crew.cz | aktuality

Komentáře k Ediční plán 2019/1


brum brum     04:31 03.12. 2018

Kukky88, tak podpoř, kdo ti brání? Crew, protože to nevydá?
To vždycky argumentuješ tím, že chceš utratit peníze, tak někdo jiný by měl něco udělat, vyrobit, vydat? Tohle někde na někoho zkusím :-D Snad neskončím ve vězení.

Stejně jako ty nakládáš se svýma penězma co nejlíp, tak to dělají i ostatní, a vydat něco, v čem o ty peníze dotyčný nejspíš přijde, není zrovna chytré. Ty se taky neženeš do vydávání, nepůjčíš si na to, protože bys o ty prachy mohl přijít, tak se nediv, že se do toho nežene někdo jiný, kdo už na rozdíl od tebe nebo od nás má zkušenosti a tuší, co si může dovolit vydat a co ne. Jinak mnoho knižních a hudebních vydavatelství vzniklo tak, že někdo chtěl, aby vyšly nějaké knížky nebo hudební alba a protože se k tomu nikdo neměl, tak do toho šel sám ;-) Vydej mi to, co je v péesku (kromě Akiry, tu Crew plánuje, ale asi jenom čb, tak můžeš udělat tu kolorovanou verzi) a já ti ty prachy za to dám. Ale očekávám i nějakou kvalitu, minimálně takovou, na jakou jsem zvyklý od Crwe. Takže ty prachy neber jako jistotu.

P. S. Planetes, 2001 Nights, Akira černobíle i v barvě, Gibsonův Alien 3, Warhammer 40k - co nejvíc, Blade Runner 2049, který bude vycházet, Supermam v Rebirthu a klidně všechno ostatní se Supermanem. Za to chci utratit své peníze já, tak ať to tu je příští rok pěkně nachystané. Čekám! :-D

brum brum     04:15 03.12. 2018

Pozor, opět jsem nabobtnal, komentář je určen jen pro čtenářsky zdatné s několika hodinami volného času!
Lidi brblají, je to jejich přirozenost, ale některé už moc kritické komentáře (ne normální dotazy nebo povzdechy nad nevydáním něčeho, ty samozřejmě nemyslím) tady jsou ale naprosto a totálně mimo mísu.

Že si někteří lidé neuvědomují, že vydání komiksu je trošku mastnější, vydání série pak ještě víc, takže je to docela risk s prachama, dobře, ty finance si tam asi někdo představit neumí. Nebo umí a má za to, že někdo bude neustále financovat z vlastní kapsy, což Crew občas zákonitě dělá, když dokončuje i blbě prodávané série, ale dělat by to nemusela. Což by bylo pro mnohé čtenáře lepší, protože by Crew mohla zkusit vydat něco jinýho místo toho dojíždění, ale kdyby tu sérii Crew nedojela, tak to zase bude vadit těm, co tu sérii kupují, takže si vlastně můžou vybrat mezi dvěmi špatnými řešeními.

Ale podstatné v tomhle případě je, že Crew není jediné nakladatelství u nás a po těch titulech, které by měli v Crew vydat, přece může sáhnout kdokoliv jiný. A nemusí jít jen o komiksové nakladatelství. Protože Crew má extrémně široký záběr (manga, Evropa, erotika, superhrdinové, dětské komiksy a komiksy pro dospívající atd.), vydává toho nejvíc, je známá tím, že jenom na ty prachy nekouká a sem tam finančně zhřeší, má web, kam lidi mohou psát dotazy, doporučení, přání, tak by měla navíc vydávat i věci, které jsou buď jasná ekonomická sebevražda (kterou si masochisticky do plánu každý rok stejně vědomě aspoň jednu dají), nebo minimálně risk (kterých mají v plánu několik a tuší, že se z červených čísel asi nedostanou, ale stejně to zkusí)?
Proč zrovna oni, proč ne někdo jiný (a zrovna Crwího vydavatelského sourozence, který taky zkouší hodně, nemyslím)?

Proč někdo jiný není konfrontován s dotazy, přáními a v případě negativných odpovědí se na jeho hlavnu nesnese kritika? Protože nikdo jiný není tak otevřený jako Crew a nezodpovídá dotazy téměř každý den, protože nikdo jiný toho nevydává tolik, takže automaticky to schytává ten, který otevřený a aktivní je? Co je to za nesmysl kritizovat toho, kdo sice vydává z těch často zmiňovaných komiksů jen zlomek, ale aspoň ten zlomek, a k tomu stovku a půl komiksů ročně, když jiní nevydají ani ten zlomek a za rok vydají tak dvacetinu toho, co vydá Crew?

Mně to přijde vůči J. P., P. L. a celé Crwi docela dost nefér.

ňouma     20:15 01.12. 2018

Pavlovský: Já mám víc rád No Mans Land, to je něco podobnýho, ale starší. Hlavně mně překvapilo, jak se zmáháte, na začátku před dvaceti lety pár sešitků ročně a teď tohle. Gratuluju. Dobromady s BBartem za chvíli vydáte všechny komiksy co vyšly. Přeháním. Dělal jsem si legraci s Countdown to Final Crisis, ale za chvíli začnu věřit, že to vážně vydáte, i když to má 52 sešitů. Takže Gotham Resistance bude asi součást toho Metalu. V tomhle se ztrácím. Metal nechápu.

Pavlovský     23:31 30.11. 2018

Fimi: Myslím, že ne.

Pavlovský     23:31 30.11. 2018

ňouma: Jsou i rozsáhlejší věci. Tohle jsou tři knihy. A je to docela zásadní událost.

Fimi     23:07 30.11. 2018

nenavazuje Metal na Darkseid war? který by měli za přibližně dva roky vydat BB art? pokud jim bůh požehná a budou pokračovat v Lize New 52

ňouma     21:54 30.11. 2018

Na facebooku je, že vyjde Metal. A dokonce i kdy. Tak to asi vyjde i to Gotham Resistance. Už se ví kdy? Ale divím se, že jste se pustili do něčeho s takovým rozsahem.

Feroš     21:46 30.11. 2018

Souhlasím s Radkem.
Crew má furt svou rozmanitost,furt vydávaj komiksy pro hardcore čtenáře,ale nemůžem se jim divit,že vydávaj o něco více komiksy,které maj jistou dobrou prodejnost.
A nadávat jim někdy za to,že nevydaj hned komiks,který chcete,je prostě blbost.

Fimi     19:52 30.11. 2018

Kukky děkuju..já Evropu mám rád proto MC kupuji ale zdá se mi to líbí nebo ne je věc druhá... samozřejmě věci jako Fatale Fade out, Outcast nebo Velvet, živí mrtví či Lazarus jsou u mě prim, obecně tomu říkam Image...pláštěnky jak které, na Valiant a Invincible nedám dopustit a Marvel a Dc čestné výjimky...ale prostě každý to má jinak.nekdo za zábavný komiks považuje Harley, deadpoola nebo Loba....já holt Pupíky, Maucherota, Quantum and Woody nebo Archer And Armstrong,

Kukky88     19:13 30.11. 2018

Pan továrník: hele sorry ze svými penězi radši podpořím komiksy tipů Fatale rat queens a mám radši dospělé komiksy než než třeba plastenkare a vydavatelem bych se rad stal ale finance mi dovoluji jen komiks kupovat ne vydávat.

Fimi: trosku poupravim co jsem psal ale třeba mimo mě jde Evropa plastenky magazíne modrá Crew to jsou třeba pro mě “kraviny” . Asi už jsem jinde než jsem byl před lety.

celkem bylo k tomuto článku vloženo 94 vzkazůVložit nový komentář

Antispamová otázka


* povinné položky


Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Připravujeme

Kůstek 1: Útěk z Kůstkova

Pavlovský [18:36 14.12. 2018]
Jik: Dobrý den, rubrika Připravujeme se naplňuje postupně. Komplet až bude koncem ledna. Ale ano, Kůstek tam bude. Třetí díl vyjde v dubnu a čtvrtý v září.


Jik [18:00 14.12. 2018]
Kdy vyjde, prosím, třetí díl v barvě?V "Připravujeme" zatím žádná zmíňka. Díky za Váš čas a odpověď.


Requiem: Upíří rytíř 1 – Vzkříšení

stitch123 [08:15 14.12. 2018]
Neví se už přibližná cena prosím?


Feroš [22:21 13.12. 2018]
Tohlecto je pro mně jedna z topek na příští rok. Fakt se na to těším.


Modrá Crew 10: Orbital 3 a 4

Karel_6969 [19:16 13.12. 2018]
Tak sem to myslel, aspoň v tom hlasování aby to šanci dostalo, tak jestli je šance aspoň na to. Doufám, že jo.


Radek Blacksad [20:14 12.12. 2018]
Myslím, že sa to časom dá do hlasovania spolu s nejakou rozbehnutou sériou (Ekho, Okko) a keď za Orbital budú ľudia hlasovať tak budú ďalšie časti. Na tomto princípe to zatiaľ fungovalo, ale bol by som radšej keby rozbeh....


Karel_6969 [20:07 12.12. 2018]
Už se těšim. Je šance že vyjdou v budoucnu i další díly?


Lobo: Dědička a další příběhy

ňouma [17:41 11.12. 2018]
A v Liga spravedlnosti vs. sebevražedný odíl je taky Lobo.


Auditorium

ňouma [13:24 11.12. 2018]
Zjišťoval sem si něco víc o těch románech podle komiksů. Vypadá to dobře a má jich být víc. Už je Batman: The Killing Joke. Vydali to jako že je to přesně 30 let co vyšel ten komiks. Jenom to nemá nějak až moc dobrý rece....


Fimi [07:53 11.12. 2018]
Neušlo prostě je ještě nepotvrdili...doufám že když je to poslední kniha, vyjde nejlépe hned začátkem roku nebo v prvním čtvrtletí...


Modrá CREW

brum brum [17:00 06.12.2018]
J. Pavlovský, aha, díky za objasnění. Ale aspoň vidíte, že vaše videa mají smysl, fanoušci hltají každé slovo! :-D


Pavlovský [09:49 06.12.2018]
Tam podle mě došlo čistě k přeřeku. Petr chtěl - podle mě - říct, že Modrá Crew je rozhodně úspěšnější než "červená" Crew (kde skutečně leží hodně peněz). Sama Modrá Crew není vyloženě neúspěšná, je to rozhodně životný projekt.


brum brum [23:50 03.12.2018]
Taky proto jsem psal ten komentář, vydat jen tehdy, když se to vyplatí, aby to prodělečné už nebylo. Protože mluví o tom, že MC jako taková bude pokračovat dále. Dále tam mluví o problémech, které přináší dát ty tituly do hlasování. Tím by toho dost odpadlo, protože Japonci by na to asi s mangou nepřistoupili, když si to vydávání strašně hlídají, viz rozhorovy s PL a s JP. Ale u těch mainstreamovek by to mohlo být oproti současnosti naopak lepší, protože mainstreamové tituly nejsou rodinným stříbrem jako ty evorpské věci, které v MC jsou teď. Jestli jsi to video neviděl, tak koukni, je to zajímavé. Ale asi jsi to viděl už minimálně dvakrát, jak tě odtud znám :-D Je to jenom nápad, lidi pořád chtějí ten startovač, tohle je podobný způsob, ale je to pořád to modrocrewní hlasování, takže takový kompromis.
OldPetr [13:35 13.12. 2018]
Prodám:

Kája Saudek - Lips Tullian (Plus 2010)
Kája Saudek - Muriel a andělé (Plus 2014)

Top stav, zataveno v původní fólii.

sezam98@post.cz


willis [16:12 12.12. 2018]
DCKK a NHM 149,-/ks výborná stav

Elektra
Moon Knight
Avengers
JLA Spravedlnost 1,2 (Alex Ross)
Catwoman: Selenina velká loupež
Superman: Odkaz 1

Šifra mistra Hanky, Oidipu Rex (K.Jerie) 99,-/ks
Manga Shakespeare 1-4 300,- za vše
případy Kjoko Karasumy 2+3 50,- ks

willis@email.cz - v Praze možné předat


Zerg [13:00 12.12. 2018]
Zdravím,aktualizace prodejního inzeratu

Darth Vader Omnibus 1800,-Kč
(anglicky, novej marvel, pevna vazba, 736 stran)

Ukk Hulk proti světu 400,-Kč

Vše v super stavu, jen bylo odpaněno jedním přečtením.

V případě zájmu pište na broodlord@centrum.cz
Doctor Strange 2: Poslední dny magie (Sarden)
Skrýš (Komiksárium)
Netvora 2: Krev (Vlčí bouda)Crwecon speciál
Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž