crew.cz | auditorium
Katalog komiksů CREW 2019 (PDF verze ke stažení)

Auditorium


Auditorium

strana 6 z 1790    << < 1 2 4 5 6 7 8 9 10 1790 > >>
image
Lenny     22:31 09.06. 2019 image

Bude Catesův Thanos? Výtečně!

image
Fry     21:50 09.06. 2019 image

A ještě poslední komentář k tomu 1602, kdyby daný uživatel napsal, že změnil názor, až že se mu komiks nelíbil, dal 2* a stejně tak by změnil své hodnocení u UKK verze, vůbec bychom se nad tím nepozastavili. Tady šlo jen o to záměrné snižování hodnocení za účelem poškození celkového hodnocení.

image
Fry     21:48 09.06. 2019 image

brum brum: Já tady vystupuji čistě za sebe, o žádné ohánění tituly tady nestojím. U toho 1602 jsem zasáhl dle mého oprávněně, dotyčný napsal komentář a dal hvězdičky jen na základě svého dojmu k druhému vydání.

Já jsem ke konci minulého roku hodnotil prvního Aquamana z Rebirthu pouze na základě toho, že jsem ho četl v originále, který mám podepsaný autorem. Nemyslím si, že je nutné hodnotiti čistě jen českou verzi úplně stejné knihy kterou mám v originále.

V každém případě si ale myslím, že lidi databázi v aktuálním schématu používají dobře ... to že jednou za rok je nějaký incident viz. 1602 je zcela normální a popravdě mě překvapuje, že něco takového neřešíme třeba každý měsíc.

Na jednu stranu asi dobře, na druhou stranu to ukazuje to, že když se jednomu uživateli řekne "tímto směrem bychom nechtěli aby databáze fungovala", tak se na to nabalí přesně takoví uživatelé jako jsi ty a začneš mě tady poučovat o tom jak by se vlastně mělo hodnotit a že když jsem si přečetl něco digitálně, nebo nedej bože v jiné jazykové úpravě, tak vlastně porušuji to, co jsem dříve napsal.

Kdybychom selektovali lidi pouze na základě toho, jestli mají českou verzi, tak bychom od nich museli ke každému hodnocení požadovat snad fotografii, lépe video, že danou verzi opravdu vlastní a nehodnotí tak českou verzi na základě zahraniční.

Tohle ale není ten problém, který bychom měli řešit.

Fimi běžně hodnotí věci, na základě toho, že to četl v originále a podle mě žádné pravidla neporušuje. Hodnotí dílo, nebo jak mě tady taháte za slovíčko "produkt" a nesnižuje, nebo nezvyšuje hodnocení na základě formátu provedení.

Jinak by klidně mohl napsat "četl jsem to v originálu v deluxe verzi, ale v česku to vyšlo pouze v paperbacku, navíc bez lentikulární obálky, takže komiks sice fajn, ale 2*" ...

image
brum brum fandící Nizozemsku     21:18 09.06. 2019

J. II, já pochopil, že tím myslí to dílo, taky proto jsem poté, co jsem reagoval na ten produkt, který zmínil, vztáhnul reakci i na obsah, na to dílo, a nechal jsem to pro jeho dobro být. Že jsem pak byl poučen ohledně toho, co ten produkt je, beru jako zábavný bonus, který mě dělá usmívajícího (anglicky umím dokonale).

Fimi, takový komentář pořád řekne o produktu (:-D) víc než komentář hodnotící zahraniční vydání, které obě složky produktu (obsah, forma) nezmíní.

Jsem měl za to, že hodnocení zahraničních vydání nebo stáhnutých komiksů se na comicsdb toleruje, aby se těch pár lidí, kteří tam chodí komentovat, nenaštvalo, taky proto, že když to nenapíšou do komentáře, tak to nikdo nezjistí. Že to je ale až tak časté, že to ještě bude admin hájit (dost neobratně), to jsem nečekal.
Databáze jako databáze, co všechno u nás vyšlo, kdo překládal, kdo vydával atd., je ale skvělá, v tomhle je to skvělý počin. A kdyby lidi fakt hodnotili hlavně to, čeho se databáze týká (u nás vydané komiksy), což je ale hlavně věc uživatelů, tak by byla bez chybičky.

image
Pavlovský     21:17 09.06. 2019 image

Co se týče Parkera, tak na příští rok už nějaké libůstky máme, takže zatím ne. Možná časem. Ale problém je, že ten zájem byl fakt tam minimální, že to ubilo i naše věrozvěstské ambice.

A Strážci galaxie... jedeme pořád dál, takže pokud série cestou neumře, tak se ke Catesovi dostaneme. Ale příští rok to nebude. Ostatně, příští rok vydáme dalšího Thanose, kde se objeví postava, která pak do Strážců přejde. Takže by to ani nešlo.

image
Fry     21:11 09.06. 2019 image

brum brum: Ještě k tomu provedení - ano, neříkám, že to nikdo nemůže zmínit, nebo nějak komentovat, taky se mi většinou nelíbí třeba obálka, protože je jiná od té zahraniční atd. nicméně do hodnocení samotného komiksu by se to v nejlepším případě promítnout nemělo, protože to o tom, zdali je ten komiks dobrý, nebo sračka neříká vůbec nic :)

image
Fimi     20:45 09.06. 2019

J jak se ptám?

No momentálně je skutečně hodně chválen Immortal Hulk, Venom od Catese a strážci galaxie od Catese. Dám ruku do ohně za to že tu příští rok alespoň jedna z nich vyjde

image
J. II     20:30 09.06. 2019

kukky - proč se neptáš jako fimi?

image
J. II     20:25 09.06. 2019

Produkt je obsah díla. Tady je někdo extrém přes termity :)))

image
Kukky88     20:25 09.06. 2019

Zdravím Crew měl bych par dotazu na vás - jak to vidíte se serii Parker ano vím ze se to neprodavalo ale je to skvělá série a nebo co třeba udělat Kickstarter (ano vím ze to byla fuska u Zabijacky ale přece to vyšlo) dovydat tím celou serii najednou a nebo udělat vydání komplet ve formě Martini Edition?? Je skoda této série a nejsem určitě sám kdo by o ni měl zájem.

Našel jsem serii The Immotal Hulk od Marvelu která vypadá hodně dobře co vy na to třeba příští rok ji vydat u nás?? Kdyz už jste se u nas dali do vydavani Marvelovek. Díky za odpovědi

image
Fimi     19:23 09.06. 2019

Už jen čekám komentář na Comicsdb ,, je to sice sračka, ale ta vazba je perfektní, překlad skvělý, a proto dávám pět hvězd"

image
brum brum     18:27 09.06. 2019 image

Fefty, i když jsem to rozdělení nadhodil, tak si teď nemyslím, že by to byl až tak dobrý nápad, protože by nejspíš docházelo k zařezávání čs. vydání, protože je spousta expertů, kteří mají problém napsat krátký odstavec bez gramatické (ne pravopisné, gramatické) chyby, který by nevypadal jak od žáká z pomocné školy, s chápáním jednoduchého textu jsou na štíru, ale co umí dokonale je stáhnutí komiksu v anglině, kterou samozřejmě ovládají na rozdíl od češtiny dokonale, nebo si to alespoň myslí, a srovnání čs. vydání a zahraničního bublinu po bublině a tam, kde vidí rozpor, protože překladatel není guma a má na rozdíl od takových expertů cit pro češtinu, takže nepřekládá doslovně, ale tak, aby to bylo česky, bude řvát, že překladatel je blb a české vydání překladem hrozně utrpělo.
(To není narážka na kohokoliv tady, kteří překlad zmínili, ani na tomalakise z diskuze ke Kastě, ale je to docela dlouhé souvětí, to jo.)

Jak z názoru, že na databázi je to někdy podivné, protože lidé hodnotí něco jiného, než k čemu se hodnocení vztahuje, vznikne taková krásná diskuze, navíc s navrhnutím řešení, které navrhující sám zavrhne, viďte?

image
Fefty     17:10 09.06. 2019

Brum brum: Je to fakt, dost lidí se o provedení zajímá a pár (vesměs pořád těch samých) lidí tohle řeší. Viz všechny spory např. o tom, že TPB jsou na houby, smysl mají jen deluxky, Evropa musí být jen ve velkých formátech apod. Pro mě tohle tak důležité není, dávám důraz na obsah a jen názory na něj v recenzích hledám. Pokud mám pochybnosti o provedení, jdu si to osahat sám do obchodu. Ale pochopil jsem, že speciálně u komiksů tohle lidi mají často jinak, proto by možná u tohohle zboží fakt stálo zato i v hvězdičkách odlišit, jestli se hodnotí obsah nebo provedení. Směšovat to při hvězdičkování je zavádějící, protože pak se z počtu hvězdiček člověk nic nedozví (snížilo hodnocení dílo samotné nebo provedení?). Souhlasím, že v textové části se tohle dá rozdělit- a na comics db to takhle často je - viz např. hned první komentář u toho Batmana: Rok jedna: "Kromě kvality paperbacku jde o skvělý komiks, s hezkou kresbou a dobrým scénářem." Tomu rozumím, ale z hvězdiček nepoznám, jestli kdyby se mu to nerozpadlo, tak by dal 5 místo 4... tohle jediný mě na tom směšování kvality díla a provedení mrzí. Jinak OK.

image
brum brum     16:52 09.06. 2019 image

Fry, ne, o tom, že všichni, co čtou komiksy digitálně z tohu nutně musí vít špatný prožitek jsem nepsal. Ale o digitálním komiksu a požitku tam něco padlo, to zase jo. (A v tom dalším jsem psal opět o něčem podobném, ale zase ně o tom, že všichni musí mít špatný p(r)ožitek.)

Ani o žádných skupinách jsem nepsal. Věřím, že dig. komiksy jsou dělané dobře, ono na tom zdigitalizování není nic zas tak složitého, taky jsem pár těch dig. komiksů viděl a četl, ale vím, že spousta lidí ty dig. komiksy čte jinak, než jak by je číst měli, což pak narušuje třeba tu dynamiku vyprávění.

Nejde o to, kdo co četl, nebo nečetl v dig. vydání, zda to je špatně, nebo dobře, zda to čte tak, jak se to číst má, ale o to, že hodnotit takové vydání tam, kde jde o české tištěné vydání, je hodnocení něčeho jiného.

Ohledně hodnocení dig. komiksů nejen tvého, ale všech ostatních, si neodpustím rejpnutí zkopírováním tvého komentáře na databázi ohledně smazání hodnocení u 1602:
Nicméně by neměl hodnotit verzi, kterou nemá a ani vlastnit nechce, jak sám ve svém příspěvku zmiňuje.

Ti ostatní teda tu verzi, kterou nemají, hodnotit mohou? Jestli se ten systém nebortí ne kvůli jednomu hodnocení, ale kvůli tomu, že ten systém tam tak nějak neexistuje. :-D

image
brum brum     16:36 09.06. 2019 image

Fefty, kvalitu papíru jsou lidé schopni posoudit sami, ale až ve chvíli, kdy ten komiks mají v ruce. Komiks nebudou mít v ruce dřív, než si ho koupí, pokud se nemohou podívat v knihkupectví, což ne vždy jde. Nemluvě o objednávání z eshopů. Cenu samozřejmě taky zhodnotí sami, ale nezhodnotí cenu v poměru ke kvalitě komiksu a k provedení, když o provedení zatím nic nevědí.

Fefty, hodnocením komiksu se rozumí i hodnocení slovní v komentáři, pokud se to někomu rozpadá, tak to do toho komentáře může napsat tak a je to právě ten důvod, proč by lidé měli hodnotit a komentovat české vydání, protože při čtení jiného vydání zkušenost s kvalitou PROVEDENÍ nemají (ty bys bez té jejich zkušenosti s čs. vydáním vůbec nevěděl, že se to někomu rozpadá) a nemůžou to do toho komentáře napsat, což potvrzuje to, co tu pořád píšu - takové hodnocení a komentář jsou pro potenciálního kupujícího k ničemu, protože o příběhu se dozví ze všech ostatních komentářů (případně na zahr. webech), ale o provedení jen od toho, kdo ten komiks opravdu má nebo aspoň držel v ruce.

Že by provedení lidi nezajímalo, nebo že by nehodnotili, jak tu píšou, není pravda, protože by se pak na to provedení pořád neptali a nediskutovali ho. Jenom tady padají dotazy na to, zda se plánuje u komiksů pevná vazba, zda bude limitované vydání se speciální obálkou, jaký typ papíru bude použit, kolik komiks bude stát, sem tam i kdo bude překládat, jak se budou překládat postavy a jiná vlastní jména, a to všechno ještě předtím, než samotný komiks vůbec vyjde.

Překlad už vydaných komiksů se řeší na databázi, v komentářích, v diskuzích, tady zrovna taky někdo psal o překladu Metabaronů. Nedávno tu někdo nadhodil, že mu chybějí u Stranger Things bonusy. Nic z toho se netýká samotného příběhu, kresby, vše je provedení, které má v režii český nakladatel a které určuje, jak bude české vydání vypadat.

Dotazy a zájem ohledně provedení ukazují že je provedení zajímá, když je to zajímá, tak to promítají i do hodnocení, ať si to někdo uvědomuje, nebo ne. Provedení hraje roli při vnímání komiksu, dobré provedení (barvy, papír, vazba, která nekomplikuje čtení atd.), které je až na výjimky u všech komiksů, které ta hlavní nakladatelství u nás vydávají, umocňuje obsah, špatné provedení, dělá opak a odradí i od dobrého komiksu. Čtení dig. vydání se nikdy komiksu na papíře vyrovnat nemůže. Čtení komiksů po jedné stránce, nebo čtení po dvou s posouváním dvoustránky myší nahoru a dolů, doprava a doleva, nejde dohromady s panelovou kompozicí a narušuje dynamiku a všechno to, o čem se píše v teoretických knihách o komiksu. Čtenář pak vnímá komiks jinak než jak by měl v ideálním knižním případě. To se odrazí v hodnocení jednotlivce, které pak to výsledné hodnocení ku..í a českým vydáním škodí, tu více, tu méně. Nikdo nikdy nehodnotí jen komiks, příběh a kresbu, vždy se tam promítá to, jak mu byl ten komiks předložen, to nelze oddělit.

image
Fry     16:26 09.06. 2019 image

brum brum: Zdá se mi to, nebo jsi teď napsal, že všichci, co čtou komiksy digitálně z tohu nutně musí vít špatný prožitek ?!?

Co je tohle zase za nějakou seleltavi určité skupiny na úkor jiné? Věř nebo ne, ale v dnešní době jsou i digitální komiksy dělány tak, aby jsi měl prožitek dobrý, mnohdy i lepší, neź u knihy, kde se ti ve středu stránky musí nutně spojovat k sobě.

Já ani ne týden zpět četl digitálně Mrtvej svět, protože než mi přijde tištěná verze, čekal bych možná pěkně dlouho. V každém případě se necítím nijak ochuzen, že jsem to četl právě digitálně.

image
brum brum     16:12 09.06. 2019 image

Doppelganger, je to nesmysl i proto, že u toho filmu jde v tom případě o to, jak je film sledován, nikoliv jak je vyprávěn, což je třeba případ rozdílu mezi čtením komiksu v knize a pak v dig. podobě po jedné stránce nebo po dvou, kdy čtenář posouvá obraz myší sem a tam, protože se mu na displej ty stránky nevejdou, což se běžně děje.

Komiks čten digitálně tímto způsobem je něco podobného, jako by u filmu sem tam vypadl obraz, pasáže s častými střihy kvůli tempu se zpomalily, pasáže, kde střih skoro není a hraje hudba kvůli napětí, se zrychlily a obraz začal problikávat. Diváci by věděli, co se ve filmu děje, o čem film byl, ale asi by i tak ty závady všem vadily, protože to je rušivé. Rušivé to je proto, že si to divák uvědomuje, dokáže to rozeznat, protože má povědomí o čase, pohybu. U komiksu žádnou takovou pomůcku nemá, komiks je statické médium, ale nejsou to jednotlivé obrazy, je to příběh, má svou dynamiku a měl by být čten tak, jak být čten má, bez zpomalování, bez rušení, to se u čtení dig. komiksu moc neděje. Pak to samozřejmě ovlivňuje požitek z toho komiksu, aniž by si to ti lidé uvědomovali. Pak se to odrazí i v hodnocení a ten papírový komiks na to doplatí.

image
Fives     14:39 09.06. 2019

Bude sa dať na Crwecone platiť kartou?

image
Lenny     11:47 09.06. 2019 image

Jen pro upřesnění - "fuj paperbackem" jsem myslel nekvalitní kus, co se rozpadne - jinak proti TPB vůbec nic nemám. Neříkám, že to u každého komiksu mění hodnocení, ale ignorovat to prostě nejde. Když si z poslední doby vemu třeba Oči kočky, číst je digitálně nebo v malém formátu v TPB, dojem (a hodnocení) je úplně jinde. Taky strhnu hodnocení komiksu, co je příšerně přeloženej.

image
Fefty     11:47 09.06. 2019

Naštěstí většina lidí fakt asi hodnotí spíš dílo, protože jinak by třeba původní Batman:Rok jedna, který se rozpadl snad úplně každému, byl bez hvězdičky - ale má 4,6 :-))

Auditorium

strana 6 z 1790    << < 1 2 4 5 6 7 8 9 10 1790 > >>

Přidat příspěvek do auditoria

Antispamová otázka


* povinné položky


Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Vydali jsme

Superman: Mír na Zemi

Pavlovský [07:56 26.06. 2019]
brum brum: Lepší než naopak, ne?


brum brum [18:48 25.06. 2019]
Napřed nalákáte lidi přes katalog na cenu 499 a pak to nabízíte skoro za polovinu v eshopu. :-)


Připravujeme

Wolverine: Starej dobrej Logan

Kukky88 [18:02 25.06. 2019]
Lenny: hele nevím co je nebo není podle tebe zbytečnost ale radši dam na svůj názor u tolika věci jsem slyšel “hele tohle nemusíš číst, hele tohle vlastně na nic nenavazuje” a vždy je to jinak takže když už by se náhodou....


Lenny [23:47 24.06. 2019]
Bendis je úplná zbytečnost, kdy zmatený Old Man Logan chodí po Battleworldu, a neví kde je. Lemire samozřejmě navazuje na Millara, akorát už je OML v Zemi 616 (protože Secret Wars)


Kukky88 [22:27 24.06. 2019]
Jako za mě víc Old Man Logana a nic nevynechavat a jestli na to ještě Lemire navazuje tak by bylo divné to vynechat


Feroš [20:40 24.06. 2019]
Jop,Lemire navazuje na Bendise,ale Bendisův komiks jsem v pohodě pochopil i bez znalostí Secret War,takže teoreticky...


Kukky88 [20:06 24.06. 2019]
Fimi: jo taky bych něco takovýho bral ale to se nedá vydat ve verzi TPB takže to asi u nás hrozit nebude....... a Crew tyhle velký věci nedělá....


Mýty 15: Růženka

Pavlovský [22:52 24.06. 2019]
Ne, bohužel se zasekl grafik. A navíc je tenhle díl zase fest špalek. Ale už se dělá finální redakce... tak to snad už půjde rychle.


Aktuality

Soudce Dredd 3

jozkasatanpunk [09:55 21.06. 2019]
Obrovské díky!!! Víc Dredda, víc 2000AD.


Pavlovský [20:58 20.06. 2019]
Zatím jsme rádi, že vychází tyhle novější a přece jen líp kreslený a zásadnější díly. To by musely prodeje ještě o dost stoupnout.


Modrá CREW

ffnovak [14:15 18.06.2019]
Já jsem pro vydávat pokračování komiksů, které již vyšli. Zjistíme aspoň jak dopadne celý příběh. Například ekho, nebo okko si zaslouží aby tam byli všechny komiksy. Nové komiksy jsou taky fajn, ale není nad to mít celý příběh všech komiksů co kdy byli vydány.


xflori01 [23:24 14.03.2019]
Mně se Orbital líbil, takže bych další díl uvítal. Čekal jsem sice, že to bude akčnější, a ne tak komornější, ale jinak se mi to líbilo. A to, že Legion vyhrál, mě nepřekvapilo. Vypadá to fakt dobře. Jen by bylo škoda, kdyby Jednorožec vypadl, když jen o 1 blbý hlas skončil v prvním hlasování za Orbitalem - a moc nevěřím, že v dalším hlasování proti dvěma novým novinkám vyhraje :(


lamahe [23:19 13.03.2019]
Hmmm...tak ten Nárek zrejme vypadol :( Ľudia sa tu vyjadrujú ohľadom nepokračovania rozbehnutých sérií. Ja som naopak za - Ekho, Okko a hlavne Orbital za mňa rozhodne áno.
Douglass [09:08 26.06. 2019]
Koupil bych toho nového Kolosálního Conana za původní cenu, kdyby někdo měl...

borsik@centrum.cz


farnhajt [21:21 25.06. 2019]
koupím pekelnou knižnici 1, nabízím 15 tisíc.

farnhajt@seznam.cz


klarasedlac [16:26 25.06. 2019]
Prodám Darkness kompendium 1 + 2, jen rozbalené, nečtené, leží mi v knihovně. Cena 5 tis. Kč a dohoda možná (nabídněte). Preferuji předání v Praze, Hostivice a okolí. klarasedlac@seznam.cz
Tokijský ghúl: Dny (light novel) (Fantasya)
Královská krev: Svatokrádežná svatba (Fantasya)
Tokijský ghúl 14 (Fantasya)Crwecon 2019
Crwecon speciál
Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž