crew.cz | auditorium
Katalog komiksů CREW 2018 (PDF verze ke stažení)

Auditorium


Auditorium

strana 6 z 1746    << < 1 2 4 5 6 7 8 9 10 1746 > >>
image
Fimi     09:03 21.11. 2018

Pavlovský tak jsem asi slepý ale já Mezi řádky nevidím. Možná jen neumím číst mezi řádky, jak tu někdo zmínil...nebudou příští dvě knihy poslední už? Sakra Skalpy končí, Mezi řádky se blíží konci...co přijde potom?

image
brum brum     02:06 21.11. 2018 image

Že nejde o národnost u toho Grise, ale o věk, mi došlo se zpožděním.
Po přečtení pár stránek Larse tipuji, že za tím pseudonynem je tatáž osoba, která píše jako Robert Fabian sci-fi. Oba mají skvělá hodnocení na DK a legii/pitavalu, masy je zbožňují, u obou mám pocit, že chtějí být hrozně ostří a nekompromisní, ale ani jednomu to nevěřím, je to moc nucené.

Když se probírá noir/detektivka, mně se líbily všechny kraťasy Johnnyho Nema v Crwi a teď zjišťuju, že u Titanu vyšel komplet v útlé knížce (teď se dá sehnat za necelých pět liber), mohlo by to někdy vyjít v Crwi?

image
brum brum     00:42 21.11. 2018 image

Daniel Gris je podle DK Čech. Sám tam o sobě píše:
Pod maskou DG je monstrum. Nechtějte znát. Čtěte.

Ten je ještě tvrdší než tvrdý! :-D

Na FB Mezi řádky nejsou vidět ani bez přihlášení.
Takhle to bude vypadat s Článkem 13. Cenzura bude, víc vám neřeknu!

image
rooty     00:34 21.11. 2018 image

P. Pavlovský - já tam rovněž nevidím příspěvek na Mezi řádky. Dnes, potažmo včera máte 2 příspěvky. Jeden na novou Netvoru, druhý s odkazem na recenci na nové Mýty? Kde udělali soudruzi z Crwe chybu? :-)

image
Pavlovský     00:30 21.11. 2018 image

Pořád tam není nic vidět? Já se koukal a mám to tam... ale zlobí tam obrázky, facebook mi tam cenzuruje obrázky, protože je tam na nich text.

image
Pavlovský     00:24 21.11. 2018 image

Killing Joke: Koukal jsem se na toho Grise, Říkají mi Lars... a nezvládl jsem přečíst víc než pár stránek. Přišlo mi, že se autor snaží psát děsně tvrďácky, jako by to byl pseudonym nějakého šestnáctilého Čecha. Kutschera jsem viděl jako seriál Babylon Berlin (což je podle jmen ono, nepletu se?). Ostatní jsem si zadal že bych měl zkusit sehnat. (Já jinak své tipy házím na svou stránku na FB)

image
brum brum     23:40 20.11. 2018 image

Protože neumíte číst mezi řádky! ;-)

image
Fry     22:48 20.11. 2018 image

Já tam taky nic nevidím :)

image
Radek Blacksad     22:14 20.11. 2018 image

Pavlovský - To je ale odkaz na recenziu a nie Edičný plán :) Udržují si Mýty stále vysokou laťku? To vám prozradí recenze na Dětech noci!

image
Pavlovský     22:10 20.11. 2018 image

Fimi už to tam dávno je. Dneska jsem dal Mezi řádky.

image
Fimi     21:38 20.11. 2018

Pavlovský dnes nic nového na příští rok?

image
brum brum     19:30 20.11. 2018 image

Stejná pravidla jako pro potraviny u knih neplatí, protože žrát člověk musí, číst nikoliv, ale v marketingu, podpoře prodeje atd. to je stejné.
Mám pocit, že u Cesty do pekel od CC měli štempl přímo na obálce a nešlo to sloupnout, to je odporný hnus. Decentně řešili informaci o Hugovi a Nebule u Polarisu.
Líbilo se mi "Pro čtenáře s maturitou", nebo žluté pruhy u Ghost in the Shell. Kdybych nevěděl, o co jde, tak z toho pruhu se dozvím, že jde o zásadní dílo a že u nás ještě nevyšlo. S "bestsellery" a "podle filmu" to zkouší často, tak by mě to nechalo chladným, ale něco originálního spíš upoutá mou pozornost. Hlavně aby to šlo sundat nebo to nepůsobilo rušivě.

KillingJoke: Mně se docela líbí. Ale já se kresbou moc neřídím, pokud mě to vyloženě neodpuzuje, a na první dojem se snažím nedat, protože to je u komiksu dost ošidné. Kresbu pak hodnotím po přečtení podle toho, jak moc se k příběhu hodí, nebo nehodí.

image
KillingJoke     18:49 20.11. 2018 image

*...ale zkusím to přečíst.

image
KillingJoke     18:47 20.11. 2018 image

brum brum: Přiznám se, že jsem toho Mika Hammera ještě nečetl, ale mám jej doma v počítači. Tak tomu ještě dám šanci. Mě se právě nelíbí ta kresba, proto jsem napsal, že je to hrozné. Přijde mi to moc vyumělkované, jak z módního časopisu, každá postava vypadá jak Barbie a Ken. Je to takové bez života a hlavně bez noirové atmosféry, kterou má Parker naopak na kýble! A na Cookovu kresbu a cítění retra nedám dopustit. Takový autor už tu nikdy nebude. Lehce se mu přibližuje Victor Santos, jeho Rashomon je parádní historická detektivka, pak samozřejmě Sean Phillips a Frank Miller v Sin City tu atmosféru taky umí, o kresbě v Blacksadovi nemluvě. Ale z toho Hammera to prostě necítím, ale to přečíst.

image
brum brum     17:38 20.11. 2018 image

Má to jistě na zákazníka - kupujícího vliv, do knihkupectví nechodí jen lidé, co vědí, co jdou koupit, ale masy lidí, co nemají přehled (a to nemají ani ti, co trh a novinky sledují, knih vychází hodně), chtějí si nechat poradit od knihkupců (kteří jsou ale především prodejci), shánějí dárky, takže spíše sáhnou po knížce, která nějaký štempl má. A jak píše Jiří Pavlovský, minimálně to zvyšuje šanci na to, že se na knihu zákazník podívá, vezme do pařátů, což zvyšuje šanci na to, že ji dotyčný koupí. Knížky jsou zboží jaké každé jiné a platí tam úplně stejná pravidla jako pro potraviny, elektroniku atd.

Jestli by to mělo vliv u komiksů, kdo ví. Ale jestli někdo jde kolem regálu s komiksy a na jednom či dvou bude svítit "doporučuje liga proktologů", tak po tom zase může spíš sáhnout než nesáhnout, pak to zvyšuje šanci na prodej. Obecně bych ocenění typu Eisner apod. nepodceňoval, na mě má Hugo/Nebula vliv stále a vždycky mě oceněné knihy zajímají, stejně tak Eisner. K tomu, co píše Fimi - komiksy oceněné Eisnerem v "zákl. kategoriích" (Continuing Series, New Series, Graphic Album, nejlepší scenárista a pár dalších) u nás právě úspěch mají. Jsou to buď hitovky a mají několikáté vydání (Sandman, Strážci, Z pekla, Hellboy, Sin City), nebo populární komiksy a série z poslední doby(Sága, Kůstek, Černá palice). Vyložené propadáky tam snad nejsou, pokud se za propadáky nepovažují Mýty, 100 kulek, Y, Hitman (posldení dva jsou teď v akci od BB).

KillingJoke: recenze jsou lehce nadprůměrné až dobré, většinou se píše, že to není nic extra, ale fandy žánru to potěší. Ukázky se mi líbily, ale nečetl jsem to, tak o příběhu nemám tušení. Možná právě ta kresba u Parkera lidi odradila, u toho Hammera od Titanu je pěkná, tak by to třeba mohlo hrát roli. Sin City úspěch mělo, ještě před filmy. Otázka je, jestli to bylo kvůli žánru, nebo kvůli pověsti (která taky souvisí s oceněními, a ty Sin City má). Projížděl jsem web Titanu a narazil na to, mají tam zajímavé věci.

J. Pavlovský: on ten žánr nemá na růžích ustláno možná kvůli těm severským krimi, lidi sáhnou právě po ní, protože se to čte/prodává a je populární.
Jinak už vyšel první díl Gibsonova Vetřelce a podle recenzí to není žádný zázrak, ale fanoušci filmu a série spíš budou potěšeni.

image
Pavlovský     17:18 20.11. 2018 image

Killing Joke: Díky za tipy! I když s názorem na Bruena nesouhlasím (ale jo, ten díl s Ďáblem byl fakt úlet) a Willeforda mám doma komplet (považuju ho za jednoho ze zásadních průkopníků moderního noiru), tak rozhodně po autorech mrknu. Z nich jsem četl jen toho McKintyho a bavilo mě to. Doufám, že vyjdou další díly... i když to je jeden z těch příběhů, kde je hlavní prostředí - samotný případ je naprosto podružný a spíš podměrečný.

image
ňouma     16:26 20.11. 2018

KillingJoke: Ale pořád je to lepší tam napsat než nenapsat. Hlavně když to není u nás zavedená značka. Vyšla teprve první knížka. CooBoo vydalo čtyři knížky jako romány, ale jako Super Hero High. Na dvd vyšly i filmy DC Superhrdinky. Na youtube je seriál. Jenomže nevím, jestli si to všechno dokážou spojit děti dohromady. Nebo jejich rodiče. To asi spíš kupují rodiče. Třeba i děti co se jim líbily filmy Wonder Woman to budou chtít. Jenomže mi to připadá, že se to zatím nespojilo mezi lidma v jednu věc. Že kdo čte CooBoo neví o Crwi, kdo viděl film neví že v Superhrdinkácj je Wonder Woman a tak. Kdo to hledá, tak si to najde, že to patří k sobě, ale to se musí hledat, a ne všechny to napadne. Takže to ze začátku asi potřebuje každou reklamu. Takže to dostalo dvě ceny a má to rekordní prodej ve světě by mohlo být doporučení pro rodiče, co nevědí co dětem koupit. Hlavně teď před Vánoci. Když by to bylo právě teď nějak hodně vidět, tak by to myslím lidi jako dárky hodně kupovali.

image
KillingJoke     13:44 20.11. 2018 image

Jo a co se týče, těch doporučování a nálepek prodejnosti. Tomu já nevěřím vůbec a vždy jsem hodně skeptický. Nápříklad Knižní klub vydává edici s nálepkou "Světový bestseller" a já ještě z této edice v ruce nedržel nic, co by mě posadilo na prdel. Že se něco v zahraničí skvěle prodává neznamená, že je to dobrá kniha. Pouze někdo v propagačním oddělení udělal svou práci. Já jsem k těmto nálepkám ze zkušenosti velmi skeptický.

image
KillingJoke     13:29 20.11. 2018 image

Ještě jsem opomněl a doporučuju "Bez duše" od Martina Stručovského...

image
KillingJoke     13:28 20.11. 2018 image

brum brum: Mike Hammer od Titanu je podle mě hrozný a s Parkerem se nemůže porovnávat. To už je lepší dvojdílná série Hit od Boomu.

Pavlovský: Když už jste zabrousil do beletrie... Shodneme se na názoru na severskou krimi. Pro mě je to taky jen hraná temnota a nedá se to číst :) Co se týče Bruena, nedivím se, že neuspěl. Když jsem četl asi šestou knihu, uvědomil jsem si, že číst příběhy feťáka a alkoholika mě bavilo v 16 letech, když jsem taťkovi kradl cigarety, tajně chodil na pivo a myslel si, že jsem ředitel zeměkoule. Ty knihy skoro nemají žádnou detektivní linku a když tam v sedmé knize autor prdne samotného pána pekel, tak už opravdu přemýšlíte o jeho příčetnosti. Miami blues od Wileforda je děsná nuda a ani jsem to nedočetl, sorry. Jen ten Westlake (Stark) mě strašně mrzí.
A co tím chci říct hlavně... Nemyslím si, že by u nás nemohla vycházet drsná škola a noir. Jen se člověk prostě musí smířit s tím, že tady nejedou jeho nejoblíbenější autoři (já bych taky rád Lehaneho a Ellroye, ale co s tím nadělám?). Je třeba se posunout a zapátrat po nových a neméně skvělých autorech, kteří ač je to paradox, jsou hlavně z Evropy. Vyšehrad vydává McKintyho, Moba vydává Volkera Kutchera, Plus vydává výtečného Josepha Knoxe, kterému za pár dní vychází druhá kniha Škleb, Knižní klub vydal noirovou nálož Krvavý leden od Alana Parkse a třeba Mystery Press vydává tajemného Daniela Grise. Vy vydáváte Štěpána Kopřivu a doufám, že jeho pokračování Rychlopalby bude brzy... Všechno to jsou pecky, které jsem četl a doporučuju! Čtenář drsné školy a noiru si prostě pár drobků najde, jen nesmí hledat pouze ve starých a osvědčených autorech. Máte pravdu, že to asi nebudou prodejní terna, ale vycházejí a podle ohlasu na Databázi knih je lidé čtou a kupujou.
Asi bude hrát roli, kdo to vydává. Jaký prostor a hlavně financí věnuje propagaci. Kdyby ty knihy nikdo nepropagoval, asi bych se o nich také nedozvěděl a jsem rád, že je tomu naopak. Ale prostě si myslím, že drsná škola a jak Vy říkáte moderní kriminálka je i u nás prodejná, pokud se na to jde správně, protože těch, kteří tyhle příběhy rádi a už jsou znechuceni severským škvárem, je mnohem víc než jen já. Jen mě mrzí, že v komiksu to pořád neplatí, ač se o to osobně snažím ve svém okolí :)

Auditorium

strana 6 z 1746    << < 1 2 4 5 6 7 8 9 10 1746 > >>

Přidat příspěvek do auditoria

Antispamová otázka


* povinné položky


Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Připravujeme

Lobo: Dědička a další příběhy

ňouma [17:41 11.12. 2018]
A v Liga spravedlnosti vs. sebevražedný odíl je taky Lobo.


ňouma [11:45 09.12. 2018]
Tak to by mě nenapadlo. Ale jestli BBart konečně vydá Harley's Little Black Book tak v tom Lobo taky je.


Feroš [11:22 09.12. 2018]
Aha,to je škoda. Díky za odpovědi.


Pavlovský [10:38 09.12. 2018]
jh666: Bohužel to skutečně visí na překladu.


jh666 [08:50 09.12. 2018]
Feroš: Podle jedné poznámky ve Volejte ředitelům live se spíš vleče překlad.


Avengers 1: Poslední tvůrce

Robin [13:05 10.12. 2018]
Ano...Oooo bože Anoo!


Storm: Kroniky Pandarve

h13 [21:04 09.12. 2018]
Přesně,že to ale trvalo:)


Elizabello [14:30 09.12. 2018]
Tak to snad konečně uvidíme zbytek toho co před víc jak dvaceti lety vyšlo v Comics Aréně.


Thanos 2: Lom bohů

ňouma [22:59 08.12. 2018]
Tohle mělo jít do Auditoria, nevím jak se to dostalo sem.


ňouma [22:47 08.12. 2018]
Nepočítám že tohleto vydáte, i když někdo by měl, ale těch románů o superhrdinech je víc. Moc se mi líbí když si můžu přečíst o nich něco. Protože z komiksu to tak až tolik moc není vidět. Už někdy před asi dvěma rokama ....


Modrá CREW

brum brum [17:00 06.12.2018]
J. Pavlovský, aha, díky za objasnění. Ale aspoň vidíte, že vaše videa mají smysl, fanoušci hltají každé slovo! :-D


Pavlovský [09:49 06.12.2018]
Tam podle mě došlo čistě k přeřeku. Petr chtěl - podle mě - říct, že Modrá Crew je rozhodně úspěšnější než "červená" Crew (kde skutečně leží hodně peněz). Sama Modrá Crew není vyloženě neúspěšná, je to rozhodně životný projekt.


brum brum [23:50 03.12.2018]
Taky proto jsem psal ten komentář, vydat jen tehdy, když se to vyplatí, aby to prodělečné už nebylo. Protože mluví o tom, že MC jako taková bude pokračovat dále. Dále tam mluví o problémech, které přináší dát ty tituly do hlasování. Tím by toho dost odpadlo, protože Japonci by na to asi s mangou nepřistoupili, když si to vydávání strašně hlídají, viz rozhorovy s PL a s JP. Ale u těch mainstreamovek by to mohlo být oproti současnosti naopak lepší, protože mainstreamové tituly nejsou rodinným stříbrem jako ty evorpské věci, které v MC jsou teď. Jestli jsi to video neviděl, tak koukni, je to zajímavé. Ale asi jsi to viděl už minimálně dvakrát, jak tě odtud znám :-D Je to jenom nápad, lidi pořád chtějí ten startovač, tohle je podobný způsob, ale je to pořád to modrocrewní hlasování, takže takový kompromis.
beanek [19:49 11.12. 2018]
Prodám UKK a NHM, stav většinou skvělý, detailnější fotky zašlu do zpráv. Při větším odběru je možné dohodnout lepší cena.
Doprava buď Českou poštou nebo zásilkovnou.

mail: ptlu@seznam.cz

UKK

02: Uncanny X-men: Dark Phoenix 170,-
03: Thor: Poslední Viking 300,-
04: Wolverine 250,-
05: Tajné války superhrdinů Marvelu, část 1 330,-
06: Tajné války superhrdinů Marvelu, část 2 330,-
07: Daredevil: Zmrtvýchvstání 200,-
08: The Amazing Spider-man: Kravenův poslední lov 200,-
10: Wolverine: Projekt X 490,-
11: The Incredible Hulk: Tiché výkřiky 170,-
12: Zázraky 290,-
13: The Mighty Thor: Hledání bohů 300,-
14: Captain America: Nový úděl 200,-
16: Ultimates: Nadčlověk 250,-
17: Punisher: Vítej zpátky, Franku - část 2 330,-
18: New X-Men: G jako Genocida 190,-
19: New X-Men: Impérium 300,-
20: Daredevil: Ďábel strážný 490,- (poškozený 350,-)
22: Spider-Man: Smutek 450,-
23: Wolverine: Zrození 890,-
27: 1602 790,-
31: New Avengers: Útěk 350,-
32: Klan M 490,-
33: Ultimate Spider-Man: Moc a odpovědnost 220,-
36: Astonishing X-Men: Nadaní 150,-
40: Astonishing X-Men: Boj 220,-
41: Zombie z Marvelu 280,-
42: Občanská válka 890,-
43: Iron Man: Extremis 180,-
44: Captain America: Zimní voják, část 1 450,-
45: Věční 380,-
46: Fantastic Four: Konec 220,-
49: The Incredible Hulk: Hulkova planeta, část 1 350,- (lehce poškozený - na první stránce lehce

ohlá stránka 250,-)
50: The Incredible Hulk: Hulkova planeta, část 2 350,- (poškozený 250,-)
52: Thor: Znovuzrození 190,-
53: Padlý syn: Smrt Captaina Ameriky 490,-
54: Hulk: Proti světu 490,-
56: Wolverine: Starej dobrej Logan 890,-
58: The Invincible Iron Man: Pět nočních můr 190,-
59: Obležení 290,-

64: Marvel Knights - Spider-man: Jed 180,-
65: Avengers: Elita 190,-
67: Deadpool: Válka Wadea Wilsona 790,-
68: Thanos Nezbytný 350,-
69: Říše stínů 170,-
70: Avengers: Dětská křížová výprava 320,-
72: Venom 250,-
73: Ultimate Spider-Man: Smrt Spider-Mana 300,-
74: Samotný strach, část první 250,-
75: Samotný strach, část druhá 250,-
77: Daredevil: Zvuk a zlost 220,-
79: Válečné jizvy 290,-
80: Amazing Spider-Man: Pavoučí ostrov, část 1. 300,-
81: Amazing Spider-Man: Pavoučí ostrov, část 2. 300,-
83: Avengers vs. X-Men, část 2. 320,-
85: Marvel: Počátky - 60. léta 180,-
86: Thor: Příběhy z Asgardu 340,-
87: Doctor Strange: Bezejmenná země, bezbřehý čas 220,-
89: Fantastic Four: Soudný den 220,-
92: Nick Fury: Agent S.H.I.E.L.D.u, část 1. 250,-
93: Nick Fury: Agent S.H.I.E.L.D.u, část 2. 250,-
103: The Amazing Spider-Man: Smrt Stacyových 300,-
104: Avengers: Kree-Skrullská Válka 250,-
105: Marvel: Horory 250,-
106: Hulk: Srdce atomu 220,-
108: Captain Marvel: Život a smrt Captaina Marvela, část 1. 160,-
110: Válka Avengers proti Defenders 240,-
112: Captain America a Falcon: Utajená říše 160,-
114: Uncanny X-Men: Druhá generace 180,-
116: Captain America a Falcon: Mentabomba 200,-
119: Avengers: Korvacova sága 250,-

NHM
10: Captain Marvel 190,-
12: X-Men 290,-
13: Black Widow 250,-
14: Strážci galaxie 290,-
18: Deadpool 500,-
19: Valkyrie 200,-


Grayson13 [17:46 11.12. 2018]
Prodám:

Superman Země 1 200 Kč,-
Superman Poslední syn 230 Kč,-
Superman Co se stalo s mužem zítřka? 200,-
Flash znovuzrození 250 Kč,-
Flashpoint 280,-Kč
Action Comics Superman a lidé z oceli 220 Kč,-
Action Comics Neprůstřelný 220 Kč,-
Action Comics V pasti času 220 Kč,-
Superman nespoutaný Kniha první 190 Kč,-
Superman nespoutaný kniha druhá 190 Kč,-
DCKK: Batman Ticho Kniha první 50 Kč,-
DCKK: Batman Dlouhý Halloween Kniha první 200 Kč,-
JLA Svoboa a Spravedlnost 320 Kč,-
Superman Cena Zítřka 200 Kč,-
Superman Tajnosti a lži 200 Kč,-
Spider-Man Kravenův poslední lov 200 Kč,-
Batman Já jsem Gotham 185 Kč,-
Wonder Woman Lži 185 Kč,-
Wonder Woman Rok Jedna 185 Kč,-
Sebevražedný Oddíl Černá sféra 185 Kč,-
Sebevražedný oddíl K zbláznění příčetná 185 Kč,-
Black Edice z Luxoru:
All-Star Batman Můj nejhorší nepřítel 185 Kč,-
All-Star Batman Konec světa 185 Kč,-
Batman Detective comics Ve stínu netopýrů 185 Kč,-
Batman Noc nestvůr 185 Kč,-
Batman Detective comics Syndikát obětí 185 Kč,-
Harley Quinn Umřít s úsměvem 185 Kč,-
Harley Quinn Joker miluje Harley 185 Kč,-
Liga Spravedlnosti Vyhlazovací stroje 185 Kč,-
Liga Spravedlnosti Epidemie 185 Kč,-
Flash Když blesk udeří dvakrát 185 Kč,-
Green Arrow Smrt a život Olivera Queena 185 Kč,-

Osobní předání v Liberci, jinak pošta. Na dobírku nezasílám. Peníze předem na účet. Komiksy jsou v perfektním stavu a potřebuji se jich co nejdříve zbavit. Nejlépe do pátku.
Pište mi na mail: kup.komiks@seznam.cz
O cenách je možné smlouvat.


Doly [17:05 11.12. 2018]
PREDÁM:

Kick-Ass: Nářez
Kick-Ass 2: Nářez 2
Kick-Ass: Nářez - Zabijačka (limitovaná edice)
SPOLU za 800,-

Osobný odber v Prahe...možná aj pošta
dolezaj@centrum.sk
Netvora 2: Krev (Vlčí bouda)
Živí mrtví 26: Volání do zbraně (Wargaming.cz)
Batman: Můj Temný princ (CBDB.cz)Crwecon speciál
Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž