mě to znamená, že dokud se při hodnocení nerozdělí zvlášť "dílo" (na nějž mě názory zajímají) a "zpracování" (které mě moc nezajímá, protože to je objektivně dané a každý ty měřítka máme jinde, pro mě třeba paperback vůbec není fuj), tak pro mě hvězdičkování nemá žádnou ypovídající hodnotu.

image
Fry     10:41 09.06. 2019 image

tj. už jsem si to koupil v jiném vydání a tady to vydání záměrně "poškodím" nízkým hodnocením

image
Fry     10:40 09.06. 2019 image

Asi bych to ukončil tím ať si každý ujasní jak chce hodnotit a nesnažme se z toho udělat nějaké pravidlo.

Jediné pravidlo, které bych nechtěl aby se porušovalo je ono záměrné snižování hodnocení kvůli úpravě vydání.

image
Doppelganger_     10:33 09.06. 2019 image

Fefty: porovnávat komiksy a sledování filmu v kině je hloupost. Každé kino ti nabídne jedinečný zážitek, takže promítnout konkrétní kino do hodnocení filmu je nesmysl, ale komiks si všichni např. Češi koupí totožný, takže hodnotit úpravu české verze samozřejmě lze.

image
J.     09:46 09.06. 2019

Mě by teda nenapadlo hodnotit verzi, kterou jsem nečetl. Napr když vyjde Hellboy ve třech vydáních, hodnotím jen to, který mám v ruce a četl jsem. Natož pak hodnotit zahraniční verzi, která se může od český i výrazně lišit. A ano, zohledňuju v hodnocení i zpracování (viz to co píše Gmork), podvědomě to tam má každej. Když budu mít super komiks, kterej se mi vinou nekvalitního vydání hned rozpadne (a eště bude cenově totálně přepálenej), je mi líto, protože hodnotím právě tuhle verzi. A ta cena na to má chtě nechtě taky vliv, netrvrďte mi, že máte stejný očekávání od 50str komiksu za př 120kč a stejný od takový Kasty Metabaronů. Kdyby stál ten první litr, fakt budete tak dušínsky objektivně hodnotit čisté dílo a ne formu a to okolo? Ale todle myslim spíš okrajově s tou cenou, hlavně jsem chtěl říct, že mi nepřísluší hodnotit vydání, který jsem ani neviděl, ikdyž daný dílo znám. Teď se řešilo Z pekla v barvě, budete jej hodnotit ikdyž jste ho neviděli ani z vkaku a znáte jen čb verzi?

image
Fimi     08:44 09.06. 2019

Mě by zase nikdy nenapadlo hodnotit na comicsdb knihu podle zpracování, stavu vazby, coloringu nebo rozměru, pro mě je zásadní obsah, příběh a pokud je příběh o ničem ale má výstavní vazbu, tak si ji může strčit a napalim tomu stejně jednu hvězdu...překlad nehodnotim jelikož co mám v aj nekupuji v češtině

image
Fry     08:27 09.06. 2019 image

Lenny: Já tedy předpokládám, že si lidi kupují komims kvůli tomu co obsahuje, ne kvůli tomu fuj paperbacku, nebo dobrému / špatnému letteringu

image
Fry     08:25 09.06. 2019 image

brum brum: Končím s touto diskusí, protože očividně nikam nevede ... produkt = obsah díla, hodnotit se má tedy to, kvůli čemu komiks kupuješ.

To že si každý hodnotí podle sebe je věc druhá. České vydání, Anglické, digitální ... není v tom takový rozdíl, jak byste někteří mohli namítat. Jak jsem napsal, forma vydání není a neměl by být hlavní pilíř hodnocení.

Různé verze se rozdělují kvůli sbírkám. Jak tady napsal Fimi, pokud někdo vlastní ENG vydání, neměl by zašktrávat 'mám', ale buď pouze 'četl', nebo by si měl daný komiks dát do 'privátního seznamu'.

A co se týče 'smazání' ... smazlo se pouze hvězdičkové hodnocení protože jsme se tak nějak shodli, že daný komentář spolu s hodnocením úplně neodpovídá tomu, k čemu databáze slouží. Nejde o to, že by měl někdo problém s tím, že někdo dal něčemu málo hvězdiček. Jde o to, že se v komántáři někdo přiznává k tomu, že ač komiks četl v jiném vydání, tohle vydání 'shodí' potože vyšlo za vyšší cenu.

image
Lenny     08:22 09.06. 2019 image

Teda... to se na Comicsdb dívám asi celou dobu jinak - vždyť překlad nebo třeba práce s SFX (zdravím egmont) je echt důležitá část hodnocení komiksu, a to u zahraniční verze prostě neporovnám. Stejně tak hraje roli, jestli to náhodou nevyšlo jako fuj paperback, co se mi při čtení rozpadne. Pokud jsem četl něco jen anglicky, na comicsdb bych to nikdy nehodnotil.

image
Gmork     07:36 09.06. 2019

U věcí, které jsem si předtím koupil v zahraničí, jako třeba Neverland, Krysí královny, Hellboy, Hrobař... apod., které si už samozřejmě znovu v češtině nekupuji, by mě ani nenapadlo to na databázi hodnotit. Česká a třeba polská verze jsou dvě naprosto odlišné věci a člověk, byť třeba podvědomě, hodnotí i technické zpracování knihy, překlad, cenu atd. Na české databázi by se měli hodnotit pouze české věci.

image
Fefty     23:58 08.06. 2019

brum brum: Já myslím, že naprostá většina lidí, co si jde přečíst názor na comicsdb, tam očekává názor na "komiksové dílo", tedy na tu abstraktní věc tvořenou scénářem a kresbou. Jestli je to na dobrém papíře a kolik to stojí, to si většina lidí dokáže vyhodnotit sama. U filmových recenzí taky nikdo neřeší, jestli film viděl recenzent v malém kině nebo luxusním multiplexu, jestli to měl zadara nebo za to dal dvě kila. Většinou z recenze ani nepoznáš, jestli viděl titulkovou nebo dabovanou verzi - pokud je v nich zásadní rozdíl, tak na to samozřejmě dobrý recenzent upozorní. Takže názor, že je nějaké "komiksové dílo" špatné kvůli ceně nebo provedení mi přijde extrémně hloupý. S čím souhlasím je, že při hodnocení by mělo být jasné, jestli hodnotím "dílo" nebo "produkt" (tj. dílo včetně jeho konkrétního provedení, ceny apod.) Tohle by se mohlo nějak odlišit, např zvlášť hvězdičky za dílo a zvlášť za formu. Pokud to ale odděleno není, beru, že se hodnotí "dílo", ne jeho fyzický nosič nebo okolnosti prodeje.

image
brum brum     23:48 08.06. 2019 image

K hodnocení provedení a formy, které by se dle tebe hodnotit neměly:

Samotná databáze bere odlišné verze a vydání stejného díla samostatně, i po nedávném sloučení komentářů a hodnocení na jednu stránku jsou ta výsledná hodnocení různých provedení odlišná a jsou zvlášť, tak jak můžeš jako admin databáze psát, že by to lidi neměli hodnotit, když databáze ty rozdíly v provedení sama zohledňuje? :-D

I kdyby tomu tak nebylo, proč by neměli lidi hodnotit kvalitní zpracování 1602 od Crwe, nebo od jiných nakladatelů, když si dají na provedení záležet a chtějí tím přitáhnout kupující nebo kupujícím, kteří si rádi připlatí za něco extra, udělat radost? To se naopak hodnotit má a bohužel všechna hodnocení, která jsou založena na stáhnutém komiksu nebo zahraničním obyč. vydání, tuhle práci nakladatelství v hodnocení vůbec nezohlední.

Vzhledem k (ne)popularitě Supermana bude asi dost hodnocení u Míru na Zemi na základě stáhnuté verze, protože proč by lidi, kteří Supermana nemají rádi, měli kupovat jeho komiks, když je možné si to přečíst zadarmo... A ten rozdíl mezi knihou, která má u nás mít přebal, pevnou vazbu, stát tři stovky (350 korun je ta hlavní cea, která se pak stejně snižuje) a verzí na displeji na nějakém notebooku je markantní. Takže i proto by se provedení hodnotit mělo, ale hodnocení čehokoliv jiného, co není čs. vydání, by se nemělo do hodnocení promítnout. Což v praxi není na databázi možné, ale kdyby se rozdělilo hodnocení na hodnocení komiksu - titulu, a hodnocení té české verze (něco jako hodnocení pro titul, jako je teď, plus nové hodnocení pro čs. vydání), když by se na hlavní stránce zobrazovalo hodnocení společné a pod tím ta dvě různá, by tohle řešila. Vydělali by na tom čtenáři i dobří nakladatelé, kteří si dávají s komiksy práci. Pořád by to nezaručovalo, aby lidi, co se komiksu ani nedotkli, nehodnotili to čs. vydání, ale málokdo by k tomuhle měl motivaci, když by mohl hodnotit ten samotný příběh na základě zahr. vydání nebo online verze, když to dělá někdy i teď a nijak to neskrývá.

image
brum brum     23:37 08.06. 2019 image

Fry, děkuji za vyjasnění toho, co nechápu.

K tomu, co chápu: Pokud se má dle tebe hodnotit produkt a někdo hodnotí něco jiného než ten produkt, a tebou zmíněná digitální verze nebo zahraniční verze něco jiného jsou, tak popíráš to, co sám píšeš o hodnocení produktu.

Při hodnocení produktu lze zohlednit i cenu, za kterou je možno ten produkt koupit. Jinak se bude hodnotit produkt nevalné kvality za kvalitě odpovídající cenu (šmejd za pár korun) a jinak se bude hodnotit produkt kvalitní za mnohem vyšší cenu. Pokud je pro hodnotícího důležitá hlavně cena, bude cena hrát roli, pokud kvalita, zohlední kvalitu.

Vzhledm k tomu, že píšeš o hodnocení produktu a pak dodáváš, že se nemá hodnotit provedení, což u hodnocení produktu až tak nelze, tak se domnívám, že jsi místo produktu asi chtěl napsat komiks - titul, což by odpovídalo i tomu, co píšeš dál.

V tom případě ovšem WildBear udělal částečně až skoro úplně to, co dle tebe hodnotící dělat mají nebo mohou. Hodnotil příběh a na provedení, které je u Crwe o dost lepší než u UKK, nebral zřetel. Jen bral v potaz to, že cena je víc než dvakrát vyšší, původní hodnocení u UKK pak dělil dvěma. On nepotřeboval mít u sebe to crwácké vydání, jako jiní nepotřebují mít při hodnocení stáhnutých komiksů u sebe ta česká, která přesto hodnotí a je to dle tebe v pořádku.

To smazání jsem bral spíš jako oprávněné, i když bych mu to tam já nechal, protože tohle mazání "a ty s tím stejně nic nenaděláš, protože my jsme tak rozhodli a máš prostě smůlu" nemám rád, ale ty tady teď kladeš argumenty proti sobě, než pro to smazání. O které ale vůbec nešlo, šlo o hodnocení u nás vydaných komiksů na základě zahraničních nebo stáhnutých vydání v souvislosti s výsledným hodnocením, které tak může být nižší a komentáře více kritické, než kdyby lidé hodnotili čistě české verze, což může v důsledku poškozovat vydavatele mnohem víc, než dvě hvězdy za to, že někomu nevoní cena u jednoho titulu.

Pokud jde o Znovuzrození, nepsal jsem primárně o orientaci v příběu, ale o tom, že ty vysvětlivky v čs. vydání jsou navíc, což může v té orientaci v příběhu pomoci a je to u čs. verze plus, hodnocení zahraničních verzí pak může být odlišné, nižší.

image
Fry     20:10 08.06. 2019 image

ad. Znovuzrození ... podle mě je tohle čistě subjektivní pohled na věc, já osobně to četl v češtině a vysvětlivky jsem si sice přečetl, ale komiks sám o sobě funguje samostatně ... vysvětlivky jsou takový bonus navíc, ale i bez nich se dá v příběhu normálně orientovat

image
Fry     20:07 08.06. 2019 image

brum brum: Ale ty pořád nechápeš to, že při hodnocení čehokoliv by se měl hodnotit produkt, ne jeho forma, zpracování atp. ... nekupuješ si tu danou knihu přece pouze proto, že je v pevné vazbě, tak samo si většinou neřekneš ... koupil jsem si to, ale protože je to o 200,- dražší, než jsem byl ochoten za to dát tak tomu dám naschvál špatné hodnocení.

Navíc se bavíme o databázi, kde se hodnotí komiksy, 99% komentujících hodnotí pouze obsah díla (tj. scénář, kresba, barvy atp.) ne formu vydání a jeho cenu.

Nicméně chápu, že když něco koupíš za slušný peníz, může to být pro tebe pozitivní, nicméně pokud ten komiks nakonec bude sračka, tak mu asi 5* za to zpracovaní pouze nedáš :)

image
brum brum     19:02 08.06. 2019 image

Fry, ty nesmysly jsou přece součástí toho hodnoceného komiksu, tak by naopak bylo divné, kdyby se do hodnocení nepromítly. V opačných případech, kdy někdo nízkou cenu (třeba z výprodeje za 99 Kč) vidí jako plus a hodnocení díky tomu zvyšuje, není problém, takové komentáře a hodnocení tam zůstávají, tak by to mělo být v pořádku i naopak, i když tomu dotyčnému u 1602 šlo určitě i o to komiks zaříznout. Když tak bude chtít činit dál, založí si několik profilů a bude vám tam v budoucnu flákat jednu hvězdu u dobrých komiksů a pět hvězd u špatných komiksů a nadělá víc škody, než kdybyste ho nechali jednou vyřvat a to hodnocení i komentář nechali, protože své opodstatnění měly.

Ale co se tam maže nebo nemaže a jak to tam funguje je čistě věcí lidí z databáze, jenom jsem psal o tom, že ta hodnocení a komentáře k něčemu, co není českým vydáním, mohou mást čtenáře i lidi z nakladatelství, které zajímá názor lidí i na jejich práci, nikoliv jen na původní komiks. Zrovna ty kritické (menší formát, třeba u MDEK, vysoká cena) jsou pro potenciální kupující a možná i pro nakladatele mnohem přínosnější než všechny ostatní, které vycházejí ze zahraničních vydání. Protože to české kritizované, třeba i neprávem a ze škodolibosti, je to, o kterém se kupující rozhoduje, všechna pozitiva a negativa týkající se formy tak mají své opodstatnění a je na ostatních, jakou váhu kritice přisoudí.

Abych jenom obecně nepindal a dal konkrétní příklad, kde rozdíl mezi stáhnutou/originální a českou verzí může být značný, a může ovlivnit nejen prodej jednoho komiksu, ale prodej desítek komiksů dalších, tak ho dávám - Znovuzrození hrdinů DC. V české verzi jsou tři stránky, na kterých jsou poznámky k jednotlivým stranám příběhu, pak je tam ještě strana popisující, co to vlastně to Znovuzrození je, na co navazuje atd. Ne že by po přečtení těch vysvětlivek každý znal historii DC jako malou násobilku, ale rozhodně se v tom kratičkém příběhu díky vysvětlivkám čtenář neztratí (jak mnozí v komentářích píšou), dozví se o několika důležitých událostech, aniž by četl předchozí komiksy, navíc může díky vysvětlivkám dál hledat to, co s příběhem a s tím, co bude následovat, souvisí. Ty tři až čtyři strany mají na hodnocení příběhu a celého komiksu značný vliv a hodnotit jiné vydání než české, které tu vyšlo, nebo ho komentovat, může být velmi zavádějící a odrazovat mnohé od toho, aby se Znovuzrozením jako celkem vůbec začali. O tom, kolik hodnocení se týká českého vydání a kolik zahraničního můžeme spekulovat, stejně tak jak moc případná hodnocení zahraničního vydání ovlivnilo hodnocení celkové, ale asi by se nenašel nikdo, kdo by to české vydání kvůli těm vysvětlivkám hodnotil hůře. Z čehož by pak vyplývalo, že české vydání nemůže celkové hodnocení zhoršit, kdežto zahraniční může (může nerovná se musí).

image
Fry     16:01 08.06. 2019 image

brum brum: Já možná budu onen zmíněný admin, tak se k tomu taky vyjádřím ...

Nejde o to, jestli někdo četl českou, anglickou, nebo španělskou verzi. Stejně tak je i jedno, jestli někdo hodnotí třeba druhé vydání i když ho fyzicky nevlastní, protože tohle je zkrátka nevystopovatelné.

Sám jsem mnohdy četl anglickou verzi, nebo nedávno Mrtvej svět od Clowese v digitální verzi, protože jsem se k tomu zkrátka takhle dostal a čtu to tak jakchci já.

Chyba je v tom, když někdo úmyslně hodnotí jiné vydání daného komiksu jinak, jenom na základě toho, že se mu třeba nelíbí cena, nebo že bonusem je pouze galerie obálek, nebo podobné nesmysly.

Účelem není hodnotit jen to jedno konkrétní vydání na základě toho, pokud to dotyčný četl pouze v češtině a papírové verzi, a pokud neměl převrácené stránky, jako ostatní tak vlastně četl jinou verzi. Ne. Tady jde o to, aby se násilně nebortil systém jen na základě toho, že někdo schválně ubere na hodnocení kvúli toho, že ho to "nasralo".

image
Doppelganger_     09:22 08.06. 2019 image

Omnibus Donžona bych bral všemi dvaceti!

image
maco     09:06 08.06. 2019 image

Zdravim. Nechcete vydat suborne vydanie donjona? Dik

image
Fimi     23:37 07.06. 2019

No jak říkám, pokud komiks mám, zaskrtnu mám, pokud komiks mám v aj zaskrtnu četl jsem, nikoliv mám...

Auditorium

strana 7 z 1790    << < 1 2 5 6 7 8 9 10 11 1790 > >>

Přidat příspěvek do auditoria

Antispamová otázka


* povinné položky


Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Vydali jsme

Superman: Mír na Zemi

Pavlovský [07:56 26.06. 2019]
brum brum: Lepší než naopak, ne?


brum brum [18:48 25.06. 2019]
Napřed nalákáte lidi přes katalog na cenu 499 a pak to nabízíte skoro za polovinu v eshopu. :-)


Připravujeme

Wolverine: Starej dobrej Logan

Kukky88 [18:02 25.06. 2019]
Lenny: hele nevím co je nebo není podle tebe zbytečnost ale radši dam na svůj názor u tolika věci jsem slyšel “hele tohle nemusíš číst, hele tohle vlastně na nic nenavazuje” a vždy je to jinak takže když už by se náhodou....


Lenny [23:47 24.06. 2019]
Bendis je úplná zbytečnost, kdy zmatený Old Man Logan chodí po Battleworldu, a neví kde je. Lemire samozřejmě navazuje na Millara, akorát už je OML v Zemi 616 (protože Secret Wars)


Kukky88 [22:27 24.06. 2019]
Jako za mě víc Old Man Logana a nic nevynechavat a jestli na to ještě Lemire navazuje tak by bylo divné to vynechat


Feroš [20:40 24.06. 2019]
Jop,Lemire navazuje na Bendise,ale Bendisův komiks jsem v pohodě pochopil i bez znalostí Secret War,takže teoreticky...


Kukky88 [20:06 24.06. 2019]
Fimi: jo taky bych něco takovýho bral ale to se nedá vydat ve verzi TPB takže to asi u nás hrozit nebude....... a Crew tyhle velký věci nedělá....


Mýty 15: Růženka

Pavlovský [22:52 24.06. 2019]
Ne, bohužel se zasekl grafik. A navíc je tenhle díl zase fest špalek. Ale už se dělá finální redakce... tak to snad už půjde rychle.


Aktuality

Soudce Dredd 3

jozkasatanpunk [09:55 21.06. 2019]
Obrovské díky!!! Víc Dredda, víc 2000AD.


Pavlovský [20:58 20.06. 2019]
Zatím jsme rádi, že vychází tyhle novější a přece jen líp kreslený a zásadnější díly. To by musely prodeje ještě o dost stoupnout.


Modrá CREW

ffnovak [14:15 18.06.2019]
Já jsem pro vydávat pokračování komiksů, které již vyšli. Zjistíme aspoň jak dopadne celý příběh. Například ekho, nebo okko si zaslouží aby tam byli všechny komiksy. Nové komiksy jsou taky fajn, ale není nad to mít celý příběh všech komiksů co kdy byli vydány.


xflori01 [23:24 14.03.2019]
Mně se Orbital líbil, takže bych další díl uvítal. Čekal jsem sice, že to bude akčnější, a ne tak komornější, ale jinak se mi to líbilo. A to, že Legion vyhrál, mě nepřekvapilo. Vypadá to fakt dobře. Jen by bylo škoda, kdyby Jednorožec vypadl, když jen o 1 blbý hlas skončil v prvním hlasování za Orbitalem - a moc nevěřím, že v dalším hlasování proti dvěma novým novinkám vyhraje :(


lamahe [23:19 13.03.2019]
Hmmm...tak ten Nárek zrejme vypadol :( Ľudia sa tu vyjadrujú ohľadom nepokračovania rozbehnutých sérií. Ja som naopak za - Ekho, Okko a hlavne Orbital za mňa rozhodne áno.
Douglass [09:08 26.06. 2019]
Koupil bych toho nového Kolosálního Conana za původní cenu, kdyby někdo měl...

borsik@centrum.cz


farnhajt [21:21 25.06. 2019]
koupím pekelnou knižnici 1, nabízím 15 tisíc.

farnhajt@seznam.cz


klarasedlac [16:26 25.06. 2019]
Prodám Darkness kompendium 1 + 2, jen rozbalené, nečtené, leží mi v knihovně. Cena 5 tis. Kč a dohoda možná (nabídněte). Preferuji předání v Praze, Hostivice a okolí. klarasedlac@seznam.cz
Tokijský ghúl: Dny (light novel) (Fantasya)
Královská krev: Svatokrádežná svatba (Fantasya)
Tokijský ghúl 14 (Fantasya)Crwecon 2019
Crwecon speciál
Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž