crew.cz | auditorium

Auditorium


Auditorium

strana 6 z 1611    << < 1 2 4 5 6 7 8 9 10 1611 > >>
image
Fefty     15:52 07.04. 2017

monty.cl - no, já už to tu dál Crwi nechci zatěžovat tématem, které s ní moc nesouvisí - ale ano, komiksáci mají rádi série, čísla, sbírky apod. Poslední dobou takových lidí (např. kvůli UKK apod.) dost přibylo a komiksový trh se zvětšil (je to vidět i na množství toho, co vydává Crew). Starší díly Thorgala tu vycházely před skoro dvaceti lety, u různých vydavatelství a napřeskáčku (s odůvodněním, že jsou to samostatné příběhy, což podle mě není tak docela pravda) a díky tomu tady nikdy nevznikla "řada", jako je to běžné u jiných sérií - Thorgal tuhle šanci nikdy nedostal. Podle mě je to jeden (i když ne jediný) z důvodů, proč vždycky skončil ve výprodeji. Takže jsem doufal, že teď, když máme trh skoro čistý (skoro vše - kromě Albatrosích dílů - je beznadějně vyprodané.), osloví někdo i ty potenciálně nové komiksové čtenáře a vydá to nějak popořadě a smysluplně - tak, jak je úplně samozřejmé u jakýchkoli jiných sérií. Myslím si, že pokud bude cílit jen na tu skupinu, co si chce doplnit sbírku, kterou začala před dvaceti lety, tak to logicky musí skončit stejným neúspěchem - i kdyby si to každý z nich koupil (jakože nekoupí), tak to přece zase bude ve ztrátě a zase se to zastaví - protože kdo si koupí jako první knihu ze série něco, co má na hřbetě číslo 11? Ale už dost o tom :-)

image
monty.cl     15:28 07.04. 2017 image

fefty- takže jestli jsem tě dobře pochopil, rád bys, aby se třeba jednou za 10 let vydalo znovu všechno, co vyšlo a je nedostupné, aby to mohli noví mladí čtenáři začít číst? To by bylo príma, co? No ale pokud si to dobře pamatuju (přeci jen mi táhne na 40 a paměť už mi tolik neslouží :D), tak Thorgal vždy, snad až na jednu , dvě vyjímky skončil ve výprodeji, takže tady asi nehrozí, nějaké souhrnné vydání...

image
Dan Dare     14:59 07.04. 2017

Alexi: No, já myslím, že žádný vzorec na Evropu není. MDEK je jenom pro něco z Evropy (viz název série) a pochybuju, že kdyby Albatros (např.) vydal Zemi Qaa pohromadě ve velkém formátu, že by s ní udělal díru do světa. Dobrodružství Adely Blanc-Sec taky zařízli po první knize (tři příběhy pohromadě)- ta se alespoň svezla s filmem Luca Bessona. Ten způsob, jakým zase vydávají Thorgala - opět jednotlivé sešity - mi přijde celkem logický a ten výběr titulů nakonec taky. Možná se pletu, ale zas tak moc alternativ - u tak rozkouskované (u nás) a ještě ke všemu stále vycházející a živé sérii - mě moc nenapadá.

image
Alexi     10:04 07.04. 2017

Já feftymu rozumím a to mám ty sešity doma skoro všechny. Tohle už tu bylo hodněkrát. Oznámí se návrat, ohlásí se 3 sešity. Vydají se dva, pak se řekne, že to zase nefunguje a dá se to a x let k ledu. To je přístup kterej vydávání spíš brzdí než podporuje. Přitom Crew jim už našla vzorec na to jak tu evropu uchopit, MDEK jim funguje, Modrá Crew snad bude taky...je tak těžký se tím inspirovat? Jenže to by se o to musel někdo taky starat, cíleně si budovat základnu, dlouhodobě s tím pracovat a ne to jen metodou pokusu omylu flánout na pulty, jestli to teda teďko nepude.

image
Fefty     00:14 07.04. 2017

monty.cl - na "vyplnění mezery" čeká možná pár lidí ve věku 40 a víc, co si Thorgaly začali kupovat v 90. letech. Přeju jim to, fakt. Ale ti, co by jej rádi začali číst nějak rozumně (tj. popořadě), což jsou třeba lidi, co v tom roce 1999 ani nebyli na světě nebo četli sotva Čtyřlístek, tak ti mají k dispozici v obchodech díly 1-2 a pak 14-16 (což má možná aspoň trochu logiku, protože 14 dílem začíná nový cyklus). Čekal jsem ale, že budou pokračovat díly 3-13, které prostě nikde na trhu nejsou a logicky by pro současné čtenáře zaplnily tu dějovou mezeru. Případně že budou pokračovat dílem 17. Ale vydat 11-13, které jsou navíc druhou polovinou uceleného příběhu, je vůči obecnému čtenářstvu zhovadilost, která to celé vydávání nejspíš zase zazdí. Možná se mýlím a nikomu kromě mně nevadí kupovat si knížky odprostřed příběhu, sorry, mně to vadí. To je vše, howg ;-)

image
Radek Blacksad     23:40 06.04. 2017 image

Komiks THORGAL - dúfam, že všetci, čo ste pravidelne remcali, si tých Thorgalov teraz kúpite, aby sa to vydávalo aj ďalej a aby to nemusel zase Albatros kvôli slabým predajom zarezať.

Takže všetci povinne kupovať! ;)

image
Blokic     23:28 06.04. 2017 image

Jen pro upřesnění, základní řada Thorgala má v tuto chvíli skutečně 35 dílů, ovšem s ohledem na skutečnost, že se děj v posledních dílech úspěšně prolíná s dějem vedlejších sérií Kriss de Valnor a Louve a vychází ještě řada týkající se Thorgalova dospívání, dostáváme se v tuto chvíli na číslo 52 plnohodnotných alb... Běh na zatraceně dlouhou trať s nejistým výsledkem. Na druhou stranu všichni praví fanoušci Thorgala dobře vědí, že tenhle chlápek nikdy neumírá a vždy se vrátí, což nám systém vydávání u nás úspěšně dokazuje! :)

image
monty.cl     23:01 06.04. 2017 image

fefty - Nějak mi to hlava nebere- jak píšeš, všichni "fanoušci" tady dlouhodobě škemrají o Thorgala a když už jsou konečně! ohlášeny další části, tak je to zase špatně, protože vyjdou zrovna ty díly, které chybí pro dokončení rozdělaného cyklu? A odkud by to měli začít vydávat? Od konce? Mě to právě přijde systematické dost, že se vydavatel snaží zaplnit chybějící části, aby mohl případně chronologicky pokračovat dál... A kdo teda toho Thorgala pořád chce, když nemá ty díly, které už vyšly?

image
Thorgal     22:28 06.04. 2017

Takže níže někdo psal, že Lukostřelci se dají v pohodě koupit.Proč by to měli teda vydavat znova ? To už si nekoupí rovnou nikdo, jak to ani po 18 letech od vydání není vyprodané.Nemyslíš ? Země Qaa je něco jiného , ale jelikož už to tady také jednou vyšlo,tak s tím prodejem bych to moc růžově neviděl.Hodně lidí to má od Bbartu a nevěřím, že by si to koupili znova.Já určitě ne.

image
Dan Dare     22:16 06.04. 2017

Mně se sešity od Albatrosu líbí a troufám si tvrdit, že kdyby vydali jiné díly (např. ty, co následují po Vlčici), prodávaly by se zhruba stejně jako tenhle ,,dojezd'' Země Qaa. Navíc si myslím, že i od Tanatlokových očí se do příběhu dá naskočit bez toho, aby se čtenář úplně ztratil (stačí stručné shrnutí děje předchozího booku). Pro mě zatím nejlepší zpráva roku (už jsem to oslavil)..

image
Fefty     21:31 06.04. 2017

s přístupem "ber cokoliv a buď rád" nesouhlasím. Po Thorgalovi se tady volá dlouho a když na to má konečně někdo práva a odvahu vydat, tak začnou třetím až pátým díl pětidílné série? A řeknou "buď máš ty předchozí díly už patnáct let doma nebo to čti z půlky". A pak to stopnou, protože jim to takhle od poloviny příběhu nekoupím ani já, který jinak kupuje všechno? A budou zas říkat, že tu Thorgala nikdo nechce? A za to mám být rád? Přijde ti normální, kdyby začali třeba Harryho Pottera vydávat od třetí knihy a jednička s dvojkou nebyly na trhu? O žiletkách, o kterých se dobře ví, že je Češi nemají rádi, radši ani nepíšu ... prostě vidím to jako promarněnou příležitost a za mě je to škoda.

image
Thorgal     18:55 06.04. 2017

Já zase nechápu ty kritické ohlasy. Místo toho, aby jste byli rádi, že zde vyjde po 6 letech další Thorgal slyším jen samé fňukání.Já se naopak těším a děkuji za každou Evropu. A Thorgala zvlášť.

image
RiP     18:16 06.04. 2017

Jo, děti, do těchhle věcí já svým nakladatelům nekecám, protože to je jejich podnikatelské rizoto, ne moje... Čistě osobně bych byl taky radši za nějaký pěkný vypasený komplet, ale po těch všech patáliích a letech jsem z duše rád i takhle. I když je to první případ v mé praxi, kdy jsem skončil v půlce fabule v roce 2004 a plynule pokračoval v překladu v roce 2017 :-)

image
Alexi     17:48 06.04. 2017

Taky nechápu, proč když už se do toho někdo pouští nevydává evropu v podobném formátu jako MDEk. Snad se už dlouho ví, že tady na mikrotrhu sešitovky prostě nefungujou. Jsme národ booků a evropská "alba" nejsou nic jiného než přerostlé sešitovky.

image
VanTom     15:53 06.04. 2017

Tak zrovna čtyř-pětidílná "Země Qaa" by jako celek v MDEKu vyjít mohla, upřímně jsem v to i dost doufal.

Jinak za mě super, Thorgaly od Crwe i BB/artu mám všechny a za dokončení této ságy budu Albatrosu blahořečit!!

image
rrr     12:53 06.04. 2017

tomas-ty jsi opravdu mymo!!!
Jak by to mohlo v mdek asi vyjít ? Když to má 35 dílů a stále vychází.

image
tomas     12:32 06.04. 2017

Len nechápem prečo sa take veci ako thorgal nemôžu vydat ako komplet v mdek... To by som kúpil aj ja... Inak je to mymo mňa..

image
Dan Dare     12:07 06.04. 2017

Výhrady jsou mi jasný: já to beru čistě sobecky. Tři díly jsou víc, než ještě nedávno kdokoliv čekal a upřímně řečeno čekat nějakých deset let než se řada chytne a dovydají tyhle zbylé díly by se mi moc nechtělo. No prostě Thorgal. Ber, nebo nech být..

image
Martin     11:42 06.04. 2017

Lukostřelci se dají ještě v pohodě sehnat.Např.Minotaur, nebo Arkham.
Jinak za mě spokojenost,že konečně budou chybějící díly 11,12,13 vydané.Lepší něco než nic.

image
Pavlovský     09:02 06.04. 2017 image

Tohle je přesně ten problém, který nastane, když přeberete rozjetou sérii po jiném vydavatelství. Buď to vydáte znovu "od začátku" - čímž ovšem na prvních knihách budete fest prodělávat (v případě Thorgala asi ještě víc, než proděláváte normálně) a pokud pracujete ve firmě, která má nějaké účetní oddělení kontrolující výsledky, může se stát, že řadu okamžitě vyděšeně zastaví. Nebo začnete vydávat nové díly... ale pak se zase nebudou chytat noví čtenáři a v podstatě se budete muset spoléhat pouze na lidi, kteří si to kupovali někdy před deseti lety. Což taky není zrovna ideální.

Auditorium

strana 6 z 1611    << < 1 2 4 5 6 7 8 9 10 1611 > >>

Přidat příspěvek do auditoria

Antispamová otázka


* povinné položky


Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Joe Golem [2]

Secret Wars: Agents of Atlas [0]

Fistful of Blood [0]

Switch [0]

Mythic [0]


Aktuality

Modrá Crew 3: Okko - už je venku!

Sirius.svk [22:42 28.04. 2017]
Darker len si zle hľadal majú tam ennisa https://www.gildia.pl/szukaj/osoba/garth-ennis


Darker [20:57 28.04. 2017]
Tak jsem koukal na ty polské stránky a jen tak namátku jsem zkusil pár sérií komiksů. Tak v některých jsou hodně napřed a docela jim závidím (Thorgal, Tokijský Ghůl, apod.), ale že tam skoro vůbec nemají třeba Ennise, ta....


Gmork [13:41 28.04. 2017]
Radek:Můj poslední comment k Okku. Mám přečteno všech pět cyklů, a je pořád stejně dobré. Pokud se ti líbil první cyklus, budou se ti určitě líbit i ty další. Jestli to nemůžeš vydržet, až to vydá Crew, tak zkus ty polák....


Sirius.svk [12:02 28.04. 2017]
prišli mi všetky na rovnakej úrovni. Neviem ako 5 kniha tu som nečítal


Radek Blacksad [10:13 28.04. 2017]
Ako je to s kvalitou ostatných cyklov Okka? Je to stále lepšie alebo aspoň také dobré ako tento prvý? Gmork alebo hocikto kto ich čítal.


Crwecon 2016 skončil - ať žije Crwecon 2017!

micha [10:26 27.04. 2017]
Aha, díky.


Vydali jsme

Muži hněvu

Alfi [21:15 26.04. 2017]
Skalpy sú naozaj skvostné, posledne vydany diel (6.) ma totálne odrovnal


Charvos [19:55 26.04. 2017]
Spise zkus prvni dva, z toho prvniho jsem taky nebyl zrovna moc odvareny jak vychazel v crwi


Radek Blacksad [18:07 26.04. 2017]
Pavlovský - Skúsim teda aspoň ten prvý diel, keď už je na to aj tá pekná zľava.


Pavlovský [17:50 26.04. 2017]
Skalpy jsou výborné... ale jako u každého komiksu, záleží vždycky jen a jen na tobě a na tvém vkusu.


Modrá CREW

Pastnačaj [17:55 28.04.2017]
ad více MC: Mně stav vyhovuje, 4x do roka je dobrý tempo. Na další věci, které byly v MC videu, asi jen tak nedojdou... Na druhou stranu komiksy čtu pomalu, takhle se mi to nebude příliš moc hromadit. Secret services a Rapaces mě nezajímá. Projekt MC nově začal, ještě bych počkal tak rok, dva, a pak uvidím, co všechno se dostane ještě do výběru, pak bych třeba přešel ke čtení v původním znění.


jarda13 [07:59 28.04.2017]
Zdravím. Jak to tady pročítám, měl bych návrh. Hodně lidí chce MC 6x ročně. Vydavatel říká, že to technicky nezvládne (nebo je za tím obava, že 6x ročně x cena by odradila předplatitele ?). A co udělat takto: 1) kdo vyhraje, vyjde 2) druhý postoupí do dalšího kola + novinky v nabídce 3)třetí, čtvrté místo nabídnout fanouškům formou předobjednávek → pokud se jich sejde dost (určí si vydavatel, kolik je potřeba předplsatitelů, aby mohl vydat) vyjdou, pokud ne definitivně končí. Konkrétní příklad: teď zvítězí Orbital, nebo Joh D.S.→první vyjde, druhý do dalšího souboje a Sacret Service + Rapaces nabídnout čtenářům formou předobjednávek. Já bych si třeba rád přečetl oba posledně zmíněné, ale vím, že nemají prakticky šanci. Takhle by ji dostali. Navíc by se splnilo i přání fanoušků, kteří volají po více evropských komiksech. Co vy na to lidi ? A co vy na to p. Pavlovský? Hlasujte, debatujte, nebo mě pošlete do zádele, ale komiksy mám rád a Evropy je opravdu málo . Sorry, že je to delší text, než běžná komiksová bublina...


Radek Blacksad [11:34 27.04.2017]
Sirius - Rapaces majú 4 časti a všetky majú viac ako 50 strán, zabrali by teda 2 čísla MC. Orbital má zatiaľ 7 častí a bude to tiež v 2 číslach MC, lebo sa vydajú 4 časti z Orbitalu. Už chápeš? :D
TonyT [16:25 28.04. 2017]
Prodám Batman Ticho Omnibus brožované vydání 2012. 1000 Kč.


OldPetr [14:32 28.04. 2017]
Prodám vyšší nabídce:

MDEK – BLACKSAD
vázaná verze
MDEK – BORGIA
vázaná verze

1.vydání LOBO vers. MASKA
(modrá crew)

sezam98@post.cz


koudak89 [10:40 28.04. 2017]
Prodám pouze jako komplet:

Preacher 4 - 10 (jednou čtené)
Cena: 2700,-
Nejlépe v Brně.
Bílý láma (Comics-blog.cz)
Modrá Crew 1: Ekhö 1-2 (fandom.sk)
Živí mrtví 19: Válečné bubny zní (Fantasy Planet)Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž


Banner

Doporučujeme

Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Banner Animefest.cz topzine.cz batman.cz batman.cz between-us origami_ikonka.gif nafilmu.cz www.comicscity.cz/ www.komiksfest.cz/ vlcibouda.net/ www.lacultura.cz www.nerdi.cz Kulturio.cz