crew.cz | aktuality

Komentáře k Katalog na rok 2016!


Pavlovský     09:05 10.05. 2016

Jinak je samozřejmě problém se zvedáním procent ještě jeden dlouhodobý - ve chvíli, kdy všichni zvednou procenta pro zákazníky, budou chtít o to víc procent od distribuček, ty budou chtít o to víc procent od vydavatelů... a ti o to víc zvednou cenu komiksů. Takže zákazník zaplatí víc, ale bude spokojený, protože bude mít slevu. Asi je to vývoj, který se nedá zastavit, probíhá neustále, ale zase ho nemusíme podporovat. I proto, že s každým zvýšením ceny komiksu klesají prodeje. A i proto, že hrozí, že v blízké budoucnosti budou všechna zbývající knihkupectví (a že jich není moc) patřit k jednomu či dvěma s distribucemi spoojeným řetězcům, které si budou pak jak určovat ceny, tak i to, co se vlastně bude prodávat. Comics Centrum už s tím podle mě trochu počítá a stahuje zákazníky přímo k sobě, BB art buduje svoje vlastní prodejny, my to všechno kombinujeme a zkoušíme různé způsoby propagace komiksů. Všichni se tak trochu připravujeme na krach... ale to ještě není důvod se na něj těšit a pomáhat ho uspíšit.

Ale to jsou naše důvody, které vám můžou být naprosto ukradené. Je to čistě na každém, kde kupuje komiksy. Pořád je nejdůležitější, že je kupuje.

A tím bych to už s dovolením celé uzavřel.

Pavlovský     08:00 10.05. 2016

Karel na kvadrát: Pokud na internetu zaplatíte za Živé mrtvé o padesát procent méně (s výjimkou prvního dílu, na který je Startovní sleva), tak je kniha s největší pravděpodobností kradená.

Karel na kvadrát     02:40 10.05. 2016

Přirovnání knihkupectví k restauraci a službě navíc je sice hezká teorie, ale myslím, že 99% kupujících mi dá za pravdu, že realita je naprosto jiná, a tato teorie je spíše utopie než možná budoucnost.

Pokud člověk nejde do specializovaného Comics shopu, tak mu v běžném knihkupectví neporadí absolutně nic. Já osobně jsem ještě nezažil, aby v knihkupectví pracoval někdo, kdo by komiksům rozuměl alespoň na základní úrovni. Jejich znalosti většinou končí u toho, že "to oddělení s obrázkovými knihami je támhle"... A vzhledem k tomu, že Comics shopů je jako šafránu, tak se běžný zákazník nemá šanci jakékoliv rady dočkat. A ruku na srdce, ani v těch Comics shopech v ČR nejsou vždy zrovna kdoví jací znalci. Ano, možná ví co je aktuálně na trhu za série, a do jakého žánru spadají, ale o moc více se toho už také nedozvíte. Tohle je bohužel realita.

Takže jediná služba navíc je ta, že mi to prodavač pípne na kase, a nabídne mi tašku za poplatek. A jako bonus si můžu vybrat jednu ze dvou knížek, kterou už předtím ohmatalo, prolistovalo, případně i částečně pročetlo několik lidí. To už je prakticky stav, jako když to koupím od někoho z druhé ruky, kdo to jednou četl.

Takže za tuhle "službu" navíc mám připlácet v řádech desítkách procent? Pokud si Živí mrtví koupím v knihkupectví, tak za knihu zaplatím až o 50 % více, než kdybych si ji objednal na internetu. A to už je sakra síla, nemyslíte?

Pavlovský     07:57 09.05. 2016

Karel: Ono je možná dobré brát knihkupectví versus internet jako restauraci versus když si jídlo uvaříte doma. Můžete to brát, že jak v knihkupectví, tak v restauraci, platít něco víc za služby navíc. Za to, že si můžete knihu osahat, že vám prodavač doporučí, co by se vám mohlo líbit, že vás zná a třeba i řekne, že tohle by pro vás nebylo...
A jak už jsem psal, to, že coby vydavatelé nesrážíme ceny na našich stránkách, je i proto, abychom podpořili normální knihkupce. Protože máme pocit, že přes internet si lidi kupují spíš věci, které už znají. U knihkupectví je přece jen šance, že kniha zaujme i nového čtenáře. Že se na ní mrkne a řekne si, že by to třeba zkusil. Když všechna knihkupectví skončí, tak se budou daleko hůř rozjíždět nové série.

Seeker666     07:54 09.05. 2016

To Macrosgeralt:
Určitě nejsem proti distribuci zdejších komiksů/knih napříč Evropou. Naopak, velice rád si prolistuji před koupí papírové verze. V tomto ohledu kamenné ochody plní svoji úlohu dokonale. Samozřejmě, nic si tam nekoupím, protože cena :-) Dalším dějstvím je nalezení nejlepší ceny a pokud to není u vydavatele, jdu klidně jinam. Již dlouho jsem nekoupil komiks/knihu se slevou pod 30-40%, v tomhle jsem pedant a je to myslím logický tah vůči naší rodinné peněžence. Tedy, Crew ANO pro startovací slevy, pro zbytek (99%) věcí NE. Věrnostní sleva 25% je MÁLO. Nicméně fandím všem našim komiksovým vydavatelstvím a nemalou měrou je podporuji koupí jejich titulů.

Karel na kvadrát     04:38 09.05. 2016

Mě tedy přijde Seekerův názor celkem logický, a upřímně nechápu, proč to tak neděláte.

Doporučená cena je něco, za co se to prodává v kamenných obchodech, které mají nejvyšší náklady, a tak tedy nejvyšší provizi. Je jasné, že ne všichni znají přímo vaše nakladatelství, takže si komiks koupí v knihkupectví až poté, co ho fyzicky uvidí, tato možnost pro zákazníky je důležitá, to nepochybně.

Je také jasné, že e-shopy při menších nákladech mohou prodávat levněji. To vše je zatím jasné a logické.

Co však nechápu je, proč přímo vydavatelství prodává dráže než e-shopy. To jde prostě mimo moje chápání. Proč neprodáváte za stejnou cenu jako oni?! Protože logicky, pokud oni prodají za 200, tak Vám nejde celá suma, ale část si nechá e-shop. Kdežto kdybyste to i vy prodávali za 200, tak celá suma zůstane u vás, nemusíte platit nic e-shopu, takže ve výsledku vyděláte více.

A lidé by si určitě za stejnou cenu objednali přímo u Vás, aby vás podpořili více, než na cizím e-shopu.

Takže to, že je nutnost prodávat v kamenných prodejnách souhlasím, ale nechápu ten zbytek, a myslím že jsem dost jasně vyjádřil proč.

Já jako zákazník si vždy koupím tam, kde je nejlevněji, pokud je výsledné zboží a služba totožná. A to je vždy když jde jen o objednání knihy. Takže si raději koupím Živí mrtví za méně než 200 kč na Megaknihy, nebo kde to bude nejlevnější, než abych to kupoval u vás za 270 kč. Za 3 díly ročně to mám přes 200 kč dole, a tedy další díl "zadarmo". A vy ve výsledku utržíte ještě méně, protože část si nechá e-shop. Kdybyste prodávali vy přímo za 200, tak si to koupí všichni u vás, a vyděláte ještě více... to jsou jednoduché počty.

PS: Nechápu, kdo dnes může nakupovat knihy v knihkupectví, v době internetu. Přes e-shop není problém i 30% ceny dolů, a přes Uloženku máte dopravu za 40 kč, což se vyplatí i u jedné knihy. I kdybych měl tak ušetřit po započtení dopravy 10 kč, tak volím tuto možnost, pořád je to 10 kč...

macrosgeralt     22:23 08.05. 2016

Seeker666: Ak som to pochopil správne, tak navrhuješ, aby vydavateľstvo neposkytovalo svoje výrobky knihkupectvám, ale predávalo ich iba ono samo. Naozaj si myslíš, že všetci tí kupujúci z celej Českej republiky a Slovenska by jazdili do Prahy, aby si ich mohli kúpiť? Predaje by išli RAPÍDNE dolu a vydavateľstvo by skapalo.
A pokiaľ hovoríš o tom, že iné obchody majú väčšiu zľavu ako je základných 10% na obchod.crew.cz, tak tu už bolo spomenuté, že sa stačí zaregistrovať a postupne môžeš získať zľavu 25% na takmer všetky produkty, ktoré Crew ponúka.

Douglass     20:44 08.05. 2016

Pavlovský:
A nechcete začít vydávat komiksy zadarmo? Já myslim, že u lidí by se to chytlo.

Seeker666     20:34 08.05. 2016

Ok,ok. Už mlčím a šoupu nohama. Pokud je tento cenový model pro Vás opravdu nejlepší, beru to jako holý fakt. Někdy nemá cenu moc přemýšlet nad věcmi, ikdyž člověku připadají přitažené za vlasy.

Pavlovský     20:23 08.05. 2016

Seeker666: Ale zcela bez příkladů. Máme slevy nastavené na 25 procent, což je pro nás optimální a není to málo. Není vyloučeno, že někdy v budoucnu rabaty ještě zvedneme, ale rozhodně se nebudeme snažit utlouct všechny ostatní a nabízet 40% slevy. Jednak je internetový obchod Crwe spojený s knihkupectvím Krakatit, kterému vypomáhá s náklady, nabízíme jiné výhody... a jednak by tohle navyšování rabatů skončilo tím, že budeme zvedat ceny komiksů, aby se to mohlo utáhnout.
A jak už jsem někomu psal: Je fajn, když komiksy kupujete u nás... ale hlavní je, že komiksy kupujete.

celkem bylo k tomuto článku vloženo 59 vzkazůVložit nový komentář

Antispamová otázka


* povinné položky


Infomail

Chcete-li od nás dostávat informační newsletter, vyplňte zde svou mailovou adresu


Potvrzením (stiskem tlačítka OK) souhlasíte se zpracováním vašich osobních údajů dle nových podmínek GDPR platných od 25. 5. 2018.

Kompletní znění podmínek


Vydali jsme

Harleen

Pavlovský [14:39 13.07. 2020]
cubec: Spíš, že to často ani neumí vyrobit. Na to už jsme narazili několikrát - a i když se podíváte v knihkupectvích na knížky, které mají něco extra, třeba průřez v obálce, zjistíte, že to bylo dělané v Číně.


cubec [14:31 13.07. 2020]
Ve smyslu, že česká tiskárna není na takové zadání zvyklá a Crew si musí za takový nadstandard připlatit?


Pavlovský [13:49 13.07. 2020]
cubec: Je to převzaté z původního vydání. Ale můžeme říct, že byla celkem fuška to udělat u nás.


cubec [13:41 13.07. 2020]
Pane Pavlovský, ta obálka je specifikem u českého vydání, nebo převzatá ze zahraničí? Děkuji za odpověď


Sunstone 3

Pavlovský [08:45 12.07. 2020]
wiesert: Uvidíme, zatím se to neplánuje.


Auditorium

stitch123 [08:50 12.07. 2020]
Nevadí, díky.


Pavlovský [08:46 12.07. 2020]
Stitch123: Díky moc... ale momentálně to v plánu nemáme.


stitch123 [23:06 11.07. 2020]
Vím, že se tu už někdo kdysi ptal, ale je to už nějaká doba, tak to zkusím znova. Neuvažuje se v dohledné době o vydání Ality: Last Order? Přemýšlel jsem o nákupu anglických překladů, vydali to celý v 5 omnibusech, ale n....


Aktuality

Volejte ředitelům živě - mrtvě!

ňouma [22:26 11.07. 2020]
Matúš: Zatím je WW6 na srpen, snad se to nezmění. A k tomu plánovali knihy Válkonoška a Letní Olymp. Ale do toho jim hodili vidle, jak říkali v živým vysílání, takže to se posunuje. Ale nejsou sami. I přímo DC má zpožděn....


Matúš [19:36 11.07. 2020]
ňouma: Čo sa plánuje s Wonder woman? Nejak mi to ušlo. WW6 bude až v októbri/říjen spolu s filmom?


Modrá CREW

Pavlovský [20:26 31.03.2020]
Dobrý den, bohužel bude posunuta. Zatím se plánuje na konec července.


Patrik78 [07:16 28.03.2020]
Dobrý den chci se zeptat jestli MC vyjde podle plánu nebo bude odsunuta z důvodu karantény. Děkuji za odpověď


brum brum [18:21 11.01.2020]
J. P., že se ke mně nikdo další nepřidal taky mluví proti. A jak se komiksové westerny rozmáhají je spíš důvod pro nevydání, konkurence bude značná a lidi budou vybírat.
Collector [20:11 12.07. 2020]
Prodám:
Sága 1-9
Cena: 3.000,-Kč
Deadpool: Drákulova výzva
Deadpool #01: Mrtví prezidenti
Deadpool #02: Lovec duší
Deadpool #03: Hodný, zlý a ošklivý
Deadpool #04: Deadpool versus S.H.I.E.L.D.
Deadpool #05: Deadpool se žení
Deadpool #06: Prvotní hřích
Deadpool #07: Osa
Deadpool #08: Všechno dobré...
Cena: 2.800,-Kč
Spider-Man / Deadpool #01: Parťácká romance
Spider-Man / Deadpool #02: Bokovky
Spider-Man / Deadpool #03: Pavučinka
Spider-Man / Deadpool #04: Žádná sranda
Cena: 1.100,-Kč
Vše v perfektním nepoškozeném stavu, jako nové, nečtené, prodej jen jako komplety.
Pro vážné zájmece kontakt rh86@email.cz osobní převzetí možné v Brně.


sinacherib [10:42 12.07. 2020]
Ahoj,
shanim Vetrelci Omnibus 1 a Predator Omnibus 1
prosim nabidnete nekdo? Diky
hamous.petr@seznam.cz


porculan [16:38 11.07. 2020]
Prodám následující knihy (aktualizace):

Witchblade 2/Darkness 1 (nerozbaleno): nákupka 2200kč/kus

Ostatní jednou čtené, stav dobrý

Conan Dcera pána mrazu (1.vydání): 100kč
Zero 1-4: komplet 800kč
Modrá Crew 1-10: 100kč/kus
Duchové mrtvých: 200kč
Ragemoor: 150kč
Temná věž 1-5: komplet 1000kč
Klik: 500kč
Gulliveriana. Zlatý osel: 200kč

Předání Praha
Kontakt: lubos.jansa@gmail.com
Harleen (Iron Comics)
Minecraft komiks: Chodí wither okolo (Good Games)
Caravaggio (25fps.cz)Crwecon 2019
Crwecon speciál
Crwecon 2018
Crwecon 2017
Crwecon 2016
Crwecon 2015
Crwecon 2014
Crwecon 2013
Crwecon 2012
Crwecon 2011
Crwecon 2010
Crwecon 2009
Crwecon 2008
Crwecon 2007 Komiksové trailery
Comic-Con - reportáž